Дочекалися: цибуля почала дешевшати

Від початку травня, на гуртових ринках України цибуля подешевшала  на 7-10%, втім, її вартість залишається рекордно високою за всю історію Незалежності України. Про це повідомляють в інформаційному центрі «Інфо-Шувар», із посиланням на останнє оновлення моніторингу  цін на гуртових майданчиках країни.

За наданою інформацією, ціни на цибулю  повільно знижуються від початку  травня, головним чином цьому сприяє збільшення імпорту «старої» цибулі з країн Центральної Азії.  Пропозиція ранньої цибулі також збільшується, але, в загальному обсязі пропозиції на гуртових ринках України, частка такої продукції не перевищує 10%. Сьогодні,  на найбільшому в Західній Україні гуртовому ринку ОРСП «Шувар», «рання» цибуля  на пропонується по 23 грн/кг (0,78 EUR/кг).

Для порівняння, «стара» імпортна цибуля займає більше 70%  ринкового обсягу і ціни на неї сьогодні формуються в діапазоні 16-24 грн/кг (0,55-0,82 EUR/кг). Пропозиція української цибулі залишається обмеженою, втім, її вартість вкладається в діапазон цін імпортної старої продукції  - 22-23 грн/кг (0,75-0,78 EUR/кг).

Згідно останніх даних Держстату, з середини весни,  Україна вимушена була знову збільшувати імпорт цибулі, за квітень у країну було ввезено більше 15 тис. тонн продукції.  Нагадаємо, в березні  обсяги імпорту  цибулі впали більш, ніж  2 рази до 11,8 тис. тонн, зниження зацікавленості в імпорті було обумовлено просіданням ціни на внутрішньому ринку до 12-16 грн/кг (0,41-0,55 EUR/кг). Втім, вже в першій половині квітня, ціни різко пішли вгору і в середині  весни вони досягнули безпрецедетно високих показників 24-28 грн/кг (0,82-0,85 EUR/кг).  Гострий дефіцит спровокував чергову хвилю імпорту і, відповідно, чергове зниження ціни. Від середини квітня і до середини травня, цибуля в Україні подешевшала на 30%.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Яка вартість першої вітчизняної черешні

Про це повідомляє mukachevo.net.

"Це перші ягоди, — на центральному ринку в Мукачеві продавчиня накладає повний стакан дрібних черешень. — Продаємо їх другий день, покупців не бракує, бо люди дивуються такій ранній черешні і усім кортить скуштувати цих ягід. Та є особливості реалізації: ранню черешню в нас продають пучечками або склянками. Приміром сьогодні один пучечок з 10-15 ягід коштує 15 гривень, а склянку черешень — віддам за 45. Там багато ягід, бо рання черешня — дрібна. Та якщо хочете справжніх великих ароматних солодких черешень — чекайте на сонячну теплу погоду”.

Першу сезонну черешню на ринки Мукачева та Ужгорода везуть з Виноградівського та Іршавського районів. Ціна на ранні черешні “кусається”, у оптовиків кілограм ягід коштує від 135 грн., вроздріб — втричі дорожче. Та зазвичай ранні черешні купують для того, щоб потішити малечу. Але вони — водянисті і не такі солодкі, як сортові, приміром “Маївка”, “Жовта гігантська”, “Дончанка”, “Зірка” або “Оксамит”.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ціни на банани значно перевищують минулорічні

За інформацією FreshPlaza, в останні тижні на ринку бананів складається сприятлива для постачальників ситуація.

«Ціни на вільному ринку набагато вище, ніж були в минулому році. Тоді повсюдно спостерігалася тепла погода. Зараз у Європі все ще досить холодно. На цьому тлі попит на банани залишається високим і їх продажі тримаються на хорошому рівні», - говорить Ханс Маагенданс (Hans Maagendans). Спеціаліст представляє незалежну компанію по дозріванню бананів - Banafood. Ця компанія базується в Штралене (Straelen), Німеччина.

«В останні тижні ринок вже був більш стабільним, ніж у минулому році. Я очікую, що розвиток ринку залишиться позитивним і протягом наступних трьох або чотирьох тижнів. Поки ще не так багато іншої «недорогої» плодово-ягідної продукції. Це також корисно для ринку", - говорить Ханс Маагенданс.

«Постачання бананів знаходяться на хорошому рівні. Останнім часом в Колумбії стало трохи холодніше. Однак виробництво там у звичайних обсягах. Загалом, на ринку досить бананів, але немає надлишкової пропозиції», - із задоволенням підсумовує експерт.

Джерело: east-fruit.com

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Відпочинок по-свинськи: в Японії з’явилась незвичайна кав’ярня

Карликові свинки лише почали завойовувати статус домашніх тварин, утім японці вирішили, що споживачі вже готові до контактних кав’ярень з цими тваринками. Тепер жителі та гості Токіо можуть пообідати зі свинями, пише Meat-Inform.

Кав’ярня Mipig в токійському районі Мегуро є не лише закладом громадського харчування, а й домівкою для кількох десятків карликових поросят. У тваринок є свої будиночки і місця для обіду, але вони охоче пригощаються наїдками відвідувачів кав’ярні і не проти, щоб їм почухали спинку.

На свята тварин одягають в костюми, а наймолодші свинки такі крихітні, що можуть поміститись навіть у чашці.

Хоча кав’ярня Mipig відкрилась зовсім недавно, вона вже стала популярною як серед місцевих, так і серед туристів. Власники закладу говорять, що їм би хотілось, щоб японці сприймали свинок як домашніх тварин. Утримувати міні-поросят вдома стало популярним навіть серед світових знаменитостей. Наприклад, власницями карликових свинок є Періс Хілтон та Аріана Гранде.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні у квітні подешевшали фрукти та яйця

Дещо стримувало інфляцію сирих продуктів здешевлення фруктів. Також тривало падіння цін на яйця з огляду на значний приріст продукції в птахівництві. Про це УНН повідомили у прес-службі НБУ.

"Зростання цін на сирі продукти харчування прискорилося (до 5,1% р/р). Зокрема, після зниження у березні знов підвищилися темпи зростання вартості овочів борщового набору насамперед за рахунок цін на цибулю та білокачанну капусту. Дещо стримувало інфляцію сирих продуктів здешевлення фруктів. Також тривало падіння цін на яйця з огляду на значний приріст продукції в птахівництві", - повідомили у НБУ.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

АЧС: хто виграє і хто втратить від поширення вірусу

Незважаючи на те, що точно визначити наслідки поширення вірусу ще неможливо, хвороба може призвести до майже 20% зниження виробництва у Китаї. Глобальний вплив таких тенденцій, ймовірно, буде досить суттєвим. З одного боку, очікується, що імпорт свиней зросте на 26%. Також очікується зростання обсягів імпорту інших видів м’яса, включаючи м’ясо великої рогатої худоби та птиці, пише meat-inform.com.

З іншого боку, зменшення поголів’я свиней у Китаї має призвести до зниження попиту на зернові та насіння олійних культур, зокрема сої. Китай імпортує близько двох третин усіх соєвих бобів, які продаються на міжнародному ринку, і близько половини з них призначені для свиногосподарств. Імпорт такої продукції вже сповільнився через напруженість у торгівлі з США. Також знижується імпортний попит на ячмінь та сорго.

У той же час, споживання м’яса в Китаї навряд чи зростатиме такими ж швидкими темпами, як в минулому, оскільки річний рівень споживання м’яса, риби та яєць вже досяг 95 кілограмів на душу населення.

Хоча багато чого залежить від зусиль щодо обмеження поширення АЧС, вже зараз тенденції вказують на ймовірність підвищення цін на свинину та зниження цін на корми. Ця комбінація подій вигідно сприятиме фермерському сектору Європи, який отримає вигоду від зниження цін на корми та підвищення попиту на свинину. Також ситуація є вигідною для виробників свинини в США, де експортні потужності дозволяють швидко збільшити пропозицію.

Водночас, криза спричинена АЧС є вигідною для сектору птахівництва, особливо для великих країн-експортерів, таких як Бразилія. Важливо відзначити, що виробництво птиці в Китаї, як очікується, зросте на 7% цього року, що дещо компенсує негативний вплив від АЧС.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview