186395

Гнучкість гібридів

Приміром, у Черкаській області, згідно зі статистикою, з 1 січня 2017 року випало менше 90 мм дощу. Але ця тенденція не повинна лякати, необхідна лише диверсифікація кліматичних ризиків. Так коментує ситуацію Володимир Яковчук, генеральний директор "EURALIS".

Клімат змінюється, особливо здивували 2 останні роки. Зокрема, якщо говорити про Центральну Україну, де зосереджені наші майданчики гібридизації, - вони всі на поливі, що мінімізує ризики зменшення врожаю. Така невелика кількість опадів - нонсенс, але це провокує роботу науки на створення більш стресостійких гібридів. Ми даємо завдання нашим фахівцям, які вже сьогодні починають розробляти програму нових продуктів, максимально адаптованих для нових умов. Весь цей процес займає близько 10 років.

Вся кліматична тенденція нестачі вологи сприятиме розвитку вирощування сорго, як культури теплолюбної, жаро - і посухостійкої. Ця культура на сьогоднішній момент є основною для трейдерів України, вона використовується і всередині країни: для корму, але не є стратегічною.

Якщо говорити про ринок сорго, він невеликий. Але динаміка зростання на сьогоднішній день стабільна і демонструє тенденцію до підвищення. У питанні розташування, основою для вирощування цієї культури можна вважати південний схід України. Фермери цього регіону можуть бути зацікавлені в заміні, наприклад, кукурудзи на сорго. Це викликане кліматичними особливостями території: сухий клімат і недостатня кількість вологи.

Дар'я Анастасьєва

Ексклюзивно для AgroReviewЯк влаштований бізнес на кавунах (інфографіка)

«Вести» дізналися, скільки заробляють на їх продажі, як вони потрапляють до споживача і чи безпечно зараз купувати ягоду.

З початком кавунового сезону на вулицях почали з'являтися торгові точки — «клітини», засипані баштанними. Як виявилося, в більшості своїй вони розміщуються незаконно і не мають офіційних дозволів, при цьому підприємці заробляють сотні тисяч гривень за сезон.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Головна мета земельної реформи - відродження фермерства

Про це заявив Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, повідомила Укрінформу прес-служба Кабінету міністрів.

"Ніхто не має права через коліно проводити цю реформу, має бути діалог, розуміння, і я сьогодні такий діалог веду, передусім, з фермерами", - зауважив Гройсман.

Він додав, що опрацювання моделі обігу земель в Україні - надчутливе питання, яке потребує ретельного обговорення й залучення широкого кола громадськості.
 

Гройсман підкреслив, що виступає категорично проти продажу землі іноземцям та продажу землі великим агрохолдингам. І додав, що розмір земельної ділянки, яку матиме змогу придбати будь-який громадянин України, не перевищуватиме 200 га.

 ЄБРР прокредитує виробника курятини на $5 млн

Про це повідомив у Facebook старший радник банку Антон Усов.

За його інформацією, кошти будуть надані на будівництво бойлера на біомасі, який дозволить підвищити операційні та екологічні показники компанії.

Паровий бойлер на біомасі потужністю 12 тонн/год. дасть можливість скоротити споживання води на 60%, природного газу ‒ вп'ятеро. Після введення в експлуатацію бойлер забезпечить скорочення викидів діоксиду вуглецю на 9,3 тис. тонн на рік.

Антон Усов уточнив, що кредит супроводжуватиметься стимулюючим грантом у розмірі $850 тис., який буде надано в рамках програми ЄБРР «Центр фінансування і передачі технологій пом'якшення кліматичних змін» (ФІНТЕК), яка створена з метою передачі технологій у сфері пом'якшення кліматичних змін та адаптації до них.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


ДФС проводить обшуки на українських спиртзаводах

Про це заявив перший заступник глави Державної фіскальної служби (ДФС) Сергій Білан, передає Інтерфакс-Україна.

«Почали масштабний наступ на тіньовий ринок спирту. Просто зараз на 41 спиртзаводі проходять обшуки. Спецоперація, яку податкова міліція проводить під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури, спрямована на припинення протиправної діяльності у сфері незаконного виробництва та реалізації підакцизної продукції», ‒ написав Сергій Білан на своїй Фейсбук-сторінці.

«Лівий спирт виготовляється з неврахованої сировини, продається за готівку, ‒ додав він. ‒ Існування такого тіньового ринку в спиртовій галузі призводить до мільярдних втрат державного бюджету та несе серйозні ризики для здоров'я населення через неякісну продукцію, яку з нього виготовляють».


 

Ваш вибір 'Цікаво'.


В Україні скорочується виробництво молочних продуктів

Про це повідомляє Держстатистики.

Виробництво йогурту та інших ферментованих молока чи вершків протягом звітного періоду порівняно з червнем 2016 року скоротилось на 6,6% і становило 34,8 тис. т. Порівняно із травнем поточного року виробництво скоротилось на 8,8%.

Крім того, протягом звітного періоду виробництво рідкого обробленого молока в Україні скоротилось порівняно із червнем 2016 на 3,4% — до 76,7 тис. тонн, порівняно з травнем 2017 — на 6,5%.

Протягом червня поточного року сиру свіжого неферментованого (включаючи кисломолочний сир) було вироблено 5,2 тис. тонн, що на 2,1% менше, ніж за червень минулого року. Порівняно з травнем виробництво скоротилось на 12,7%.

Щодо обсягу виробництва вершкового масла, то у червні він склав 11,7 тис. тонн, що на 4% більше порівняно із червнем 2016 і на 3,9% ― порівняно із травнем 2017.

Випуск сирів сичужних та плавлених зріс на 2,3% (червень до червня) — до 10,1 тис. тонн, а в порівнянні із травнем поточного року — скоротився на 4,7%.

Ваш вибір 'Цікаво'.