Досліджуємо основний ресурс господарства

Доки на землю не впав сніг, дослідження ґрунту не втрачає своєї актуальності для аграріїв. Адже завдяки ньому вони можуть чітко зрозуміти, які культури сіяти, які добрива застосовувати, а від яких – краще утриматися, та як побудувати системи захисту і підживлення культур в майбутньому. Тому фахівці «Інституту здоров’я рослин» рекомендують не зволікати і дослідити ґрунт на важливі показники.

«Дослідження ґрунту – перше, що необхідно зробити, щоб гарантувати собі вдалий сезон, – підтверджує керівник сервісно-технологічного відділу «UKRAVIT» Сергій Сальніков. – Адже воно дозволяє побачити і прорахувати усі тонкощі процесів живлення – чого, скільки та коли потрібно застосувати, аби отримати запланований врожай. Крім того, з його допомогою ви дізнаєтеся про такі показники вашого ґрунту, як рН, який впливає на засвоюваність елементів живлення, вміст органічної речовини, солей, вологи, макро- мезо- та мікроелементів, і залишкові кількості пестицидів, що дозволить розробити відповідні системи живлення під різні культури».

Читайте також: Як якісно захистити і підживити посіви?

В «Інституті здоров’я рослин» ґрунт досліджують на найбільшу в Україні кількість показників – азот, рН, органічну речовину, рухомі форми (фосфор, калій, сірка), макро- і мікроелементи тощо. І кожен із цих показників має своє значення для планування процесів вирощування культур, акцентує керівник сервісно-аналітичного центру «Інституту здоров’я рослин» Ірина Перехрест.

«Неважливих показників ґрунту немає, – говорить вона. – Так, наприклад, знання вмісту гумусу допоможе спланувати системи захисту та підживлення й сівозміну та підібрати оптимальні культури для посіву, рівня рН – знадобиться у розробці заходів із розкислення і також вплине на підбір живлення для конкретних культур, рівня вологи – підкаже необхідність проведення вологозберігаючих заходів та систему вирощування, а вмісту різних елементів – розкаже, як розробити систему основного живлення та додаткових підживлень і скоректувати усі можливі дефіцити елементів для рослин».

Не зайвим буде й перевірити ґрунт на залишкову кількість пестицидів, відзначає вона. Адже ця інформація допомагає зрозуміти, чому деякі ділянки поля без явних причин «випадають» в період активної вегетації. Крім того, це дослідження радять проводити на новоосвоєних землях або полях, отриманих від сусіда, щоб не мати потім «сюрпризів» .

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Коні не винні: ДП "Конярство України" довели до банкрутства

Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тимофій Милованов.

"Державне підприємство "Конярство України". Фінансовий результат за рік - 29 тис. гривень. А повинен бути 70 млн гривень. Це гроші, які недоотримала держава", - написав він.

Милованов також повідомив подробиці і пояснив, звідки взялася сума потенційного доходу.

"У користуванні підприємства 56 тис. гектарів землі. Якщо вважати по мінімуму - 50 доларів чистого прибутку з гектара, то і буде 70 млн гривень.

Інша статистика, яка свідчить про те, що підприємство доводять (довели) до штучного банкрутства.

Станом на початок 2019-го:
- загальна вартість активів - 371 млн грн;
- чистий дохід від реалізації - 242 млн грн;
- чистий фін. результат за 2018 - 29 тис. грн;
- дебіторська заборгованість (повинні підприємству) - 43 млн грн;
- кредиторська заборгованість (підприємство повинно іншим) - 289 млн", - повідомив міністр.

Він додав, що планує відвідати підприємство, щоб розбиратися з причинами такого поганого фінансового стану.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Чому Україна не зможе домовитися про експорт свинини в Китай

Україна не зможе домовитися про експорт свинини в Китай до кінця цього року через труднощі з підписанням ветеринарного сертифіката.

Про це повідомив торговельний представник України - заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Качка, пише УНІАН.

"Це складно з точки зору епідеміологічних і процедурних питань. Я не думаю, що до кінця поточного року ми зможемо завершити це все, хоча ведемо активну роботу за всіма групами товарів, експорт яких до Китаю залежить від обопільного підписання сертифікатів", - сказав він.

Також Качка повідомив, що 26-27 листопада українська делегація буде в Пекіні, де сподівається підписати кілька угод про експорт агропродукції в Китай. "У нас є велика програма відкриття поставок товарів, що вимагають взаємного визнання сертифікатів, і на рослинну, і на тваринницьку продукцію", - сказав він.

Нагадаємо, за інформацією Асоціації тваринників України, Китай зацікавлений в імпорті української свинини, проте для початку постачань країни повинні підписати ветсертификат.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ваш вибір 'Подобається'.

На знак протесту аграрії перекриють головні автомагістралі

Про це повідомила прес-служба Всеукраїнської Аграрної Ради.

Люди обурені обманом та підступними діями влади у питаннях введення ринку землі. Попри свої обіцянки не ставити на розгляд жоден з законопроєктів щодо ринку землі, наступного тижня проєкт закону №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», яким відкривається ринок землі, включений до проекту порядку денного роботи Верховної Ради України наступного тижня.

Остаточне рішення має бути прийнято саме в понеділок на черговому засіданні погоджувальної ради. Це означає, що влада планує прийняти даний законопроект до проведення парламентських слухань щодо земельної реформи, які призначені на 4 грудня 2019 року.

Все це відбувається, не зважаючи на численні звернення людей та рішення 15 обласних і 64 районних рад, акції протесту, під час яких аграрії, селяни, громадські активісти закликали президента, уряд та депутатів відкликати подані законопроєкти про ринок землі. Також влада ігнорує думки 82% громадян України, які, згідно даних соцопитувань, категорично проти продажу сільськогосподарських земель іноземцям.

Учасники акції вимагатимуть відкликати обидва законопроєкти (№2178, №2178-10), оскільки вони спрямовані на повну олігархізацію аграрного сектору і тотальне знищення малого та середнього фермера.

Аграрїї просять з розумінням поставитися до можливих незручностей у пересуванні автошляхами і врахувати інформацію про проведення мітингів при плануванні поїздок.

 

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Верховний Суд став на бік Ощадбанку у справі повернення боргів групи "Креатив"

Про це повідомляє прес-служба Ощадбанку.

Зазначається, що суд залишив у силі рішення Кіровського райсуду від 19.08.2016 та ухвалу Апеляційного суду Кіровоградської області від 20.11.2017, за якими з Березкіна та Давидова стягнуто заборгованість перед Ощадбанком у розмірі 182 млн дол, 12 млн євро та 117 млн грн.

"Загалом на користь банку прийнято 11 рішень про стягнення заборгованості з групи "Креатив" на загальну суму 661 млн дол, майже 27 млн євро та 1162 млн грн", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у кінці 2016 року повідомлялося, що державний "Ощадбанк" відсудив у співвласників агрохолдингу "Креатив" Юрія Давидова та Максима Березкіна 200 мільйонів доларів. Всього Березкін і Давидов винні "Ощадбанку" 300 мільйонів доларів за фіктивними кредитами.

У справі про привласнення коштів "Ощаду" правоохоронці затримували сина Березкіна Максима. Проте згодом суд відпустив його під заставу у 5 мільйонів гривень.

Загалом у справі затримано 10 осіб, яким повідомлено про підозру та обрано запобіжні заходи. Всі вони вийшли під заставу.

Березкін із сином були засновниками холдингу "Креатив".

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Де в Україні найбільше платять за паї

В Україні фермери та агропідприємства орендують 16,9 млн га паїв. У середньому власники земельних ділянок отримують по 1613,4 грн/га, за даними Держ­геокадастру. Найбільше платять у Черкаській — 3524,7 грн, Полтавській — 2970,1 грн та Харківській — 2494,7 грн — областях. Найменше — у Запорізькій — 878 грн, Херсонській — 926,9 грн, Закарпатській — 930,6 грн, пише gazeta.ua.

"Пай біля села Лелюхівка отримала від матері. Здаю в оренду тому ж фермеру, що й вона. Цього року отримала 8600 гривень за ділянку понад 2 гектари. У сусідньому селі фермер дає трохи більше", — каже Марина Бридун із селища Нові Санжари на Полтавщині.

"Із гектара землі можна отримати чистого прибутку 20 тисяч. Хто не жадний, за оренду дає трохи більше за сусідів. Якщо у селі один фермер, то платить однакову суму. Там, де працюють кілька господарств, щороку переглядають виплати. Таким чином переманюють до себе людей. Хтось на 200 гривень більше запропонує, хтось — на тисячу, — розповідає фермер із Полтавщини Вадим Слизько. — Ми платимо грошима, за потреби допомагаємо пайовикам технікою. Цей рік за гектар даємо по 5 тисяч гривень. Наступного орендна плата зросте на тисячу. Місцеве хазяйство в нашій сільраді пропонує по 4 тисячі за пай. Фермери, які мають до 100 гектарів землі, — по 4500–5000. Останні роки люди йдуть до тих, хто просто платить більше. Не звертають увагу, що є місцеві фермери, які беруть участь у розвитку села, ремонтують дороги".

"Понад тисячу гектарів обробляємо в нашому селі, решта — у сусідньому Винограді. Останні три роки за оренду паїв виплачуємо 10 відсотків вартості землі. У Винограді плата 12768 гривень, у Рубаному Мосту –14790. Якщо брати натуральною платою, виходить 2 тонни зерна", — говорить Олександр Пухир, голова фермерського господарства "Престиж-Агро-Люкс" із Рубаного Мосту Лисянського району на Черкащині.

"Торік видавали пайовикам по 500 кілограмів ячменю та пшениці, решту — кукурудза. Нині ячмінь не сіяли, то дали людям по тонні пшениці й кукурудзи. Пайовикам у Винограді виділили по два мішки цукру, 10 літрів олії. Безкоштовно оремо 40 соток землі. Якщо людині ця послуга не потрібна, даємо 420 гривень. Плануємо наступного року цю суму збільшити вдвічі. У Винограді маємо конкурента. У мене все офіційно, плачу податки. А він дає офіційно 50 відсотків орендної плати, решту — лівими грошима. Недавно в селі був скандал. Люди кажуть, конкурент щороку збільшує суму. Цьогоріч давав по 15 тисяч гривень за гектар. Я попросив показати договори оренди. Виявляється, у людей їх немає".

"В Україні розмір орендної плати землі у середньому щороку зростає на 10 відсотків, — говорить Ольга Ходаківська з Інституту аграрної економіки.

Фактично люди отримують не менше 100–110 євро за гектар — 2700–3000 гривень. У Черкаській, Полтавській, Харківській та Хмельницькій областях платять від 4500 гривень. Найдешевше орендувати паї можна у Запорізькій і Херсонській областях. Регіони належать до зони ризикованого землеробства.

Загалом у нас оренда приватної землі вдвічі вища, ніж у країнах Євросоюзу. Наприклад, у Словаччині платять 50 євро — 1300 гривень. У Латвії — 57 євро, Литві — 99, Чехії — 104 євро. В Україні висока конкуренція на ринку землі, це впливає на розмір орендної плати. Також власники паїв не хочуть укладати довгострокові договори. Доводиться стимулювати вищою ціною. Наприклад, на Черкащині з кожним переукладанням договору вартість оренди паїв зростає. Більше платять і фермери, й агрохолдинги.

Інститут аграрної економіки проводив опитування серед селян. Якщо дозволять продавати землю, то готові це зробити 10,4 відсотка. 43 проценти й надалі планують здавати свої паї в оренду. Від 7 до 14 відсотків хотіли б самостійно займатися фермерством. Близько 2 відсотків змінили б цільове призначення земельної ділянки. Наприклад, для житлового чи іншого будівництва.

Люди переважно готові продавати паї по 2000–2500 доларів за гектар — 49–62 тисячі гривень. Близько третини власників чекають ціну на рівні 6000 доларів. Це понад 148 тисяч гривень. Вартість землі сільськогосподарського призначення в Україні не буде надто високою. Не коштуватиме дорожче, ніж у сусідніх європейських країнах. У Болгарії вона коливається від 1500 до 2000 євро за гектар — 41–55 тисяч гривень. У Польщі пропонують 8000–10000 євро — 219–275 тисяч гривень. Ціна залежить від якості ґрунтів, родючості, розташування ділянки. Землі придатні для вирощування виноградників чи зрошувальні угіддя дорожчі".

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview