174499

Експерт спрогнозував подорожчання хліба

Про це у коментарі УНН повідомив голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

"Вартість хліба зростатиме кожен місяць на 1-1,5% до кінця року. Наразі в середньому хліб коштує від 22 грн за кілограм", - сказав Дорошенко.

Також він додав, що за останні дев’ять місяців вартість хліба зросла на 9%.

У Франції півень захистив у суді право кукурікати вранці

Кримінальний суд французького округу Рошфор виніс рішення на користь півня Моріса, чиє ранкове кукурікання змусило пару пенсіонерів подати позов проти його власниці.

Про це повідомляє "Європейська правда".

Пара пенсіонерів звинуватила Моріса у тому, що він створює для них шум у будинку, де вони давно планували провести спокійну старість.

Жан-Луї Бірон і Жоель Андрію близько 15 років тому побудували заміський будинок в селі Сен-П'єр-д'Олерон на мальовничому французькому острові Олерон. Вони поскаржилися до суду на власницю Моріса, заявляючи, що обрали регіон саме через його спокій. Проте Моріс і його гучні співи порушили ці плани.

Власниця Моріса Корінн Фессо, яка прожила на Олероні 35 років, у свою чергу заявила, що її півень просто "робить те саме, що й інші півні".

"Моріс виграв, і позивачі мають відшкодувати його власниці тисячу євро судових витрат", - сказав адвокат власниці півня.

У своєму рішенні суддя сказав, що власниця вжила певні заходи для обмеження шуму, що інші місцеві жителі не скаржилися на співи Моріса і що позивачі мешкали по сусідству лише протягом частини року.

 

На Закарпатті відкрився великий фазанарій

Створили його тільки в 2018 році з метою розведення та утримання фазанових та інших птахів. Наразі ферма налічує близько 60 особин.

Однак через велику кількість охочих поглянути на цих красенів-птахів, цього року ферму вирішили відкрити ще й для туристів. Вхідна плата тут зовсім символічна, малечу пускають взагалі безкоштовно.

В господарстві мешкають не тільки звичайні фазани, які є досить поширеними у Закарпатській області, та мають  промислове значення, а й екзотичні види, яскраве забарвлення яких, робить їх справжньою окрасою ферми.

Тут можна побачити на власні очі незвичного (срібного (або срібної лофури), лимонного, румунського, золотого фазанів та фазанів Свайно. Батьківщиною більшості цих видів є тропічні азійські країни: Китай, М’янма, Тайвань. Деякі з цих птахів перебувають під загрозою вимирання.

Крім фазанів у закарпатському господарстві вирощують інші види птахів: цесарки, бентамки та навіть павліни.

 

Джерело: SEEDS.org.ua 

Своїх не вистачає: імпорт овочів в Україну рекордно зріс

В загальній групі зазначених товарів імпорт свіжих і охолоджених овочів становить 88%, а у вартісному виразі 108,4 млн дол. США, що на 75% вище ніж за січень-липень 2019 року, повідомляє прес-служба УКАБ. 

«Збільшення імпорту овочів в поточному році є результатом поганих погодних умов минулого року і як наслідок, меншого врожаю основних овочів, через що запаси продукції були меншими ніж зазвичай і наразі овочі врожаю минулого року мають високу ціну», – коментує Дар’я Гриценко, аналітик УКАБ.

Серед свіжих і охолоджених овочів Україна найбільше імпортує помідорів, частка котрих складає 34% в структурі всіх імпортованих свіжих і охолоджених овочів, цибулю – 20% та 19% інших овочів, що включають здебільшого перець, гарбузи, кабачки та інші овочі родини гарбузових і баклажани.

За перші сім місяців поточного року в Україну була завезена рекордна кількість зазначеної продукції. Імпорт томатів перевищив аналогічний показник минулого року на 22% і склав 58,3 тис. т. В той же час, імпорт цибулі зріс більш як в 16 разів – з 4,8 тис. т у січні-липні 2018 року до 78 тис. т у 2019 році. Закупки інших овочів свіжих або охолоджених (включаючи, перець, гарбузи і баклажани ) зросли в більш як півтора рази – до 16,9 тис. т у січні-липні поточного року.

Разом з цим, рекордно зріс імпорт до України картоплі – майже в чотири рази порівняно з минулим роком. За результатами січня-липня 2019 року імпорт картоплі склав 21,9 тис. т, проти 5,6 тис. т за аналогічний період минулого року.­

«Обмеження ринку овочів спонукає до нарощення імпорту для задоволення потреб ринку, тому імпорт деяких овочів цього року перевищує імпорт минулого року в два, а то й в чотири рази. Очікується, що цього сезону овочів буде вироблено більше ніж торік і найближчим часом щомісячний імпорт овочів скорочуватиметься», – зазначила Дар’я Гриценко.

Ціни на огірки продовжують знижуватися

Ринок огірків в Україні на поточному тижні характеризувався невисокими темпами збуту і подальшим зниженням цін, повідомляють аналітики проекту EastFruit.

Такий ціновий тренд був зумовлений досить об'ємною пропозицією на ринку. При цьому продавці говорили про значне збільшення поставок більш дешевого огірка з парникових теплиць. Це створювало великі проблеми для великих господарств, багато з яких також змушені були вкотре знизити відпускні ціни. Так, ближче до вихідних тепличні комбінати відпускали огірки по 8-10 грн/кг ($0,32-0,40/кг), що в середньому на 18% дешевше, ніж в кінці минулого робочого тижня. Продукція з парникових теплиць пропонувалася до продажу за ціною 6-8 грн/кг($0,24-0,32/кг), що в середньому на 25% дешевше, ніж тижнем раніше.

Як зазначають самі учасники ринку, зниження цін було досить очікуваним, так як з кожним днем на ринку зростає пропозиція огірка другого обороту, тоді як попит на продукцію залишається порівняно невисоким.

Варто зазначити, що на сьогоднішній день ціна на тепличні огірки в Україні вже в середньому на 21% дешевше, ніж у першій половині вересня 2018 року.

Уряд призначив нових заступників Тимофію Милованову

Про це повідомляє Урядовий портал.

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов отримав трьох заступників: першого заступника Павла Кухту, заступника — Тараса Висоцького та заступника - торгового представника України Тараса Качку.

Павло Кухта раніше працював радником при Кабінеті міністрів, а також в компанії Kesarev Consulting. Входить до складу стратегічної консультативної групи з підтримки реформ в Україні (SAGSUR).

Тарас Висоцький працював першим заступником голови Черкаської ОДА та генеральним директором асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ).

Новопризначений заступник міністра на своїй сторінці в Facebook озвучив кроки, які має намір реалізувати.

Зокрема, він планує:

- завершити більш ніж десятирічну земельну реформу, запровадивши ринок земель сільськогосподарського призначення;

- очистити аграрний сектор від збиткових, неефективних підприємств, передавши їх на приватизацію;

- побороти корупцію в сфері державного регулювання та контролю, ліквідувавши та/чи діджиталізувавши відповідні процедури;

- підвищити доходи зайнятих в АПК шляхом лібералізації ринку праці та підвищення кваліфікації працівників;

- підтримати децентралізацію, розвиток сільських територій та підвищення добробуту сільських жителів шляхом детінізації діяльності в аграрному секторі та підтримки малих виробників.

Тарас Качка є радником зі стратегічних питань міжнародного фонду "Відродження", також він є радником в Міністерстві закордонних справ. У 2014-2015 роках був віцепрезидентом та в.о. президента Американської торговельної палати в Україні.

У 2007-2011 роках він був учасником переговорної команди України щодо Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

"Моя місія – покращити умови доступу української продукції на зовнішні ринки, збільшити експорт товарів з доданою вартістю, інтегрувати українських виробників у глобальні виробничі ланцюги", - написав Тарас Качка  на своїй сторінці у Facebook.

Також ці призначення прокоментував на своїй сторінці у Facebook президент асоціації Український клуб аграрного бізнесу Алекс Ліссітса. Він привітав Милованова "з командою професіоналів, з якими вдасться вивести економіку країни на новий якісний рівень".