Дрібні фермери Китаю на межі банкрутства через коронавірус

В країні перебої з кормами, ліками і проблема зі збутом агропродукції. Про це пише propozitsiya.com.

Щоб протистояти спалаху коронавируса, що розповсюджується Китаєм, уряд підписав наказ до 10 лютого закрити підприємства, крім тих, які необхідні для повсякденного життя (аптеки і супермаркети).

Це викликало велике занепокоєння серед місцевих підприємців. За словами місцевого фермера, комбікормові заводи закриті, а запасів кормів залишилось не більше як на 2 дні.
«Для мене це не питання втрати грошей. Це питання втрати всього», — сказав фермер Цю Сянцзянь.

Крім фермерів також багато інвесторів опинилися в скрутному становищі.

«Якщо так триватиме, то це позначиться на поставках курятини, яєць та іншого м'яса на національному рівні протягом декількох місяців. Це може призвести до паніки на ринку і вплинути на соціальну стабільність. Я закликаю уряд негайно вжити заходів», — сказав бізнесмен Сун Даву з провінції Хебей.

У повідомленні також зазначається, що фермери об'єднуються і створюють інформаційну кампанію, щоб отримати від влади дозвол на спеціальні транспортні канали для їх поставок. Аграрії намагатися домогтися ослаблення контролю над трафіком, щоб місцеві фермери могли купувати корми і ліки для своїх тварин.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні запрацюють оновлені пункти пропуску тварин та прикордонні інспекційні пости

Відповідне рішення прийняте з метою покращення умов для вивантаження, огляду і перетримки живих тварин, зберігання харчових продуктів – охолодження і заморозки, а також посилення державного контролю вантажів з харчовими продуктами та кормами нетваринного походження.

Зокрема, на сьогодні в Україні діють 113 автомобільних и залізничних, морських та річкових пунктів пропуску на державному кордоні.

Довідка:

Постанова «Про затвердження переліку призначених пунктів пропуску та призначених прикордонних інспекційних постів на державному кордоні України» за розробки Мінекономіки набирає чинності з 05.07.2022 року.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

"Земельна ніч" відміняється, президія та трибуна залишаються заблокованими - Рада розглядає закон про ринок землі

Відповідне рішення підтримали 226 народних депутатів України.

"Пропозиція подовжити сьогоднішній робочий день до 19:30 і згідно з регламентом працювати, кожну правку розглядати", - сказав голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

Так, парламентарі підтримали пропозицію і будуть працювати до 19:30.

Президія та трибуна залишаються заблокованими.

Також у Верховній Раді України сталася бійка за участі народних депутатів "Батьківщини" та нардепів від фракції "Слуга народу".

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Депутати намагаються виправити допущену помилку у підтримці АПК

Про це повідомив народний депутат Олег Кулініч, передає УНН.

“Разом з колегами по депутатській групі „Довіра“ зареєстрували законопроект, вкрай важливий для системного розвитку нашої аграрної сфери.

Законопроектом № 2825 „Про внесення зміни до розділу VI „Прикінцеві та перехідні положення“ Бюджетного кодексу України щодо бюджетної підтримки АПК“ ми пропонуємо встановити довготривалий період надання бюджетної підтримки сільгосптоваровиробникам.

Це буде дуже правильним сигналом стабільності для наших аграріїв, які, на жаль, кожного року перед прийняттям державного бюджету думають — а як же поведе себе держава цього разу?! Чи будуть передбачені кошти і як вони будуть розподілені?” — зазначив він.

Кулініч пояснив, що законодавчо визначена довготривала підтримка АПК буде свідчити про наявність у держави стратегії підтримки агросектору і, відповідно, саме така стратегія дозволить якісно планувати свою господарську діяльність і самим аграріям.

“А це правильно, особливо для тих сфер у „аграрці“, які вимагають тривалих інвестицій і мають довгу окупність”, — наголосив нардеп.

Також зареєстрованим законопроектом пропонується визначити, що бюджетна підтримка АПК встановлюється у розмірі “не менше 1% випуску продукції у сільському господарстві”.

“Нагадаю, що зараз у Бюджетному кодексі на зазначені цілі передбачено не більше 1% випуску продукції у сільському господарстві. Але вважаємо таке формулювання неправильним і некоректним, бо не більше одного 1% — це може бути і 0%!!!

Сьогодні у державному бюджеті на 2020 рік обсяг бюджетної підтримки АПК визначено на рівні 4 млрд гривень, що складає лише 43% від встановленого обмеження і не відповідає реальній потребі”, — сказав Кулініч і додав, що сподівається на підтримку ініціативи з боку колег.

Нагадаємо, у 2020 році бюджет державної підтримки фермерів скорочений майже вполовину і становить всього 4 млрд грн. Це 0,5% від загального аграрного ВВП України.

Для того, щоб зрозуміти, наскільки мізерна держдопомога фермерам в Україні, досить порівняти цей показник з іншими країнами. Наприклад, у Канаді бюджет дотацій фермерам становить 9% від аграрного ВВП, а це близько 6 млрд доларів.

Приблизно таку ж суму на сільське господарство витрачає Німеччина. Загальний бюджет прямих виплат фермерам у 2018 році у сусідній Польщі становив 14,6 млрд злотих, тобто понад 3,6 млрд доларів.

Усі ці країни є конкурентами аграрної України на світових ринках, і 4 млрд грн, а це 160 млн дол., на тлі тієї ж Польщі виглядають щонайменше бідно.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Президента та уряд закликали обмежити імпорт добрив

Представники українських хімічних підприємств провели зустріч з керівниками Офісу президента та торговельним представником України Тарасом Качкою. Вони заявили, що імпорт добрив негативно впливає на їхню діяльність та закликали провести відповідні розслідування. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

«Учасники зустрічі наголосили на важливості спеціальних розслідувань щодо імпорту мінеральних добрив в Україну незалежно від країни виробництва, які наразі проводить Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі», — повідомляють в Офісі президента.

Там зазначають, що хімічна промисловість складає 8-9% ВВП України, але останнім часом вона переживає кризу. Причинами кризи називають жорстку конкуренцію з імпортерами добрив.

Зазначимо, що найбільшим виробником добрив в Україні є заводи компанії Group DF українського олігарха Дмитра Фірташа.

Заводи Дмитра Фірташа неодноразово підозрювали у зловживанні монопольним становищем. Зокрема, під час ухвалення рішень уряду, які забороняли купівлю добрив у Росії, заводи Фірташа завищували ціну на добрива в Україні, завдаючи збитки фермерам. 

5 вересня 2019 року Антимонопольний комітет ухвалив рішення щодо примусового розділення активів Дмитра Фірташа через зловживання ними монопольним становищем на ринку.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Верховна Рада взялась за земельну реформу: нардепи розглядають правки

Верховна рада України в четвер, 6 лютого, увійшла в розгляд законопроекту про ринок землі в другому читанні, передає РБК-Україна.

Відзначимо, про початок розгляду законопроекту оголосив глава парламенту Дмитро Разумков. Однак його місце у президії ВР заблокувала глава фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко, тому Разумков передав слово першому віце-спікеру ВР Руслану Стефанчуку.
"Ми увійшли в розгляд питання", - сказав перший заступник голови Ради.

Стефанчук також дав час для виступу з приводу законопроекту представникам різних фракцій.

Зараз парламентарі почали розгляд документа по суті та йдуть по всім правкам.

Як зазначають самі народні обранці, розгляд законопроекту може затягнутися на тижні.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview