186395

Фермер виростив солодку картоплю вагою 41 кг

Китайський фермер Чен Юэчэн багато років вирощує велику солодку картоплю (батат) на своїй фермі в східній провінції Чжецзян. У цьому році він здивував усіх, викопавши коренеплід вагою 41 кг, пише agroxxi.ru.

Ченг не має наміру відмовлятися від своєї ідеї вирощувати гігантські овочі. Наступного року він планує посадити ще більш великий батат. Його мета - вирощувати солодку картоплю вагою 60 кг, щоб побити власний нинішній рекорд.
 

Ваш вибір 'Подобається'.


Як зареєструвати договір оренди земельної ділянки онлайн?

Начальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві (ГТУЮ) Станіслав Куценко в рамках проекту "Я маю право" розповів про земельні права українців та показав, як можно зареєструвати договір оренди земельної ділянки в "Онлайн будинку юстиції".

Джерело: ukrlife.tv

Ваш вибір 'Цікаво'.


Екзотичне фермерство на Луганщині: замість яблук – лимони, замість кукурудзи – банани!

Замість яблук – лимони, замість кукурудзи – банани! Екзотичні рослини вже п’ять років цвітуть і плодоносять на Луганщині у приватному тепличному господарстві. А почалося все зі звичайного захоплення та вирощування екзотики у кімнатних умовах, пише lot.lg.ua.

Теплиці для вирощування екзотичних рослин на два метри заглиблені в землю і улаштовані за принципом «листкового пирога». Завдяки цьому в середині краще зберігається тепло. Інші особливості конструкції господар тримає в секреті, втім нас переконали – жодна краплина води для поливу чи жодний градус опалення – тут не витрачається даремно.Як в Україні вирощують азіатські шиітаке

За 30 кілометрів від Києва розташоване господарство з вирощування імператорського делікатесу. Це фактично центр дозрівання азійського екзотичного продукту – гриба шіїтаке. І Це не Китай і не Японія – батьківщина цих грибiв, а село Озера у Бородянському районі, пише НВ.

Перші кроки

Чотири роки тому подружжя зі столиці, Андрій та Лариса Савчуки, вирішило відкрити тут ферму.

Шіїтаке на українському ринку – товар ексклюзивний. "Колись ми зацікавились грибами шіїтаке як споживачі, спробувати їх ми не змогли, ми їх просто не знайшли свіжими", – згадує Андрій Савчук, власник ферми.

Саме тоді колишні менеджери – Андрій та Лариса – вирішили підкорити нову бізнес-нішу. Але знайти технолога було дуже важко. Тому подружжя мусило саме для себе дослідити всю технологію та особливості вирощування цих грибiв. Перші грибні кроки підприємці робили на власній дачі. Спроба принесла 50 кіло рідкісних шіїтаке. "Якщо ви зможете виростити 5 кілограмів, то ви зможете виростити і 5 тонн", – посміхається Лариса Савчук, власниця господарства .

Вирощування грибів шіїтаке для подружжя Савчуків – це не мрія всього життя, а скоріш авантюра, яка перетворилась на успішний сімейний бізнес. Та бізнес без капіталовкладень не можливий. Для старту фермерам знадобилося близько $100 тис.

Технологія вирощування

Дуже багато коштів пішло на облаштування приміщення, на утеплення. Значні витрати пішли на вентиляційну техніку. Адже шіїтаке дуже полюбляють чисте повітря та стерильні умови. Про стимулятори росту та хімію взагалі не може йти і мови. Чим чистіше повітря, вода, приміщення, тим гриби почувають себе комфортніше, і їм не треба тоді боротися за виживання.

Життя шіїтаке починається у спеціальних блоках, зроблених з суміші тирси листяних порід дерев, висівок, крейди та чистої води.

У спеціальному приміщенні, так званому інкубаторі, гриби дозрівають близько 4-6 місяців. А потім їх переносять до іншого комплексу для вирощування, де через тиждень ці блоки починають давати свої перші плоди.

За словами Лариси Савчук, коли блок закінчує плодоносити, він відпочиває, потім його замочують, а трохи згодом виставляють на повторне плодоношення. Десь через два тижні, коли він ще трошки відпочив – починається друга хвиля. У комплексі створено особливі умови, за рахунок яких такі блоки можуть плодоносити до чотирьох разів у досить короткий термін.

Залежно від сезону бiзнесмени можуть зібрати за місяць близько 2 тонн рідкісних грибів. "У нас щодня практично всі гриби йдуть у нуль. Скільки їх зрізалось, стільки зафасувалось і поїхало", – каже господарка.

Ринки збуту

Більшість споживачів грибного господарства – це супермаркети Києва і деякі ресторани. На цей момент фермери торгують лише в Україні. Аби вийти на європейські ринки – треба збільшити об’єми.

Поки що це лише в планах. Шіїтаке – досить специфічний продукт. Він доволі дорогий з точки зору собівартості, і маловідомий широкому загалу наших співгромадян. І тому збільшення виробництва на цьому господарстві і збуту відбувається досить повільно.

До того ж фермери вимушені при розрахунках ціни зважати на купівельну спроможність українців. Тому що кіло шіїтаке у торгівельних мережах коштує близько 250 грн. Аналогічний товар у Європі дорожчий як мінімум вдвічі.

Андрій Савчук визнає – іноді вдається заробити 30% від собівартості – це можна вважати вдалим місяцем чи періодом. Загалом, назвати цей бізнес надзвичайно прибутковим фермер поки що не береться.

Дружина додає: нам є куди рухатись і ми постійно над цим працюємо, розвиваємось. "Я просто якось націлена на позитив і на успіх. І я сподіваюся, що колись він прийде", – сподівається вона.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Бюрократія не дає жодному українському виробнику ліцензувати органічну продукцію

Волинь входить у ТОП-3 областей з показників виробництва органіки. Хоч в Україні і досі не сертифікований жоден відповідний виробник.

Про це йдеться в сюжеті "12 каналу".

Закон про регулювання галузі досі не запрацював, а надмірна бюрократія не дає жодному вітчизняному виробнику ліцензувати продукцію, кажуть експерти.

На сьогоднішній день в загальному агроекспорті органіка становить менше відсотка. Проте попит на українську органічну продукцію на зовнішніх ринках зростає. Експорт продукції у 2016 році досяг 73 мільйони євро, що на 20 мільйонів більше, ніж торік. Серед основних імпортерів – Німеччина, Польща, Британія, Австрія, Італія та Швейцарія.

На Луцькому круглому столі з питань органічного виробництва, представили бізнес-кейс “Фермерське господарство”, який допоможе зареєструвати власну справу. Окрім того, відбувся і публічний діалог між владою та бізнесом, результати якого ляжуть в основу формування законодавчих змін на ринку органічної продукції.

Джерело: volyn24.com

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Як на Херсонщині вирощують екзотичні фрукти (відео)

Садівники-ентузіасти з селища Плодове, що на Херсонщині, зуміли виростити приголомшливу колекцію екзотичних плодових рослин. Тут і зизифус (китайські фініки), і кримська хурма, і мексиканські банани, пише atmagro.ru.

Одного лише зизифуса в «райських кущах» під Новою Каховкою – десятки різновидів. Вчені кажуть, рослина дає дуже солодкі плоди, які можна вживати і в свіжому вигляді, готувати з них сухофрукти, маринувати і т. д.

- Є дані, що люди після інсульту, приймаючи плоди зизифуса, повністю відновлюються, - каже Ольга Грабовецька, кандидат біологічних наук. – Сприяє нормалізації, очищенню організму, корисний для виведення радіонуклідів з організму. У Китаї він вважається деревом життя.

Улюблениця місцевих садівників – хурма, якої тут росте безліч видів. Віргінська – багата йодом, східна – майже не терпка. Ростять херсонські умільці кизил, актидинию, і навіть китайський агрус, що за своїм корисним властивостям не поступається ківі.

Ваш вибір 'Подобається'.