182818
178171

Херсонщина готова нагодувати устрицями Україну та Європу

Херсонщина потенційно готова нагодувати устрицями не лише Україну, а й Європу. В цьому глибоко переконанні науковці Херсонського державного аграрного університету, які разом зі студентами провели науково-практичне дослідження на Тилігульському лимані, де знаходиться єдина устрична ферма в Україні «Устриці Скіфії». Протягом дня вони відібрали проби хімії води, визначали їх вміст на фітопланктон і зоопланктон, щоб встановити рівень кормової бази для устриці, пише khersonci.com.ua.

Як не дивно, але саме Херсонщина має унікальну і давню історію з вирощування устриць. На початку ХХ сторіччя барон Фальц-Фейн, який проживав у Скадовську, мав аж сім устричних ферм і поставляв екологічну продукцію гурманам у Відень, Париж, Варшаву, Санкт-Петербург.

На жаль, сьогодні через низку економічних і політичних перешкод вирощування устриць не відбувається на належному рівні, хоча природні можливості для цього дуже сприятливі, запевняє Віктор Шевченко, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри "Водні біоресурси та аквакультура" ХДАУ.

«Країни Чорного моря, а це Грузія, Болгарія, Туреччина, мають медійно-устричне виробництво, лише Україна пасе задніх. Причина – відсутність належного законодавчого регулювання у цій сфері», – підкреслює Павло Кутищєв, в.о. завідувача кафедри «Водні біоресурси та аквакультура" ХДАУ.

Науковці запевняють, клімат Херсонської області дуже сприятливий для вирощування устриць вищого ґатунку. Адже маємо все необхідне – морську воду і насичену кормову базу. Медійно-устричні господарства на Херсонщині можна створити на базі Ягорлицької та Джарилгацької заток. І тоді відродження слави Херсонщини як устричного раю не забариться.Батат буде конкурувати з картоплею

Таку думку AgroPortal.ua висловив фермер з Ізмаїльського району Одеської області Андрій Петров.

Фермер експериментував з бататом на кількох сотках і отримав з невеликої ділянки 350 кг плодів. Везти до Одеси ще не вистачило обсягів, тому продавав на місцевому ринку за 35-45 грн/кг. Тепер збільшить посадки до 80 соток.

Каже, надихнувся досвідом сусіда-фермера, який у минулому році продав 5 тонн коренеплодів з 50 соток в місцеві мережі супермаркетів. Тепер планує засадити вже 20 га і відправляти батат в Європу, де цей продукт дуже люблять і купують по 3-4 $/кг

«Я впевнений, що батат — це перспективний продукт на найближчі роки для України, — каже Андрій Петков. — Вперше спробував його в Америці. Там в меню мене і здивував коренеплід: їж ніби картоплю, а всередині, здається, відчуваєш банан — смакота неймовірна!»

У цілому, вважає він, основною проблемою батату є те, що про нього просто мало хто знає.

Ваш вибір 'Подобається'.


В Україні стали більше виробляти харчів і напоїв

Про це свідчать дані Держстатистики, передає УНН.

Так, у квітні 2019 року, у порівнянні із квітнем 2018 року, виробництво відповідних товарних позицій зросло на 6,6%. При цьому, за місяць (квітень до березня) виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів скоротилося на 0,2%.

За рік виробництво споживчих товарів тривалого використання в Україні зросло на 10,2%, короткострокового використання – на 4,7%.

Додамо, що дані наведено без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.Прем'єри LOZOVA MACHINERY на АГРО-2019

2019 рік – показовий і ювілейний для компанії. 20 років ЛОЗІВСЬКИМ МАШИНАМ і легендарній зубовій бороні ЛІРА, 10 років дисковій бороні ДУКАТ - говорять самі за себе.

Компанія виводить на ринок ряд новинок і оновлює всі серійні лінійки агрегатів ґрунтообробної техніки. Частина з них буде представлена на виставковому майданчику ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН в Києві.

На експозиції будуть показані новинки 2019 року – тракторний багатофункціональний напівпричіп KELT XXL, глибокорозпушувач ФРАНК-3, коротка дискова борона ДУКАТ-9 і важка дискова борона ДУКАТ-GOLD-6. Агрегати втілили нові технічні досягнення і комплексні рішення для українського і європейського ринку, задовольняють найвищі вимоги аграріїв.

Прем'єрою сезону стане напівпричіп тракторний-перевантажувач KELT XXL. Це новітня розробка ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН – трейлер, який може перевозити вантажі об'ємом до 43 м3. А унікальна система розвантаження за допомогою стрічкового конвеєра розвантажує трейлер за 2 хвилини.

KELT – єдиний у своєму класі напівпричіп з повною відповідністю ПДР за габаритами і навантаженні на вісь. Він може оснащуватися шнековим перевантажувачем, розкидачем органічних добрив та іншими пристроями. Також у KELT встановлена інноваційна система регулювання тиску в шинах.

Старт продажів – літо 2019 року.

На виставковому майданчику буде демонструватися і лідер сезону – дискова борона ДУКАТ з шириною захвату-9 метрів. Борона втілила в собі оновлений сучасний стиль ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН. Агрегат успішно пройшов випробування і його вже можна придбати у офіційних дилерів компанії.

ДУКАТ-GOLD-6 – важка дискова борона з мінімумом обслуговування і максимумом продуктивності! Техніка створена для роботи з залишками великостеблових культур, ідеальна при обробці площ з пожнивною масою стебел кукурудзи і соняшнику.

Глибокорозпушувач ФРАНК-3 із збільшеною до 3-х метрів шириною захвату, оснащений твердосплавними наконечниками HARD-SHELL, які відрізняються самим тривалим терміном служби в своєму класі.

Експозиція ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН розміститься біля Павільйону № 6 на території «Експоцентр України» (м. Київ, пр-т Академіка Глушкова, 1, ВДНГ).

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Фермер погодився виплатити компенсацію за мертвих бджіл

Про це пише kurkul.com.

У селі Василівка Болградського району загинуло понад 2 млн бджіл. Причина — обробіток рапакових полів місцевим фермером. Як уже з'ясувала комісія, посіви ріпаку обробляли отрутою проти комах. Вона не заборонена, але використовувати її можна лише до або після цвітіння.

Постраждалі бджолярі зустрілися з керівником ПСП «Агропродукт» Георгієм Калаяновим. Сторони обговорили проблему і розмір компенсації по відшкодуванню збитків.

«Ми з одного села, нам не потрібні конфлікти. А тому обговорили проблему і домовилися про суму компенсації за завдані збитки. В майбутньому будемо доводити до відома всіх, в тому числі і ЗМІ і будемо обережні при обробці полів», — сказав фермер.

Один з потерпілих бджолярів, Олександр Червенков, підтвердив, що розмова була конструктивною, досягнута домовленість про співпрацю і недопущення подібних ситуацій. Тому в той же день бджолярі забрали свою заяву, направлену до правоохоронних органівУкраїна може оновити рекорд з імпорту картоплі

За оцінками Української плодоовочевої асоціації (УПОА), імпорт товарної картоплі в Україну ніколи не перевищував 1% внутрішнього ринку, і припадав, як правило, на неврожайні роки з аномальними кліматичними умовами, коли в квітні вже починався відчуватися дефіцит якісної продукції.

Однак в цьому сезоні Україна цілком може оновити власний рекорд імпорту картоплі, тому що в червні 2018-квітні 2019 року вже було імпортовано більше 13 тис. тонн. Традиційно головним постачальником картоплі в Україну є Єгипет. Однак в цьому сезоні істотні обсяги картоплі були ввезені також з Білорусі. Не виключено, що частина білоруської картоплі, ввезеної в Україну, це, насправді, картопля з Росії.

Більш того, як повідомляють аналітики EastFruit, на ринок України почали надходити оптові партії ранньої картоплі з Узбекистану. Дана продукція пропонується оптом по 15-17 грн/кг (57-64 цента США за кг) і відрізняється гарною якістю.

Чому Україна почала ввозити картоплю з Узбекистану в цьому сезоні? Виною, швидше за все, цибуля. Великий дефіцит цибулі в Україні та ЄС в сезоні, що минає допоміг налагодити поставки ріпчастої цибулі з Центральної Азії: Казахстану, Узбекистану, Таджикистану та Киргизстану в Україну. Паралельно з цим, імпортери шукали можливості поставок та інших товарів. А тому прибирання ранньої картоплі в Узбекистані почалася ще в березні, і ціни в цей час там були порівняно низькими, то її поставки в квітні-травні стали хорошим доповненням до постачання цибулі. У той же час, схоже, що останні експортні відвантаження узбецької картоплі не принесли великого прибутку українським імпортерам, тому що ціни на продукцію на ринку падають зараз практично щодня.

Відзначимо також, що експорт картоплі з України в цьому сезоні також залишався високим і перевищував обсяги імпорту. За 11 місяців сезону 2018/19 років експорт перевищив 17,7 тис. тонн і був нижче, ніж у попередньому сезоні за той же період всього на 18%.

«Урожай картоплі в Україні в 2019 році може знову різко вирости на тлі високих цін в сезоні 2018/19 років. Багато, навіть великих виробників, вже зараз істотно розширили площі під картоплею, не дивлячись на розуміння високої ймовірності обвалу цін в новому сезоні»,- зазначає Федір Рибалко, керівник УПОА. «У зв’язку з цим, ми активно працюємо з провідними картоплярами України над поліпшенням практик з доробки й упакування продукції, а також шукаємо розумні логістичні рішення щодо експорту картоплі в країни Близького Сходу»,- зазначає Федір Рибалко.