178171

Фермерське господарство на Закарпатті почало виробництво 100% грушевого соку

Про це компанія повідомила на своїй Фейсбук-сторінці, пише AgroTimes.

«У лінійці соків «Коник Gourmet» з’явився 100%-й грушевий сік із груш сорту Аббат Фетель», – ідеться в дописі.

Довідка:

«Коник» виробляє левову частку яблук та картоплі у Закарпатській області. Має в обробітку 120 га землі під садівництвом, 240 га ‒ під картоплярством.

 

Ваш вибір 'Подобається'.

Погодні умови для ранніх ярих зернових були незадовільними

Середньодобова температура повітря на початку квітня була на 2,5-5,0°С вище норми, а в кінці першої декади – на 0,9-1,3°С нижче норми. На поверхні ґрунту температура в деяких регіонах опускалася до мінусових значень. Максимальна температура повітря у найтепліші дні підвищувалась до 15-20°С тепла, поверхня ґрунту в цей час нагрівалася до 30-38°С. Мінімальна температура повітря в найхолодніші ночі знижувалась до 2,8°С морозу, в західних областях, а на деяких територіях центральної, північної та південної частини країни – до 0-2 °С морозу. На решті території вона знаходилася в межах від 1 до 3°С тепла.

На більшій частині території країни протягом останнього тижня пройшли дощі різної інтенсивності.

Агрометеорологічні умови для росту і розвитку сільськогосподарських культур протягом двох декад квітня були неоднорідними, відзначають аналітики УкрАгроКонсалт.

Для озимих культур погодні умови були задовільними, а для ранніх зернових і зернобобових – незадовільними. Так, відсутність опадів, низька відносна вологість повітря в поєднанні з посиленням вітру протягом першої декади квітня приводили до виникнення суховійних явищ. Відзначалося швидке висихання верхнього шару грунту, що затримувало і ускладнювало проростання насіння і утворення сходів посіяних ранніх ярих зернових і зернобобових культур.

Наявність заморозків було небезпечним для сходів ранніх ярих культур. Подекуди у південних областях зазначалося пошкодження заморозками сходів ярого ячменю.

Погодні умови останнього тижня частково призупинили сівбу ярих зернових і зернобобових культур.

На Миколаївщині незаконно використовували понад 260 га сільгоспземлі

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Миколаївської області.

Так, 18 квітня Новоодеським районним судом керівника одного із сільськогосподарських підприємств визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.197-1 КК України – самовільному зайнятті земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її законному власнику.

Згідно вироку суду, керівник товариства з обмеженою відповідальністю, в порушення вимог законну щодо набуття права користування земельними ділянками сільськогосподарського призначення, упродовж 2015-2016 років, діючи від імені товариства, вчинив самовільне зайняття земельних ділянок державної власності на території однієї із сільських рад Новоодеського району площею понад 260 га, чим завдав значної шкоди їх законному власнику – державі.

Обвинуваченому призначено покарання у виді штрафу у сумі 3400 грн., від відбування якого звільнено у зв’язку із закінченням строків давності (2 роки) з огляду на тривалий розгляд справи, обумовлений зміною складу суду.

Поряд з цим, судом визнано обґрунтованим та задоволено цивільний позов прокурора та стягнуто з обвинуваченого на користь державі шкоду, заподіяну злочином в сумі 44 тисяч грн. Правопорушником під час досудового розслідування частина шкоди у сумі 280 тисяч грн. сплачена добровільно.

Джерело: agro-yug.com.ua

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Через підвищення тарифів Укрзалізниця втрачатиме ринок перевезень зернових вантажів, – зернотрейдери

Таку думку в Rail.insider висловив Микола Горбачьов, президент Української зернової асоціації, яка об’єднує виробників, переробників та експортерів зерна, передає прес-служба УЗА.

Нагадаємо, що Укрзалізниця встановлює нові ставки плати за використання власних вагонів компанії

За словами Горбачьова, підвищення Укрзалізницею тарифів вдарить по кишені сільгоспвиробників.

«Якщо взяти середній обіг вагонів – 11-12 діб, то ми отримаємо суму подорожчання еквівалентну приблизно 40-50 центам на одній тонні за одне відправлення», – зазначив Горбачьов.

За його словами, у попередні роки вже почався процес поступового відтоку зернових вантажів на інші види транспорту. Подібні рішення Укрзалізниці призведуть до того, що цей процес триватиме.

«Це (перерозподіл зернових вантажів на інші види транспорту, – ред.) вже відбувається. Якщо Укрзалізниця ще минулого року перевозила приблизно 67% зернових вантажів, то на сьогодні ця цифра вже опустилась до 63%. Збільшується автотранспорт – якщо раніше в середньому це було 26-27%, то на сьогодні – вже 29%. Також збільшується річка. Якщо річка раніше займала близько 5%, то на сьогодні вже 8%», – зазначив Горбачьов.

За його словами, «будь-які зволікання, будь-які відставання в реформуванні Укрзалізниці призведуть до відтоку зернових вантажів з Укрзалізниці на інші види транспорту».

Крім цього, в УЗА виступають за доступ приватних операторів до механізму продажу вагонних відправлень через систему ProZorro  разом із Укрзалізницею.

«Ми вважаємо, що треба було б розширити кількість пропозицій, допустивши до механізму продажів через ProZorro і приватних операторів. Оскільки виключним регулятором ринкових відносин є конкуренція, і лише в конкуренції споживач може отримати найкращий сервіс і найкращу ціну», – додав він.

Асоціація наприкінці минулого тижня звернулась до Міністерства аграрної політики України з вимогою ініціювати зустріч з Міністерством економіки для вирішення цього питання.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

В аграріїв перед посівною викрадають насіння

Про це ВАР дізналась від своїх членів та партнерів.

Зокрема, у ніч з суботи на неділю, 21 квітня, зі складів ТОВ «Новатор», які знаходяться неподалік села Шелехове Ананьївського району Одещини, зловмисники винесли майже 4 тис. кг насіння кукурудзи та соняшнику і понад 900 літрів гербіцидів. Сума збитків склала понад 1,5 мільйона гривень.

Керівник підприємства Михайло Паровик розповідає, що вранці 22 квітня вони мали засівати поля.

«Приїхали, а тут таке. Нам треба  засіяти близько 350 гектарів кукурудзою та соняшником. Тепер беремо насіння в борг. Друзі-аграрії допомагають, хто чим може і зараз на 2-3 дні насіння вистачить. Думаємо, міг бути витік інформації від працівників, бо грабіжники точно знали куди йти та що з якого складу забирати», - розповідає аграрій.

Наразі цим випадком займаються правоохоронні органи. Вони встановили, що грабіжники винесли насіння зі складу через ворота, а з його загальної території  — через підкоп під бетонною стіною, поблизу якого було знайдено сліди автомобіля.

Михайло Паровик говорить, що йому достеменно відомо про 4 подібних випадки. Однак, його колега Олександр Радзілевич каже, що протягом минулого тижня сталось щонайменше 7 пограбувань складів аграріїв. Загалом же говорять про більш ніж 25 випадків пограбувань аграріїв Одещини.

«Сума моїх збитків – 3,6 мільйона гривень. Але найголовніше, що поліція чудово знає, хто це робить. Однак, нічого не робить, щоб зловити крадіїв. Навпаки — слідство затягується, бо поліція сама у цьому замішана. Тому ми шукаємо своїми силами, об’єднуємось, зідзвонюємось, передаємо одне одному інформацію», - каже аграрій.

Окрім Одещини аграрії розповідають про подібні випадки на Вінниччині та Миколаївщині.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Чиє молоко переробляють українські молокозаводи?

Однією з основних причин стало скорочення поголів’я ВРХ та корів протягом І кварталу 2019 року на 3,5% та 3,8% відповідно. В результаті це призвело до зниження обсягів виробництва молока незбираого на 1,9%.  Незначене зниження виробництва вдалося компенсувати зростанням продуктивності корів на 1,5%  до 1528 кг/корову протягом січня-березня 2019 року, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

У піддриємствах було закуплено 637,5 тис. тонн молока базової жирності. З них частка молока екстра класу  склала 26,2%,  тоді як в 2018 році – лише 22,3%. Структурна частка інших гатунків молока дещо знизилася і становила: вищого гатунку – 39,1%, І гатунку  - 30,7%, ІІ гатунку - 3,5%.

У населення закупили 159,78 тис. тонн молока базової жирності, що  на 20,7%  менше, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Основна частка припадає  на  молоко ІІ гатунку – 85,1%, тоді як екстра класу взагалі немає, вищого гатунку  - 0,2%, а І гатунку   - 9,5%.

Якщо звернути увагу на ціни, то можна побачити, середня ціна закупівлі молока переробними підприємствами в населення становила 5411 грн/тонну, що на 2,5% менше, порівняно з І кварталом  2018 року. Молоко з підприємств обійшлося переробникам майже на 47 % дорожче, порівняно з ціною закупки в населення. Агротоваровиробникам за тонну платили в середньому 7931 грн., що на 3,1% більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

Аналітичний департамент УАК