178171

Голландія і Бельгія продають в РФ груші під виглядом африканських

Про це повідомляє De Volkskran з посиланням на переговори експортерів та імпортерів.

Ділки приховують країни походження фруктів за допомогою фальшивих сертифікатів, куплених за хабарі. До Росії груші прибувають через Литву і Білорусь під виглядом африканських.

Використовуючи цю схему, контрабандисти заробили з початку введення санкцій 240 млн євро, відправивши в Росію 70 тис. т голландських і бельгійських груш. При цьому продавці з цих двох країн заробляють на цьому 56 млн євро щорічно. Щодня вони відправляють 10 фур на схід.

У серпні 2014-го у відповідь на введені ЄС економічні санкції РФ заборонила ввезення м’яса, риби, молока, овочів і фруктів з Євросоюзу. До цього моменту в Росію експортувалася кожна третя бельгійська груша і кожна шоста голландська.

Міністерство сільського господарства Нідерландів повідомляє, що до нього лише дійшли “чутки” про контрабанду, і чи причетні до неї голландські компанії, йому невідомо. При цьому міністерство вважає, що Росія сама повинна відповідати за власну заборону на імпорт.

До червня 2018 року ЄС і національні уряди компенсували своїм садівникам втрату російського ринку, шукали нові напрямки для «Конференції». Однак, за словами фермерів, ці дії не принесли істотних плодів.

Нові ринки не в змозі конкурувати з величезним російським. Наприклад, на Близькому Сході голландська і бельгійська груша вважається плодом 2 класу з-за її плям іржі.

«Ми завжди підозрювали, що частина наших фермерських груш потрапляє в Росію, але не знали, що це відбувається у такому масштабі», – хапається за голову Джерард Ван Ден Анкер, голова NFO – голландської організації фруктових фермерів.

Учасники ринку в Нідерландах і Бельгії підозрюють, що російські чиновники закривають очі на контрабанду, тому що самі заробляють на цій торгівлі. За даними Россільгоспнагляду, з 2015 року він перехопив тільки одну вантажівку з голландськими грушами.

Ні для кого не секрет, що санкції в РФ порушуються, пише видання. Популярні продукти, яким немає альтернативи в російському агро, наприклад, голландський болгарський перець і іспанська персик, вільно продаються в супермаркетах.

Джерело: agroday.com.ua

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Внутрішній ринок зернових культур в очікуванні зростання цін

Якщо на споті зернова переважно дорожчала як в Європі, так і в США на тлі повідомлень про скорочення запасів в Росії та низької якості врожаю в Аргентині через проливні дощі, то на основних біржових майданчиках в Чікаго і Парижі пшеничні котирування як за найближчим, грудневим ф’ючерсом, так і за наступним, березневим, протягом тижня зазнали подекуди відчутних втрат, повідомляє ПроАгроГруп.

Дещо інша ситуація панувала на світовому ринку кукурудзи. В США за тиждень зернова дешевшала як на споті, так і на біржі. Тим часом у Європі, перш за все у ЄС, експортні ціни на кукурудзу на фізичному ринку зросли, як зросли і котирування січневих ф’ючерсів зернової в Парижі.

Внутрішній ринок основних зернових культур минулого тижня залишався практично стабільним, затиснутий в подвійні лещата, з одного боку, поточної кон’юнктури світового ринку і не надто активного попиту імпортерів, а з іншого - стримування пропозицій якісного зерна (перш за все - пшениці і ячменю) виробниками в очікуванні зростання цін і наявних проблем внутрішніх зернових перевезень. Через це, для прикладу, ціни попиту на високопротеїнову пшеницю і фуражний ячмінь на базисі EXW протягом останніх півтора місяців залишаються без будь-яких змін.

Детальніше читайте в аналітиці від компанії "ПроАгроГруп"

ТОП-7 покупців української замороженої риби

В абсолютному вимірі це на 21% більше, ніж за аналогічний період минулого року, а в грошовому – на 66,5%. У січні-вересні 2017 року було поставлено 375 тонн на $608 тис. Про це повідомила прес-служба Держрибагентства.

Як зазначається, найбільшим покупцем української мороженої риби у 2018 році стала Молдова – 112 тонн на $196 тис. Також серед лідерів – Німеччина (103 тонни на $334 тис.), Угорщина (77 тонн на $194 тис.), Азербайджан (62 тонни на $94 тис.), Румунія (24 тонни на $45 тис.), Грузія (20 тонн на $56 тис.) та Білорусь (20 тонн на $26 тис.).

За підсумками 9 місяців 2017 року найбільше експортувалося цієї продукції до Білорусі (150 тонн на $196 тис.).

У розрізі товарних позицій в січні-вересні 2018 року найбільше було експортовано форелі (54 тонни на $259 тис.), коропа (29 тонн на $84 тис.), оселедця (11,6 тонни на $13 тис.) та іншої мороженої риби (319 тонн на $534 тис.).

За 2017 рік Україною було експортовано 653 тонни мороженої риби (крім рибного філе та іншого м’яса риб) на $1,08 млн.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Консультації щодо аграрних розписок проходять у прямому ефірі

Захід організовано проектом «Аграрні розписки в Україні» за підтримки міжнародної фінансової корпорації (IFC) Групи Світового Банку та Швейцарської Конфедерації в Україні.

Реєстрація та підключення до вебінару за посиланням.

Перший «Прямий ефір з розписками!» стартував 27 жовтня 2018 року.

Довідка:

За три роки існування проекту «Аграрні розписки в Україні» було сформовано та запущено Національний реєстр аграрних розписок, оформлено 703 аграрних розписок на 4,5 млрд грн, до Реєстру постійно підключаються нові нотаріуси.

Скільки картоплі зібрали в Україні

Про це свідчать дані Державної служби статистики, пише AgroTimes.

Урожай зібрано з площі 1319,3 тис. га, що практично така ж, як і торік. Урожайність склала 170,4 ц/га – на 1,7% більше, ніж на 1 листопада 2017 року.

При цьому професійні господарства зібрали лише 0,39 млн тонн картоплі з площі 15,6 тис. га.

Водночас господарства населення – 22,09 млн тонн з площі 1303,7 тис. га. 

Але показник врожайності різниться у 1,5 раза: у професійних господарств – 253,3 ц/га проти 169,4 ц/га у населення.

Держстат зауважує, що дані наведені без урахування тимчасово окупованої території Криму, Севастополя і частини зони проведення АТО.

 

7 млн українців можуть оскаржити земельний мораторій

Про це розповіла суддя ЄСПЛ Ганна Юдківська в інтерв'ю "Європейській правді".

"Я не хочу навіть уявляти цього моменту. Тому розраховую, що держава буде діяти добросовісно, і ми цього уникнемо: мораторій якимось чином буде змінений і більше не означатиме абсолютно непропорційного втручання держави у право власності індивідуума", - сказала Юдківська.

Вона зазначила, що це питання є пріоритетом також для Комітету міністрів Ради Європи, де від України вимагають план дій, як саме ці зміни мають відбутися.

"Причому немає вимоги повністю скасувати мораторій вже завтра. Але держава має щось зробити для 7 мільйонів своїх громадян, щоб не допустити подальшого порушення їхнього права власності", - скала суддя.

В той же час Юдківська підкреслила, що ЄСПЛ, визнавши мораторій таким, що порушує право на власність, у своєму рішення чітко не визначив можливість призначення грошових компенсацій.

"Суд був дуже-дуже обережним щодо цього чутливого питання. Ми добре пам’ятаємо сумний досвід із пілотною "справою Іванова", після якої до нас надійшло тисячі схожих скарг. Та якщо у справі Іванова є 200 тисяч потенційних заявників, права яких порушені, то у справі щодо мораторію їхня кількість може сягати 7 мільйонів", - сказала вона.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.