178171
182818

Дискова борона ДУКАТ: шлях довжиною в десять років

Напевно, одне з кращих занять в житті – це створювати щось корисне. І ніщо так не надихає, як успішний результат твоєї роботи. Мабуть, це можна порівняти з художником, який пише картину, якою потім захоплюється весь світ.

Такий художник в Україні – LOZOVA MACHINERY, і один з її шедеврів – лінійка дискових борін ДУКАТ, яка в цьому році відзначає свій 10-річний ювілей. Ці машини отримали статус найпопулярніших агрегатів серед українських аграріїв, полюбилися фермерам зі всього світу.

Десять років тому перші борони ДУКАТ вийшли із заводських цехів. Розбираючись в причинах їх успіху, стає ясно, що багато в чому воно пояснюється прагненням ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН впроваджувати власні унікальні розробки і вдосконалювати конструкцію, домагаючись ідеальної якості грунтообробки.

За ці десять років було пройдено непростий шлях. Все почалося після створення у 2008 році Українського конструкторського бюро трансмісій і шасі (УКБТШ) для розробки нової сільськогосподарської техніки. Під дахом бюро вдалося об'єднати компетентних конструкторів з багаторічним досвідом розробки сільгосптехніки, так і вчорашніх випускників ВНЗ. І як показала практика, це було вірним рішенням. Поєднання досвіду і завзяття молодості дозволило створювати вироби, які конкурують з кращими західними зразками. Тоді, в 2009 році, першим зібраним ДУКАТОМ, стала дискова борона з шириною захвату всього 2,5 метра. Шлях до цього був непростим, сповненим пригод і несподіванок.

Конструкторські роботи над першим агрегатом ДУКАТ почалися ще в 2008 році. В результаті тривалого аналізу потреб ринку, опитувань, які саме ґрунтообробні агрегати необхідні аграріям, фахівці ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН приступили до розробки дискової борони на індивідуальній стійці. Як розповідає головний конструктор УКБТШ Олексій Гриненко, серед конструкторів вибухнули запеклі дебати про майбутній продукт. В результаті КБ розділилося на три команди, кожна з яких моделювала свій концепт, перш ніж прийти до єдиного варіанту. Пророблялися варіанти дворядних і чотирирядних машин, на базі гнучких і жорстких стійок. Після остаточного вибору та захисту проекту, до якої, крім конструкторів і заводчан, залучалися ще й менеджери, що зібрали довгий список побажань до майбутніх виробів безпосередньо від фермерів, ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ приступили до виробництва дослідного зразка, який з приходом весни почали тестувати в полі.

Але тут розробники зіткнулися з труднощами, які розбили мрії про універсальну і потужну машину в полі. Потрібно було вирішити питання з забиванням робочих органів, а також підвищити продуктивність агрегату. І знову в Конструкторському бюро стало жарко, робота закипіла: креслення за кресленням, випробування за випробуваннями – і мрія стала реальністю!
 
Через місяць ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН вже зустрічає столиця України – Київ. Фіналом напруженої роботи стала прем'єра нової лінійки на найбільшій в Україні сільськогосподарській виставці «АГРО-2009», яка проходила 11-14 червня в Києві. І з перших же годин ДУКАТ-2,5 викликав гарячий інтерес аграріїв. Адже ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ стали одними з перших, хто почав випускати дискові борони на пружинній 3D стійці.

Нагорода за наполегливу працю – перші продажі ДУКАТ-2,5, які не змусили себе довго чекати. Аграрії, спочатку зустріли новинку з цікавістю, але і з побоюванням, незабаром по достоїнству оцінили переваги нового виробу і почали активно готуватися до осіннього сезону вже з короткими дисковими боронами ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН. І конвеєр на виробництві почав «диміти»: агрегат за агрегатом відправлялися на поля аграріям.

Але ЛОЗІВСЬКИМ МАШИН ніколи спочивати на лаврах. На підході їх чекав агрегат ДУКАТ-5 з шириною захвату 5 метрів. Компанія у швидких темпах працювала над народженням нової продукції. Ця модель стала складнішою, в розробці – потрібно було створити агрегат з транспортною шириною 3 м, який чітко відповідає європейським вимогам, щоб запропонувати нове рішення з пружинною стійкою і європейцям. У порівнянні з первістком, у ДУКАТ-5 збільшилися відстані між дисками в поздовжньому напрямку, і збільшилося навантаження на диск (близько 100 кг).

У 2010 році ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ випускають дискову борону з шириною захвату 4, потім восьмиметрову машину. Але і цього було мало. Адже сьогодні аграріям потрібно обробити невелике поле з ДУКАТ-2,5 або ДУКАТ-4, а завтра у швидких темпах зорати багатогектарні площі.

Робота в УКБТШ не зупиняється. Після довгих мозкових штурмів, списаних олівців і бурхливих дискусій у 2013 році конструктори роблять прорив у ґрунтообробній галузі і створюють самий продуктивний агрегат у світі – дискову борону ДУКАТ з шириною захвату 16,75 метрів. Її продуктивність становить до 20 га/год. Такого землеробство ще не бачило – швидка обробка тисячі гектарів. І постукали в двері ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН великі агрохолдинги з неосяжними полями.

А поки конструктори проектували майбутнього гіганта, дискова борона ДУКАТ-5 повним ходом їздила по країнам Європи. ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ сертифікують сільгосптехніку на відповідність стандартам Євросоюзу і починають постачання української техніки в Європу.

Щоб надати клієнтам можливість вибрати агрегат з абсолютно різною шириною захвату, компанія продовжує швидкими темпами розширювати лінійку: 2015 рік – ДУКАТ-12, 2016 – ДУКАТ-3, 2017 – ДУКАТ-6.

І, нарешті, до 10-річного ювілею побачив світ ДУКАТ-9 з новим дизайном. Розробники напевно надихнулися роботами Казимира Малевича і створили в 2018 році дискову борону в сучасному футуристичному дизайні. Агрегат відрізняється прогресивними лініями і ергономічністю. Хтось називає ДУКАТ-9 акулою полів, хтось машиною Формули-1. Вірно і те й інше – борона така ж потужна і швидка. Але найголовніше те, що адаптований під різні види та умови землеробства, включаючи навіть екстремальні.

10 років – це не просто ювілей. 10 років – це величезна робота, можна навіть сказати позамежна робота великої команди ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН, це численні випробування і доопрацювання, це 12 патентів, це участі у виставках і польові демонстрації, це тисячі агрегатів, які сьогодні працюють на полях України, Європи, Північної Америки та країн СНД.

Детальніше про техніку LOZOVA MACHINERY

 Захід і північ України ризикують залишитися без урожаю кісточкових

Про це повідомила начальниця відділу агрометеорології Українського Гідрометцентру Тетяна Адаменко, пише УНН.

"Пошкодження від заморозків, які спостерігалися у квітні та на початку травня, було мінімальним, якісь локальні речі були, але ми маємо повідомлення, що у західних областях, північних, у тому числі у Київській, дуже масово пошкоджені абрикоси, вишні й груші моніліозом", - зазначила метеоролог.

За її словами, хвороба вражає спочатку квітку, а потім листя і навіть гілля плодових дерев, тож за таких умов слід бути готовим, що врожай буде лише за рік.

При цьому, вона додала, що розвитку хвороби сприяє різке похолодання під час цвітіння дерев, похмура дощова погода на початку квітня.

Ваш вибір 'Подобається'.


Чого чекати від цін на продукти в травні

Цього року ранні овочі з'явилися на ринках на 10 днів раніше, ніж у минулому. При цьому коштують вони дешевше, ніж розраховували покупці. Найсильніше українців порадували цінами редис і капуста. А чого чекати від цін на продовольство в травні, "Сьогодні" розпитали експертів.

Керівниця департаменту "Маркетинг-Аналітика" оптового ринку "Шувар" Тетяна Гетьман переконана: "вітаміни" вже в травні втратять в ціні.

"Ранні овочі будуть дешевшати. У травні саме найсильніше знижуються ціни, тому що збільшується пропозиція вітчизняної продукції. Поки за деякими позиціями присутній імпорт, але в травні майже весь імпорт з ранньої продукції витіснить вітчизняне виробництво ... До того ж в цьому сезоні посадили більше ранніх овочів, ніж в попередні роки", – сказала вона.

На думку виконавчого директора Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, сезонне здешевлення "вітамінів" в цьому році зміститься в часі.

"Сьогодні в Україні ціни вищі, ніж у близьких сусідів. І вже маємо імпорт цибулі з Казахстану, буряка – з Польщі. Така ситуація ще продовжиться в травні. І все буде залежати від курсу. Якщо гривня зміцнюється, то європейські ціни для нас стають дешевшими ... Така ситуація триватиме до середини червня, оскільки у нас пізня весна. А з середини червня підуть [на ринки] у великому обсязі свіжі овочі з відкритого ґрунту, які будуть значно дешевші", – сказав він.

Якщо враховувати сезонний чинник, то в травні має дешевшати і молоко, проте зниження витрат на сировину не відбивається на молочних продуктах, відзначають в Економічному дискусійному клубі.

"Молоко-сировина почне дешевшати, починаючи з того моменту, коли тварин будуть виганяти на пашу. Це буде в середині – наприкінці травня. Але ж ми вживаємо результат переробки молока, і, отже, зниження ціни на молоко-сировину ми на кінцевому продукті практично не бачимо", – зазначив Пендзин.

Ціни на цю групу товарів в травні збережуться, прогнозує експерт і допускає незначне зростання – до 1,5% на місяць.

Те ж стосується і цін на м'ясо, які і без того дотяглися до максимумів.

"М'ясо досягло європейської ціни, і навіть вже вище, особливо курятина. Тому не думаю, що м'ясо  зростатиме в ціні. Вважаю, ми побачимо або такі ціни, як були, або плюс-мінус 1%", – прогнозує експерт.Експерт розповів про частку тіньового молочного ринку

Про це повідомив заступник голови правління Національної асоціації "Укрмолпром" Василь Карпенко, передає УНН.

"Що стосується готової молочної продукції, то "тінь" можна оцінити на рівні 20-25%. Вона в основному формується за рахунок великого відсотка фальсифікату і молоковмісних продуктів, що поставляються на ринок під виглядом натуральних", - зазначає експерт.

При цьому, тіньовий сектор вітчизняної молочної сировини охоплює не більше 10-15%, говорить Карпенко. Йдеться про сировину, яку використовують несумлінні і часто нелегальні виробники, виготовляючи фальсифіковану продукцію, зазначає експерт.

За словами Карпенка, натуральне молоко - дефіцитний товар на ринку України.

"Тому в промислових господарствах його приймають по досить високій ціні: від 8,7 до 9,39 грн/кг за екстра-сорт; від 8,40 до 9,07 грн/кг - за вищий сорт і від 8 до 8,6 грн/кг - за перший сорт. Це навіть дорожче, ніж в Польщі або Прибалтиці.

Така закупівельна ціна дозволяє виробникам здавати молоко на переробні підприємства з вигодою для себе, і багато господарств навіть конкурують за цей ресурс", - зазначає він.

Незважаючи на це, експорт молочної продукції з України зростає, каже Карпенко.

"У 2017 році він становив близько 900 тис. т в еквіваленті молока базисної жирності, що вдвічі більше, ніж у 2016-му. Такий тренд зберігається і в цьому році", - повідомив Карпенко.

При цьому, українці постачають за кордон продукт виключно з натурального молока, зауважує експерт.

"А все, що залишається на внутрішньому ринку, поза натуральної складової, малі виробництва "коректують" молоковмісними, білково-жировими продуктами і спредами. Підрахувати цих виробників дуже складно", - резюмував він.

Ваш вибір 'Подобається'.


Град і негода наробили лиха: аграрії рахують збитки

На Тернопільщині в кінці квітня разом із сильною зливою прийшов град — в окремих районах земля була повністю вкрита шаром криги та снігу, що випали під час негоди та пошкодили багаторічні насадження і сільськогосподарські посіви.

За словами аграріїв, крім Тернопільської області від негоди постраждали Коростенський район Житомирської області та Золочівський район Львівської області.

В результаті несприятливих погодних умов виробники с/г культур повідомляють, що в даний час оцінити обсяг втрат досить складно: поля частково підтоплені, озимі культури побиті градом, а посіви з соняшнику, гороху і кукурудзи на зазначених вище територіях частково змило.

Пересів на постраждалих ділянках полів буде проводиться після встановлення сприятливої погоди.

«Найбільше від негоди постраждало сільське господарство Бережанського, Козівського, Підгаєцького, Зборівського районів Тернопільської області. Втрати аграріїв значні, відшкодують які лише тим підприємцям, які страхували посіви. Сільгоспугідь знищено на площі 555 гектарів. Пошкоджені посіви на площі 2532. Орієнтовний обсяг збитків склав близько 22 мільйонів гривень», - повідомив заступник начальника управління з питань цивільного захисту населення Тернопільської облдержадміністрації Ігор Любий.

«Українські сільгоспвиробники й аграрії усього світу дедалі більше  відчувають вплив глобальної зміни клімату. Чи не кожний сезон, як самі виробники, так і експерти агросфери відмічають екстремальні погодні умови, не характерні для тих чи інших регіонів — від критичних посух і сильних морозів без снігу до  надмірних злив і  градів», - зазначає директор з інновацій та розвитку "Аграрної Агенції АГРОС",  експерт страхового ринку Володимир Юдін.

Він зауважив, що за прогнозами погодних фахівців, такі явища, на жаль, у майбутньому лише посилюватимуться.

«Аграрний сектор є одним із найбільш ризикових видів бізнесу, оскільки його розвиток залежить не тільки від ринкового середовища, фінансово-економічної ситуації, законодавчої бази, але й від погодно-кліматичних умов.Один невдалий рік може похитнути фінансову стабільність сільськогосподарського підприємства, завдавши значних збитків. Достовірно спрогнозувати погодні негаразди неможливо, але мати "план Б" на їх випадок фермери зобов’язані. Саме агрострахування здатне не просто покрити втрати, яких аграрії зазнають через погодні примхи, але й забезпечити сільському господарству стабільний розвиток, надати фермеру відчуття впевненості і захищеності», - підкреслює Володимир Юдін.

За його словами, аграрій, завдяки відшкодуванням завданих збитків, отримає можливість пересіяти свої поля або компенсувати пристойну частину очікуваного доходу. Ціна страхових послуг коливається в межах 3-8% від суми страхового відшкодування. На ціну впливають як обсяги страхування, так і перелік ризиків, від яких прагне убезпечитися аграрій, а також  регіон, де розташовані сільгоспугіддя. Адже східні та південні області країни більш посушливі, західні — схильні до випадання великої кількості опадів.

Читайте також: Без врожаю: як мінімізувати збитки в сільському господарстві

Спектр страхового захисту аграрія сьогодні досить широкий. Основні ризики, від яких можуть захиститися сільгоспвиробники, оформивши страховку: заморозки, ожеледиця, вимерзання, град, пожежа, буря, ураган, злива, повінь, посуха чи зневоднення, розвиток хвороб, розмноження шкідників рослин і, звичайно, протиправні дії третіх осіб. Сума страхових виплат розраховується за двома параметрами: витрат на вирощування культури або вартості майбутнього урожаю і задекларованої страхувальником середньої врожайності за останні кілька років.

«Сьогодні кожен фермер може звернутися до надійних експертів ринку агрострахування, порадитися з ними щодо програм, які можуть бути цікавими саме йому і бути впевненим, що буде  відшкодування, в разі примх погоди.  Фахівці  "Аграрної Агенції «АГРОС» надають професійну консультацію і допомогу щодо страхування с/г ризиків, а саме оцінки, супроводу, оцінки збитків. Нещодавні погодні умови доводять, що про страхування свого врожаю слід подумати вже сьогодні. Аграрії можуть уникнути катастрофічних збитків, якщо посіви та багаторічні насадження будуть вчасно і в повному обсязі застраховані», - констатував Володимир Юдін.


Довідка:
Агентство Агрос спеціалізується на одному з найскладніших видів страхування - агрострахуванні. Для українських агровиробників розроблені різні програми страхування сільськогосподарських культур, які включають в себе як страхування від окремих погодних ризиків, так і страхування комплексу таких ризиків.
Контактні телефони: 0503386703

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Ціни на яблука пішли вгору

Про це повідомляють в інформаційному центрі «Інфо-Шувар» із посиланням на дані власного моніторингу цін на гуртових ринках України.

Згідно наданої інформації, після останнього стрибка цін, який відбувся в перший тиждень травня, вартість найбільш популярних сортів яблук в Україні стала вищою, в середньому, на 50-80%, а вартість деяких сортів зросла майже вдвічі. Станом на 7 травня 2019 року, на найбільшому в Західній Україні, гуртовому ринку ОРСП «Шувар» у Львові сорт Голден пропонується по 10-14 грн/кг (0,34-0,47 EUR/кг), ціни на сорти Айдаред та Ліголь становлять 7,5-8 грн/кг (0,25-0,27 EUR/кг) та 10-14 грн/кг (0,34-0,47 EUR/кг), відповідно. Вартість сорту Дексота доходить до 8-10 грн/кг (0,27-0,34 EUR/кг).

Варто нагадати, що в цьому сезоні ціни на яблуко залишалися на стабільно низькому рівні протягом всього періоду зберігання. Перше незначне подорожчання було зафіксоване лише в березні, але й після цього, вартість яблука залишалася в 2-2,5 рази нижчою, ніж рік тому.

Фахівці вважають, що поточне зростання ціни пов’язане із скороченням пропозиції яблука у вітчизняних сховищах. Більшість фермерів не сподівалися на будь-які зміни до кінця сезону, тому, позбулися більшості врожаю ще в першій його половині. Значний обсяг виробники вимушені були продати до кінця квітня, через проблеми із якістю яблука - через пришвидшене цвітіння та визрівання, потенціал зберігання був відносно низьким.

«Поточна ситуація дуже схожа на сценарій сезону 2016/2017 року. Тоді яблука теж були досить дешевими аж до другої половини квітня, потім ціни почали швидко зростати і до кінця червня піднялися в 1,5 рази до 15-18 грн/кг (0,5-0,6 EUR/кг). Але, навесні 2017 року ми активно імпортувати яблуко із Польщі, сьогодні ж польське яблуко коштує дорожче, ніж в українське. Це свідчить на користь підтримки цін на якісну українську продукцію на внутрішньому ринку і це чи не перша гарна новина для українських виробників у цьому сезоні», - розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

Також, в «Інфо-Шувар» повідомляють про затримку  визрівання ранньої суниці в господарствах України, і, хоча, ціни на першу ягоду є майже співставні із цінами минулого року, пропозиція, поки що, обмежена і це теж може підтримати ціни на вітчизняне яблуко.