Гереги інвестували у свій агробізнес 6 мільярдів

Про це повідомила співвласниця компанії Галина Герега, пише Економічна правда.

"Ми інвестували в аграрний напрямок 6 млрд грн, ще 2,5 млрд грн нам потрібно для завершення елеваторного проекту - там не тільки наші кошти, але і кредитні. В минулому році почали будівництво трьох елеваторів і реконструкцію шести. Тому зараз розраховувати ще на які-небудь великі інвестиції нереально", - сказала вона.

За словами Гереги, компанія також має намір розвивати молочний напрям.

"Тваринництво у нас є - 20 молочних ферм, але обсяги невеликі. В майбутньому плануємо розвивати галузь. Є питання переробки молока. Поки ми не інвестували в тваринництво, але обговорюємо це", - сказала Галина Герега.

Вона розповіла, що "Епіцентр" також відклав проект з переробки олійних в зв'язку з несприятливою ситуацією на ринку олійних.

"На сьогодні олійна галузь падає, оскільки виробники не можуть домовитися між собою і просто валять ринок. Тому ми призупинили хід в переробку в олійної галузі, але в майбутньому будемо робити щось цікаве", - пояснила Галина Герега.

Вона додала, що "Епіцентр" активно впроваджує нові технології, зокрема, оновлює техніку, інвестує в лабораторію і точне землеробство.

"Крім того, у нас є деревообробний завод в Івано-Франківській області. Зараз він випускає багато продукції, великий відсоток йде на експорт, а частина - на продаж в" Епіцентрі ", - додала Галина Герега.

Ваш вибір 'Подобається'.

Фермер з Британії побудував успішний бізнес на утилізації зернозбиральних комбайнів

З початку 1970-х років три покоління фермерів з Великої Британії ведуть свій бізнес, який був створений Джоном Меннерсом в 1972 році, коли він почав займатися утилізацією, демонтажем і ремонтом зернозбиральних комбайнів, пише zernovik.com.

Сьогодні, 75-річний Джон на пенсії, проте, його справу продовжують сини. Вони кожного року приймають сотні комбайнів і, або відправляють їх повністю або частинами фермерам по всьому світу, включаючи Нову Зеландію та Пакистан, Марокко, Південну Африку та Таїланд.

Ваш вибір 'Подобається'.

На Прикарпатті відкрили молочну родинну ферму

Відкриття родинної ферми стало можливим завдяки реалізації у регіоні проекту «Розвиток молочного бізнесу в Україні» за підтримки канадської неурядової організації «СОКОДЕВІ», пише milkua.info.

Від канадського проекту «СОКОДЕВІ» під час відкриття власниці родинної ферми Лідії Мегмет вручили сучасний доїльний апарат «ДеЛаваль».

На виконання заходів Комплексної програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Івано-Франківської області на 2016−2020 р. на розвиток галузі тваринництва цього року з обласного бюджету виділено 1,6 млн грн. Більшість із них буде спрямовано для підтримки сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та родинних фермерських господарств, що займаються тваринництвом.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Уряд розширив список учасників програми підтримки сільгоспмашинобудування

Про це повідомляє прес-служба МЕРТ.

"Комісія з формування переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету при Мінекономрозвитку провела чергове засідання, на якому оцінила виконання Програми за 2018 рік та розширила перелік техніки та обладнання для агропромислового комплексу, які відповідають критеріям для отримання компенсації", - йдеться в повідомленні.

Зі слів першого віце-прем'єр-міністра, міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва, у 2018 році українські аграрії купили 17182 одиниць української сільгосптехніки на суму 4,4 млрд гривень завдяки цій програмі.

"А ще на 38% зросла кількість машинобудівних підприємств, які виробляють техніку і обладнання для АПК, при чому 1/3 усієї української техніки і обладнання купується у рамках запровадженої нами програми”, - сказав Кубів.

Перший віце-прем'єр-міністр додав, що комісія отримала численні звернення від виробників з проханням розширити перелік техніки та обладнання і збільшити кількість учасників програми. Тож на своєму засіданні комісія вивчила отримані заявки на відповідність сільгосптехніки та обладнання критеріям участі у програмі та оновила на 2019 рік перелік виробників та номенклатуру техніки і обладнання, що відповідають умовам програми.

“На старті критеріям програми відповідали тільки 40 заводів - виробників сільгосптехніки, а торік - уже 141 підприємство. При тому, що вимоги до локалізації зросли з 35% до 55% на 2019 рік. На початку було менш як 800 найменувань техніки і обладнання, а у 2018 році стало 9250 найменувань. Завдяки програмі створено 5 тисяч додаткових робочих місць, а надходження до бюджетів усіх рівнів склали 1,6 млрд гривень. Як бачите програма діє!”, - підкреслив Кубів.

За підсумками засідання комісія затвердила оновлений перелік виробників та розширила перелік техніки та обладнання, які відповідають критеріям Програми підтримки 163 заводи та 11374 найменувань.

 

В Україні дорожчають хліб та крупи

Про це повідомляє Державна служба статистики України, пише Укрінформ.

У березні 2019 року ціна на пшеничний хліб з муки вищого ґатунку у середньому по Україні становила 22,63 грн за 1 кг, що на 19,0% більше, ніж у березні 2018 року; хліб з муки першого ґатунку подорожчав з березня 2018 року на 22,3% і у березні 2019 року коштував 18,22 грн за 1 кг. Житній та житньо-пшеничний хліб у минулому місяці в середньому коштував 19,02 грн за 1 кг (на 20% більше, ніж роком раніше). Нарізний батон з березня 2018 року по березень 2019 року подорожчав на 20,2%, до 13,02 грн за 0,5 кг.

Борошно пшеничне у березні поточного року в середньому продавалося по 11,64 грн за 1 кг, що на 7,5% більше, ніж торік. Середня ціна макаронних виробів з м’яких сортів пшениці у минулому місяці становила 18,0 грн за 1 кг — на 19,1% більше, ніж у березні 2018 року.

Серед круп лідером з подорожчання було пшоно: у березні 2019 року воно продавалося в середньому по 28,27 грн за 1 кг, що на 67,9% більше, ніж роком раніше. Манна крупа у минулому місяці проти березня 2018 року подорожчала на 18,6%, до 14,0 грн за 1 кг.

Втім, гречка минулого місяця подешевшала у порівнянні з березнем 2018 року на 16,1% і коштувала в середньому по країні 16,78 грн за 1 кг. Також дещо впав у ціні рис: у березні 2019 року він продавався в середньому по 23,38 грн за 1 кг, на 0,2% менше у порівнянні з березнем 2018 року.

 

Ранню полуницю перевірили на нітрати

Ягоду везуть з Іспанії, Туреччини і Греції. Ціни "кусаються", однак попит на товар є. "Сьогодні" вирішили перевірити, чи безпечна рання ягода. В рамках експерименту придбали на одному зі столичних ринків кілька зразків ранньої полуниці.

"Зараз грецька полуниця йде, дуже красива. Кілограм 400 гривень коштує", – розповідають продавці.

Вибір ягоди наразі невеликий. Вітчизняної полуниці в продажу ще немає.

Зі зразками полуниці "Сегодня" попрямували до лабораторії. Для перевірки на нітрати ягоду подрібнюють на тертці, кладуть в мірну склянку, заливають спеціальним розчином і ретельно перемішують. До отриманої рідини занурюють електроди. Перший результат – 57 мг на кілограм при нормі в 60. Ягода придатна для вживання.

На черзі ще одна проба. Результат несподіваний – 137! Перевищує норму більш ніж удвічі. Лабораторія негайно готує документи на заборону продажу цієї партії ягід, контролери знімають товар з реалізації.

"Надлишок нітратів в організмі, коли вони переходять в нітрити, блокує доступ кисню до органів, гемоглобін перетворюється на метгемоглобін, виникає кисневе голодування. Якщо це велика кількість, в організмі відбуваються незворотні процеси", – розповідає завідувачка лабораторії.

Фахівці радять вживати ранню ягоду обережно, не більше декількох плодів на день. Адже від такої полуниці може бути більше шкоди, ніж користі.

Ваш вибір 'Подобається'.