174499

Французькі фермери на тракторах блокують дороги до Парижа

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

На автомагістралі А1, артерії, яка сполучає столицю з північчю Франції та її портами, одна група тимчасово перекрила три смуги руху.

"Макрон, відповідай нам! Врятуй фермерів", - написано на одному з тракторів.

Фермерські профспілки заявили, що їхні члени зійдуться на авеню Фош, широкому бульварі, до якого прилягають одні з найбільш розкішних об'єктів нерухомості поблизу Тріумфальної арки в центрі Парижа.
Дві ключові профспілки організовують протест і вимагають зустрічі з президентом Еммануелем Макроном, щоб висловити скарги на політику, яка, на їхню думку, шкодить французькому сільському господарству, наприклад, припинення застосування гліфосату проти комах та заборона використання пестицидів біля жилих районів.
"Ми хочемо попередити всіх, що якщо у Франції буде більше фермерів, це вплине на її економіку", - заявив 29-річний фермер Алікс Хертаут перед протестом.

Макрон також зазнав тиску з боку фермерів через торговельні угоди ЄС з Канадою та блоком південноамериканських країн Меркосур. Сільськогосподарські групи заявляють про загрозу імпорту дешевших сільськогосподарських товарів, вироблених за нижчими стандартами.

Виробництво курятини в Україні вимагає чималих затрат

Виробництво курятини в Україні вимагає чималих капіталовкладень. Про це повідомили в Антимонопольному комітеті України, передає УНН.

Чималих грошей коштує будівництво птахоферми та забійного комплексу, уточнюють в АМКУ.

Крім того, високими є витрати на переробку та утилізацію відходів виробництва, формування каналів реалізації м’яса птиці тощо.

"Розміри капітальних вкладень є високими, а їх окупність доволі довготривала", - зазначають АМКУ.

Більше 2 млн га державних земель передано в оренду

Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький на своїй сторінці у Facebook, передає УНН.

"Цифра дня. 2,2 млн га державних земель передано в оренду", - написав він.

Нагадаємо, раніше Висоцький повідомляв, що громадам у наступному році передадуть 3 мільйона гектарів землі.

Додамо, згідно з результатами нового опитування, 58% українців не підтримують запровадження ринку землі.

Як повідомлялося раніше, закон про ринок землі у першому читанні підтримали "слуги народу" й 13 позафракційних нардепів.

Також Президент України Володимир Зеленський  у відеозверненні знову наголосив, що перед другим читанням до законопроекту про відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення буде внесено норму про можливість продажу землі іноземцям лише після проведення всеукраїнського референдуму, а також буде зменшено граничний ліміт із концентрації землі в одних руках.

Українські тепличні огірки дорожче імпортних

За даними «Інфо-Шувар» сьогодні в терміналі «Овочі і фрукти» гуртового ринку «Шувар» у Львові імпортний огірок пропонується по 28-30 грн/кг (1,08-1,15 EUR/кг), за тиждень ціни впали мінімум на третину.  Натомість огірок з вітчизняних теплиць коштує 50-55 грн/кг (1,92-2,12 EUR/кг), його вартість від початку листопада зросла мінімум в 2 рази.

Українські трейдери наголошують на тому, що вища вартість вітчизняної продукції є цілком обґрунтованою. По-перше, пропозиція українського тепличного огірка є значно меншою ніж імпортного, головний сезон збирання майже завершено. У загальній пропозиції терміналу «Овочі та фрукти» ринку «Шувар» частка вітчизняної продукції сьогодні не перевищує 30%. По-друге за вітчизняний огірок покупці дійсно готові платити в 1,5 рази вищу ціну завдяки кращому смаку та більш тривалому терміну зберігання

Як вже повідомляли в «Інфо-Шувар», починаючи з 2016 року Україна постійно збільшує імпорт огірків і зменшує експорт. В 2018 році до країни було завезено 12,5 тис. тонн огірків, а експортовано лише 4,3 тис. тонн. В 2019 році тенденція до погіршення торгового балансу посилилась.

«В цьому сезоні ми суттєво збільшили імпорт, багато огірка завозилось до України в квітні та липні, коли на ринку вже була присутня продукція вітчизняного виробника. Зростання імпорту-це наслідок скорочення внутрішнього виробництва і справа не тільки в погодних умовах. В головних виробничих регіонах останні 2-3 роки поступово призупиняли діяльність дрібні виробники, люди виїжджали на заробітки за кордон. Крім того закривались «старі» промислові теплиці. В тім гарна новина в тому, що середня вартість тепличних огірків в Україні постійно зростає, маємо сподівання що це сприятиме відновленню виробництва в найближчі роки», - розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар»

В Україні стартує проект зі створення електронного фермерського реєстру

Під головуванням заступниці Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Інни Мєтєлєвої відбулася робоча зустріч щодо запуску пілотного проекту електронного фермерського реєстру. Участь у заході взяли представники Мінекономіки, Укрдержфонду, Світового банку, ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин».

Пілотний проєкт розпочинається у грудні в 6-ти областях (Волинській, Київській, Львівській, Миколаївській, Одеській та Черкаській областях), де створені мобільні групи для роботи з фермерами. До складу входять представники відповідальних департаментів ОДА, Укрдержфонду, дорадчих служб.

Учасниками фермерського реєстру будуть фермери, а також всі виробники сільгосппродукції. 

Довідка:

Метою створення фермерського реєстру є ідентифікація суб'єктів ринку та налагодження ефективної комунікації, спрощення доступу до банківського фінансування, впровадження програм таргетованої державної підтримки, створення інформаційно-аналітичної бази для оцінки ефективності впровадження програм державної підтримки, формування державної політики щодо розвитку сільського господарства та сільських територій, сприяння виправлення помилок в ДЗК та реєстрація договорів оренди, підвищення інвестиційної привабливості агросектору. 

Проєкт реалізується за підтримки Світового Банку та проєкту ЄС “Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні”. 

 

Основні споживачі української курятини

В загальній структурі експорту курятини з України частка ЄС становила 46%. Минулого року в товарній структурі експорту найбільшу частку займали: частини тушок свіжі або охолоджені – 60% або 138,4 млн $ та частини тушок морожені – 33% або 77,4 млн $. Про це овідомляє прес-служба УКАБ.

Основними споживачами української курятини стали: Нідерланди – 110,9 млн або 48% від загального експорту курятини до ЄС, Словаччина – 59,9 млн $ або 26%. В трійку лідерів також ввійшла Німеччина – 32,1 млн $ або 14%.

Протягом 10 місяців поточного року загальний експорт курятини з України склав 479,7 млн $, що на 13% або на 54,5 млн $ більше ніж за аналогічний період минулого року. Основними споживачами як і раніше залишаються Нідерланди, куди було поставлено продукції на 88,1 млн $ та Словаччина – 51,9 млн $.

Нагадаємо,  26 листопада Європарламент ратифікував внесення змін до економічної частини Угоди про асоціацію України – ЄС щодо збільшення квот на безмитний експорт м’яса птиці з України до ЄС. Передбачається збільшення квоти на 50 тис. т. Наразі квота становить 18,4 тис. т (на 2019 рік) і до 2021 року має збільшуватися до 20 тис. т (за умовами Угоди). Враховуючи збільшення квоти на 50 тис. т, то в наступному році обсяги квоти на безмитний експорт з України до ЄС складатиме 69,2 тис. т. Фінальний об’єм квоти за підсумками 2021 року складатиме 70 тис. т.