182818
178171

Екзотичне фермерство на Луганщині: замість яблук – лимони, замість кукурудзи – банани!

Замість яблук – лимони, замість кукурудзи – банани! Екзотичні рослини вже п’ять років цвітуть і плодоносять на Луганщині у приватному тепличному господарстві. А почалося все зі звичайного захоплення та вирощування екзотики у кімнатних умовах, пише lot.lg.ua.

Теплиці для вирощування екзотичних рослин на два метри заглиблені в землю і улаштовані за принципом «листкового пирога». Завдяки цьому в середині краще зберігається тепло. Інші особливості конструкції господар тримає в секреті, втім нас переконали – жодна краплина води для поливу чи жодний градус опалення – тут не витрачається даремно.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Бюрократія не дає жодному українському виробнику ліцензувати органічну продукцію

Волинь входить у ТОП-3 областей з показників виробництва органіки. Хоч в Україні і досі не сертифікований жоден відповідний виробник.

Про це йдеться в сюжеті "12 каналу".

Закон про регулювання галузі досі не запрацював, а надмірна бюрократія не дає жодному вітчизняному виробнику ліцензувати продукцію, кажуть експерти.

На сьогоднішній день в загальному агроекспорті органіка становить менше відсотка. Проте попит на українську органічну продукцію на зовнішніх ринках зростає. Експорт продукції у 2016 році досяг 73 мільйони євро, що на 20 мільйонів більше, ніж торік. Серед основних імпортерів – Німеччина, Польща, Британія, Австрія, Італія та Швейцарія.

На Луцькому круглому столі з питань органічного виробництва, представили бізнес-кейс “Фермерське господарство”, який допоможе зареєструвати власну справу. Окрім того, відбувся і публічний діалог між владою та бізнесом, результати якого ляжуть в основу формування законодавчих змін на ринку органічної продукції.

Джерело: volyn24.com

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Як на Херсонщині вирощують екзотичні фрукти (відео)

Садівники-ентузіасти з селища Плодове, що на Херсонщині, зуміли виростити приголомшливу колекцію екзотичних плодових рослин. Тут і зизифус (китайські фініки), і кримська хурма, і мексиканські банани, пише atmagro.ru.

Одного лише зизифуса в «райських кущах» під Новою Каховкою – десятки різновидів. Вчені кажуть, рослина дає дуже солодкі плоди, які можна вживати і в свіжому вигляді, готувати з них сухофрукти, маринувати і т. д.

- Є дані, що люди після інсульту, приймаючи плоди зизифуса, повністю відновлюються, - каже Ольга Грабовецька, кандидат біологічних наук. – Сприяє нормалізації, очищенню організму, корисний для виведення радіонуклідів з організму. У Китаї він вважається деревом життя.

Улюблениця місцевих садівників – хурма, якої тут росте безліч видів. Віргінська – багата йодом, східна – майже не терпка. Ростять херсонські умільці кизил, актидинию, і навіть китайський агрус, що за своїм корисним властивостям не поступається ківі.Як батюшка-фермер вирощує часник

Власник фермерського господарства "Мрія", що у селі Ситне Радивилівського району Рівненщини - священик місцевого храму Дмитро Ліщук.

Він уже чверть століття господарює на землі та служить в храмі. Розпочинав із восьми гектарів землі, тепер має більше ста, повідомляє volyn24.com.

Раніше вирощував суто технічні культури, а цього року планує зосередитися на часнику.Керівникам аграрних коледжів відкрили секрет, як роблять ковбасу (відео)

Керівники інститутів та коледжів, які входять до Національного університету біоресурсів та природокористування України, мали нагоду познайомитись із сучасними потужностями аграрного підприємства на території компанії «Агропродсервіс».

час екскурсії, яка відбулася 24 листопада, гості на власні очі побачили процес виробництва: від підготовки сировини до сортування готової продукції на прикладі  виготовлення м’ясних виробів на комбінаті компанії.

Екскурсію провели у рамках семінару про перспективи підготовки спеціалістів аграрної сфери. Під час заходу прийняли рішення перейти до тісної співпраці навчальних закладів та компанії.

Генеральний директор компанії «Агропродсервіс» Іван Чайківський розповів про готовність адаптувати студента в умовах сучасного підприємства, що стане можливістю повноцінно забезпечити практичну сторону навчання в аграрних закладах.

Джерело: Терен

 

 

Ваш вибір 'Подобається'.


На Херсонщині розводять племінних бджіл

Солодкі часи для вітчизняних бджолярів. Щойно для України відкрилися двері Євросоюзу, неочікувано аматорська галузь забезпечила державі неабиякий валютний прибуток. Так у 2016 році Україна експортувала рекордний обсяг так званого рідкого золота 56.9 тисяч тон, у грошовому еквіваленті це 97.3 млн доларів. А у січні 2017-го , знову рекорд, вітчизняні виробники солодкого продукту всього за кілька днів вибрали річну тарифну квоту на безмитне постачання в ЄС. Наразі на світовому ринку ми треті – після величезного Китаю та Аргентини.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.