Денис Шмигаль став новим прем'єр-міністром України

На сьогоднішньому позачерговому засіданні Верховної Ради України, яке було скликане за вимогою Президента Володимира Зеленського, народні депутати ухвалили рішення про призначення прем'єр-міністром Дениса Шмигаля.

За відповідне рішення проголосувало  291 депутат.

Денис Шмигаль обіймав посаду віце-прем'єр — міністра громад та територій в уряді Гончарука, якого декількома хвилинами раніше Верховна Рада відправила у відставку.

Читайте також: Хто такий Денис Шмигаль, якого пророкують на місце Гончарука

44-річний Денис Шмигаль – корінний львів'янин. Він закінчив Львівську політехніку за спеціальністю менеджмент машинобудування, інженер-економіст. Кандидат економічних наук. Одружений, виховує двох доньок.

Прорив у пошуку вакцини від АЧС здійснили китайські вчені

Про суттєвий прогрес у розробці ефективної вакцини проти африканської чуми свиней на початку цього тижня повідомила команда дослідників з Харбінського ветеринарного науково-дослідного інституту (Китай). За даними інформаційного агентства Xinhua, це перший крок у розробці ефективних та безпечних вакцин проти цієї хвороби.

Бу Чжигао, директор Харбінського ветеринарного науково-дослідного інституту CAAS, заявив, що перед Китаєм стоїть велике завдання контролю над поширенням африканської чуми свиней. Необхідно терміново розробити більш потужні засоби, такі як вакцина, для запобігання поширенню захворювання.

“Прорив у розкритті тонкої структури вірусу є важливим і фундаментальним дослідженням, яке дасть підказки для вивчення основних механізмів зараження, патогенності та імунології африканської чуми свиней, а також розробки вакцини”, – сказав він.

Учені працювали чотири місяці, щоб зібрати понад 100 ТБ високоякісних даних, що дозволило команді здійснити значний прорив у виявленні структури та характеру вірусу.

“Африканська чума свиней, історія епідемії якої становить майже 100 років, є складною глобальною проблемою. Вірус має стабільну структуру і може виживати місяцями при нормальних температурах, що представляє велике завдання для профілактики та контролю. Вчені мають обмежені знання про вірус. Ми сподіваємось зробити крок до кращого розуміння захворювання”, – пояснив Ван Сянсі, один із членів команди.

Однак, поки вакцина вийде на ринок, можуть пройти роки досліджень та випробувань.

Африканська чума свиней, вперше описана в Кенії в 1921 році, є дуже заразним вірусним захворюванням свиней зі смертністю, що наближається до 100%. За останнє десятиліття хвороба поширилась у багатьох країнах, що становить серйозний ризик подальшого зараження. Упродовж 2018 та 2019 років через АЧС було знищено понад 30 мільйонів свиней. Пандемія африканської чуми свиней спричинила економічні втрати для виробників свиней у всьому світі у розмірі 2 млрд доларів.

Джерело: Meat-Inform

Ваш вибір 'Подобається'.

Рада відправила Олексія Гончарука у відставку

На сьогоднішньому позачерговому засіданні Верховної Ради України, яке було скликане за вимогою Президента Володимира Зеленського, народні депутати ухвалили рішення про відставку прем'єр-міністра Олексія Гончарука.

За відповідне рішення проголосувало 353 нардепів.

Вчора Олексій Гончарук направив до Верховної Ради свою заяву про відставку. На своїй посаді він пробув лише 188 днів.

Держава планує дотувати сімейні ферми, які утримують корів

За ініціативи громадськості, які подали відповідні звернення, Мінекономіки планує дотувати сімейні ферми, які утримують від 5 до 25 ВРХ молочного напряму. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

Мінекономіки розробило зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств (постанова Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 р. № 106), якими, зокрема, пропонується надання спеціальної бюджетної дотації за утримання корів фермерським господарствам.

Цільовою аудиторію є фермерські господарства, у тому числі й сімейні фермерські господарства, що провадять діяльність у галузі тваринництва та мають у власності від п’яти до двадцяти п’яти корів молочного напряму продуктивності, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства.

Дотація за утримання корів надається на безповоротній основі за кожну, наявну станом на 1 липня поточного року ідентифіковану та зареєстровану в установленому порядку корову, в розмірі 5000 гривень за одну голову.

Новий напрям підтримки дозволить дотувати фермерським господарствам близько 20 тис голів ВРХ за умови виділення бюджетних коштів на ці цілі в обсязі 100 млн грн.

Нагадаємо, до Асоціації тваринників України постійно надходять звернення від власників домогосподарств: люди скаржаться, що в селищних радах їм відмовляють у прийнятті документів на вирощування молодняка ВРХ. Мовляв, дотації відмінено. 

 

Ваш вибір 'Подобається'.

Українська компанія випустила соняшникову олію-спрей

Нещодавно Olkom Group представила нову лінійку олій Healthy Style, які не мають аналогів серед національних виробників.  Це натуральні ароматизовані соняшникові олії в новому форматі упаковки – зручному аерозольному балончику, повідомили в Асоціації рітейлерів України.

При натисканні на клапан розпилення стиснене повітря видавлює масло з пакета у вигляді спрею, струменя або крапель, в результаті чого відбувається рівномірний розподіл продукту без надлишків або відходів. Такий формат упаковки дає можливість істотно скоротити витрату масла.

«Наша креативна команда підійшла системно до вирішення завдання: були вивчені український і європейський ринки, конкурентне середовище і вподобання покупців. На заході олія-спрей вже давно поширений тренд, а ось в побуті українських покупців його можна зустріти не так часто, — коментує Ніна Лещенко, СОО Olkom Group. — Після ретельного аналізу ми зрозуміли, що готові вивести на український ринок якісний і корисний продукт, унікальний за своїм змістом і форматом упаковки».

Olkom Group є одним з лідерів серед олійно-жирових підприємств України. До складу групи компаній входять: ТОВ «Київський маргариновий завод», ПП «Рута-К» і ПрАТ «Київський маргариновий завод».

Компанія виробляє соуси, майонез, гірчицю, соняшникову олію, бутербродні і столові маргарини, спеціалізовані маргарини і жири для хлібопекарської, кондитерської та молочної промисловості.

Джерело: SEEDS.org.ua 

На гектарі цибулі порею можна заробити 900 тис грн

Про це в колонці на AgroTimes розповів Ігор Микицей, директор ТОВ «Діонея», що в Київській області.

Щоб подовжити термін реалізації продукції, ранні сорти господарство вирощує з розсади в тепличних умовах, а пізню продукцію для захисту від заморозків викопують і зберігають у теплиці в помірно вологому середовищі.

«Під ранні сорти й гібриди порею ми відводимо 1,2 га, вирощуємо їх із розсади в плівковій теплиці. Хоча вирощування розсади обходиться дорожче, продукцію можна продавати раніше на два тижні: у перших числах серпня», –– поділився досвідом фермер.

Цибулю порей у господарстві починають збирати тоді, коли ніжка в діаметрі перевищить 2 см. Рослини підкопують саморобним підкопувачем, потім їх витягують вручну із ґрунту.

На продаж у ранньої цибулі порею обрізують корінці, не пошкоджуючи денця, знімають лише один листок, ніжку миють, щоб очистити від решток ґрунту. Візуально оглядають рослину, щоб вона була свіжою (без ознак підсихання листків), без шкідників та слідів їхніх пошкоджень, без ознак утворення квітконоса, з нормальною вологістю поверхні, без стороннього запаху.

Пізні сорти викопують і зберігають у теплиці, накриваючи спанбондом.

Продукцію продають у супермаркетах Києва. Щотижня торговельні мережі купують у підприємця тонну цього товару. Крім того, порей також продають на ринках та через інші канали збуту.

Ваш вибір 'Подобається'.