178171
182818

Фермери розповіли, чому і надалі палитимуть стерню на полях

Мітингуючі стверджують, що разом зі стернёй горять і численні лісонасадження та гинуть тварини. Фермери у свою чергу пояснили чому вони це роблять і будуть продовжувати, пише agro-yug.com.ua.

Виступив на мітингу і представник аграріїв, який закликав присутніх не узагальнювати всіх фермерів. За його словами, стерню підпалюють лише «паршиві вівці» серед хліборобів, а в масі своїй фермери ніколи собі такого не дозволять.

Однак в коментарях в соцмережі, де учасники мітингу обговорювали подальші дії, з’явився коментар, в якому дії фермерів-паліїв аргументувалися мовою цифр.

«Палили і палити будуть, тому як ДП коштує 28грн/л, як показав цей посушливий рік, операція дискування пожнивних решток зжирає не 4-5 л/га га, як в розумній книжці, а до 11 л — земля як камінь, вологи немає. Таких операцій в циклі осінньої обробки 3 або 1 + традиційна оранка», – пояснив Денис Баланюк.

За його словами, аби віришити проблему потрібно ввести аграріям компенсацію у розмірі $30-50/га з місцевого бюджету в обмін на меморандум про особисту відповідальність за землю.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Зерновики закликають зберегти Мінагрополітики

Українська зернова асоціація звернулась до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Президента України з проханням посприяти у збереженні Міністерства аграрної політики та продовольства України в нинішньому форматі роботи зі збереженням всіх наявних функцій та відповідальності.

Про це повідомив Президент УЗА Микола Горбачьов, передає прес-служба УЗА.

Зокрема, у листі повідомляється, що сьогодні аграрна галузь формує 18% ВВП країни та забезпечує понад 40% валютних надходжень до України, а за рахунок окремих галузей наша держава займає лідируючі позиції на світовій арені. Потенціал до зростання у аграрної, та зернової зокрема, галузі ще не вичерпаний та має всі шанси щороку суттєво збільшувати показники та бити нові рекорди.

«Наші партнери та конкуренти на світовій продовольчій арені мають власні профільні міністерства, що успішно лобіюють інтереси держави: відкривають нові ринки, забезпечують продовольчу безпеку, а найголовніше – формують політику та стратегію функціонування та розвитку аграрної галузі. Україна не виняток – нам потрібно й надалі розвивати нашу спільну галузь. Окрім того, на наших плечах і велика відповідальність не лише за продовольчу безпеку всередині країни, але і в усьому світі. Сьогодні Україна є лідером на світовій арені, що експортує свою продукцію практично в кожну країну світу – понад 190 країн сьогодні імпортують аграрну продукцію з України», – зауважив Микола Горбачьов.

Він також додав, що особливої ваги все більше набирають міжнародні організації та об’єднання не лише аграрного бізнесу, але і держав з потужними аграрними галузями економіки. Крім того, в структурі Організації Об’єднаних Націй (ООН) також існує окрема продовольча організація – ФАО (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН). Зазначені інституції відіграють важливу роль у формуванні аграрної політики, забезпеченні продовольчої безпеки країни та стимулюванні економічного зростання.

Ліквідація профільного міністерства для вітчизняної галузі означає втрату пріоритету на зовнішніх ринках та самих ринків, втрату геополітичної ваги як лідера з експорту с/г продукції, підрив продовольчої безпеки та найголовніше – відсутність відповідальності за формування та реалізацію продовольчої та аграрної політики в країні.

«На глибоке переконання зернового бізнесу, аграрній галузі України як передовій частині економіки, що швидко розвивається та зростає, вкрай необхідно мати профільне міністерство, що сприяє виходу аграрної галузі на новий якісний та кількісний рівень, формує та реалізовує галузеву стратегію та політику, забезпечує продовольчу безпеку не лише нашої країни, але і світу», – повідомив Президент УЗА.

Ваш вибір 'Подобається'.


АМКУ вкотре відклав рішення у справі заводів Фірташа

Розгляд справи відновлять 3 вересня, повідомляє  "Громадське".

Зазначимо, що рішення відкладають вже вдруге: спершу його мали ухвалити 1 серпня, але згодом відклали на 8 серпня.

"Комітет не зміг ухвалити рішення за результатами наданих додаткових аргументів та переніс слухання справи на 3 вересня", — повідомив директор групи компаній Фірташа Ігор Гольченко.

Нагадаємо, що у червні 2019 року голова Антимонопольного комітету заявив, що відомство встановило факти зловживання заводами Фірташа своїм монопольним становищем на ринку азотних добрив. За його словами, на компанію Фірташа можуть не просто накласти штрафні санкції, але й змусити її поділити свої хімічні активи.

Читайте також: Аграрії чекають на повалення монополії на ринку азотних мінеральних добрив в Україні

Зазначимо, що заводи Дмитра Фірташа неодноразово підозрювали у зловживанні монопольним становищем. Зокрема, під час ухвалення рішень уряду, які забороняли купівлю добрив у Росії, заводи Фірташа завищували ціну на добрива в Україні, завдаючи збитки фермерам. Незабаром з Херсонщини відправлять першу «кавунову» баржу

Про це повідомив голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Гусєв, пише agro-yug.com.ua.

«Баржа обов’язково буде. Ми зараз працюємо над тим, щоб київські споживачі та люди з інших регіонів отримали найсмачніші кавуни, які зараз дозрівають. А баржа наприкінці наступного тижня відправляється з Херсонської області і буде прямувати в місто Київ», — уточнив він.

За його словами, урожай кавунів цьогоріч майже вдвічі більший.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Свинина в закупівлі подешевшала

За підсумками моніторингу закупівельних цін, який проводять в Асоціації «Свинарі України», цьоготижнева середня позначка втратила 4,8% порівняно з попереднім тижнем, опустившись до 47,2 грн/кг.

У перший тиждень серпня свинина живою вагою коштувала на 1-2,5 грн/кг дешевше ніж у кінці липня. Діапазон закупівельних цін, відповідно, зсунувся до 46-48 грн/кг. Дещо вищі ціни закупівлі живця втрималися лише на Півдні країни, де їх підтримкою виступає попит з боку відпочиваючих на тлі обмеженої пропозиції кондиційної свинини.

Опитування представників переробної галузі показало, що причинами пониження цін на свиней забійних кондицій стали активізація імпорту та скорочення обсягів заготівлі живця як в наслідок переорієнтації на сировину закордонного походження, так і через дуже мляву реалізацію. Так, окремі переробники зазначають, що об’єми закупівлі цього тижня скоротилися на 30-50%.

З огляду на це, частина закупівельників очікує на подальше послаблення цін на живець в межах 1-2 грн/кг. Так, згідно з опитуванням учасників Асоціації «М’ясної галузі», переробники планують наступного тижня закуповувати свиней забійних кондицій по 45,5-47 грн/кг.

Окремі оператори, навпаки, налаштовані на стабілізацію цін у середині серпня через очікування меншого потоку імпортної свинини через вичерпання квот на частину імпортних позицій (зокрема, на безкісткову свинину), укріплення цін на свинину в окремих країнах ЄС та перегляд митної вартості імпортних позицій у бік підвищення. Під впливом цих чинників, зокрема, останнього, «бар’єрна ціна» підвищилась до 49,5 грн/кг.Чи загрожує Україні "картопляна криза"?

 «Інфо-Шувар» вирішив спитати у фахівців вітчизняного картопляного ринку про те, що є головною причиною такого суттєвого подорожчання і чи є підстави для чергового цінового рекорду зимою та навесні 2020 року?

«Стрибки цін в цьому сезоні здебільшого пов’язані із погодними умовами. Через рясні дощі фермери Західного регіону вимушені були навіть пересаджувати картоплю в кінці травня. Літо теж на тішило нас погодою, але ситуація навіть в розрізі одного регіону нерівномірна: є райони де опадів не було більше 2,5 місяців, є райони де плантації повністю затопило, а деяким господарствам вдалось зекономити на поливі і сьогодні збирати врожай  на рівні 40 т/га. Треба розуміти, що мова йде про картоплю середніх сортів, ціни в другій половині сезону залежать від картоплі, яку будуть збирати в кінці серпня – на початку вересня. Тож ціни зимою та навесні будуть залежати від погодних умов саме в цей період. Сподіваємось, все буде добре», - розповідає Анатолій Аршулік, голова СОК «Волинська картопля» 

     Інформацію про вплив погодного фактору на поточні ціни підтвердив і  Микола Гордійчук, засновник компанії «Агріко Україна», але на думку фахівця перерозподіл ринків збуту – це не менш важливий  фактор, наслідки якого картопляний ринок буде відчувати щороку сильніше.

«Через зливи в травні та посуху в червні в господарствах  Півдня врожайність впала в 1,5 рази. Комерційну партію ранньої та середньої картоплі можна було знайти хіба у крупних виробників. Відповідно, ціни були і поки залишаються рекордно високими.  Про прогноз на другу половину сезону казати ще зарано, він буде залежати від погоди в наступні два місяці. Найгірший сценарій – посуха в серпні та холодна і дощова погода у вересні.  Але не варто ігнорувати ще один фактор - перерозподіл ринку збуту картоплі. В цьому році виробники чіпсів контрактують українських фермерів, як ніколи активно. За моїми оцінками, завдяки появі нових потужностей з переробки, попит на чіпсові сорти картоплі в цьому сезоні збільшиться мінімум на 50 тис. тонн. Ми на зовні продаємо менше картоплі. Переробні підприємства декларують закупівельні ціни на рівні 5-6 грн/кг, тобто теоретично на свіжому ринку нижче цього рівня ціна не мала б впасти в цьому році»,- каже пан Гордійчук

    За даними департаменту «Аналітика» найбільшого в Західній Україні гуртового ринку ОРСП «Шувар», розташованого у Львові, найбільший попит на картоплю серед населення спостерігається у вересні та жовтні, друга хвиля припадає на березень-квітень. Але останні 4 роки сезонність споживання картоплі нівелюється зростанням попиту в зимовий період. Загалом за рік через майданчик для торгівлі з автомобілів ОРСП «Шувар» продається 15-17 тис. тонн картоплі. В минулому році, коли  ціни на картоплю зросли, обсяги її продажів на «Шуварі» теж зросли.  В департаменті «Аналітика» пояснили цей факт теж  зміною культури споживання картоплі в Україні

«Кожного року  населення менше вирощує картоплі самостійно і менше її заготовляє  в зимовий період. Клієнт їде на закупи до «Шувару» круглий рік -  цей тренд  , на мою думку, буде тільки посилюватись  в наступні роки і буде сприяти розвитку комерційного виробництва картоплі. Зростання ціни на картоплю в кінці минулого та на початку цього сезону лише підсилило попит на нашому майданчику. Це, насправді,  не дивно. В умовах, коли пропозиція є обмеженою,  знайти великий вибір якісної картоплі та поторгуватись із продавцями можна лише  на торгових майданчиках ринків», - розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар»

Сьогодні  на найбільшому майданчику ОРСП «Шувар» картопля пропонується по 9-10 грн/кг( 0,32-0,35 EUR/кг) – найвищій рівень цін за останні 5 років. Приблизно такі самі ціни на картоплю в сусідній Польщі. Рік тому в Польщы та Украъны картопля коштувала в 2 рази дешевше.