178171

Експерти назвали найбільш забруднені сільськогосподарські регіони

Найбільш забруднені сільськогосподарські землі в Запорізькій, Луганській, Донецькій, Харківській областях. Ці питання обговорювались 7 червня 2018 року в рамках конференціі "Агроекологія 2018", повідомляє "Інфоіндустрія".

Так Любомир Хомічак, професор Інституту продовольчих ресурсів НААН відзначив: «За даними моніторингу, вміст важких металів у землях сільськогосподарського призначення у більшості районів України не перевищує гранично допустимих концентрацій. Проте в Запорізькій, Луганській, Донецькій, Харківській і деяких інших областях з високим рівнем розвитку промисловості у сільськогосподарських землях концентрація свинцю, кадмію нікелю, марганцю та ін. елементів  в 2-5 разів перевищує ГДК».
За його висновком, усе це підтверджує факт забруднення  харчових продуктів і, як наслідок зростання  захворюваності населення нині і  в майбутньому.

«В 2017 році забруднення ґрунтів і води стало причиною захворювань більше 6 млн. та смерті до 1,8 млн. чоловік у світі», — повідомив Любомир Хомічак.

На думку вченого, більш екологічно сприятливі для ведення сільскогосподарського вировництва з екологічної точки зору є Західна Україна, але в цьому регіоні не вистачає робочої сили.

 

ФАО співпрацює з МінАПК для адаптації сільськогосподарського виробництва до зміни клімату

Національні та міжнародні експерти ФАО долучаються до відкриття Аграрного Форуму «АГРО 2018»  та презентують підходи з адаптації аграрного виробництва до зміни клімату. Окрім ФАО, у дискусійній панелі беруть участь також Заступник міністра аграрної політики та продовольства України, Заступник міністра екології та природних ресурсів України, представники Департаменту аграрної політики та сільського господарства та Департаменту стратегії та економічного розвитку, фахівці відділу агрометеорології Гідрометцентру України.

Сьогодні ФАО разом з Міністерством  вперше оголошують результати досліджень національної групи експертів з питань адаптації сільськогосподарського, рибного та лісового господарств до поточної та потенційної зміни клімату в Україні.  Документ щодо Пріоритетів з протидії та адаптації до зміни клімату, сформований ФАО, містить аналіз загроз для секторів тваринництва, рослинництва, рибництва, аквакультури та лісництва до 2030 року, та план дій до 2023 року з чітким переліком рекомендацій для всіх учасників діяльності у відповідних секторах.

На основі даних досліджень та рекомендацій, а також міжнародного досвіду ФАО, учасники презентують підхід до  кліматично оптимізованого сільського (лісного або рибного) господарства, тобто методики по покроковій зміні сільськогосподарських систем з метою забезпечення продовольчої безпеки в умовах зміни клімату.  Підхід має на меті підвищити продуктивність та дохідність сільського господарства сталими методами, зміцнити стійкість до зміни клімату та скоротити викиди парникових газів.

В рамках панелі розглядаються поточні і майбутні кліматичні умови в Україні та їх вплив на сільське господарство (включаючи лісове та рибне господарство), проводиться оцінка вразливості та ризиків, аналіз заходів щодо запобігання та адаптації до зміни клімату, та обговорюються можливі фінансові інструменти для реалізації кліматичних політик .

Фахівці ФАО розповідають про потенційні національні фінансові інструменти та ті, що встановлені Рамковою конвенцією ООН про зміну клімату (РКЗК ООН). «Функція фінансування частково покладена на Глобальний екологічний фонд (ГЕФ). ГЕФ є фінансовим механізмом реалізації більшості екологічних конвенцій, наприклад, Конвенції про біологічне різноманіття (КБР), Конвенції ООН по боротьбі з опустелюванням (КБОООН), Конвенції про боротьбу з ртуттю і Стокгольмська конвенції про стійкі органічні забруднювачі. Він є надійним партером ФАО у ряді проектів даного спрямування», - розповідає Чіара Пілі, фахівець з розвитку проектів ГЕФ у Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН.

У ФАО додають, що окрім зовнішнього фінансування можливі запровадження «зелених кредитів», активізація агрострахування та участь у проектах Українського державного фонду підтримки фермерських господарств.

Заклик до встановлення пріоритетів у питанні пом'якшення наслідків змін клімату та відповідної адаптації сільськогосподарського сектору міститься у Рамковій конвенції ООН зі зміни клімату 2015 року, так званої «Паризької угоди». Хоча Україна вже в певній мірі працює над вирішенням питань, пов'язаних зі зміною клімату, однак ця тематика лише в перспективі стане частиною державної політики або стратегії сільськогосподарської галузі на національному та регіональному рівнях.

Варто зазначити, що у грудні 2015 році Україна подала до Рамкової конвенції зі змін клімату (РКЗК ООН) свій план (INDCs) щодо намірів країни істотно запобігти збільшенню обсягу викидів парникових газів в атмосферу і вирішити проблеми адаптації до зміни клімату.

 

 

Великий український виробник вершкового масла вийшов в Азію

Про це повідомила прес-служба компанії, пише НВ.

Крім того, вказується, що група компаній також продовжує поставки в Китай сухих молочних продуктів з метою розвитку мережі дистрибуції в цій країні.

"Цей контракт є важливим кроком групи на зростаючий ринок молочної продукції Китаю. Ми продовжимо зусилля з пошуку нових клієнтів і просуванню нових продуктів на цьому ринку", - зазначив директор Мілкіленд Інтермаркет Сергій Кисельов.

Група компаній Мілкіленд - один з найбільших виробників молочної продукції на ринку України. Її виробничі потужності в Україні, Росії, Польщі можуть переробляти 1,3 млн тонн молока на рік.

В Україні групі Мілкіленд належить 10 заводів, що виробляють широкий асортимент молочної продукції, в тому числі сири, свіжі молочні продукти і масло, які реалізуються під торговими марками Добряна і Коляда.

У 2017 році Мілкіленд отримав чистий збиток у розмірі €7,4 млн, що в 5,3 рази менше, ніж в 2016 році. Його виручка за минулий рік скоротилася на 4,3% - до €140,4 млн.

Ваш вибір 'Подобається'.

На Херсонщині вогонь знищив врожай пшениці

Про це Укрінформу розповіла провідний спеціаліст прес-служби Головного управління ДСНС України в Херсонській області Оксана Федоренко.

"5.06 в 19.54 в пожежно-рятувальну службу Новотроїцького району надійшло телефонне повідомлення про пожежу пшеничного поля біля села Громівка. На місце події було направлено чергове відділення на пожежній машині. По прибуттю рятувальники встановили, що загорілося пшеничне поле фермерського господарства "Русь-Агро" загальною площею 100 гектарів. О 20.25 пожежу було локалізовано, а о 21.15 - ліквідовано. В результаті пожежі згорів урожай озимої пшениці на площі 4,8 га", - розповіла Федоренко.

За її словами, на ліквідації цієї пожежі були задіяні також робітники і трактора фермерського господарства, які постійно підвозили воду у цистернах для пожежної машини.

Як повідомила Федоренко, в результаті пожежі вогнем знищено, крім пшениці, ще й 400 тюків сіна, які знаходилися поруч із пшеничним полем, та пошкоджено два тракторних причепи.

Це перше на Херсонщині в 2018 році загоряння зернових культур на полі. Причина пожежі наразі з'ясовується, заявила Федоренко.

 

Ваш вибір 'Подобається'.

Українці все більше їдять імпортних сирів

Про це свідчать дані митної статистики Державної фіскальної служби (ДФС), пише НВ.

При цьому, в грошовому вираженні імпорт зріс в 1,5 рази - до $23,4 млн (за аналогічний період 2017 року - $15,7 млн).

Експорт сирів з України за цей період зменшився на 0,7% порівняно із січнем-травнем 2017 року - до 3,25 тис. тонн. При цьому у грошовому вираженні експорт зріс на 7,8% - до $12,2 млн.

Україна в 2017 році експортувала 9 тис. тонн сирів, що на 12% більше, ніж в 2016 році. Імпорт сирів до країни зріс на 42% - до 10 тис. тонн.

Ваш вибір 'Цікаво'.

Наука на захисті врожаю: в Україні відкрили «Інститут здоров’я рослин»

Він стане першою в Україні науковою платформою світового рівня для досліджень у сфері агро. Засновником «Інституту здоров’я рослин» є вітчизняний лідер з виробництва високоякісних ЗЗР та мікродобрив ГК UKRAVIT.

«Інститут здоров’я рослин» – унікальний проект, який дозволить аграріям будувати свій бізнес на основі інноваційних наукових технологій. Функціонально він поєднає фундаментальні та галузеві дослідження, агробіологічний сервіс та навчально-наукову роботу.

Інститут працюватиме у форматі «Green Chemistry» («зелена хімія»). Це – прогресивний підхід, який передбачає дбайливе ставлення до природи і максимальне зменшення використання шкідливих компонентів. Над запуском проекту працювали найкращі українські та зарубіжні вчені.

Дослідження проводитимуться на основі потужної лабораторної бази, оснащеної кращим світовим обладнанням. Розробки тестуватимуть в унікальному демоцентрі, який являє комплекс підземних теплиць, фітотронних кімнат та кліматичних камер і дозволяє вирощувати культури в реальних умовах упродовж всього року. Протестовані препарати запускатимуться у виробництво на «Фабриці агрохімікатів» у Черкасах, яка входить до складу ГК «UKRAVIT».

«Сільське господарство – відновлювальна галузь, яка дасть людям майбутнього можливість виробляти практично будь-що. Використовуючи її як базу сировини, можна працювати у сферах фармацевтики, мікробіології, біохімії, будівельних матеріалів, відновлюваної енергетики і багатьох інших», – відзначає власник ГК «UKRAVIT» Віталій Ільченко.

Робота Інституту побудована за відкритим принципом і дозволяє «без кордонів» співпрацювати зі світовими НДІ та аналітичними лабораторіями. Найближчим часом він стане осередком «Спілки агронауковців України», яка об’єднає усіх вчених галузі задля спільних проектів та досліджень.

"Місію “Інституту здоров’я рослин” чудово ілюструє слоган: “Здорова рослина – здорова країна”. Ми повинні прагнути до отримання найвищих врожаїв. Принаймні вони мають бути абсолютно безпечними для наших клієнтів та для екології країни в цілому. «Інститут здоров’я рослин» готовий надавати аналітичні послуги аграрному сектору та захищати екологію України", - підкреслив Віталій Ільченко.

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

З питань співпраці звертатися:
Гаряча лінія: 0 800 301 401

Ваш вибір 'Цікаво'.