182818
178171

Господарям нагадали про вчасну інвентаризацію поголів’я

Суб’єкти господарювання, що займаються утриманням та розведенням великої рогатої худоби, овець і кіз, зобов’язані щороку здійснювати інвентаризацію поголів’я тварин у господарстві в розрізі статево-вікових і виробничих груп відповідно до наказів Міністерства аграрної політики та продовольства України від 04 грудня 2017 року № 642 "Про затвердження Порядку ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби та Порядку оформлення і видачі паспорта великої рогатої худоби", та від 16 січня 2018 року № 20 "Про затвердження Порядку ідентифікації та реєстрації овець і кіз".

Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

Вчасна інвентаризація поголів’я дасть можливість власнику тварин:

-                забезпечити вчасне проведення лікувально-профілактичних заходів;

-                захистити інтереси у випадках виникнення юридично-спірних питань, що стосуються власних тварин;

-                звірити дані щодо наявних тварин для отримання державних дотаційних коштів та уникнення розбіжностей у даних, що надає господарство і які підтверджуються даними Єдиного державного реєстру тварин.

Для уникнення непорозумінь під час проведення на підприємстві заходів державного ветеринарного контролю рекомендуємо звернутися до державної установи ветеринарної медицини, під контролем якої перебуває господарство в області, для проведення інвентаризації поголів’я згідно з даними Єдиного державного реєстру тварин.

"Просимо завчасно повідомляти відповідні державні установи  ветеринарної медицини про намір провести інвентаризацію тварин у вашому господарстві для узгодження термінів зі спеціалістами цих установ", - йдеться у повідомленні.

Для отримання роз’яснень Держпродспоживслужба просить звертатися до державної установи ветеринарної медицини або до структурного підрозділу Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» в області, адресу та контактний телефон якого можна знайти за посиланням.В Оршівцях горіла тваринницька ферма

Ввечері 21 січня сталася пожежа на тваринницькій фермі в Оршівцях Чернівецької області. Вогонь виник в підсобному приміщенні стайні. Про це повідомляє портал Вільне Життя.

На пожежу виїхали підрозділи ДПРЧ-9 м.Кіцмань та МПО Неполоківці. Рятувальникам вдалося швидко локалізувати і ліквідувати вогонь.

Вогнеборці не допустили розповсюдження вогню на решту будівлі стайні, де знаходилась худоба. Вогонь знищив речі домашнього вжитку, вікна та двері у підсобці, стіни і стеля приміщення — закопчено.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Україна вже закрила три квоти на безмитний експорт до ЄС

Тенденція до стрімкого закриття зазначених квот спостерігається з початку дії Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС. Не дивлячись на вичерпання квот безмитного ввезення, експорт даних продуктів буде продовжуватися і надалі, повідомляє прес-служба УКАБ.

У порівнянні з аналогічним періодом 2018 року спостерігається пришвидшення темпів закриття квот на оброблений крохмаль, цукор, солод та пшеничну клейковину, які вже закриті на 17%, 38% і 44% відповідно.

Натомість, у порівнянні з минулим роком змінилась ситуація з поставками оброблених томатів у межах квот. На сьогодні використано лише 3%, у той час як в минулому році станом на 20-ті числа січня було використано 11%.На Миколаївщині перекинулася фура з 6 тисячами курей

Фуру MAN занесло через сильну ожеледь на ділянці дорозі в районі повороту на село Гур’ївка. Її розвернуло поперек дороги і напівпричіп з вантажем перекинувся.

В результаті аварії ніхто з людей не постраждав. Автомобіль отримав значні механічні пошкодження.

«У напівпричепі автомобіля знаходилися 6 тисяч курей у клітках, які водій віз з Херсона на м’ясокомбінат в місто Кам’янець-Подільський, значна частина клітин з птахами розсипалася по дорозі, частина ящиків розірвалася, і кури з них розбрелися в різні боки», — йдеться у повідомленні.

Джерело: agravery.com

Ваш вибір 'Подобається'.


Україна нарощує експорт курятина

Про це свідчать дані Державної фіскальної служби, передає УНН.

За рік Україна збільшила поставки курятини за кордон на 30% (у грошовому вираженні), за останні два роки - на 73%. За останні три роки Україна наростила експорт м'яса птиці на 123%.

Загалом у 2018 році Україна експортувала 328 тис. тонн м'яса птиці загальною вартістю 506,6 млн дол.

Минулого року у списку найбільших країн-імпортерів української курятини були Нідерланди, Словаччина та Саудівська Аравія. За рік країни спожили майже 230 тис. тонн української курятини.

Додамо, що Нідерланди потрапляють до списку найбільших поціновувачів української курятини щорічно, починаючи з 2015 року. Натомість Словаччина і Саудівська Аравія вперше потрапили до трійки найбільших країн-імпортерів української курятини у 2018 році. Раніше українську курятину активно купував Ірак та Єгипет.

Нагадаємо, українська курятина експортується до 80 країн світу. Торік Україна піднялася на 6-е місце у глобальному рейтингу експортерів, обігнавши Росію і Канаду. У країнах ЄС Україна увійшла до трійки головних постачальників.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Під Полтавою на сміттєзвалищі встановили біогазову електростанцію

На Макухівському полігоні, на який звозять тверді побутові відходи з Полтави, запрацювала електростанція на звалищному газі. Станцію ввело в експлуатацію ТОВ «Кліар Енерджі-Кременчук» 1 січня 2019 року, повідомляє agro-business.com.ua.

Зазначається, що на сміттєзвалищі пробурили 44 свердловини глибиною 12 м, а потім побудували біогазову електростанцію, до складу якої входить газоочисна система, де відбувається фільтрація газу, генератор, де метан перетворюється на електроенергію, та трансформаторна.

Метан зі свердловин потрапляє спочатку до газотранспортної системи, яка знаходиться під землею, а потім до газоочисної системи, де фільтрується і подається у генератор для виробництва електроенергії.

«За допомогою високотехнологічного австрійського обладнання ми переробляємо газ-метан в електричну енергію, - розповідає директор ТОВ «Кліар Енерджі Кременчук» Сергій Дяковський. - Щороку 600 кВт-год електричної енергії дозволять заміщувати близько 2 млн куб. м природного газу або економити 20 млн грн. бюджетних коштів».

Станція працює без зупинок. «Отриману електроенергію продаємо у ДП «Енергоринок» за «зеленим» тарифом, - каже Сергій Дяковський. - Плануємо добувати метан на Макухівському полігоні щонайменше 20-25 років».

За його словами, біогазова установка вироблятиме 5 млн кВт-год електроенергії у рік.

У будівництво станції, яке тривало у вересні-грудні 2018 року, вклали 35 млн грн інвестицій. Передбачається, що проект окупиться через 5 років.

На Полтавщині біогазова електростанція на Макухівському сміттєзвалищі стала для «Кліар Енерджі-Кременчук» другою, перша знаходиться у Кременчуці.

У 2019 році компанія планує запустити в роботу ще чотири біогазових електростанції на сміттєзвалищах України.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.