178171
182818

Держава продасть три великих агропідприємства

До переліку об'єктів великої приватизації держвласності на 2019 рік увійшли Аграрний фонд, Одеський припортовий завод та національна акціонерна компанія Украгролізинг, пише agropolit.com.

Фонд держмайна зобов'язали забезпечити конкурсний відбір радників для підготовки до приватизації та продажу об'єктів держвласності; в разі відсутності кандидатур радників забезпечити продаж без їх залучення; подавати в Кабмін умови продажу об'єктів зі списку; забезпечити виставлення на продаж перерахованих об'єктів; врахувати кредитні зобов'язання об'єктів, за якими надано держгарантію.
 
Перелік об'єктів держвласності, що підлягають приватизації в 2019 році, включає ПАТ Запоріжжяобленерго, Тернопільобленерго, Харківобленерго, Хмельницькобленерго, Миколаївобленерго, Херсонська ТЕЦ, Дніпровська ТЕЦ, Криворізька теплоцентраль, Сєвєродонецька теплоенергоцентраль, Сумихімпром, Запорізький титано-магнієвий комбінат.

Ваш вибір 'Подобається'.


В Україні різко подешевшали банани

За інформацією аналітиків EastFruit, за підсумками тижня банани подешевшали на 10%, а їх середня оптова ціна була вже на 31% нижче, ніж роком раніше і досягала 18 грн/кг (64 центів США/кг).

Таке зниження фахівці пояснюють занадто низьким попитом на продукцію на тлі рекордно низьких цін на яблуко. Щоб активізувати попит на продукцію, імпортери бананів були змушені йти на поступки покупцям і знижувати ціни. Таким чином ціни знизилися не тільки в оптовій торгівлі, але і в мережах супермаркетів, які активно влаштовували акції по банану, користуючись низькою ціною.

Ціни на банани в Україні залишилися найнижчими в регіоні. У Польщі ціни на банан в півтора рази вище, в Росії – на 22% вище, а в Молдові – на 64% вище.

У даний момент середні оптові ціни на банан і раніше значно вище, ніж ціни на яблуко, які незначно подорожчали на попередньому тижні. Банани зараз в 2,6 рази дорожче, хоча ще тиждень тому вони були в три рази дорожче, ніж яблука.

Проте учасники ринку відзначають, що ціни на банан, швидше за все, знову зростуть вже наступного тижня внаслідок девальвації української валюти по відношенню до долара, тому що при таких цінах імпорт стає не дуже вигідним.

 Торгову війну між США і Китаєм призупинено

Дональд Трамп і голова КНР Сі Цзіньпін прийняли рішення не вводити нових взаємних торгових мит після 1 січня 2019 р. Про це пише landlord.ua.

На зустрічі, що відбулася в рамках саміту G20 в Аргентині, президент США пообіцяв упродовж 3 місяців не підвищувати торгові мита на китайську продукцію. Китай, зі свого боку, зобов’язався імпортувати «значний обсяг» сільськогосподарської, енергетичної та промислової продукції із США.

У Білому домі відзначають: якщо за 90 днів мораторію Китай і США не досягнуть домовленостей, то підвищення мита у 2,5 разу на китайський експорт (з 10 % до 25 %) не оминути.Херсонщина забезпечить рисом всю Україну

На цьoму нагoлocив генеральний директoр ТOВ CП «Нібулoн» Oлекcій Вадатурcький, пoвідoмляє Oлешки.city.

«Маємo велику інвеcтиційну прoграму, oдним з пріoритетів якoї є віднoвлення oбрoбки риcу cаме Херcoнcькoї oблаcті. Змoжемo інтегруватиcя з міcцевими риcoвoдами й зрoбити oблаcть центрoм забезпечення риcу для вcієї України», - звернув увагу Oлекcій Вадатурcький.

Він пoінфoрмував, щo рекoнcтрукція і дoбудoва риcoвих підприємcтв у Херcoнcькій oблаcті рoзпoчнетьcя вже у 2019 рoці.Акції м'ясо-молочного комплексу на Чернігівщині подешевшали в 100 разів

Про це йдеться в повідомленні Фонду державного майна України, пише agroportal.ua.

Спроб продати пакет акцій «Сіверського» було декілька, проте аукціони були визнані такими, що не відбулися. Держава намагалася продати 3 815 300 акцій по 1 грн за штуку (3,815 млн грн).

Останній раз стартова ціна об'єкта, за даними «Prozoro.Продажу» була оголошена в 1,907 млн грн.

Фонд держмайна провів аукціон за методом покрокового зниження стартової ціни.

Довідка: ПРАТ «М'ясо-молочний комплекс «Сіверський» - це м'ясопереробний комплекс, який забезпечений високоякісним обладнанням кращих європейських виробників. Підприємство складається з трьох підрозділів: ковбасного цеху, консервного цеху та молочного цеху.На Київщині вирощують енергетичну вербу, яка здатна подолати газову залежність

Сьогодні вирощування енергетичної верби для України вже не є новинкою, адже вже досить багато  господарств заклало плантації з її вирощування, та попри це, для українського енергетичного ринку ці насадження не становлять  суттєвого значення, тоді як в багатьох європейських країнах вирощування енергетичних культур починає тіснити газовий ринок

Для України, країни яка активно закуповує газ, - вирощування енергетичної верби могло б стати серйозною підвалиною у газовій незалежності. І йдеться не про засадження родючих земель, адже в Україні існує велика кількість бідних ґрунтів чи низин, які регулярно затоплює водою, і які є дуже придатними для вирощування та збирання енергетичної верби.

Так на думку директора УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого Володимира Івановича Кравчука, для того, щоб забезпечити усі бюджетні приміщення теплом, достатньо аби кожна сільрада засадила ділянку в 8-10 га вербою чи міскантусом.

До слова, в самому господарстві вирощують різні енергетичні культури і для дослідів і для промислового збирання. Дивуються, чому цей досвід не переймають інші господарства, адже вирощування енергетичних культур – це справді перспективно та вигідно.

Однак, попри постійне зростання ціни на газ, українські господарства не поспішають вирощувати енергетичні культури. Можливо відповідь криється у тому, що будь-які капіталовкладення зроблені у вербу, повернуться лише за 3 роки.

Джерело:agro-business.com.ua

 

Ваш вибір 'Подобається'.