178171
182818

Ефективне регулювання зернового ринку дозволить зберегти лідерські позиції України

Які кроки є першочерговими, що треба врахувати і у якому напряму рухатись для ефективного врегулювання зернового ринку – про це йшлося під час круглого столу «Український ринок зерна: ефективне регулювання для світового лідерства» 27 вересня.

Захід відбувався за участі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової, голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів Володимира Лапи, народних депутатів України, профільних асоціацій, бізнесу, міжнародних експертів, громадських організацій. Організатором круглого столу виступив Офіс ефективного регулювання (BRDO).

«У цьому році ми очікуємо на високий рівень урожаю зерна – до 63 млн тонн. Такі обсяги виробництва дають змогу не лише забезпечити внутрішні потреби, але й сформувати значний потенціал для експорту – понад 41 млн тонн зернових. Очевидно, необхідно забезпечити високий рівень якості продукту, ефективну логістику, а також сприятливі умови для всіх учасників ланцюжку. Одним із інструментів тут є перегляд нормативно-правової бази, оскільки частина її застаріла і не відповідає сучасним реаліям. В першу чергу це стосується Закону України «Про зерно та ринок зерна», - зауважила Олена Ковальова під час виступу.

Сьогодні регулювання ринку зерна забезпечується дією майже 50 законодавчих та нормативно-правових актів. Було відмічено про важливість напрацювань офісу BRDO, який виклав своє бачення щодо наявних і актуальних проблем ринку зерна у Зеленій книзі «Регулювання ринку зерна» та домовлено продовжити співпрацю в рамках зернової групи при Мінагрополітики.

«Прагнення підвищити ефективність функціонування зернового ринку є спільними для влади та учасників ринку», - резюмувала Олена Ковальова.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


ТОП-5 компаній з виробництва свинини

Перші реалізували, за даними Держстату, 360 тис. голів, в інших областях — по 204–241 тис. Середня маса тварин на забій становила 106 кг, пише landlord.ua.

Обсяг реалізації свиней на забій у живій масі за січень-червень 2017 року становив 259 200 тонн. Згідно з офіційною статистикою, в 13 регіонах цей показник поліпшився, однак у 8 — погіршився. У цілому по Україні свиней реалізовано лише на 1,4% менше, ніж за перше півріччя 2016 г.

«На внутрішній ринок надійшло на 3700 тонн промислової свинини живою вагою менше, ніж у 2016-му, або на 2700 тонн у перерахунку на забійну вагу», — каже Олександра Бондарська, аналітик Асоціації свинарів України.

Попит на свинину задовольняли продукцією передовсім найбільших підприємств галузі. Адже 50% промислового виробництва на ринку доводиться на топ-30 свинарських підприємств, зазначає президент АСУ Артур Лоза.

Перша п’ятірка найбільших – «АПК-Інвест», «Агропродсервіс», «Даноша», НВП «Глобинський свинокомплекс», «Нива Переславщини».

Деякі підприємства з наведених ТОП-5 у нинішній складний період розвитку ринку навіть нарощували виробничі потужності й збільшили маточне поголів’я. Зокрема, в компанії «Нива Переяславщини» маточне поголів’я зросло на 21%, а в компанії «АПК-Інвест» — на 12%. У підсумку ТОП-5 свинарських господарств реалізували близько 30% вітчизняної свинини в живій масі за торік.

Однак попит на живця й свинину протягом весни-літа 2017 року відчутно перевищував пропозицію. Через це із середини квітня на вітчизняному ринку сформувався стійкий тренд до зростання закупівельних цін на свиней.

Ваш вибір 'Подобається'.


Яка вартість борщу в різних регіонах України

Про це повідомив директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, передає ГолосUA.

«Ми взяли найпростіший рецепт борщу: на 3,5-4 літри води свинини - 600 г буряків і картоплі - по 500 грамів, капусти - 300 г, моркви та цибулі - 200 грамів і сметани - 250 грамів», - зазначив експерт.

Найдешевша свинина, за даними статистики, у Львові обійдеться у 60,7 грн за 600 грамів, буряк і картопля - по 2,6 грн за 500 грамів, капуста - 1,4 грн за 300 грамів, морква -1,3 грн за 200 грамів, цибуля -1,2 грн за 200 г, сметана - 10,1 грн за 250 грамів. Львівський борщ обійдеться нам у 80 грн.

У Харкові вартість цієї страви станом на другу декаду вересня, наступна: свинина - 64,5 грн за 600 грамів, буряк - 2,2 грн за 500 грамів, картопля - 3,2 грн за 500 грамів, капуста - 1,6 грн за 300 грамів, морква - 1,4 грн за 200 грамів, цибуля - 1,2 грн. за 200 г, сметана - 10,3 грн за 250 грамів. Вартість борщу в Харкові становить 84,4 грн.

В Одесі свинина - 67,9 грн за 600 грамів, буряк і картопля - по 3,6 грн за 500 грамів, капуста - 2,1 грн за 300 грамів, морква - 1,7 грн за 200 грамів, цибуля - 1,4 грн за 200 г, сметана - 11,2 грн за 250 грамів. В Одесі вартість приготування борщу складе 91,5 грн.

За даними Держстату на 20 вересня в Києві свинина з кісткою коштувала 66,2 грн за 600 грамів, буряки - 3,1 грн за 500 грамів, картопля - 4,2 грн за 500 грамів, капуста - 2 грн за 300 грамів, морква - 1,7 грн за 200 грамів, цибуля - 1,3 грн за 200 г, сметана - 11,8 грн за 250 грамів. Тобто ця страва коштувала в Києві 90,3 грн.

«Таким чином, дешевий борщ ми приготували на заході країни - на Львівщині, який обійшовся нам в 80 грн, а найдорожчий на півдні - в Одеській області за 91,5 грн. Різниця у вартості цієї страви - 11,3 грн, або 14%», - резюмував експерт.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


У Польщі африканська чума свиней може охопити всю країну

"Ми нічого не продамо за кордон ні малі, ні великі господарства, – застерегла Ева Лех, заступник міністра сільського господарства Польщі, пише УкрАгроКонсалт.
 
Під час останнього засідання комісії Сейму з питань сільського господарства, політик пояснила, навіщо уряд прийняв поправки в закон про охорону здоров'я тварин та боротьбу з інфекційними хворобами тварин. Документ повинен насамперед забезпечити фінансування програми добровільної відмови від свинарства в господарствах, які не в змозі виконувати жорсткі умови біобезпеки у зв'язку з африканською чумою свиней.
 
Заступник міністра пояснила, що компенсації будуть за цей і 2018 рік.  Кількість тварин, за яких будуть виплачені компенсації, буде підраховуватися в тому числі на основі поголів'я в 2016 році. Мова йде про відшкодування за забійну вартість, і фермер зможе отримати компенсацію, та використовувати м'ясо для власних потреб.
 
У відповідь Ева Лех заявила, що "це нормально, якщо фермер, у якого невелике поголів'я і мало коштів, не може виконати всі вимоги біобезпеки".
 
"Якщо ми не будемо діяти таким чином, то взагалі ніякого свинарства у нас не буде, тому ніхто у нас нічого не купить. Ніяке м'ясо не покине польських кордонів з-за того, що АЧС продовжує поширюватися. Якщо господарство не в змозі виконувати правила запобігання хвороби, то воно через певний час має бути закрите", – заявила заступник міністра.
Ваш вибір 'Подобається'.


Агролайфхак: як правильно зберігати картоплю, щоб урожай не пропав

Щоб бульба не зігнила і не змерзла аж до весни пропонуємо декілька простих порад від досвідчених господарів, які допоможуть якнайкраще її зберегти.

По-перше, селяни радять перекладати картоплю лушпинням цибулі.

"Річ у тім, що фітонциди, які містяться в цибулі, захищатимуть коренеплоди від хвороботворних бактерій, – каже Михайло Босюк, фермер. – Відповідно, картопля не буде гнити.

Отож, висипавши трохи коренеплодів, я посипаю їх двома-трьома пригорщами лушпиння, а тоді – знову картопля. Так бараболю зберігав ще мій прадід і казав, що завжди гарно лежала до весни. Тож і я послуговуюсь його порадами".

Дехто ж радить використовувати червону горобину, а також поряд із картоплею зберігати столові буряки. Однак перш, ніж занести урожай до підвалу, паяльною лампою слід обпалити стіни й підогу. І ось чому.

"У такий спосіб ми вбиваємо будь-які хвороботворні бактерії, які можуть бути у підвалі, а згодом – уразити принесену бульбу, – розповідає Галина Базюк, дачниця. – Опісля два-три дні приміщення провітрюється й лише тоді заносимо урожай. Висипавши у засік для картоплі три-чотири мішки бульби, обов'язково кладемо на неї гілочки червоної горобини, на яких повинні бути кетяги ягід. А також розкладаємо декілька столових буряків.
Річ у тім, що і горобина, і буряки потребують підвищеної вологості. Відтак вони вбиратимуть її, й цим самим вбережуть картоплю від гниття. Окрім того, фітонциди, які виділяють листочки і ягоди горобини, згубні для хвороботворних бактерій. Завдяки такому простому й доступному методу в нас ніколи не псується бульба".
"А я картоплю перекладаю гілочками хвої, – каже Михайло Линюк. – Це також чудовий засіб вберегти урожай від хвороб. Тож гнилі коренеплоди у моєму підвалі трапляються вкрай рідко".

Ще один дуже важливий нюанс – температура зберігання. Господарі кажуть: картоплю слід заносити до підвалу, коли у приміщенні – від плюс 12 до 14 градусів. Тоді температура має поступово знижуватись, і зимувати картопля повинна при +2 – 3 градусах.

"Чи добре збережеться урожай, залежить і від того, як його зібрали, -- запевняє Віталій Пахольчук, директор дослідного природничого центру. – Потрібно максимально уникати усіляких пошкоджень картоплі. Адже пошкоджені бульби більш схильні до ураження хворобами".

Джерело: Ukr.Media

Ваш вибір 'Подобається'.


Переходимо на чай: в Україні різко подорожчала кава

Теґи: 

Цінові дослідження було проведено у п’яти українських містах. Лідером за вартістю кави прогнозовано виявився Київ.

Про це повідомляє “Народна Правда”

Дослідження показали, що ціна чашки кави минулого року за чашку еспрессо треба було віддати від 14 до 18 гривень. Разом із тим на сьогодні мінімальна ціна порції кави складає 18 гривень.

Латте і американо також зросло в ціні. Минулоріч воно коштувало від 17 до 37 гривень, тоді як цього року – 20 гривень.

Найбільша ціна на чашку кави – в одному зі столичних ресторанів – 50 гривень. Рекордсменом у плані ціни виявилася кава з молочною пінкою за 75 гривень і теж в одному з київських ресторанів.

Ваш вибір 'Цікаво'.