Ціни на українському ринку м’яса стабілізувалися

Так Укрінформу прокоментувала ситуацію на ринку м’яса в країні науковий співробітник "Інституту аграрної економіки" Наталія Копитець.

"Протягом січня–лютого 2019 року цінова ситуація на ринку м’яса залишалася практично незмінною. Після періоду зростання цін у грудні 2018 року – січні 2019 року, яке було зумовлене підготовкою до Новорічних і Різдвяних свят, починаючи із лютого цінова ситуація стабілізувалася. Станом на початок березня 2019 року оптово-закупівельні ціни на яловичину в середньому по Україні становили 79,66 грн за 1 кг. Це на 0,3% вище порівняно із початком січня 2019 року. Оптово-відпускні ціни на свинину за цей час зменшилися на 1,4% і на початок березня 2019 року становили 74,65 грн за 1 кг", - поінформувала Копитець.

Вона зазначила, що роздрібні ціни на яловичину з кісткою з січня по березень зросли до 99,01 грн за 1 кг, або на 0,5%. А роздрібні ціни на свинину становили 98,34 грн за 1 кг, тобто на 1% нижче порівняно із початком року. Також зросли роздрібні ціни на тушку курячу на 1,4% – до 58,83 грн за 1 кг.

"Проти початку березня 2018 року у березні 2019 року зростання цін на м’ясо в середньому становило близько 5%. Так, оптово-відпускна ціна на яловичину зросла на 4,5%, роздрібна – на 6,1%. На ринку свинини оптово-відпускні ціни зросли на 0,5%, роздрібні – на 5,4%. На тушку курячу в середньому по Україні протягом зазначеного періоду зростання роздрібних цін становило 7%", - відмітила науковець.

За її словами, у березні-квітні може мати місце тенденція незначного зниження роздрібних цін на м’ясо, що характерно для періоду Великоднього посту у православних віруючих.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Суд скасував багатомільйонний штраф "Укрспирту"

Суд встановив, що штраф "Укрспирту" в сумі 24 млн грн, нарахований Державною фіскальною службою (ДФС) в 2015 році, помилково завищено в 200 разів, повідомляє прес-служба держпідприємства.

За період з 2010 по 2015 рік ДФС застосувала до "Укрспирту" фінансових санкцій на загальну суму понад 1,4 млрд грн.

Якщо стягнути навіть 5% від вищевказаної суми, буде зупинена операційна діяльність підприємства та виробництво спирту, заявляють у компанії.

Суди апеляційної та касаційної інстанцій скасували вже чотири штрафу: на 20 млн грн, 65 млн грн, 173 млн, а також згадуваний вище штраф на 24 млн грн.

"Маючи ряд позитивних рішень, "Укрспирт" сподівається на подальше зменшення масиву штрафних санкцій, які були нараховані підприємству, і робить усе можливе для недопущення їх стягнення і, як наслідок, доведення підприємства до банкрутства", - йдеться в повідомленні.

За підсумками минулого року підприємство збільшило чистий прибуток у 2 рази, до 22 млн грн і сплатило близько 400 млн грн податків, відзначають в компанії.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Світовий дефіцит цукру може сягнути 4 млн тонн

Французький цукровий трейдер Sucden заявив, що дефіцит у світовому балансі поставок цукру в сезоні 2019-20 (жовтень-вересень) може досягти близько 4 млн тонн. Причина зростання дефіциту - прогнозоване скорочення виробництва в Індії, Таїланді і Європейському Союзі. Про це повідомляє видання Reuters, пише delo.ua.

Фахівці заявляють, що виробництво цукру в Таїланді має скоротитися приблизно на 10% в 2019-2020 роках до 12 млн тонн, оскільки фермери, які вирощують цукрову тростину, переключаються на інші культури, які можуть забезпечити більш високий прибуток.

Також ціни на цукор в Таїланді впали приблизно на 20%, так як уряд вніс корективи в деякі субсидії для сектора, відповідно до угоди в рамках СОТ.

"Вони починають відчувати вплив більш відкритого ринку", — сказав трейдер, говорячи про виробниках цукру і очерету в Таїланді.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Україна може зайняти нішу в світовому ринку органіки

Україна може зайняти нішу в світовому ринку органічної продукції. Таку думку висловив директор органу сертифікації «Органік Стандарт» Сергій Галашевський, на ІІІ Міжнародному конгресі «Органічна Україна 2019». Про це пише УкрАгроКонсалт.

«Світовий ринок органічної продукції розвивається і цей напрямок приречений на успіх. Продажі органічної продукції зростають швидше, ніж сертифіковані площі. Україна повинна зайняти цю нішу. За даними компанії «Органік Стандарт» в 2018 р в десятку експортованої органічної продукції з України входять пшениця, кукурудза, соя, вишня. На сьогодні з 600 українських виробників органіки, понад 100 - виробники ягід», - прокоментував він.

За словами Сергія Галашевського, найбільше органіки з України експортують Нідерланди, Великобританія, Німеччина, Швейцарія та Бельгія.

«В експорті органічної продукції з України є певні бар'єри. Це додатковий контроль з боку ЄС. Додаткові заходи контролю ввели через те, що в 2015 р в партіях органічної продукції з України виявили залишки пестицидів. Але такі заходи поширюються не тільки на Україну. У цей список також входять Казахстан, Молдова, Росія та Китай », - додав Сергій Галашевський.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Яка з країн найбільше інвестувала в український агросектор

Про це повідомила прес-служба Державної служби статистики України, пише milkua.info.

Статистичні дані свідчать про те, що Кіпр за 2018 рік вклав в сільське господарство України $137,5 млн, Британські Віргінські острови — $85,2 млн, Німеччина — $80,7 млн, Данія — $53,3 млн, а Польща — $31 млн.

Загальний акціонерний капітал сільського, лісового і рибного господарства України склав $560,9 млн, тобто з 2017 року знизився на 3%. Це сталося за рахунок спаду в тваринницькому секторі, де обсяг інвестицій зменшився на 6,2% до $62,7 млн.

Однак, прямі інвестиції у вирощування однорічних культур зросли на 0,5% до $297, 3 млн, а багаторічних — на 5,2% до $20,5 млн.

Найменше інвестицій українські аграрії отримали з Литви ($33 тис.), Люксембургу ($65 тис.) і Білорусі ($70,6 тис.).

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ДФС: контрабандні добрива в Україну не поставляються

Така інформація міститься у відповідях Державної фіскальної служби на запити народних депутатів Максима Полякова та Івана Мірошниченка, повідомляє прес-служба Всеукраїнської аграрної ради.

Митники повідомили, що в 2018 році було перевірено 24 сертифіката походження товару форми СТ-1, але жодна перевірка не виявила випадків походження мінеральних добрив, які заборонені для ввезення в країну.

«За результатами проведених перевірок не виявлено випадків непідтвердження походження мінеральних добрив», - сказано у відповідях фіскалів народним депутатам.

Нагадуємо, що з 7 грудня на кордоні був введений режим посиленого контролю усіх партій іноземних добрив. Мотивовано це було тим, що нібито є висока загроза ввезення до України контрабандних азотних добрив з Російської Федерації під виглядом добрив, вироблених в інших країнах. Це призвело до затримок на кордоні імпорту продукції з Польщі, Литви, Казахстану, Білорусі, Болгарії, Узбекистану, Грузії, Туреччини. Фактично всі партії мінеральних добрив, які ввозяться на митну територію України, зупиняються для проведення митної експертизи та взяття проб «зразків» товару з метою визначення країни походження товару. Це призводить до істотних затримок добрив на кордоні, а отже й витрат на їх зберігання,  що робить їх імпорт нерентабельним.

Дії митниці від самого початку посиленого режиму були розкритиковані спеціалістами ринку. Наприклад, голова Спілки агрохіміків України Сергій Рубан порахував, що поставки російських добрив через ринки третіх країн не мають сенсу, бо це економічно невигідно.

21 грудня Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що взяв питання про блокування імпорту мінеральних добрив під особистий контроль. У відповідь на звернення народних депутатів, надіслане за ініціативою Всеукраїнської Аграрної Ради, Прем’єр дав доручення першому Віце-прем’єр-міністру, Міністру фінансів, в.о. Міністра аграрної політики і продовольства та голові ДФС сприяти розблокуванню імпорту мінеральних добрив в Україну.

Незважаючи на доручення Прем’єра, а також на відсутність претензій з боку митників, режим посиленого  контролю продовжує діяти. ВАР звертає увагу на те, що практика блокування ввезення дешевих імпортних добрив призводить до порушення правил чесної конкуренції та монополізму, внаслідок чого зростають ціни на добрива на внутрішньому ринку. При цьому, третина від собівартості агропродукції становить вартість добрив.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview