Фермер з Волині самотужки зібрав унікальний комбайн

Машиніст із села Брунетівка Старовижівського району Волині Петро Волох влітку проводить більше часу на комбайні, аніж вдома – допомагає односельцям збирати врожай, пише seeds.org.ua.

“Кулібін” з Волині самотужки склав комбайн. За словами чоловіка, цей транспорт – унікальний, адже він начинений електронікою власної розробки.

При обмолоті він одночасно стелить, пресує та скидає солому тюками. Пан Петро захопився технікою ще з дитинства, у дорослому віці втілив свої мрії в реальність.

І це ще далеко не всі потужності саморобного комбайна.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Підсумки тижня: актуальні ціни на овочі

Овочів стало більше, покупців теж, адже триває сезон консервацій. Ціна на деякі позиції знижується, а на картоплю - тримається. Більше цін дивіться у відео від Інфо-Шувар.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Які ціни на фрукти та ягоди

Новий огляд цін на фрукти на ягоди на гуртовому ринку "Шувар".

ТОП-3 позицій тримається:

- сливи

- яблука

- персики.

Ціни на кавуни та дині продовжують знижуватись, а на лохину та абрикоси - зростати.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як вибрати домашнє молоко?

Теґи: 

Домашнє молоко цінується більше, ніж з магазину - його вважають більш смачним, натуральним та корисним. Це правда, проте "справжнє" молоко несе й більшу загрозу нашому здоров'ю.

Наталія Васерук, завідувач лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи оптового ринку "Шувар", розповідає, де шукати і як обирати безпечне домашнє молоко.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Власникам паїв краще не поспішати продавати свої наділи

Після скасування мораторію на продаж сільгосп земель, її вартість злетить у ціні. Причому, як на продажу, так і при оренді. За прогнозами експертів, через кілька років вартість землі в Україні зрівняється з цінами Німеччини і Франції. Тому власникам паїв краще не поспішати продавати свої наділи, а почекати, і здати їх за хорошу ціну.

Зацікавлені в українських землях не тільки вітчизняні аграрії, але і закордонні. Особливо з тих країн, де землі не так багато, як в Україні.

Як буде дорожчати українська земля і хто зацікавлений у її купівлю UBR.ua розповів голова Комітету економістів України Андрій Новак.

«Під час дії мораторію власники землі здають в оренду паї «в сіру». Багато років вони отримували оплату бартером — продукцією, зерном, цукром, соняшниковою олією і т. д. А останнім часом — живими грошима, але зовсім небагато», — зазначив Новак.

Нагадаємо, в Офісі президента України до кінця 2019 року планують скасувати мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення і запустити ринок сільгоспземель.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Фермер поділився секретами вирощування верхових і робочих порід коней

Україна завжди славилася своїм племінним, робітничим і спортивним конярством серед колишніх республік СРСР. Вік її найстаріших кінних заводів налічує понад 100 років. Багато національних порід здобули славу та повагу не тільки в Україні, а й за її межами.

Керуючий фермою Анатолій Крамар з села Ненадиха Тетіївського району на Київщині вже 10 років розводить коней. Чоловік з дитинства любив тварин і вирішив йти цим шляхом, обравши професію зоотехніка, пише uatv.ua.

“Років 10 тому ми закупили маточне поголів’я у племінного заводу. Це була порода українська верхова. Спостерігаючи за тим, як люди використовують коней в спорті, мені захотілося, щоб і у нас були такі коні. Зараз у нас багато як робочих коней, так і верхових, яких ми продаємо”, – розповідає він.

Окрім української верхової, на фермі Анатолія розводять породу новоолександрівський ваговоз. Цих коней використовують в основному для перевезення вантажів, на фермі на них підвозять корми.

“Для запліднення кобил ми використовуємо німецького вестфальського жеребця. В Україні ця порода найбільше поширена, саме її найчастіше застосовують для покриття українських верхових. Також використовуємо голштинську породу“, – ділиться секретами своєї справи Анатолій Крамар.

За словами фермера, найважче – це привчити коня слухатися людини, щоб він дозволяв сідати собі на спину, міг в упряжці ходити.

“Маленьке лоша ми привчаємо до вуздечки через півроку після народження, коли відлучаємо від мами. Є в нас коні, яких приборкати дуже важко. Але все одно кожного коня можна привчити до того, щоб їздити на ньому верхи”, – вважає Анатолій.
Крамар каже, що для розведення коней важлива наявність хороших луків, де тварини могли б пастися, харчуватися різнотрав’ям і гуляти на волі. Також їм дають повноцінні натуральні корми без ГМО.

“Усі корми вирощуються ось тут, на цих луках, де не застосовуються ніякі добрива, хімія. Сіно, зерно, кукурудза. Овес – найголовніший корм для коня, адже йому потрібна енергія”, – пояснює чоловік.

За день тварина з’їдає 3 кг вівса, 4 кг сіна, 2 кг пшениці. Середній дорослий робочий кінь за рік з’їдає 1,5 тонни вівса, 4-5 тонн сіна, 500 кг висівок, тонну моркви. Також коням потрібна сіль, в рік потрібно приблизно 13 кг (трохи більше кілограма солі на місяць). За добу дорослий кінь може випити до 60-80 л води.

На фермі виробляють кобиляче молоко. Про кисломолочний продукт кумис, який роблять з нього, і про його цілющі властивості українці поінформовані мало. Для виробництва використовують молоко новоолександрівських ваговозів. Верхових коней не доять взагалі.
“У нас багатопрофільне тваринництво. Коні – допоміжний напрямок, для душі. На них просто приємно дивитися, однієї цієї причини достатньо, щоб почати їх розводити”, – резюмує Анатолій Крамар.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview