178171
182818

Для врегулювання зернового ринку готують новий законопроект

Про це повідомила заступник міністра аграрної політики та продовольства Олена Ковальова в ексклюзивному коментарі AgroPolit.com.

За словами заступника міністра, даний законопроект був представлений на попередньому засіданні робочої групи з питань функціонування ринку зерна.

Робоча група об’єднує близько 70 осіб усього зернового ринку: виробніків, переробників, трейдерів, Держпродспоживслужба, представники логістичних компаній.

"Наразі ми отримуємо пропозиції до законопроекту. Вносяться ті норми, які вже апріорі визнані не актуальними для учасників ринку, або регулюються іншими підзаконними актами. Вони стосуються подвійного звітування суб’єктів господарювання, трактування міжнародного контракту. Є ряж спеціальних питань, пов’язаних з уповноваженнями лабораторій на проведення аналізу якості зерна. Безумовно, розглядаємо питання, пов’язані зі стандартами. Це не повний перелік, але ми ще переглядаємо законодавчу базу зернового ринку", ‒ уточнила Ковальова.

Вона нагадала, що важливими для ринку зерна питаннями логістики опікується Міністерство інфраструктури, але Мінагрополітики знаходиться на постійному зв’язку з ним.

"Неможливо експортувати (44 млн т минулого маркетингового року, 41, 5 млн т ми прогнозуємо цього року) без налагодження ефективної логістичної системи", ‒ наголосила вона.

І додала, що на наступній зерновій робочій групі будуть розглянуті пропозиції, які напрацьовали під час круглого столу «Платформа ефективного регулювання» в Києві.

"Я думаю, що Аграрний Комітет нас підтримає. Це важливо з точки зору розвитку господарювання суб’єктів господарювання всіх розмірів. Цей законопроект додасть системності та «стрункості» системі регулювання зернового ринку. Безумовно, будуть ще підзаконні акти і акти, пов’язані з діяльністю Держпродспоживслужби, лабораторій", ‒ підсумувала Олена Ковальова.

 

Ваш вибір 'Цікаво'.


На ХТЗ випустили вже понад 700 тракторів

Теґи: 

Як повідомляє прес-служба компанії, до кінця року завод планує випустити 1 000 тракторів, пише Нуѕег.

ХТЗ відновив свою роботу 6 січня 2017 року після 10-місячного простою і це обійшлося підприємству в $8 млн.

Власник групи DCН Олександр Ярославський став фактично одноосібним власником ХТЗ після того, як купив пакет акцій у розмірі близько 29% статутного капіталу, від якого відмовився австрійський інвестор Зігфрід Вольф, і сконцентрував частку підприємства у розмірі 91,7%.Єгипет готовий щомісяця купувати до 5 тис. тонн української яловичини

Про це пише AgroTimes.

До прикладу, позаторік Україна експортувала в Єгипет лише 1,3 тис. тонн замороженого м’яса ВРХ, тоді як він імпортував близько 220 тис. тонн цієї продукції.

Для того, щоб експортувати м'ясо на ринок Єгипту, українські виробники повинні дотримуватись стандартів Халяль і пройти відповідну сертифікацію.

Зазначається, що наявності одного лише сертифікату мало – потенційний партнер зі Сходу зазвичай хоче проінспектувати виробничі потужності продавця. Під час такого візиту ветлікарі або фахівці з норм Шаріату перевіряють відповідність усіх етапів виробництва продукції – від місця забою ВРХ до пакування.

Загалом потенціал світового ринку продукції Халяль становить до $500 млрд на рік.
 

Ваш вибір 'Цікаво'.


23 агрокомпанії планують приватизувати

Про згідно з рішенням Кабміну повідомляють «Українські Новини», пише agravery.com

Так, до переліку були внесені такі державні підприємства, як Тульчинське виробниче підприємство з племінної справи у тваринництві, «Конярство України», «Укрліктрави», «Криворізький», «Кільчень», «Апостолівський», «Чутове», Богодухівський сільськогосподарський навчально-курсовий комбінат, «Благодатне», «Дністровський риборозплідник», Селекційно-генетичний центр із рибництва «Поділля», «Акваресурси», Експериментальний кефалевий риборозплідник, Регіональний дослідницько-експериментальний комплекс, «Володимирське», «Рассвет», «Центр Аквакультури», «Олександровский шовкорадгосп», «Ліктрави», «Україна».

Також до переліку були додані публічне акціонерне товариство «Тепличний комбінат», Лиманське державне виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство, Красноскільське державне виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство.

Ці компанії були внесені до переліку підприємств, які підлягають приватизації відповідно до закону «Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі».

Нагадаємо, Кабмін пропонує Верховній Раді передбачити в доходах державного бюджету на 2018 рік 22,5 млрд гривень від приватизації державного майна.

Ваш вибір 'Подобається'.


Овочі дорожчають через падіння виробництва

Цибуля, буряк і морква подорожчали менше, свідчать дані Асоціації фермерів та приватних землевласників України, пише landlord.ua

«До нового року ціни ще трохи підростуть. Основна причина – зменшення виробництва. Збір картоплі упав на 30%, цибулі – на 35%, буряку – 25%, капусти – 40-45%. Другий фактор – погодні умови. Третій – податки. Тільки внаслідок ліквідації пільг по ПДВ українські сільгосптоваровиробники втратили 24 млрд грн», –  розказав на конференції в ГолосUA голова асоціації Іван Томич.

За прогнозами АЗФУ, ціни на помідори, огірки, перець та баклажани будуть стабільними аж до холодів.

«Як тільки на півдні пройдуть перші заморозки, через декілька днів у торговельних мережах овочі подорожчають», – каже Томич.

Разом з тим, за даними Інфо-Шувар, за вересень ціни на овочі борщового набору упали на 20%. Найбільш помітно подешевшала капуста. Нині на гуртових ринках вона пропонується по 3-3,5 грн/кг, що на чверть дешевше, ніж наприкінці серпня. Морква подешевшала на 22%, до 3,5-5 грн/кг. Картопля та капуста подешевшали на 18%. Буряк подорожчав на 7%.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Відкриття ринку землі не принесе Україні мільярди - експерт

Таку думку висловив Дмитро Корнійчук, політичний аналітик, президент Центру інноваційного консалтингу "КДА».

На його думку, не дарма тема земельної реформи піднялася саме зараз, так як населення України зубожіло за останні три роки, тому люди готові віддати останнє, щоб мати можливість платити за тарифами.
 
«Зараз створюється просто ґрунт для перерозподілу ринку землі. Ціни на продаж землі будуть набагато нижче, ніж в Європі. Звичайно, для деяких людей продати землю, яка не приносить їм прибутку, буде за щастя. Але ніхто не змусить людей продавати землі, якщо вони не хочуть», - сказав Дмитро Корнійчук.

Також експерт розвінчав міф про те, що іноземці не зможуть скупити землі. «Іноземці скуповуватимуть українські землі через свої дочірні компанії, які зареєстровані на території нашої країни. Все буде зроблено через цілком зрозумілі схеми. Також і холдинги через сторонніх осіб будуть скуповувати землю», - заявив Дмитро Корнійчук.

На його думку, головне для влади зараз запустити процес продажу землі.

«Ринок землі не принесе в бюджет мільярди, як розповідає нам влада. Також як нам обіцяли мільйонні інвестиції і дешеві товари з Європи після підписання угоди про Асоціацію з ЄС. Але по факту, через девальвацію гривні, імпортна продукція стала ще дорожче, а українських виробників досі не дуже раді бачити на європейському ринку», - підсумував експерт.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.