Фермерів можуть позбавити паїв, якщо вчасно не оформити право власності на землю

Такі зміни передбачає ст.13 ЗУ «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв), пише newformat.info.

Нагадаємо, 01 січня 2019 року набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель с/г призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні».

Головні зміни, передбачені законом:

- запровадження права орендарів на обмін земельними ділянками без згоди орендодавця (за умови їх приблизної рівнозначності та дотримання встановлених умов);
- встановлення першочергового права на оренду земельних ділянок одного масиву (відтак великі с/г підприємства зможуть одразу отримувати значні площі землі в одній місцевості, а не набирати земельні ділянки в оренду в роздріб);
- закріплено поняття «невитребувана земельна частка (пай)», до якого зараховуються всі земельні частки (паї), на які власникам було видано свідоцтва (сертифікати), але які не були виділені в натурі (на місцевості), згідно з новим законодавством.

У зв’язку зі змінами потенційні власники паїв, що не поспішають оформити земельну документацію, можуть бути позбавлені їх прав на землю. Нині законом встановлено 5-річний строк на юридичне оформлення «свого» паю.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Акції вітчизняних агрохолдингів падають на тлі відкриття ринку землі

Про це в коментарі AgroPortal.ua повідомив партнер компанії Kreston GCG Артем Ковбель.

«Це впливає на витрати компанії, відповідно, фінансові результати опускаються. Падіння відбулося у всіх найбільших агрокомпаній країни», — зазначив аналітик. — Серед можливих причин падіння акцій також варто відзначити падіння цін на продукцію, яку виробляє холдинг».

За його словами, в МХП також знизилася вартість акцій у зв'язку з дотаціями і падінням операційного прибутку в першому півріччі 2019 року, схожа ситуація з падінням акцій спостерігається у «Овостар».

Він додав, що глобально на компанії впливає політична ситуація в країні: «Якщо акції компаній падають, то є питання до політичних сил».

Нагадаємо, що за даними Варшавської біржі, акції компанії «Астарта» впали на 25,99% за останній місяць і на сьогодні становлять 16.40 PLN.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Контролюємо небезпечні захворювання озимих культур з осені

Тож експерти «UKRAVIT» радять приділити захисту посівів озимини від хвороб особливу увагу.

«Восени озимі зернові потерпають від борошнистої роси, септоріозу, іржі, церкоспорельозної та гельмінтоспоріозної гнилей; на ріпак озимий же чатують борошниста роса, фомоз, склеротиніоз, альтернаріоз, циліндроспоріоз, – розповідає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Окрім прямої шкоди, за несвоєчасного чи недостатнього контролю їх збудники можуть перезимовувати на культурних рослинах, рештках бур’янів чи падалиці зернових і продовжувати шкодити озимині вже після відновлення вегетації. Тому для максимального захисту я б рекомендував уже з осені застосовувати контактно-системні фунгіциди: за рахунок різних механізмів дії діючих речовин вони контролюють максимально широкий спектр хвороб озимих зернових і ріпака та забезпечують культурним рослинам пролонгований захист».

Читайте також: Захист озимих зернових від осінніх хвороб

Щоб гарантовано захистити свої посіви, він радить застосовувати фунгіцид Дезарал Екстра (карбендазим, 250 г/л + флутриафол, 125 г/л). Препарат характеризується профілактичними та лікувальними властивостями. За рахунок поєднання діючих речовин контактної та системної дії він забезпечує високу ефективність проти комплексу найшкідливіших збудників грибкових хвороб на тривалий термін. Рекомендована норма застосування для посівів озимих зернових культур – 0,6 – 1,0 л/га, для ріпака озимого – 0,6 – 0,8 л/га. Препарат можна вносити як за перших ознак прояву хвороб, так і профілактично.

Зручним є й те, що фунгіцид сумісний з іншими пестицидами та агрохімікатами, окрім лужних, тож може застосовуватись у бакових сумішах. Це в поєднанні із високою ефективністю дії робить Дезарал Екстра економічним і рентабельним рішенням для захисту посівів озимих зернових та ріпака від хвороб.

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

З питань продажу та співпраці звертатися:

ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.

Гаряча лінія: 0 800 301 401

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Україна імпортувала річний обсяг томатів

Цікаво, що за 9 місяців поточного сезону показники імпорту вже перевищили об’єми закупівель за весь 2018 рік. Нагадаємо, що в 2018 році Україна імпортувала 55,4 тис. тонн томатів, загальною вартістю 37,2 млн. доларів США. Традиційно, основним постачальником томатів на український ринок виступала Туреччина, яка експортувала більше 80% загального об’єму. Про це повідомила прес-служба УПОА.

В той же час на фоні підвищення імпорту томатів, експорт цих овочів суттєво знизився. Станом на 1 жовтня Україна експортувала за кордон всього 6 тис. тонн томатів. Для порівняння показники за аналогічний період минулого року склали  10,7 тис. тонн. Таким чином експорт томатів став найнижчим принаймні за останні 8 років.

«Цікаво, що попри втрату головного ринку збуту свіжих томатів, їх виробництво за 5-6 років майже не змінилося. Українські виробники томатів відкритого ґрунту переорієнтувалися на переробку. Так, у порівняння з 2013 роком виробництво томатної пасти та пюре зросло майже в 2 рази. Більше того, імпорт цієї продукції за 5 років зменшився в 10 разів, а експорт, навпаки, зріс майже вдвічі. Також, в зазначений період, суттєво знизилися закупівля закордонних кетчупів та томатних соусів, експорт яких за 7 місяців поточного року склав 773 тонни», – коментує ситуації директор з розвитку УПОА Семен Крамаренко.   

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У ВР роз'яснили питання продажу землі іноземцям

Про це заявив під час обговорення земельної реформи в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства голова комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський, передає  УНН.

Так, на питання про те, чи передбачено в запропонованих законопроектах продаж землі фізичним особам - іноземцям, він відповів: "Ні".

"Вони не можуть ні в одному варіанті – в альтернативному тим більше", - відповів Сольський, зазначивши, що це стосується й іноземців, які ведуть с/г бізнес в Україні понад 3 роки.

Голова комітету висловив також сподівання щодо того, що земельна реформа буде впроваджена до кінця року.

"Ми всі бачили доручення Президента, що земельну реформу треба впровадити до кінця року. Сподіваюсь, що так і буде – це перший момент. Але навіть у тій редакції, яка зараз є – а я впевнений, що там будуть сотні, може і тисячі правил, і в якому кінцевому вигляді вона буде – це ще буде десятки і сотні раз обговорюватись. Навіть якщо ми говоримо про той варіант, який ще не змінений в процедурі законодавчого розгляду, ринок може запрацювати з 1 жовтня 2020 року, а для юридичних осіб, створених іноземцями, можливість тільки з 2024 року", - сказав він.

Нагадаємо, більшість українців (52%) не схвалюють доручення президента України Володимира Зеленського про скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, про що свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Позитивно ставляться до доручення про введення ринку землі 35% опитаних, 13% не змогли відповісти на питання.

Нагадаємо, у Верховну Раду внесли Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

Також  Олексій Гончарук заявив, що ринок землі в Україні відкриють з 1 жовтня 2020 року. 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Аграрний сектор поліпшив динаміку

Виробництво сільськогосподарської продукції в Україні в січні-вересні 2019 року порівняно з аналогічним періодом минулого року зросло на 5,9%. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані Державної служби статистики.

За даними статистичного відомства, сільськогосподарські підприємства збільшили обсяги виробництва на 12,9%, господарства населення - зменшили на 1,4%.

Обсяг виробництва в рослинництві зріс на 7,5%, обсяг у тваринництві - на 1,7%.

У той же час за підсумками семи місяців 2019 року Держстат зафіксував зростання на 12,0%, за підсумками восьми місяців - 4,4%.
Нагадаємо, виробництво сільськогосподарської продукції в Україні у січні-грудні 2018 року порівняно з аналогічним періодом минулого року зросло на 7,8%. Таким чином, зростання за 2018 рік став максимальним за останні п'ять років. (У 2013 році зростання було на рівні 13,3%).

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview