Фермер заради смачного меду годував бджіл марихуаною

Про це повідомили в прес-службі Національної поліції України.

Під час обшуків правоохоронці виявили у чоловіка 1,5 кілограма марихуани.

Фермер стверджував, що не вживає марихуану. За його словами, якщо годувати бджіл цією забороненою речовиною, мед смачніший.

За даним фактом порушено кримінальну справу. Горе-фермерові загрожує до трьох років в'язниці.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Справжні сири витісняють з ринку сирні продукти

Про це пише ІНФАГРО.

Не виключено, що постраждалі від прикриття схем заводи, що спеціалізуються на виробництві сирних продуктів, намагатимуться спробувати свої сили на ринку справжніх сирів, що може закінчитися обвалом цін на останні.

А поки ціни на сир залишаються досить високими. В кінці січня провідні виробники продавали «народні» сири безпосередньо дистриб’юторам по 150-160 грн/кг. Ціни на сирний продукт до недавнього часу були досить високими (зазвичай 2300 – 2400 USD/т), в Білорусь його продавали дешевше, а зараз продажів немає. Це означає, що колишні експортери в Білорусь будуть намагатися реалізувати склади, дешево продаючи продукцію до Казахстану, і тим самим обвалять ринок.

Проблеми з експортом сирних продуктів ведуть до зниження обсягів їх виробництва, хоча ще в минулому місяці цього товару випустили в Україні близько 5,4 тис. т. Справжніх сичужних сирів зварили близько 7 тис. т. У лютому сирного продукту випустять ще менше.

Слід зазначити, що вже в минулому році виробництво напівтвердих сирних продуктів в Україні скоротилося приблизно на 12%, а от випуск справжніх твердих / напівтвердих сирів збільшився на 3%, приблизно до 67 тис. т. Так що якщо до недавнього часу виробництво сирних продуктів в Україні переважало, то може статися, що в поточному році ситуація вирівняється на користь справжнього сиру.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Україна увійшла в п’ятірку світових лідерів з експорту вершкового масла

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку на своїй сторінці у Facebook.

"У 2018 році Україна увійшла в п’ятірку світових лідерів по експорту вершкового масла. Все - завдяки тому, що українську харчову продукцію почали визнавати в ЄС",- йдеться в повідомленні.

У міністерстві зазначають, що ЄС залишається основним торговельним партнером України з часткою понад 42% в загальному обсязі експорту. Ефект від Угоди про вільну торгівлю з ЄС підсилить застосування Регіональної Конвенції Пан-Євро-Мед та трикутник діагональної кумуляції ЄС-Україна-Ізраїль.

"Після набуття чинності Угоди про вільну торгівлю з Ізраїлем, українські виробники зможуть імпортувати сировину та комплектуючі з Ізраїлю, переробляти їх в Україні та експортувати до ЄС за нульовою чи пільговою ставкою мита. Таким чином, інвестори матимуть додаткові стимули для розміщення в Україні виробництва з вищою доданою вартістю", - наголошують в міністерстві.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Український молочний індекс є найгіршим за три роки

Український молочний індекс (УМІ) показує умовну прибутковість виробництва молока професійними господарствами. Порівняно з груднем 2018-го року УМІ в січні 2019 року впав на пів відсотка, та був нижчим на 8,3% за минулорічний. Про це повідомив Андрій Ярмак, економіст ФАО на своїй сторінці у Facebook.

«Чому ж УМІ знизився, адже ціни на молоко зросли? А вся проблема в наших кормах — дорожчають і дорожчають. А без кормів, як відомо, молока не буде. Цього разу подорожчали кормові зернові культури, а от шроти лишалися дешевшими», — зазначив Андрій Ярмак.

Він підкреслив, що УМІ для січня 2019 року був на 11% нижчим, ніж середній за попередні сім січнів. Але все не так погано, як було в дуже кризові 2015−2016 роки — сьогоднішній УМІ на 18−20% вищий ніж тоді.

«У лютому наш УМІ завжди йде вниз. 7 з 7 разів в мінус. В середньому на 9%. Але я не вірю в технічний аналіз, тому не дуже зважайте на це. А якщо ж брати тенденцію по кормах, то думаю, що все-таки УМІ в цьому році в лютому теж впаде, адже корми дорожчають», — підкреслив експерт.

«Зверну увагу також на укріплення гривні. Це негативний фактор для молочних експортерів, адже він робить наш продукт менш конкурентним. Відповідно, потрібно уважним бути з цінами на молоко. Та ми ж знаємо, що експортні товари у нас виробляють переважно з весни до літа, тому це теж не дуже великий чинник. А от імпортні сири можуть трошки подешевшати», — підсумовує Андрій Ярмак.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Які перспективи для України на глобальних аграрних ринках

Про це заявив на конференції «Стратегії Експорту. Трейдинг та логістика», яку організувала компанія ProAgro Groupe, народний депутат, президент УАК Леонід Козаченко.

За рік в сфері АПК Україна  досягла таких значних результатів, які не змогла отримати  за попередні 10 років. Враховуючи цю сприятливу ситуацію, наша держава,  за різними оцінками, здатна  реалізувати  потенціал у виробництві  с/г продукції на третину, а експортний - на 20%.  

За словами Леоніда Козаченка, Україні  ще потрібно багато зробити, аби наблизитись до рівня Нідерландів,  які експортують продукції з доданою вартістю на понад 100 млрд доларів. При цьому наша країна ще не перетнула експортну позначку  в 20 млрд. Але нам є чим пишатись: Україна є найбільшим постачальником олії, ми на другому місці  в світовому рейтингу за експортом зерна, входимо до ТОП-5  за поставками ячменю та кукурудзи. Але, на жаль, ми експортуємо переважно сировину. Тому маємо більшу увагу сконцентрувати на виробництві продукції з більшою часткою доданої вартості. Для того, щоб зробити потужний стрибок на глобальні  ринки й потроїти  валове виробництво,  нам потрібні 70 млрд доларів інвестицій.  І тоді за 15 років ми вийдемо на показники у понад 120 млн тонн зерна, 8  млн тонн м’яса  й зможемо конкурувати з США за експортом зерна.

Утім,  на шляху до аграрного Олімпу перед Україною стоять виклики, які необхідно вирішувати на всіх рівнях. Серед них першу сходинку посідає брак інвестицій та незначна частка  фінансування банками вітчизняного аграрного сектору.  Серед інших проблем – корупція,  проблеми у логістичній сфері, з фіскальною політикою, питанням повернення ПДВ тощо. На думку Леоніда Козаченка, для стрімкого розвитку АПК Україні окрім імплементації в аграрний сектор технологій діджитал-фармінгу,  потрібно створити  Іпотечний банк, який міг би  надавати доступні кредити  під заставу понад 4 млн га с/г землі державної форми власності, яка має не встановленого користувача, а також унеможливити реалізацію корупційних схем у різних секторах економіки. Саме через корупцію логістика в Україні дорожче на 60%, ніж у США.  А це є значним ударом  по розвитку с/г експорту. Для того, щоб в Україні з’явилась приватна тяга на залізниці не лише у сфері вантажних, а й пасажирських перевезень, потрібно пройти через прийняття Закону України «Про залізничний транспорт», розроблений профільним комітетом, співавтором якого є Леонід Козаченко,  двох постанов КМУ та понад десяти підзаконних актів. І лише через 3 роки ми зможемо перейти на приватну тягу, хоча це можна було б зробити за місяць. На заваді цьому стають корупційні  схеми, паперова тяганина та   відсутність професіоналізму, переконаний Леонід Козаченко.

Джерело: ІЦ УАК

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ціни на огірок знижуються через збільшення пропозиції та низький попит

Українські продавці огірка вимушені знижувати ціни на продукцію, про що свідчать дані щоденного моніторингу проекту EastFruit. Згідно з інформацією аналітиків, ця продукція в Україні стала дешевшою в середньому на 5%.

Сьогодні огірок на українському ринку пропонується великими партіями від 47 до 50 грн / кг ($ 1,74-1,85 / кг) в залежності від якості товару. Тижнем раніше постачальники погоджувалися відвантажувати огірок не дешевше, ніж 50 грн / кг ($ 1,85 / кг).

Негативний ціновий тренд експерті галузі пояснюють помітним збільшенням обсягів імпорту огірка з Туреччини. Але до цього ринок просто виявився не готовим, адже попит на цю продукцію в середині країни вкрай невисокий. Гуртові компанії та роздрібні мережі скоротили обсяги закупівлі огірка до мінімуму: вони купують цю продукцію виключно для поточних продажів, посилаючись на низьку зацікавленість з боку кінцевих споживачів.

В результаті вже зараз на складах гуртових компаній накопичуються обсяги нереалізованого огірка, через що галузеві експерти впевнені, що ціни на цю продукцію продовжать падати. Проте варто зазначити, що наразі ця продукція в Україні коштує в середньому на 30% дорожче, ніж у першій половині лютого 2018року.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview