182818
178171

Фахівці смакують горілку кількох десятків виробників заради чесних висновків

В Україні відновила роботу дегустаційна комісія, яка визначила найкращих виробників спирту. За симпатії експертів змагалися 15 різновидів продукції, йдеться в сюжеті ТСН.

Робота дегустаторів полягала у визначенні довершених смаку, чистоти та аромату напою, котрий розводили до звичних горілчаних 40 градусів. Усі пляшки були пронумеровані, дегустатори не знали, де який виробник і мусили віддатися лише власним відчуттям. 

Експерти радіть тому, що українські заводи нині для горілки роблять спирт лише з зерна пшениці та кукурудзи. Зоя Кравчук уже 40 років дегустує горілку, спирти та коньяки і прекрасно виглядає,  бо саме дегустує, а не п’є алкоголь. Фахівець переконує, що останніми роками якість спиртів в Україні покращилася. "Практично ароматизатори не використовуються, якщо й добавляються ароматичні добавки, то це спирти, виготовлені з ароматичної сировини – це рослинна сировина для того, щоб придавити недоліки спирту. Радію, що відійшли від різноманітних біологічних добавок, які дуже активно використовувалися", - каже вона. 

Ваш вибір 'Подобається'.


Як талановита свиня стала знаменитою художницею

У свині Pigcasso, названої на честь знаменитого художника Пікассо, в 2016 році були випадково виявлені великі здібності до малювання, і це врятувало їй життя, пише  comments.ua.

У 2016 році чотиритижневе порося, що продемонструвало вміння малювати на фермі в Південній Африці, уникнуло бойні. Через кілька місяців Pigcasso прославився в усьому світі, створюючи абстрактні «полотна».

Полотна, написані знаменитим Pigcasso, були оцінені любителями живопису і користуються попитом серед знавців мистецтва. Деякі картини, створені талановитою свинею, були продані за ціною більше 3000 британських фунтів за штуку.
А в січні 2018 року в Кейптауні відкрилася ціла виставка під назвою OINK, що складається з творів 450-кілограмового живописця. Потім з творчістю Pigcasso зможуть ознайомитися любителі живопису в Лондоні, Парижі, Берліні та Амстердамі, де також заплановано проведення художніх виставок.
 Вчені підсадили бджіл на робоквіти

Винахідники розробили систему роботизованих 3D-друкованих квітів. Їх встановлюють поруч зі справжніми рослинами, щоб стимулювати бджіл до запиленню.

У надрукованих квітів є пилок та нектар. Останній переноситься на поверхню квітки за допомогою декількох моторчиків і трубки. У кожній квітці передбачені тичинки й пелюстки, що виглядають як справжні. Та й збирають пилок бджоли як зі звичайних квітів, пише agroday.com.ua

Робоквіти жовтого кольору і нагадують ріпак. Це необхідно, щоб обдурити бджіл і змусити їх сприймати квіти як звичні.
«Щоб привабити бджіл до синтетичних запилювачів, знадобитися кілька років, — вважає Майкл Кенді, один з учасників проекту. — У бджіл є безліч способів ідентифікувати квіти, тому колір і форма надзвичайно важливі».

Можливо, в майбутньому, коли рослини не зможуть виробляти пилок, якраз і знадобляться синтетичні квіти, вважають автори проекту.

 Фермер покинув десятки тварин помирати голодною смертю

На Житомирщині селяни намагаються врятувати тварин, які голодують через те, що покинуті власником напризволяще. Однак фермер існування проблеми заперечує, йдеться у сюжеті ТСН.

Голодні схудлі коні зачинені в брудних стайнях, стоять у гною, а в приміщенні немає ні сіна, ні комбікорму. По засніженому полю гуляють іще зо два десятки овець – рештки від колись великої отари. Селяни кажуть, що інші тварини вже померли голодною смертю. Самі ж вони підгодували б худобу, однак бояться власника тварин. "Ми не маємо права годувати через те, що він викличе поліцію. В нього худоба поздихає, а він скаже, що її потруїли", - вважає жителька села Кілки Валентина Мошонець.

Два десятки овець блукають селом у пошуках їжі, інші тварини зачинені у стайнях і потерпають від холоду, голоду та бруду. Чоловік, якого селяни звинувачують у жорстокому поводжені з тваринами, живе у цьому ж селі, але зустрічі з односельцями уникає. Вплинути на нього не можуть ні у сільраді, ні у поліції.
Фермер узяв в оренду комплекс чотири роки тому, і спочатку доглядав за тваринами. Однак кілька місяців тому все змінилося, і тепер господар навідується на ферму раз на тиждень, а зустрічі з односельцями уникає. Останні ситуацією обурені. "Гнати далі, ніж очі бачать! Для цих 20 овечок ні кормом забезпечити… Он скоро ті телята з ніг упадуть. Геть слів неможна підібрати", - каже Віктор Школьник.

Власник комплексу не відчиняє дверей свого обійстя та недоступний телефоном. Селяни кажуть, що апарат він відключає, аби не розмовляти з людьми. Сільський голова зізнається, що про знущання над тваринами знає, але вплинути на фермера не може, бо худоба – його приватна власність. "Створили комісію, склали акт, але практично вплинути неможливо", - каже Віктор Паращенко.

Селяни написали звернення до поліції, після чого ферму обстежили і визнали, що тварини утримуються неналежно. Але це також нічого не змінило. "Від надання будь-яких пояснень із цього приводу він відмовляється, нічого пояснювати не бажає", - розповів про господаря тварин начальник Чуднівського відділення поліції Анатолій Корнієць. Тепер у поліції хочуть відкрити кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами, і якщо провину чоловіка за цією статтею доведуть, йому загрожує штраф у 8,5 тисяч гривень або ув’язнення до 5 років.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


В Україні відкрився унікальний м'ясопереробний цех

Підприємство - м’ясопереробний цех із єдиним в Україні автоматизованим морозильним складом продукції місткістю 4000 тонн, наразі займається переробкою лише свинини, проте компанія в майбутньому планує працювати також по курятині та яловичині.

"Підприємство спеціалізується на забої свинини, її обвалюванні та постачанні сировини як на українські, так і закордонні ринки. У нас є великі можливості, зокрема обвалювання свинини у кількості 100 тонн щодня. Окрім того, також її заморожування у автоматизованій камері, – від +8 до -15 градусів" - зазначив директор м’ясопереробного комплексу компанії «Лемберг Міт» Віталій Балух .

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Уряд компенсує кооперативам 70 відсотків вартості обладнання

Мінагрополітики продовжує серію анімаційних відеороликів, які інформують аграріїв про державні програми підтримки та запрошують ними скористатися.

Зокрема, програмою держпідтримки передбачено відшкодування кооперативам 70 відсотків вартості обладнання.

У бюджеті-2018 на підтримку фермерства та кооперацій виділено 1 млрд гривень.
 

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.