Депутати готують правки до законопроекту про обіг сільгоспземель

Депутати готують правки до законопроекту про обіг сільгоспземель

Про це під час зустрічі з аграріями Всеукраїнської Аграрної Ради в Умані (Черкаська область) повідомив заступник голови фракції «Слуга Народу» Дмитро Соломчук, передає прес-служба ВАР.

Стосовно можливості іноземцям купувати українську землю через зареєстровані в Україні юридичні особи, Дмитро Соломчук повідомив, що позиція великої кількості депутатів в тому, щоб максимально конкретизувати норму.

«В тексті законопроекту після слова «юридичних осіб», щоб в дужках було написано – кінцеві бенефіціари тільки українець, який мінімум п’ять років живе на території України», – сказав він.

Також він виступає з позицією зменшити в 10 разів кількість максимально дозволеної до купівлі юрособами кількості землі – не більше 20 тисяч гектарів для однієї юридичної особи чи групи пов’язаних осіб.

«Є обов’язкова умова: компанія має бути зареєстрована та знаходитися за місцем здійснення діяльності. Щоб податки йшли в ОТГ», – підкреслив Дмитро Соломчук.

Також в процесі дискусії з аграріями, він розповів, що частина членів фракції «Слуга Народу» виступає за закріплення чітких відсоткових ставок та термінів по кредитам для купівлі землі аграріями: «5% по кредитам для купівлі землі 10 років – термін кредитування».

Також Дмитро Соломчук підкреслив, що закон вступить в силу через рік після ухвалення. Цей час потрібний для зміни судової системи та реформування правоохоронних органів, які повинні спостерігати за законністю земельної реформи.

Раніше Голова Верховної Ради Дмитро Разумков пояснив, навіщо в законопроєкті щодо ринку землі передбачений продаж земель іноземцям.

Нагадаємо, більшість українців (52%) не схвалюють доручення президента України Володимира Зеленського про скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, про що свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Позитивно ставляться до доручення про введення ринку землі 35% опитаних, 13% не змогли відповісти на питання.

Нагадаємо, у Верховну Раду внесли Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

Також  Олексій Гончарук заявив, що ринок землі в Україні відкриють з 1 жовтня 2020 року. 

Раніше президент України Володимир Зеленський назвав маячнею страшилки про китайців, арабів чи інопланетян, які вивезуть українську землю вагонами у разі відкриття ринку землі.

 

Перегляди: 8
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/deputaty-hotuyut-pravky-do-zakonoproektu-pro-obih-silhospzemel
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    17 Квітня

    У ВР зареєстрували проєкт закону щодо особливостей планування територій, які виникають внаслідок руйнівного впливу війни

    Збільшення прогнозів урожаю сої посилює тиск на ціни, зокрема і в Україні

    На Волині чеські інвестори вирощуватимуть енергетичну тополю

    Українські аграрії потребують підтримки, щоб надалі забезпечувати продовольчу безпеку світу

    В України є стратегічна потреба вирощувати бавовну – Мінагрополітики

    Україна орієнтована на діалог і співпрацю, а не на запровадження обмежень у торгівлі з Польщею – Мінагрополітики

    Соняшникова олія дешевшає на тлі падіння цін на пальмову та соєву олію

    В Мінагрополітики спрогнозували, що буде з цінами на овочі

    Вступ України до ЄС спричинить реформування Єдиної сільгоспполітики – аграрний міністр Польщі

    Переробка українського соняшнику може зупинитися через атаки росіян на енергетику

    БІЛЬШЕ НОВИН