Депутати блокують президію: що відбувається у Верховній Раді

У Верховній Раді оголошено другу перерву поспіль на вимогу політичних сил для проведення консультацій між фракціями щодо законопроекту про ринок землі.

Так, відразу після відкриття ранкового засідання спікер парламенту Дмитро Разумков оголосив перерву на 30 хвилин на вимогу фракції "Батьківщина" і групи "За майбутнє" для проведення консультацій. 

Через якийсь час віце-спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук зайшов до сесійної зали і оголосив про ще одну перерву.

"Ви не повірите, але на вимогу фракцій "Опозиційна платформа за життя" та "Голос" знову оголошується перерва на 10 хвилин" , – сказав він.

Відзначимо, що станом на 11:30 засідання не поновилося. Депутати заблокували вхід до президії. Юлія Тимошенко зайняла місце спікера. А депутати від ОПЗЖ заблокували трибуну.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Штрафи за самовільне зайняття земель планують збільшити у п’ять разів

Міністерство економіки спільно зі Світовим банком розробили інструмент прозорого моніторингу земель з використанням супутникових зйомок та складання карти сільськогосподарських культур. Про це повідомляється на сторінці Мінекономіки у мережі Facebook.

«Серед важливих питань – посилення боротьби з несплатою податків, пов’язаних із землекористуванням. Зокрема, на сьогодні лідером за обсягом незареєстрованих сільськогосподарських земель є Миколаївська область – 409 з 2 277 тис га», – зазначається у повідомленні.

Згідно повідомленню, супутниковий моніторинг земель є загально доступним та опублікований на публічній кадастровій карті у вигляді окремого шару. 

Крім того, передбачається об’єднання бази Державної податкової служби та Держгеокадастру з точки зору прив’язки сплати податків до кадастрового номеру.

За даними Мінекономіки, Держгеокадастр представив проміжні результати налагодження інспекційної діяльності та посилення контролю за охороною земель в рамках реалізації стратегії «Кадастр 2.0 Прозорість. Доступність. Інновації». 

«Зокрема, за шкоду, завдану самовільним зайняттям земель, планується збільшити розмір адміністративних штрафів у 5 разів. Такі зміни стимулюватимуть користувачів офіційно оформлювати земельні ділянки та сплачувати податки», – зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, що у шести областях України розпочалось формування Аграрного реєстру. 

Джерело: mind.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ринок землі: які прогнози депутатів щодо прийняття законопроекту

Президент України Володимир Зеленський прибув на засідання фракції "Слуга народу", повідомляє кореспондент Аgroreview.

Засідання фракції відбулось в конференц-залі у будівлі під куполом у закритому режимі. Глава держави зустрівся з членами фракції  “Слуга народу” та намагався переконати народних обранців підтримати земельну реформу.

Після засідання депутати від "Слуг народу" по-різному коментували перспективи голосування за земельний законопроект.

Так, депутат Олександр Дубінський зазначив, що наразі у фракції "Слуга народу" готові голосувати за земельний законопроект близько 70% депутатів.

За словами Микити Потураєва, закон буде підтриманий.

"Ми ще раз пройшлися по всіх зауваження, які були до закону про землю, і фракція підтримала, звичайно, голосування за цей надважливий для нашої країни закон", - зазначив депутат.

У той же час голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія повідомив, що законопроект будуть розглядати за всіма процедурами. Розгляд законопроекту може затягнутися на тижні. 

"Говорили, що це важливе голосування. Сьогодні ми заходимо в ринок землі. Це -партійна програма, наша обіцянка звільнити від кріпацтва 7 мільйонів українців, які володіють своєю землею. І про це ми говорили", - розповів Арахамія журналістам після засідання фракції за участю президента Володимира Зеленського.

Він також повідомив, що на фракції провели сигнальне голосування. "У нас є голоси, досить. Більше ніж 226", - зазначив Арахамія.

Депутат повідомив, що на пленарному засіданні буде запропоновано розглядати питання порядку денного на четвер до їх повного завершення. "Зараз будемо голосувати. Хочемо проголосувати до вичерпання питань. Це означає, скільки ми зможемо витримати, стільки й сидітимемо. Я вас запрошую, беріть з собою їжу. Працюватимемо всю ніч. Має же цей парламент хоч одну ніч попрацювати?", - зазначив він.

У свою чергу перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко також підтвердив, що більшість фракції погодилися підтримати законопроект №2078-10 "Про обіг земель сільськогосподарського призначення".

"Сьогодні планується розгляд питання щодо ринку землі, і президент ще раз озвучив нашу спільну ідеологічну позицію та закликав депутатів підтримати цей важливий законопроект", - розповів Корнієнко.

У той же час,за словами дупутата Вадима Івченко від фракції "Батьківщина", монобільшість планує винести лише 9 правок із законопроекту про ринок землі на голосування. Тобто, земельний закон може бути прийнятий сьогодні у турборежимі.

Тим часом аграрії мітингують під стінами Верховної Ради та під Офісом Президента.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Черкащині на цукровому заводі запрацював біогазовий комплекс

Біогазовий комплекс в с. Селище на Черкащині вийшов на заплановані 100%. Електроенергія поставляється в мережу за зеленим тарифом. Держава (ДП «Гарантований Покупець») платить 14,8 євроцента за кВт⋅год. 

Для запуску станції в с. Селище Zorg Biogas залучив кращого німецького технолога Д-ра Ганса Фрідманна – запуск пройшов зразково, з першої спроби, без помилок і простоїв.
«В ході запуску замовнику було рекомендовано використовувати мікроелементи, оскільки жом не містить всього того, що необхідно для бактерії. Проте замовник вирішив провести експеримент і запустив в роботу два реактори з мікроелементами, а один – без. Реактор без мікроелементів почав «хворіти», різниця стала помітною вже на третій тиждень. Реактор з мікроелементами, запущений пізніше, наздогнав і перегнав реактор без мікроелементів. Унаслідок, замовник визнав, що без мікроелементів неможливо працювати ефективно.» – ділиться досвідом Ігор Олександрович Реддіх, генеральний директор ТОВ «Зорг Біогаз». 

Однією із складових швидкого запуску станції стала сучасна біогазова лабораторія.  Завдяки її наявності, оператори чітко знали, що відбувається в реакторі та могли розрахувати оптимальну норму завантаження сировини.

В цілому біогазовий комплекс в с. Селище є більш досконалим за будь-який комплекс в Україні. Тут встановлено краще очищення газу від сірки. Все обладнання – німецьке і виключно надійне. На відміну від аналогів українського виробництва німецьке обладнання працює без збоїв і не вимагає ремонтів.

«Що особливо приємно і є предметом гордості, так це те, що українська станція перевершила по технічному оснащенню навіть знамениту станцію на цукровому заводі в м. Анклам (Німеччина). На станції в Анклам немає можливості вантажити брудну сировину, тоді як станція в Селищі обладнана завантажувачем з камінняуловлювачем.» – коментує Сергій Володимирович Підлубний, технічний директор ТОВ «Корсунь Еко Енерго».

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Депутати не зважатимуть на режим роботи під час розгляду земельного законопроекту

Про це в кулуарах Ради заявив голова комітету з питань фінансової, податкової та митної політики Данило Гетманцев, передає УНН.

Відповідаючи на питання, чи гарна ідея ухвалювати законопроект про відкриття ринку землі вночі, Гетманцев сказав: "Гарна ініціатива є ухвалювати цей закон, бо цей закон назрів".

За його словами, парламентарі не зважатимуть на власний час і на режим роботи під час розгляду даного законопроекту.

"Наскільки мені відомо, близько 700 правок непідтверджених, неврахованих. Це дійсно займає більше одного пленарного дня, але знову ж таки, ми не знаємо, які правки будуть ставити депутати на підтвердження, які не будуть ставити на підтвердження", - сказав Гетманцев.

Нагадаємо, законопроект № 2178-10 щодо запровадження ринку сільськогосподарської землі в Україні можуть розглядати до ранку.

Також аграрії вийдуть на акцію протесту через законопроект про ринок землі

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні запускають виробництво рослинного молока з вівса, гречки і пшениці

Компанія «Вітмарк-Україна» розпочала виробництво та дистрибуцію рослинного молока під торговою маркою Vega Milk. Завод, розташований в Одеській області, оснащений передовим обладнанням зі Швеції і покликаний забезпечити зростаючий попит на новий продукт в Україні та за її межами. Про це повідомляє прес-служба компанії «Вітмарк-Україна».

Протягом декількох тижнів полиці магазинів по всій країні поповняться 11 найменуваннями рослинного молока Vega Milk: на основі злаків, горіхів і з додаванням фруктів. Тепер стежити за здоровим харчуванням стане легше. Корисна клітковина, харчові волокна злаків, вітаміни, мінерали, амінокислоти – усе найцінніше, чим природа наділила рослинні компоненти, повністю збережене в складі Vega Milk. Vega Milk вже високо оцінили професійні бариста в якості прекрасного доповнення для кави.

«Наш бізнес спеціалізується на соках, напоях і дитячому харчуванні. Відкривши напрямок альтернативного молока, ми запустили надперспективний стартап – інноваційний FoodTech, який поєднує в собі технології та науку.

Наша компанія, по суті, побудувала новий завод з повним циклом виробництва рослинного молока, починаючи із заготівлі свіжої сировини, а це українські злакові культури: овес, гречка, пшениця. У нас власні цехи зберігання, найсучасніше процесингове обладнання та лінії розливу в асептичну упаковку. У всій Східній і Центральній Європі у нашого заводу знайдеться лише один схожий за масштабом аналог. Інвестиції склали близько 5 млн євро.
Ми створили продукт на рівні найвищих міжнародних стандартів: корисний, поживний і 100% натуральний», - зазначає Віталій Віницький, президент «Вітмарк-Україна».

Українці, на відміну від європейців та американців, поки знають про користь рослинного молока не так багато. Поява таких марок, як Vega Milk, покликана виправити це упущення. У довгому переліку безсумнівних переваг продукту – відсутність цукру та низький вміст жиру, виключно рослинний протеїн, «чистий» склад без консервантів. Якісне рослинне молоко – це прекрасне рішення для тих, хто страждав від непереносимості лактози, вибрав веганство чи тримає піст. 

Довідка:
Компанія «Вітмарк-Україна» створена в 1994 році на базі Одеського заводу дитячого харчування. Компанія є лідером на українському ринку за обсягами продажів у категорії фруктово-овочевих соків і пюре для дитячого харчування й одним з лідерів у категорії соків і нектарів. Продуктовий портфель «Вітмарк-Україна» орієнтований на сучасне здорове харчування і включає популярні торгові марки Jaffa, «Наш сік» ОКЗДХ, «Чудо-Чадо», Aquarte, Nestea та Vega Milk. Компанія експортує свою продукцію в більш ніж 25 країн. Якість і безпека продукції сертифіковані за стандартами ISO 9001 та ISO 22000.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview