«Епіцентр К» почав виробництво борошна

Наразі виробництво виготовляє пшеничне борошно вищого ґатунку під ТМ «Вінницьке борошно». Розфасовується воно для роздрібного продажу в паперові пакети вагою 2 кг та 5 кг, зручну та звичну для українських споживачів тару. Для гуртових покупців — в мішки вагою 50 кг,  пише agroperspectiva.com.

«З входженням до сегменту продуктів переробки зерна ми розпочинаємо новий етап розвитку агрохолдингу. З економічної точки зору, це дозволить нам підвищити власну прибутковість та дещо диверсифікувати експортні ризики. На відміну від зернових культур, які переважно постачаються на експорт, виготовлене нами борошно буде реалізовуватися на внутрішньому ринку», — говорить керівник аграрного напрямку «Епіцентр К» Василь Мороз. 

Він зазначає, що створення та розвиток агропродовольчих ланцюжків із високою доданою вартістю є пріоритетним для компанії та відповідає її стратегії щодо поглиблення власної переробки.

Борошно, виготовлене на Гніваньському ХПП, продаватиметься через торговельну мережу «Епіцентр». Перші партії цієї продукції вже надійшли до ТЦ у Києві, Броварах, Вінниці, Дніпрі, Одесі, Львові, Хмельницьку тощо. У найближчий час борошно можна буде придбати у всіх торговельних центрах мережі.

Також компанія налагоджує постачання виходить власного борошна у гуртовий сегмент. Вже укладені перші угоди про співпрацю з хлібопекарськими підприємствами.
«Для свого борошномельного виробництва компанія на 100% використовуватиме найкращу сировину — пшеницю, вирощену виключно на власних агропідприємствах», — наголошує керівник аграрного напрямку «Епіцентр К» Василь Мороз.

Довідка: Аграрний напрямок групи компаній «Епіцентр К» обробляє 120 тис. га на Вінниччині, Хмельниччині, Тернопільщині, Черкащині та Київщині. До його складу входить 20 тваринницьких ферм та 6 елеваторів. Після завершення реконструкції діючих зерносховищ та будівництва нових елеваторів потужності компанії зі зберігання зерна виростуть до 1 млн т.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Фермери вважають ліцензування пального штучно створеною проблемою

Як повідомив Kurkul.com перший віце-президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України, голова Черкаської АФЗ Віктор Гончаренко, оформити документи дуже складно. Особливо чесним способом. На його думку це може породити нові випадки корупційних схем.

Читайте також: Чому аграрії проти введення контролю за використанням пального?

«Ліцензування стало проблемою і для малих фермерів, і середніх, і великих холдингів. Дрібний фермер може вийти з положення — заправляючись на автозаправних станціях, з підвозу. Проте це додаткові складності, витрати та незручності», — зауважив Віктор Гончаренко.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Україна в ТОП-3 експортерів до ЄС: що саме постачаємо?

Найбільшими ж постачальниками агропродовольчої продукції до ЄС наразі є США – 12,9 млрд євро та Бразилія – 11,7 млрд євро. Цікавим також є той факт, що США і Україна, це дві країни, котрі показали найбільший приріст торгівлі за вказаний період у відносних (+22,5% у США та +14,2% в України) та абсолютних (+2,4 млрд євро та + 785 млн євро відповідно) показниках, повідомляє УКАБ.

Вартість експорту агропродовольчої продукції з України до ЄС за січень-квітень 2019 року склала 2,6 млрд євро, що на 35% більше, ніж за аналогічний період минулого року. За цей період найбільше зросли поставки зернових культур з України до ЄС – на 59% або 528 млн євро (а саме кукурудзи – на 596,1 млн євро, в той час як на 52,4 млн євро впав експорт пшениці); жирів та олій – на 41% або 137 млн євро (в основ ному за рахунок соняшникової олії – зросли поставки на 131,4 млн євро); кормів для тварин – на 32% або 54 млн євро (за рахунок нарощення поставок соняшникової і соєвої макухи – на майже 27 млн євро і 17,4 млн євро відповідно).

У той же час впали обсяги експорту з України до ЄС насіння і плодів олійних культур – на 20% або 39 млн євро (експорт соєвих бобів впав на 76,5 млн євро, проте поставки ріпаку зросли на майже 39 млн євро); продуктів переробки овочів – на 28% або 15 млн євро (експорт соків з плодів чи овочів впав на майже 16 млн євро); меду – на 25% або майже 10 млн євро.

Таким чином, Україна зберігає тренд до нарощення обсягів експорту до країн ЄС, що вказує на налагодженість торгівельних потоків з України до зазначених країн та довіру європейців до української продукції. Проте ще й досі вагому частку в структурі поставок продукції АПК з України до ЄС займає сировинна продукція (зернові, олійні культури та соняшникова олія).

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Агромаркетинг -2019: ефективні ідеї та сучасні тенденції

IV Форум "Агромаркетинг -2019" - головне щорічне місце зустрічі професіоналів, які пропонують нові, але ефективні маркетингові ідеї, розробляють діючі стратегії та продукти і формують досвід сучасного аграрного бізнесу, завдяки своїм навичкам та знанням.

Це місце, на якому ринок обговорює порядок денний на завтра, аналізуючи свої вже пройдені уроки.Тут можна скласти уявлення про майбутні маркетингові тенденції, познайомитися зі свіжими кейсами та кращими експертами в різних рекламних сферах. Аграрний бізнес - без маркетингу, не має майбутнього, - це не вигадка, а реалілії продиктовані ринком.

Участників чекає насичений практичний контент, який буде корисний як маркетологам, так і власникам середнього та великого бізнесу.

Серед ключових тем:

- Сучасний маркетинг в агросфері: стан та перспектива
- Маркетингові трансформації бізнесу від задуму до успішного втілення
- Тренди маркетингу 2019/20
- Як вибрати оптимальну структуру управління маркетингом або ж вдосконалити вже існуючу
- Як створити маркетинговий план і бюджет, який буде любити ваш фінансовий директор
- Аутсорсинг або будувати всередині? Вибір між внутрішньою маркетингової командою або агентством
- Роль маркетингу в процесі просування та продажу товару
- Маркетингові стратегії, що привертають увагу
- Ефективні offline та online інструменти маркетингу. Оцінка результату
- Ефективні PR стратегії
- Нові тенденції на ринку комунікацій
- Ребрендинг. Питання за та проти
- Упаковка та маркування
- Як успішно зайти в рітейл?
- Діджиталізація в агробізнесі 2019/20
- Продуктове лідерство та інновації
- Маркетинг в аграрній сфері у 2025 році

Що Вас чекає на Форумі?

- 8 годин корисного контенту;

- 200 + учасників;

- бізнес-нетворкінг;

- тільки актуальні рекомендації та практичні кейси;

- можливість задати питання спікеру;

- чек-листи від доповідачів;

- виставка з топовими лайфхаками та трендами в маркетингу;

- розіграші від партнерів

- каво брейки, ланч, устричний фуршет.

Вся програма побудована на практичному досвіді спікерів - представників аграрних компаній, які знають все про ефективне залучення й утримання клієнтів аграрній сфері. Вони поділяться з участниками успішними кейсами своїх проектів і інструментами маркетингу застосовуваними в роботі. Спікери дадуть відповідь на найактуальніші питання.

Також, на форумі виступлять топові експерти з маркетингу зі свіжими кейсами і інструментами, які можна застосувати в своєму бізнесі та вийти на абсолютно новий рівень.

Форум "Агромаркетинг -2019" - це відмінна можливість зарядитися ідеями і інструментами на 2019 рік, поспілкуватися з колегами і знайти нові рішення для свого бізнесу і кар'єри.

Детальніше про подію 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Держлісагентство на шляху до діджиталізації

Зокрема, щодо запровадження загальнодержавного електронного реєстру лісорубних квитків та загальнодержавної системи електронного обліку деревини, обов’язкової для ведення всіма постійними лісокористувачами. Це сприятиме відкритості інформації, пов’язаної з лісовим господарством та зменшенню обігу незаконно заготовленої деревини.

Що вже зроблено Держлісагентством?

1. Повністю введена система електронного обліку деревини у лісогосподарських підприємствах, які входять до сфери управління відомства. А це 73% лісів України.

Однак, ще залишається «чорна діра» у 27%, де не відбувається биркування деревини.

2. На сайті Держлісагентства оприлюднюються не лише лісорубні квитки на заготівлю деревини, а й можна:

- дізнатися про відтворення лісів;

- перевірити легальність лісопродукції;

- переглянути перелік виданих сертифікатів про походження лісо- та пиломатеріалів;

- слідкувати за перебігом міжнародної сертифікації лісів.

«Це перший крок до діджиталізації. Звичайно ще роботи багато. Держлісагентство працює у цьому напрямку разом з державним підприємством «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр». Для масштабної діджиталізації нам необхідна підтримка держави», - зазначив заступник Голови відомства Володимир Бондар.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Через посуху на півдні Одещини буде неврожай зернових

Про це повідомив голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Одеської області Володимир Варбанець, пише Kurkul.com.

«На півдні взагалі неврожай. Дощів не було, там взагалі катастрофа. Останній дощі були восени, взимку снігу не було, навесні дощів не було. У травні невеликий пройшов і ось кілька днів тому маленький пройшов», – повідомив він.

За його словами, у центральних районах області позавчора був невеликий дощ, випало близько 22 мм опадів.

«Соняшник наразі зацвів, рослини близько 50 см заввишки. Урожайність буде десь на 50% гіршою, ніж минулого року», – додав Варбанець.

Щодо зернових, то у господарстві фермера, середня врожайність пшениці наразі 14 ц/га, а ячменю 9 ц/га, що майже удвічі менше, ніж минулого року.

Крім того на Півдні країни зафіксували низьку врожайність ріпаку та гороху. Зважаючи на засуху та відсутність опадів урожайність ріпаку на Одещині дуже низька – від 0,8 до 2,5 т/га.

Цього року погодні умови сприяли тому, що збір цих культур в агрофірмах, розташованих на півдні розпочався раніше, ніж минулого року. Та урожайність строката. Якщо у Миколаївській області гороху, приміром, у середньому збирають по 2,4 т/га, то на Одещині – 1,2 т/га.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview