Генезис сучасного захисту соняшника

Недостатній або несвоєчасний контроль бур’янів у посівах соняшника під різні технології може спричинити суттєві втрати врожаю: за різних погодних умов сезону та масштабу забур’яненості вони можуть коливатися від 20% до 70%. Тому післясходові гербіцидні обприскування мають бути неодмінною складовою технології вирощування соняшника, стійкого до імідазолінонів.

«Справжнім викликом для аграріїв в останні роки є повноцінне знищення бур’янів з потужним восковим нальотом. Адже через нього гербіциди проявляють нижчу ефективність у контролі сегетальної рослинності – розповідає керівник агрономічного департаменту компанії «UKRAVIT» Олександр Мигловець. – Для вирішення цієї проблеми ми розробили препарат Генезис, РК (імазамокс, 33 г/л + імазапір, 15 г/д) із новітньою формуляцією. Він здатний швидко проникати навіть крізь найщільніший восковий наліт і контролювати надзвичайно широкий спектр бур’янів у посівах соняшника, стійкого до імідазолінонів».

Ефективність дії нової формуляції перевірялась в «Інституті здоров’я рослин». За словами керівника агробіологічної лабораторії Володимира Конограя, перед тим, як новий продукт потрапив на ринок, він пройшов понад сотню лабораторних і польових досліджень у різних ґрунтово-кліматичних зонах України.

Читайте також: Антистресовий захист для озимих культур

«Тестування нової формуляції розпочалося в агробіологічній лабораторії, – відзначає вчений. – У кліматичних камерах ми вирощували лободу білу, а щоб сформувати на ній щільний восковий наліт, постійно створювали стресові умови – різкі перепади температури. Після цього рослини обробляли різними формуляціями. Коли лабораторний етап був завершений, ми відібрали найефективніші варіанти і продовжили дослідження в польових умовах у різних зонах; паралельно проводилася оцінка фітотоксичності гербіциду на рослини соняшника. Результатом цих масштабних досліджень став вихід на ринок гербіциду Генезис із високими пенетраторними властивостями, завдяки яким він здатний ефективно розчиняти воскові нальоти на бур’янах. При цьому препарат проявляє надзвичайно м’яку дію на культурні рослини».

Читайте також: Турбота розпочинається до сходів: гербіцидне рішення для кукурудзи, соняшника і сорго

Генезис контролює широкий спектр злакових і дводольних бур’янів, в тому числі й найбільш «проблемних» – осот (види), амброзію (види), підмаренник чіпкий, вовчок соняшниковий тощо. А завдяки новітній формуляції проявляє покращену ґрунтову активність і є безпечним та рентабельним у застосуванні. Крім цього, його можна застосовувати при системі землеробства no-till та за мінімального обробітку ґрунту.

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

З питань продажу та співпраці звертатися:

ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.

Гаряча лінія: 0 800 301 401

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Компанія "ТАС Агро" збільшила площі під посів ярих культур

Під час весняної посівної кампанії компанія засіє 56 тис. га, що майже на 3 тис. га більше, ніж у минулому році. Цьогоріч посівна стартувала пізніше запланованих термінів через прохолодну погоду.

«У зв’язку з погодними умовами весняну посівну кампанію нам доведеться проводити у стислі терміни, буквально за декілька тижнів. Цьогоріч у структуру посівів ми ввели нову для компанії ярову культуру - гірчицю, яку посіяли на Вінничині і Чернігівщині. Стратегічними ярими культурами в цьому році для «ТАС Агро» залишаються кукурудза, під яку відведено 22,5 тис. га, соняшник (15,2 тис. га), соя (15,8 тис. га). Під час посівної-2019 частину площ компанія засіє насінням власного виробництва, зокрема – сою. Техніка для посіву відремонтована і підготовлена до проведення робіт, тому розраховуємо завершити посів ярих без відставання від планів», - розповів Віктор Белкот, директор з виробництва ТОВ «ТАС Агро».

Готуючись до весняно-польових робіт, в березні компанія «ТАС Агро» оновила свій технічний парк 20-ма одиницями нової сільськогосподарської техніки. За рахунок оновлення і доукомплектування техніки в компанії значно поліпшиться якість посіву і частково зменшиться використання насіннєвого матеріалу. Загалом під час посівної кампанії агрохолдинг використовуватиме 60 одиниць техніки.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Інноваційний захист саду від шкідників: «UKRAVIT» виводить на ринок новий інсектицид

З підвищенням температури повітря у весняний період в багаторічних плодових насадженнях спостерігається заселення ряду шкідників. Тож існує висока ймовірність того, що за подальшого потепління й недостатнього контролю вони можуть суттєво вплинути на потенційну врожайність плодових культур.

Для надійного контролю шкідників плодових насаджень, в тому числі й яблуні, компанія «UKRAVIT» у 2019 році виводить на ринок інноваційний інсектицид контактно-системної дії Колібріс (тіаклоприд, 280 г/л + новалурон, 120 г/л). Унікальна формуляція препарату, яка не має аналогів в Україні, забезпечує максимально широкий контроль шкідників плодових та інших культур.

Читайте також: Антистресовий захист для озимих культур

«Тіаклоприд – одна з найсучасніших діючих речовин із класу неонікотиноїдів, що впливає на нікотин-ацетилхолінові рецептори шкідників і забезпечує швидкий «нокаут-ефект» для широкого спектру шкідників, – розповідає про новинку керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – А новалурон – це регулятор росту хітину; він блокує ростові процеси шкідників, не дозволяючи їм переходити з однієї стадії розвитку до іншої. Таким чином, ми отримуємо максимально пролонгований захист саду, який, згідно результатів досліджень, може тривати до 3 тижнів».

Саме завдяки поєднанню діючих речовин із різних хімічних груп препарат контролює шкідників із рядів лускокрилих, твердокрилих, рівнокрилих та двокрилих на усіх стадіях розвитку й попереджує появу у них резистентності. А завдяки системності його дія розповсюджується навіть на необроблені частини рослини. При цьому тіаклоприд є найменш токсичною діючою речовиною для бджіл та інших комах-запилювачів, тож обприскування можна проводити під час цвітіння плодових насаджень в ранкові чи вечірні години.

Читайте також: Турбота розпочинається до сходів: гербіцидне рішення для кукурудзи, соняшника і сорго

Плодові дерева рекомендується обробляти двічі на сезон: перший раз – від початку до кінця цвітіння у нормі 0,3-0,4 л/га проти квіткоїдів, оленки волохатої та інших шкідників, вдруге – після цвітіння у нормі 0,4-0, 5 л/га для захисту від яблуневої плодожерки, молей, попелиць та інших небезпечних шкідників. При цьому фахівці із захисту рослин наголошують на необхідності проведення другої обробки, оскільки нехтування таким обприскуванням призводить до високого ризику отримати нетоварні плоди.

Окрім захисту плодових насаджень, Колібріс також рекомендовано застосовувати на ріпаку, соняшнику, сої, кукурудзі, картоплі, капусті, томатах, вишні, черешні та винограді.

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

З питань продажу та співпраці звертатися:

ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.

Гаряча лінія: 0 800 301 401

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Державний агрогігант почав поставки соняшникової олії під власною торговою маркою

Про це повідомила прес-служба ДПЗКУ.

Рафінована соняшникова олія виморожена марки «П» виготовляється підприємствами-партнерами на замовлення держкорпорації. Для переробки використовується високоякісне насіння соняшнику, закуплене корпорацією.

Під час виробництва продукт у декілька етапів очищається від домішок, тому соняшникова олія не пригорає та не окислюється при приготуванні їжі. Весь процес виробництва контролюють представники корпорації, якість готової продукції підтверджують сертифікати відповідності міжнародним стандартам ISO 22000. Розливається олія у пляшки ємністю 1л та 5л під торговим знаком «Державна продовольчо-зернова корпорація України».

У майбутньому корпорація зможе продавати власну олію і на зовнішні ринки. ДПЗКУ є членом Федерації асоціації торгівлі олійними культурами, насінням та жирами (FOSFA), яка сприяє розвитку торгівлі сировинними товарами. Членство у FOSFA допоможе корпорації налагодити експорт олійно-жирової продукції, зберігати гнучкість у веденні свого бізнесу та досягати провідних позицій на міжнародному ринку в своєму секторі торгівлі.

 

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

LOZOVA MACHINERY на ринку Латвії

На виставку Ka Pasesi-2019 (4-6 квітня, р. Каунас) українська компанія привезла короткі дискові борони ДУКАТ з шириною захвату 3 метри.

За кілька років на ринку Латвії техніка українського бренду заслужила гарну репутацію і закріпила свої позиції.
«Ми успішні на прибалтійському ринку. Агрегати ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН впізнавані і затребувані у місцевих аграріїв. Великим попитом користуються дискові борони. Фермери відзначають надійність і високу продуктивність наших машин», – розповідає начальник відділу продажів Агродивізіону Марина Каменєва.

За її словами, масу позитивних відгуків отримала ресорна 3D-стійка, якою оснащена лінійка ДУКАТ. Принцип роботи і амплітуда коливань стійки дозволяє збільшити глибину і якість обробки грунту, а також знизити витрату палива на 20%.

Серед переваг дискових машин також оригінальний підшипниковий вузол HARP AGRO UNIT, який не вимагає мастила та обслуговування протягом усього періоду експлуатації.

«У Прибалтиці у нас достатньо покупців, переконавшись в економічності і великої продуктивності нашої техніки, вони прагнуть придбати агрегати ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН», – зазначає М. Каменєва.

Для більш широкого кола прибалтійських аграріїв LOZOVA MACHINERY продемонструють техніку в роботі на червневому великомасштабному Дні поля Agrovizija. Крім того, в Латвії українська компанія візьме участь у міжнародній виставці, яка відбудеться восени.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Шлейф-борони LOZOVA MACHINERY на полях агроконцерна «Миронівський хлібопродукт»

У Сумській області на полях підприємства «УРОЖАЙНА КРАЇНА» (МХП) важка зубова шлейф-борона ЛАРІ з шириною захвату 21 м виконувала передпосівну підготовку ґрунту. Знаряддя показало відмінний результат.

Представники компанії змогли оцінити ефективність роботи агрегату і переконатися в його перевагах. ЛАРІ успішно виконала закриття вологи по зораному фону, створивши ідеально рівне поле

Машину під’єднали до трактора потужністю 420 к. с. Борона також дозволяє використовувати легшу тягову техніку від 300 к. с. і розширити функціонал знарядь, визволивши їх для інших сільгоспробіт. Це підтвердив пробний вихід машини з трактором меншої потужності 295 к. с.

У числі плюсів агрегату низька витрата палива – 2-3 л/га і висока продуктивність до 30,5 га/год. Стійкість до вологого грунту дає можливість ЛАРІ виїхати в поле за будь-якої погоди і набагато раніше інших знарядь, а ромбовидна конструкція зуба виключає налипання і забивання.

За словами головного агронома Олексія Омельченко, ЛАРІ – це оптимальне поєднання ціни та якості. «ЛАРІ прекрасна і надійна машина, відмінно працює, з завданнями по закриттю вологи і підготовки поля під посів соняшнику і кукурудзи впоралася повністю». Олексій Омельченко також відзначив можливість отримати державну компенсацію при купівлі агрегату. «Лінійка шлейф борін сьогодні на ринку розширена, їх представлена величезна кількість, а ось вигідну ціну, та ще й державну компенсація можуть запропонувати не всі виробники».

Нагадаємо, купуючи техніку LOZOVA MACHINERY аграрії отримують 25% держкомпенсацію, а фермерські господарства – 40%. У програмі бере участь весь модельний ряд українського бренду.

Найбільші українські агрокомпанії, які вперше в цьому сезоні використовували ЛАРІ, також дали високі оцінки шлейф-бороні.

«Ми змінили технологію і сьогодні використовуємо вологозберігаючу систему грунтообробки, з осені ми оремо, а навесні ми боронуємо і відразу сіємо. У нас зона недостатнього зволоження, і тому для закриття вологи ми вирішили використовувати борони ЛАРІ «ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН». Це виявилося економічно вигідно і практично в 2 рази дешевше, – розповідає Павло Герман, директор агропідприємства «ЗОРЯ», що входить в структуру концерну «Рей Агро» (Красноградський р-н Харківської області). – Машина широкозахватна і у неї якісна продуктивність близько 120 га в зміну, за добу виходить 240, 250 га».

Агрохолдинг «Укрпромінвест-Агро» в цьому сезоні вперше використав ЛАРІ для передпосівних робіт. Шлейф борона обробляла поля у Вінницькій області. «ЛАРІ чудово показала себе у роботі, хороша машина. Абсолютно всі параметри і вимоги, які ми висували до агрегату, були виконані. Із закриттям вологи борона успішно впоралася», – говорить головний агроном Олег Заплетнюк.

Нагадаємо, шлейф-борона ЛАРІ виробляє першу весняну грунтообробку і готує поле до сівби. ЛАРІ оснащена уніфікованою рамною конструкцією, що дозволяє модернізувати знаряддя у важку пружинну борону ЛІРА XL і навпаки. Купуючи один агрегат і спеціальний комплект переобладнання, фермери отримують два знаряддя за ціною практично одного.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview