174499

Газ з відходів: Ukrlandfarming Бахматюка виступає за екологічну електроенергетику

Агрохолдинг «Авангард», що входить до групи компаній одного з найбільших українських агровиробників, Укрлендфармінг (Ukrlandfarming) українського бізнесмена Олега Бахматюка, активно виступає за використання відновлюваних, екологічно чистих джерел енергії та використовує власний біогазовий завод для виробництва електроенергії в Херсонській області, пише "Деловая столица".

Наслідуючи світові тренди використання екологічно чистих способів виробництва енергії з відновлюваних джерел, один з найбільших агровиробників України запустив власне виробництво електроенергії з біогазу, і планує нарощувати генеруючі потужності. Найбільш ефективно використовувати біогаз прямо на місці його виробництва, відразу забезпечуючи місцевих споживачів теплом і електрикою. Саме тому підприємство є сусідом  птахофабрики "Чорнобаівка" агрохолдингу "Авангард" (група компаній "Укрлендфармінг") в Херсонській області. Перша черга побудована в 2016 році. Потенціал другої черги - вдвічі більший. А потужність третьої черги планується ще в чотири рази більшою, ніж першої.

"Запуск біогаззаводу в 2016 році для нас був частково і проектом корпоративної соціальної відповідальності - розповідає керівник відділу зі зв'язків з громадськістю Маріанна Коніна. - Ми керуємося не тільки високими стандартами якості при виробництві продукції, а й мінімізуємо негативний вплив наших підприємств на навколишнє середовище. Будівництво біогаззаводу було логічним кроком в цьому напрямку. Тільки за перший рік експлуатації біогазовий завод переробив 57,3 тис. тонн гною. Вироблену екологічно чистим способом електроенергію ми сьогодні передаємо по "зеленому" тарифу в мережу міста".

Виробництво електричної енергії на заводі здійснюється двома модульними когенераційними біогазовими установками встановленою потужністю 1560 кВт кожна (сумарно 3,12 МВт), які укомплектовані стаціонарним чотиритактним газовим двигуном внутрішнього згоряння і трифазним синхронним генератором. Паливо для двигуна - біогаз, який виробляється на новому біогазовому заводі. Вироблений газ з біореактора через систему очищення від сірки надходить на установки електростанції, які перетворюють енергетично високоякісний біогаз в електричну енергію для передачі в мережі АТ "ЕК" Херсонобленерго "за мінусом електроенергії, яка йде на власні потреби заводу і птахофабрики. Для передачі виробленої електроенергії в мережі АТ "ЕК " Херсонобленерго" біогаззаводом побудована однотрансформаторна підстанція 0,4 / 10 кВ.

Довідка: Група компаній Укрлендфармінг - найбільший агровиробник в Європі, що управляє найбільшим в Україні банком чорноземів. Агрохолдинг «Авангард», що входить до складу групи Ukrlandfarming, є лідером з виробництва яєць не тільки в Україні, а й у всій Європі. Компанії Олега Бахматюка традиційно є одними з найбільших платників податків в Україні.  

 

Як відкрити завод з переробки помідорів в томатну пасту

Крім того, томатна паста широко використовується в харчовій промисловості при виготовленні різних соусів, овочевої і рибної консервації. Тому попит на цей продукт завжди стабільний і ще не в повній мірі покривається вітчизняними виробниками, пише pro-consulting.ua.

Багато з них працюють на застарілому обладнанні і, в ситуації економічної нестабільності і підвищення цін на енергоресурси, не мають можливості провести модернізацію і освоїти більш просунуті технології виробництва.

В умовах, що склалися, новий завод по виготовленню томатної пасти, побудований на сучасній технологічній базі отримає значну перевагу на ринку. Бізнес-план створення такого підприємства вже підготовлений аналітиками Pro-Consulting. Він передбачає організацію переробки в асептичну пасту 500 тонн томатів на добу за такою технологією.

Для здійснення виробничої діяльності буде потрібен штат персоналу в кількості 15 осіб постійних працівників і 25 - сезонних на період з 20 липня по 10 жовтня.

Підприємство запрацює вже через півроку після початку реалізації проекту. У початковий період будуть здійснені:

  1. Підбір місця розташування виробничого корпусу, підготовка земельної ділянки для будівництва.
  2. Розробка та узгодження проектної документації, здійснення необхідних інженерних вишукувань.
  3. Будівництво цеху, закупівля, монтаж і налагодження технологічного устаткування.
  4. Придбання тари для зберігання продукції.
  5. Підбір і навчання працівників.
  6. Організація поставок томатної пасти споживачам.
  7. Проведення маркетингових заходів і рекламних акцій.

 

При безперебійному постачанні сировини, обсяг виробництва складе 7 тис. тонн пасти в рік, від реалізації якої можна буде виручити понад 200 млн гривень. Частина цієї суми піде на покриття витрат на закупівлю томатів, електроенергію і воду, на упаковку, маркетингові, транспортні витрати і виплату зарплати персоналу. В результаті, рентабельність продажів підприємства складе 18,5%, тобто кожна гривня доходу буде приносити більше 18 копійок чистого прибутку.

В «Аграрному фонді» згнило зерно на 18 мільйонів

Про це йдеться в аудиті Державної аудиторської служби за період 2016-2018 роки, повідомляє експертна організація StateWatch, пише Капітал.

В цілому втрачено 4,2 тисячі тонн зерна і продуктів його переробки.

Зокрема аудитори зазначають, що «Аграрний фонд» не має виробничих потужностей зі зберігання і транспортування зерна. Тому всі ці послуги отримує від інших підприємств. Це значно зменшує прибутковість самого фонду. І призвело до втрати зерна з вини зберігачів.

Обсяг нестач у розмірі 4,2 тис тонн зафіксований на державних Полтавській та Івано-Франківському комбінатах хлібопродуктів. Зараз цей інцидент розслідує Генеральна прокуратура.

Також встановлені непродуктивні витрати «Аграрного фонду» в сумі 12,5 млн грн на збереження та охорону арештованого цукру. У звіті радять передати в управління «Агрофонду» вісім діючих елеваторів державної компанії «Хліб України».

За попередніми підрахунками, це дозволить «Аграрному фонду» щорічно заощадити близько 10% коштів на зберіганні зерна.

Внаслідок визнання ДП «Луцький КХП № 2», ТОВ «Хлібозавод» Салтівський«, ВАТ «Берегівський КХП» неплатоспроможними фонд може втратити 6 млн гривень, із-за заборгованості останніх.

Також аудитори вказують на те, що фінансові плани фонду затверджуються профільними чиновниками не вчасно. План на 2017 рік погоджено Міністерством агрополітики та Кабміном у червні 2017 року, а на 2018 рік — тільки в липні цього року.

ПАТ «Аграрний фонд» створено урядом України з метою розвитку аграрного ринку в державі. Управляється Міністерством агрополітики.

 

 

Українці їдять більше бананів та цитрусових

Збільшенню споживання бананів та цитрусових в цьому сезоні не завадила навіть велика пропозиція відносно дешевого яблука від місцевого виробника. Про це повідомили в «Інфо-Шувар» із посиланням на дані Держстату про обсяги міжнародної торгівлі фруктами в Україні.

Як повідомляє «Інфо-Шувар», протягом трьох осінніх місяців Україна імпортувала майже 70 тис. тонн бананів на суму $ 37 млн та 82 тис. тонн цитрусових загальною вартістю $ 58 млн. Таким чином, в порівнянні з тим самим періодом 2017 року, імпорт бананів у натуральному вразі збільшився на 6% , а по цитрусових зафіксоване зростання на рівні 25%.

«В останні 3 сезони спостерігається стійкий тренд до збільшення обсягів споживання імпортних фруктів в Україні. З 2014 року споживання бананів в Україні зросло на 60% до 250 тис. тонн. Споживання цитрусових збільшилось на 15% до 270 тис. тонн, здебільшого це відбулось за рахунок збільшення попиту на мандарини. Якщо скласти весь імпорт бананів та цитрусових, який за минулий сезон імпортувала Україна ми отримаємо обсяг, який вже більше обсягу вітчизняного ринку десертного яблука!», - коментує ситуацію Тетяна Гетьман, керівник проекту «Інфо-Шувар».

Цікавим є те, що ціни на банани в Україні протягом всієї осені були приблизно співставні з цінами минулого року, але ситуація кардинально змінилась у другій половині листопада. Нагадаємо в 2017 році зростання ціни на банан розпочалось саме в середині листопада і тривало до березня, коли ціни досягли рекордних показників в 40-43 грн/кг (1,4-1,5 EUR/кг). В листопаді 2018 року ціни на банан лишались стабільними, незначне подорожчання розпочалось лише в перший тиждень грудня. Сьогодні на гуртових ринках банани коштують 21-26 грн/кг (0,67-0,82 EUR/кг) і це на 17% дешевше, ніж рік тому.

Ситуація по цитрусових повністю протилежна – від середини листопада ціни на головні позиції почали зростати і, станом на кінець першої декади грудня, на гуртових ринках мандарин коштує 30-35 грн/кг (0,95-1,11 EUR/кг), тобто, на 20% дорожче, ніж рік тому, ціни на апельсин становлять 32-44 грн/кг (1,01-1,4 EUR/кг) і це більш, ніж на третину вище від минулорічних показників. Ціни на грейпфрут лишились в межах діапазону минулого року 28-32 грн/кг (0,89-1,01 EUR/кг). І лише лимон суттєво подешевшав у порівнянні з 2017 роком, сьогодні гуртові ціни на лимон становлять 28-32 грн/кг (0,89-1,01 EUR/кг) і це на 25% нижче минулорічних показників.

За даними «Інфо-Шувар» українське яблуко за рік подешевшало в 2-2,5 рази, але продавці все одно сьогодні відмічають сезонне зростання попиту на імпортні фрукти. На думку операторів найбільшого в Західній Україні гуртового ринку ОРСП «Шувар» це пов’язано зі зміною вподобань сучасних споживачів, які прагнуть розширення асортименту фруктів в своєму раціоні поза сезоном місцевої продукції за рахунок «екзотики».

Поголів'я свиней, овець, корів постійно скорочується

Про це повідомила Державна служба статистики (Держстат).

При цьому поголів'я корів до зазначеної дати знизилося на 3,2% - до 1,999 млн голів. Згідно з даними Держстату, на 1 грудня поголів'я свиней зменшилося на 3,2% порівняно з аналогічною датою минулого року - до 6,309 млн голів, овець та кіз - на 3,6%, до 1,399 млн голів.

Крім того, поголів'я птиці в країні зросло на 4,1% порівняно з 1 грудня 2017 року, склавши 222,636 млн голів.

Нагадаємо, поголів'я ВРХ в Україні (без урахування тимчасово окупованій території АРК і зони проведення ООС) в 2017 році склало 3,628 млн голів, що на 1,5% менше, ніж в 2016 році.

Поголів'я свиней скоротилося на 8,2% - до 6,12 млн голів, овець та кіз зросла на 0,1% - до 1,316 млн голів, птиці – на 1,7%, до 205,103 млн голів.

На Львівщині збудують завод з переробки відходів тваринного виробництва за 10 млн євро

У сесійній залі Буської районної ради відбулася зустріч директора ТОВ «Фіднова» Андрія Огородніка із представниками громади щодо будівництва нового переробного заводу на території Буської міської ради за межами міста, пише zik.ua.

Як було повідомлено під час зустрічі, ТОВ «Фіднова» на відкритому земельному аукціоні придбало земельну ділянку, площею 9.07га, це територія «Райагробуду».

На цьому місці заплановано будівництво переробного заводу, який буде першим на території України. Це буде переробка відходів тваринного виробництва та виготовлення відповідного борошна, корму для собак, котів тощо.

Вартість будівництва заводу перевищує 10 млн євро. Активна фаза виробництва розпочнеться на весні 2019 року. Заплановано працевлаштувати понад  100 чоловік.

Під час зустрічі було повідомлено, що інвестор невипадково вибрав Буськ, оскільки місто знаходиться в доступній відстані від м’ясокомбінатів області, які будуть основними постачальниками сировини.

Завод  власним транспортом  буде здійснювати перевезення сировини до Буська, де її відразу будуть переробляти в цілодобовому режимі.

Оскільки продукція заводу буде експортуватися у європейські країни, то технологія виробництва повинна бути на найвищому рівні.

На території не заплановано будівництво складу сировини, її не будуть тут зберігати, а відразу переробляти.