Де в Україні виробляють найбільше молока

Про це повідомляє аналітичний відділ Асоціації виробників молока з посиланням на ДССУ.

Найбільше зросла реалізація молочної сировини у Дніпропетровській (32 тис. т; +27,1%), Одеській (16,8 тис. т; +12,5%) та Чернігівській (135,4 тис. т; +12,2%) областях.

В той же час, найбільший вал реалізації забезпечили господарства Полтавської (236,4 тис. т), Черкаської (166,9 тис. т) та Київської (153,3 тис. т) областей.

Середня ціна продажу склала 7482,1 грн/т, що на 7,9% вище ціни аналогічного періоду 2017 року. Максимальні ціни, при цьому, платили в Дніпропетровській області — 8038,4 грн/т, а найнижчу — у Сумській — 6985,8 грн/т.

Реалізація молока у січні-липні 2018 р., тис. т

Нагадаємо, що за рік український молочний індекс знизився майже на 20%. Загалом за рік прибутки молочників скоротилися на 19,6% через зростання вартості кормів.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ТОП-10 українських експортерів цукру

Основні поставки цукру здійснювались в Узбекистан – 35,45%, Туреччину – 8,87% та Азербайджан – 7,63%, повідомили в асоціації «Укрцукор», пише agrotimes.net.

Лідером з виробництва цукру за 11 місяців 2017/18 МР стала компанія «Радехівський цукор». Вона експортувала 135,7 тис. тонн цукру на $54,57 млн.

На другому місці – «Цукорагропром», що експортував 91,5 тис. тонн цукру на $40 млн.

Третє місце посіла продовольча компанія «Поділля» з обсягом експорту 80,3 тис. тонн на $27,6 млн.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ТОП-10 вітчизняних продуктів, які обирають українці

Нове глобальне дослідження Nielsen споживчих переваг щодо походження бренду The Nielsen Global Brand-Origin Report за підсумками 2017 року показує, як вітчизняний споживач робить свій вибір в продуктах харчування і непродовольчих товарах залежно від того, де зроблена продукція. Про це повідомляє аналітична компанія Nielsen, передає УНН.

Тож у ТОП-3 категорій товарів повсякденного попиту, в яких українські споживачі переважно обирають вітчизняних виробників, входить молочна продукція (88% сказали, що віддають перевагу локальним виробникам у цій категорії), морозиво — 62% і мінеральна бутильована вода — 55%.

Кожен п’ятий (20%) український споживач заявив про готовність купувати чай і каву вітчизняного виробництва.

Щодо алкоголю, включаючи пиво і вино, то купувати “українське” бажають 36% споживачів. Зазначається також, що цей показник зріс порівняно з даними за 2016 рік. Тоді купувати вітчизняний алкоголь згодні були 30% опитаних.

Що стосується свіжої продукції, яка продається на вагу, українські споживачі схиляються до локального виготовлення: 67% охоче купують вітчизняні свіжі овочі та фрукти, 58% — м’ясо, рибу і яйця, 78% — хліб і хлібобулочні, кондитерські вироби.

 

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ТОП-10 найактивніших європейських покупців вітчизняних харчових товарів

Український експорт при цьому становить майже $3,1 млрд, тобто Україна має позитивний торговельний баланс.

Про це розповіла заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань  європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

«Незважаючи на те, що український аграрний експорт до країн ЄС за сім місяців поточного року  зменшився на 3,7% порівняно з аналогічним періодом 2017 року, він склав майже $3,1млрд. При цьому, ЄС залишається другим за важливістю ринком в регіональній структурі нашого експорту продукції АПК з часткою 35,3%, поступаючись лише країнам Азії», - підкреслила заступник Міністра Ольга Трофімцева.

За її словами, ТОП-10 найактивніших європейських покупців вітчизняних аграрних та харчових товарів в 2018 році очолюють Нідерланди, з часткою 15,5%. Далі йдуть Польща – 14,5%, Італія – 13,8%, Іспанія – 12,9%, Німеччина – 10,6%, Франція – 6,5%, Бельгія – 3,3%, Великобританія – 3%, Угорщина – 2,8%, Португалія – 2,7%, Румунія – 1,8%.

«За цей період дуже помітно збільшився попит європейських споживачів на цілу низку українських аграрних та харчових товарів. Наприклад, пташиного м’яса та субпродуктів було експортовано до ринків ЄС майже в 2,2 рази більше, ніж у той самий період минулого року, на $152,1 млн»,- відмітила Ольга Трофімцева.

Вона додала, що також збільшились обсяги експорту наступних товарів: насіння свиріпи або ріпаку – на $73,4 млн або на 96,7%; пшениці – на $52,8 млн (на 52%); сої – на $17,2 млн (на 11,6%); інших горіхів – на $17,1 млн (на 80,8%); шкіри із шкур інших тварин – $13,6 млн (на 56%); овочів бобових сушених – на $10,8 млн (в 3 рази); кондвиробів з цукру – на $10,8 млн (на 78,9%); плодів та горіхів сирих або варених, морожених – на $9,9 млн (на 38,9%); соків – майже на $9,2 млн (на 51,3%); шоколаду та інших продуктів з вмістом какао – на $9,1 млн (на 69,6%).

«Що стосується імпорту в Україну товарів з ЄС, то він збільшився майже на 30% та становив трохи більше ніж $1,5 млрд. Ключовими товарами нашого імпорту стали: продукти для годівлі тварин, шоколад та продукти з какао-бобів, тютюн та вироби з нього, насіння олійних культур, м'ясо та субпродукти та інші харчові товари»,- резюмувала заступник Міністра Ольга Трофімцева.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ТОП-3 найбільших українських землевласників

Про це ZIK розповів український дипломат і політик Роман Безсмертний.

Він підкреслив, що агрохолдингів не може бути багато, адже їх власники – це великі орендарі землі.

«Сьогодні можна взяти Юрія Косюка, Петра Порошенка, Андрія Веревського і ще 3-4 людей, які володіють землею, розміром від півмільйона до 100 тисяч гектарів. Це основні власники. Ці троє займають три перші рядки», – підкреслив політик.

Він переконаний, що це все піраміди, які створені для того, щоб з фінансового ринку залучати ресурси під наступний урожай.

«Це свого роду «ф’ючерси», тобто те, що працює наперед. Але гарантувати це ви не можете. Що виходить? Насправді донорів годують начебто мрією. Це мрія про те, що буде. І зрозуміло, що під це виймається щось. Але до чого це веде?» – запитує Роман Безсмертний.

За його словами, через кволість державних інституцій не контролюються ні технологічний процес, ні процедура рекультивації якості земель.

«От їдете ви, їдете навесні, і на багатьох полях, які тільки піднялися, між ними можна побачити хвощі, сосни і таке інше. Йде втрата родючості й закислення ґрунтів. Чому? Бо немає інституту, який би попросив, щоб йому показали хімічний склад землі», – пояснює екс-нардеп.

Окрім цього він відповів на запитання, скільки у Романа Безсмертного як сина землеміра у власності є офіційних земельних угідь, і що він з ними робить.

«Є 7 гектарів землі в рідному Мотижині – це пай мамин і батьківський. Я його засіваю. Ось тільки змолотив пшеницю. В цьому році прекрасний урожай – більше сотні центнерів із гектара вийшло. Саджу картоплю», – зізнається політик.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Названі найвпливовіші агробізнесмени України

Журнал "Новое Время" оприлюднив рейтинг 100 найвпливовіших людей України.

Його очолив президент країни Петро Порошенко, друге місце зайняв Рінат Ахметов, власник групи компаній СКМ і найбагатша людина України, - а третім став глава МВС Арсен Аваков.

У ТОП-100 увійшли наступні представники українського АПК:

7 місце — генеральний директор агрохолдингу «Миронівський Хлібопродукт» Юрій Косюк;
16 місце — співвласник компанії «Кернел» Андрій Веревський;
20 місце — бенефіціар Cascade Investment Fund Віталій Хомутинник;
21 місце — генеральний директор компанії «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський;
26 місце — засновники «Епіцентр К» та «Агрохолдингу 2012» Олександр та Галина Гереги;
36 місце — генеральний директор агропромхолдингу «Астарта-Київ» Віктор Іванчик;
57 місце — співвласник і гендиректор порту «ТІС», співвласник терміналу «М. В. Карго» Андрій Ставніцер;
77 місце — генеральний директор Fozzy Group Володимир Костельман.

Джерело: latifundist

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview