174499

ДФС розділили на податкову і митну служби

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів україни.

Проект постанови передбачає поділ ДФС на Державну податкову службу (до складу якої входитимуть підрозділи податкової міліції) і Державну митну службу як окремі центральні органи виконавчої влади. Кабінет Міністрів спрямовуватиме та координуватиме діяльність цих служб через Міністра фінансів України. Для реорганізації ДФС створять комісію, яку очолить заступник Міністра фінансів Сергій Верланов.

«Поділ ДФС на дві служби є важливим кроком на шляху до побудови якісної системи адміністрування податків і зборів. Реформа ДФС створить підґрунтя для демілітаризації податкових органів, покращить якість сервісів, які надаються платникам податків, підвищить прозорість та підзвітність роботи податкових та митних органів», – сказав заступник Міністра фінансів Сергій Верланов.

Конкурс на керівників Державної податкової і Державної митної служби проведуть протягом трьох місяців після затвердження постанови Кабміну.

Постанова враховує рекомендації Міжнародного валютного фонду та завдання, визначені Середньостроковим планом пріоритетних дій Уряду до 2020 року.

Українські садівники не можуть задовольнити попит азійських імпортерів на яблуко

Попит на українське яблуко з боку азійських імпортерів після перших успішних поставок зріс настільки, що задовольнити його в повній мірі українські садівники не в змозі навіть попри надвиробництво цих фруктів в країні в 2018 році. Про це заявляють в Українській плодоовочевій асоціації (УПОА).

“Ми отримуємо нові запити від азійських імпортерів майже щодня. Більшість з них просять нас допомогти з контактами українських виробників яблука і скаржаться, що вже навіть сьогодні їм досить складно знайти в Україні партнерів, які можуть запропонувати необхідний обсяг яблук певного сорту та належної якості”, – каже Тетяна Смірнова, головний аналітик Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

Зокрема Санил Сачджев (Sanil Sachdev), представник одного з найбільших індійських імпортерів “Aayush Impex”, нещодавно відвідав України в рамках торгової місії, яку організовували ФАО, ЄБРР та УПОА, і взяв участь в Експортному торговому форумі, що проходив у другий день конференції “Овочі та фрукти України-2018. Вектор на експорт”. За словами імпортера, він залишився дуже задоволений поїздкою та ще раз впевнився в потенціалі українського яблука на ринку Індії. Проте, навіть після форуму пан Сачджев продовжує пошуки постачальників в Україні.

“Під час форуму ми познайомились з кількома провідними українськими виробниками, які здатні запропонувати яблуко найвищої якості, належне пакування та мають досвід експорту. Проте, більшість їхнього врожаю вже законтрактовано. Якість продукції у багатьох інших постачальників, на жаль, не відповідає нашим вимогам, адже ми маємо бути впевнені, що яблуко придбане в Україні, зможе витримати транспортування на досить далеку відстань. Загальний час  транспортування яблукавід фруктосховища в Україні до складу імпортера в Індії може тривати навіть 60 днів, тому вимоги до якості яблука є досить високими. Отже ми продовжуємо пошуки потенційних постачальників якісної продукції”, – коментує ситуацію імпортер.

В свою чергу Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту ФАО і керівник проекту з розвитку експорту української аграрної продукції, зазначає, що проблема з нестачею якісного яблука в Україні дійсно має місце.

“Наразі я можу з гордістю констатувати, що наші з колегами зусилля щодо просування експорту українського яблука не були марними. Вже сьогодні імпорт цих фруктів після успішних пробних поставок активно нарощують Сінгапур і ОАЕ, перші партії тим часом прямують до Сенегалу, Камеруну та Індонезії. Більше того, імпортери з Індії вже готові купувати українські яблука і чекають лише на узгодження фітосанітарних процедур. Проте, навіть на цьому етапі ми розуміємо, що в повній мірі задовольнити цей попит Україні досить важко, адже яблуко належної якості може запропонувати лише досить невелика кількість господарств”, – підкреслює експерт.

Андрій Ярмак додає, що одним з пріоритетних напрямків діяльності ФАО, ЄБРР та УПОА є не тільки пошук нових зовнішніх ринків збуту, але й організація навчальних тренінгів для українських садівників щодо вирощування яблука такої якості, що буде в змозі витримати тривале транспортування. Крім того в Українській плодоовочевій асоціації закликають до співпраці тих виробників, які мають в сховищах яблуко експортної якості та хочуть спробувати себе в якості постачальників на азійські ринки.

ТОП-3 області з виробництва молока

Про це повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Яна Музиченко.

Частка промислово виробленого молока склала 27%, або 2 млн 548,4 тис. т, що відповідає показникам минулого року. Статистика виробництва молока в присадибному секторі традиційно показує низхідний тренд — мінус 2,6% за аналізований період — 6 млн 908,8 тис. т.

Досить непогана динаміка виробництва промислового молока в розрізі областей — більшість в плюсі. Найбільший приріст показує Миколаївщина — +11,2% (42,6 тис. т.), Тернопільщина — +9% (72,3 тис. т.) та Кіровоградщина — +7% (56,5 тис. т.).

Динаміка поголів'я корів не така позитивна. Станом на 1 грудня національне стадо стало на 3,4% меншим, ніж в минулому році — 2 млн голів. Чисельність промислових корів зменшилася на 1,2% — до 468,3 тис. голів, а селянського на 4,1%, 1 млн 539,7 тис.

Найбільше зросло утримання промислових корів в господарствах Миколаївської — +6% (7,1 тис.), а також Житомирської (25,3 тис.) та Херсонської областей (6,2 тис.) — по 3,3%, відповідно.

Динаміка виробництва молока за 11 місяців 2018 року, %

У МінАПК відзвітували про стан посівів озимих

Про це повідомила прес-служба МінАПК.

Обстеження посівів озимих зернових показує, що сходи отримано на площі 6,9 млн га (97%). Так, у доброму та задовільному стані знаходиться 6,0 млн га (86%), в слабкому та зрідженому стані – 0,9 млн га (14%).

Крім того, із посіяних 1,03 млн га озимого ріпаку сходи отримані на площі 1,0 млн га (99%). В доброму та задовільному стані знаходиться 984 тис. га (92%), в слабкому та зрідженому стані – 87 тис. га (8%).

Читайте також: Як контролювати стан посівів озимих культур

У порівнянні з минулорічними показниками, цьогорічні сходи посівів під урожай 2019 року перебувають у кращому стані. Так, 2017 року на аналогічну дату в слабкому та зрідженому стані знаходилось 19% озимих зернових та 13% озимого ріпаку.

Експорт української курятини на 70% забезпечує один виробник

Про це повідомляє УНН.

Згідно з міжнародною аналітичною доповіддю, Україна за 9 місяців 2018 року експортувала 300 тис. тонн курятини, обійнявши при цьому 6-е місце у глобальному рейтингу постачальників. Річне зростання експорту м'яса птиці України становило 14,5%.

У той же час, трохи більше 200 тис. тонн - це експорт одного лише "Миронівського хлібопродукту" за той же період, про що свідчить фінансовий звіт компанії.

Таким чином, 70% всього експорту курятини України припадає на одну компанію.

Цього року, нагадаємо, "МХП" збільшив потужності своєї Вінницької птахофабрики, вклавши понад 8 млрд грн у запуск другої лінії виробництва.

Окрім того, компанія придбала 90,68% акцій словенської Perutnina Ptuj. Цю угоду позитивно оцінило міжнародне рейтингове агентство Fitch (США).

Нарощувати випуск продукції компанія планує і надалі, до обсягів світових гігантів Brasil Foods і Tyson.

«Лозівські машини» затвердили нову стратегію роботи з дилерськими партнерами

У заході взяли участь керівники та представники найбільших постачальників сільськогосподарської техніки на вітчизняному ринку, в їх числі і нові дилери, які приєдналися в 2018 році.

До обговорення було заплановано ряд важливих питань, серед яких підведення підсумків та досягнень співпраці дилерської мережі «ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН» у 2018 році, а також ознайомлення партнерів з планами і завданнями на наступний рік.

В рамках конференції була презентована принципово нова система роботи з дистриб'юторами, що передбачає збільшити зростання продажів і зробити їх більш ефективними.
Особливу увагу також було приділено поліпшенню сервісного обслуговування техніки, скороченню термінів виконання гарантійних робіт з орієнтацією на сезонність.

Для підвищення впізнаваності бренду «ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН» були затверджені стандарти оформлення торгових точок з використанням фірмової символіки торгової марки.

«Україна для нас дуже важливий і перспективний ринок і для його розвитку і зміцнення позицій компанії ми плануємо змінити принцип роботи з дилерами, посиливши відповідальність регіональних менеджерів, – підкреслює віце-президент з маркетингу та продажів ІГ УПЕК Роман Гіршфельд. – Ми також більш предметно підійдемо до навчання співробітників філіальної мережі і будемо залучати для цих цілей наші профільні сільськогосподарські ВНЗ».

Головний конструктор українського конструкторського бюро трансмісій і шасі (УКБТШ) Олексій Гриненко представив нововведення «ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН», заплановані до виходу на ринок в 2019-2020 р. р. Серед презентованих новинок більше 10 ґрунтообробних і посівних агрегатів, техніка для логістики.

«Ми зробили знаряддя мультифункціональними і максимально зручними у застосуванні, удосконалили дизайн, забезпечили машини зносостійкими робочими органами. Оновлення модельного ряду і плановані прем'єри відповідають запитам фермерських господарств і великих агропідприємств», – повідомив Олексій Гриненко.

За його словами техніка орієнтована на різні грунтово-кліматичні умови і здатна виконувати велике коло агрономічних завдань.

Як зазначив Роман Гіршфельд продукція «ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН» затребувана в Україні, популярна в країнах СНД і Балтії і сьогодні розширює свою присутність у державах Європи та Північної Америки.

«Ми думаємо про наших партнерів і клієнтів, і ми готові до будь-яких змін у сільськогосподарській сфері, – каже Роман Гіршфельд. – Усі новинки стануть втіленням актуальних тенденцій вітчизняного і світового агропрому, це широка гама сільгоспзнарядь, в якій крім технічних інновацій ми врахували інтелектуальну складову і зробили експлуатацію агрегатів більш комфортною».

Дилери зацікавилися новаціями «ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН» і на основі даних про потреби українських фермерів внесли відповідні пропозиції.

«Впевнений, що та модель роботи, яку ми намітили на 2019 рік дозволить нам досягти амбітних цілей щодо залучення нових покупців і великих агрохолдингів», – резюмував Роман Гіршфельд.

Традиційно зустріч завершилася нагородженням кращих дилерів 2018 року.