"Епіцентру К" дали "зелене світло" на купівлю агропідприємства "Сварогу"

Про це йдеться на сайті Антимонопольного комітету України

"Надано дозвіл ТОВ "Епіцентр К" (м. Київ) на придбання частки в статутному капіталі ТОВ "Хмельницьк-Агро" (м. Хмельницький), що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління компанії", - йдеться в рішенні АМКУ.

За даними аналітичної системи YouControl, кінцевий бенефіціарний власник "Хмельницьк-Агро" - один із співвласників "Сварог Вест Груп" Олександр Буряк.

У структуру підприємства "Хмельницьк-Агро" входять: "Лотівка Еліт" (основний вид діяльності - вирощування зернових і технічних культур, насіннєвий завод); "Подільський господар" (тваринництво); "Довіра" (вирощування зернових та технічних культур), "Поділля-Агропродукт" (вирощування зернових та технічних культур); "Сварог-Дністер" (вирощування зернових та технічних культур).

"Сварог Вест Груп" працює в Україні з 2003 року, активи компанії розташовані в Хмельницькій, Чернівецькій та Житомирській областях. "Сварог" займається рослинництвом, садівництвом, а також молочним і м'ясним тваринництвом. Компанія має в своєму розпорядженні великими зерно-, овоче- і фруктосховища, її земельний банк становить 80 тис. га. 

ТОВ "Епіцентр К" розвиває в Україні мережу однойменних торгових центрів, і теж створене в 2003 році. Найбільшу частку власності компанії має нардеп Олександр Герега. "Епіцентр К" розвиває аграрний напрямок бізнесу з 2016 року. Обробляє понад 120 тис. га у Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Черкаській та Київській областях. До складу групи входять 20 тваринницьких ферм і вісім елеваторів загальною потужністю 800 тис. тонн.

Джерело:  Latifundist

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Рівненщині викрили спиртову схему на 6,4 млн грн

Про це УНН повідомили у прес-службі прокуратури Рівненської області.

Досудовим розслідуванням встановлено, що на територію Рівненської області з метою збуту, а також подальшого незаконного виготовлення алкогольної продукції, організовано постачання спирту етилового з території Львівської області.

Враховуючи здобуту інформацію, прокурорами та слідчими СУ ФР ГУ ДФС у Рівненській області 6 лютого 2020 року проведено низку обшуків у складських та житлових приміщеннях фігурантів кримінального провадження, а також у транспортних засобах, які використовувались для транспортування підакцизних товарів.

За результатами проведення обшуків виявлено та вилучено близько 30 тонн спирту етилового, 3 тисячі пляшок вже готової алкогольної продукції.

Орієнтовна вартість вилученого на "тіньовому" ринку становить понад 6,4 мільйона гривень.

Таким чином, припинено міжрегіональну схему незаконного обігу спирту та підакцизних товарів.

У межах кримінального провадження вживаються заходи щодо накладення арешту, призначення відповідних судових експертиз, а також встановлення всіх осіб, причетних до злочинної діяльності, з метою притягнення їх до визначеної законом відповідальності.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Експорт товарів з України збільшився за рахунок рекордних поставок агропродукції

Експорт товарів з України в 2019 році збільшився на 6,4% за рахунок рекордних поставок агропродукції, незважаючи на погіршення цін для українських експортерів. Про це йдеться в січневому звіті Національного банку України, пише УНІАН.

"Високі врожаї сільськогосподарських культур 2018-2019 років забезпечили рекордні поставки цілого ряду товарів (зернових і олійних культур, олії, макухи олійних), підтримали динамічне зростання експорту продовольчих товарів", - сказано в звіті.

Відзначається, що уповільнення зростання в 4 кварталі минулого року було зумовлене тим, що урожай кукурудзи, хоч і був значним, залишився на рівні минулого року.

При цьому додатковим фактором нарощування експорту продовольчих товарів став підвищений попит на них з боку Китаю, зумовлений його торговим протистоянням зі США.

"В результаті, вперше в історії Китай став найбільшою країною-торговельним партнером України, випередивши Росію, Німеччину та Польщу", - йдеться у звіті.

Станом на 7 лютого 2020 року українські аграрії експортували 37,14 млн тонн зернових з початку поточного маркетингового року (МР, липень 2019 - червень 2020).

Урожай зернових в Україні в 2019 році становив 75,1 млн тонн, що на 4 млн тонн більше, ніж у 2018 році. Зокрема, пшениці зібрано 28,3 млн тонн (+15%), кукурудзи на зерно - 35,8 млн тонн (+0,1%). Очікується, що 54 млн тонн зернових урожаю 2019 року буде експортовано на зовнішні ринки.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ринок живця свиней: ціни на «роздоріжжі»

Так, за результатами моніторингу закупівельних цін на живець, який щотижнево проводить аналітичний відділ Асоціації «Свинарі України», середньоринкова позначка склала 43 грн/кг.

Цього тижня ціни на тварин забійних кондицій зазнали різноспрямованого руху. Так, якщо частина операторів змогли розписати товарні партії на 0,5-1,5 грн/кг дорожче ніж тижнем раніше, інші або залишили ціни без змін, або реалізували тварин на 0,25-1,25 грн/кг дешевше. Не зважаючи на такі точкові зміни, більшу частку об’ємів живця цього тижня закуповували по 42-43,5 грн/кг. Як вищі, так і нижчі ціни пропозиції мали епізодичний характер.

Оператори ринку відзначають досить низьку закупівельну активність у зв’язку з сезонно слабшою реалізацією та достатніми об’ємами морожених запасів, а позитивні коливання цін переважно пов’язують з локальним дисбалансом попиту та пропозиції живця. З огляду на «відносний» штиль на ринку свинини, якщо вплив інших як глобальних, так і внутрішніх чинників не посилиться, сезонне послаблення цін, найвірогідніше, матиме «повзучий» характер.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

«UKRAVIT» запустила програму лояльності для клієнтів

Аби подякувати своїм клієнтам за довіру, яку вони  висловлюють, «UKRAVIT» з 1.02.2020 запустила програму лояльності. Тепер, купуючи продукцію компанії, аграрії можуть розраховувати на отримання винагороди на їхній вибір.

Програма лояльності діє до 20.12.2020. Участь може взяти кожен агровиробник, який на момент її дії не має заборгованостей перед організатором. Кількість разів участі у програмі на період її дії – необмежена. 

Читайте також: «UKRAVIT» оголошує проведення науково-практичних семінарів по всій Україні

За умовами програми, агровиробники мають придбати акційну продукцію у визначених організатором об’ємах. За кожен об’єм покупцеві нараховується певна кількість балів, що конвертується у бонуси. В рахунок накопичених бонусів клієнт отримує винагороду за співпрацю.

В якості винагороди учасник може обрати будь-яку продукцію «UKRAVIT» – засоби захисту рослин, добрива, мікродобрива, основні добрива, насіння чи каву «AFRICANA», а також послуги «Інституту здоров’я рослин». Термін отримання винагороди – 12 місяців після розрахунку та одержання акційної продукції.

Деталі програми дізнайтеся за посиланням.

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

З питань продажу та співпраці звертатися:

ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.

Гаряча лінія: 0 800 301 401

 

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні за рік відкрилося більше 100 равликових ферм

Тільки за 2019 рік в Україні відкрилося більше 100 равликових ферм, пише Agravery.com.

Равлики, вирощені в Україні вже активно експортуються в Європу, повідомляють в Асоціації «Равлиководи України „ProSnail“».

В асоціації зауважують, що розведенням равликів зазвичай займаються саме маленькі господарства, тому в Європі вважається, що це — сімейний бізнес.

«З метою поширення та популяризації цього нового та перспективного виду діяльності Асоціацією Равлиководи України ProSnail була розроблена програма „Сімейна равликова ферма у власному городі“ — приємне знайомство з равликівництвом, відкрите та зрозуміле, без шалених вкладень, без відриву від основної діяльності», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Україна у 2019 році відправила на експорт 1,1 тис. тонн молюсків – в 1,9 раза більше, ніж роком раніше.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview