174499

Десикація сої для якісного та вчасного збору врожаю

Визначити оптимальні терміни збирання врожаю сої непросто, й на те є свої причини – біологічна неоднорідність дозрівання рослин, мінлива осіння погода, забур’яненість дводольними і злаковими видами тощо. Це в комплексі із зараженістю хворобами та пошкодженнями шкідниками може призвести до суттєвих якісних і кількісних втрат майбутнього врожаю.

Щоб їх уникнути, експерти «UKRAVIT» радять обов’язково вдатися до передзбиральної десикації: вона не лише забезпечить рівномірне дозрівання бобів, але й значно полегшить процес збирання врожаю. 

«Щоб забезпечити якісну десикацію сої, ми рекомендуємо застосовувати контактні препарати, – радить керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Адже на відміну від системних препаратів, які забезпечують процес дефоліації, препарати на основі диквату одночасно знижують вологість зерна, зупиняють розвиток та розповсюдження хвороб і знімають проблему забур’яненості посівів. А це, своєю чергою, гарантує максимальний збір вирощеного врожаю без технологічних втрат та запобігає додатковим витратам на досушування зерна».

Читайте також: Формуємо систему підживлення для озимих культур

Значення має й концентрація діючої речовини у препараті, наголошує Олександр. Адже це дозволяє значно зменшити норму застосування засобу і, відповідно, заощадити кошти в перерахунку на 1 га. Тому для передзбиральної десикації він рекомендує обрати препарат Десикант Макс (дикват дибромід, 300 г/л): концентрація діючої речовини в ньому є однією із найвищих у порівнянні з аналогічними препаратами в Україні. Це, а також висока якість діючої речовини, обумовлює ряд переваг препарату: він забезпечує швидку дію, здатну проявлятися вже за кілька годин після застосування. А унікальна формуляція з обтяжувачем крапель запобігає зносу робочої рідини з поверхні рослин.

Препарат прискорює достигання сої та сприяє швидшому збиранню врожаю, а також припиняє розвиток і розповсюдження ряду хвороб. При цьому він швидко розпадається на нетоксичні сполуки, тож є безпечним для використання в насінницьких, промислових посівах, а також у посівах, призначених для харчових цілей. 

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

З питань продажу та співпраці звертатися:

ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.

Гаряча лінія: 0 800 301 401

 

Осінній марафон Днів Поля: Vitagro Partner презентувала врожайні технології

Цього року Дні Поля вирізнялися не тільки науковими здобутками, які презентували в науковій частині, а ще й розважальною програмою в аутентичному українському стилі. 

Осінній марафон компанія розпочала 29 серпня у місті Богодухові Харківської області. А вже 6 вересня у селі Лісоводи аграрії Житомирської, Хмельницької, Вінницької, Тернопільскої областей зібралися, щоб обмінятися досвідом та дізнатися про результати врожайності нових сортів сої, кукурудзи та соняшнику. 11 вересня аграрії Волинської, Тернопільської, Львівської  та Житомирської областей зібралися на демополігоні  агрохолдингу «Зоря» у селі Клевань. 

В рамках наукової конференції презентувалися авторські технології  Vitagro Partner, дискутували на тему: «Актуальні виклики при вирощуванні озимих культур, сортова агротехніка», розглядали вимоги до використання інокулянтів, та обговорювали погодні виклики та проблеми на місцях. 

Розважальна програма була не менш насиченою – співи, танці, розіграші призів та конкурси. Подарунки від партнерів компаній Masseed  та Агротехносоюз. Крім того, усі емоції, що вирували, зафільмував фотограф, тож гості ще у якості подарунку отримували професійні фото на згадку. 

Довідка: Агрохімічна компанія Vitagro Partner – сучасна національна  аграрна компанія, що використовує у роботі передові канадські технології та інтегрує їх в український досвід. Компанія має новітню наукову базу, а передові агрономічні технології тестуються та вдосконалюються на власних полях  агрохолдингу.

 

Продуктивний вересень у Канаді: LOZOVA MACHINERY демонструють техніку та навчають дилерів

Рік тому ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ дебютували на виставці Canada Outdoor Farm Show з дисковою бороною ДУКАТ-6. За цей час місцеві аграрії вже встигли випробувати агрегати у роботі на своїх полях. Канадські фермери відзначають чудову якість обробки ґрунту, високу продуктивність  та здатність техніки LOZOVA MACHINERY працювати при будь-яких умовах. Фермери оцінили продуктивність знаряддя та комфорт у застосуванні – машини не потребують додаткового змащування, а унікальні підшипникові вузли не потребують обслуговування.

Так, 6 вересня, напередодні виставки, представники LOZOVA MACHINERY зустрілися з фермерами та дилерами Онтаріо і провели навчання по своїй продукції. Також відвідали декілька господарств, які придбали дискові борони ДУКАТ весною 2019 року. За відгуками аграріїв – усі відзначили високу якість обробки ґрунту, низькі експлуатаційні витрати та залишилися задоволені машинами.

«Дивно приємна машина! – відзначає Боб Фішер (провінція Онтаріо). - Ніколи не думав, що максимум якості може дати дискова борона та такій високій швидкості. Я тільки на лущення стерні зекономив собі майже тиждень часу! А ви собі уявляєте, що таке зайвий тиждень часу в сезон?!»

Крім ЛОЗІВСЬКИХ МАШИН, відвідувачі виставки ознайомилися з оригінальними підшипниками HARP, спеціально розробленими Харківським підшипниковим заводом для сільгосптехніки - HARP AGRO (з системою ущільнень підвищеної герметичності X-SHIELD) та зі ступічними підшипниковими вузлами HARP AGRO UNIT.

Зауважимо, що ХАРП почав співпрацювати з компанією PNS Tech (Квебек). Перша партія підшипників вже поступила в продаж.  PNS Tech планують продавати підшипники ХАРП на території усієї Канади.

Після закінчення виставки ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ проведуть ряд демопоказів у регіоні.

HARP підкорює ринок Канади

Були тут і представники заводу ХАРП, підшипники якого вже досить відомі в Канаді.

Відвідувачі виставки (в основному аграрії-практики) з великим інтересом зустріли оригінальні підшипники HARP AGRO з надійними системами ущільнень підвищеної герметичності X-SHIELD і ступичні підшипникові вузли HARP AGRO UNIT.

Варто нагадати, що дебютня участь ХАРП на цій виставці відбулася в минулому році. А в цьому році асортимент заводу викликав ще більш активний інтерес місцевих сільгоспвиробників, які вже встигли «спробувати» ряд рішень харківського бренду.

Канадські фермери, дилери, а також виробники відзначили гостру необхідність в підшипникових рішеннях, що збільшують експлуатаційний ресурс сільгосптехніки і знижують час на обслуговування. Під ці запити чудово підходять підшипники HARP, які є обслуговуваними і забезпечують стабільну роботу агрегатів навіть в найскладніших умовах.

Відвідувачі були приємно здивовані якістю та технологією виробництва компонентів HARP, а також високим ресурсом роботи підшипників. Досвід аграріїв, які роками не мають проблем з сільгосптехнікою за рахунок її комплектації підшипниками HARP, демонструє безвідмовну роботу вузлів протягом п'яти і більше сезонів.

За підсумками виставки ХАРП зміцнив партнерство з лідером дистрибуції компонентів для сільгосптехніки – канадською компанією PNS Tech з Квебека, які планують продавати підшипники ХАРП на території всієї Канади.

Підшипники HARP давно відомі в країнах ЄС, а тепер підприємство успішно закріпилося і на північноамериканському континенті.

Вітчизняний виробник сільгосптехніки розпочинає експорт до Австралії

Про це повідомив власник компанії Анатолій Кобзаренко.

«В Липовій Долині готують до відправки перший тюковоз ПТ24 та зерно-пакувальну машину для автомобілів ЗПМА «Заводу Кобзаренка» до Австралії», – зазначив власник компанії.

За його словами, австралійський ринок агротехніки має деякі особливості.

«В країні переважає великогабаритна аграрна техніка. Автопоїзд може мати три причепи, але норми навантаження на вісь ті ж самі, тому продавець автомобільної гуми тут заробляє добре. Бункери перевантажувачі як силоси, їхати їм потрібно тільки до поля, далі стоять», — зауважив Анатолій Кобзаренко. .

Джерело: AgroTimes

Як дослідити якість і безпечність продукції

Виростили врожай – обов’язково перевірте його якість та безпечність. Адже саме від цього залежатиме, що з ним робити далі – експортувати, вжити в їжу, використати на корм худобі тощо. Крім того, така перевірка захистить життя і здоров'я людей, екологію навколишнього середовища та попередить дії, що можуть ввести в оману партнерів. Бо під час вирощування застосовується сила-силенна пестицидів та агрохімікатів, і якщо використовувати їх в межах регламенту – шкоди не буде, та якщо ж зловживати…

«Належна безпека та якість продукції – це вимоги сучасної дійсності, коли будь-що споживача задовольнити не може; бо саме він, споживач, і є регулятором рівня виробництва й попиту на ринку, – вважає керівник сервісно-аналітичного центру «Інституту здоров’я рослин» Ірина Перехрест. – Тому кожна країна має затверджені стандарти якості та безпеки готової продукції. В Україні сьогодні їх регулює ДСТУ, та оскільки наша країна прагне до євроінтеграції, ми поступово переходимо на європейські стандарти: наприклад, залишкову кількість пестицидів у продукції ми визначаємо відповідно до Регламенту (ЕС) № 396/2005». 

«Інститут здоров’я рослин» досліджує продукцію рослинництва, насіння сільськогосподарських культур, зернові та зернобобові культури і продукти їх переробки, крупи, плодоовочеву продукцію, продукцію бджільництва, мед, олії на показники безпеки – токсичні елементи, залишкову кількість пестицидів (понад 160 показників), мікотоксини.

«Ми застосовуємо найрізноманітніші методи досліджень – від скринінгу до хроматографії, – пояснює пані Ірина. – Оскільки для деяких продуктів достатньо скринінг-методу, однак, наприклад, якщо ви експортуєте продукцію бджільництва, партнери вимагатимуть уже розширеного дослідження вашої продукції». 

Читайте також: Формуємо систему підживлення для озимих культур

Крім того, дослідження продукції проводять за агробіологічними показниками й безпосередньо показниками якості. Так, у зернових, зернобобових культурах, продуктах їх переробки, крупах, кормах та комбікормах виявляють вологість, засміченість, білок, інші показники. В овочах, фруктах, плодоовочевій продукції та продуктах їх переробки – сухі речовини та/або вологі, сухі речовини, нерозчинні у воді, тощо; крім того, вчені оцінюють їх зовнішній вигляд, консистенцію, колір, смак і запах. Ці дослідження визначають якість і придатність продукції до вживання у загальному й убезпечують як виробника, так і споживача від багатьох потенційних ризиків.