182818
178171

Гречані цукерки та гарбузові профітролі: в Україні з’явилися нові унікальні солодощі

Про це розповіла Інна Репетій, директорка ТОВ “Аграрний хутір” з Київщини, пише SEEDS.

Саме це агропідприємство, яке вже не перший десяток років займається вирощуванням овочевої, зернової, плодової продукції, випускає під торговою маркою “Мар Міра” ще й такі незвичайні солодощі.

“В зв’язку з тим, що ми багато разів приймали участь у таких заходах і фестах, ми вирішили представити продукти, які будуть екологічно чисті, з нашої вирощеної продукції. Таким чином і виникла торгова марка “Мар Міра”, – розповіла Інна Репетій під час ГарбузFestу, організованого ГО “Об’єднання Аграріїв”.

За її словами, “кондитеркою” товариство займається тільки перший рік, а от соки ТМ “Хутір сік” виробляють майже 5 років.

“Гречані цукерки – це взагалі ноу-хау. В Україні вперше ми їх представили на ГречкаFest. До ГарбузFest ми зробили профітролі з гарбузовою начинкою. Ніхто навіть не розуміє, що то гарбуз – всім дуже смачно. Ще ми підготували апельсиново-гарбузові мафіни.

Ексклюзивний і дуже смачний рецепт”, – розповідає директорка “Аграрного хутора”.
Цьогоріч “Аграрний хутір” не тільки розпочав виробництво нових незвичних солодощів, а й став вирощувати абсолютно новий сорт чорної солодкої кукурудзи. На ГарбузFest товариство презентувало власну українську варіацію на традиційний чилійський напій “чіча морада”, який виготовляють на основі чорної кукурудзи.

Цей напій абсолютно безалкогольний і в Україні його продаватимуть під власною назвою “чічакорн” – зараз назва напою саме в процесі патентування, розповіла директорка “Аграрного хутора”. Де і як його продаватимуть, наразі невідомо – комерційна таємниця, яку виробники обіцяли презентувати вже найближчим часом.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


З початку року аграрних розписок оформлено на 8 млрд грн

Про це повідомляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

Згідно з повідомленням, кількість оформлених  аграрних розписок з початку поточного року зросла на 721 одиницю – до 1238 штук.

«Всього з початку впровадження аграрних розписок в аграрний сектор залучено понад 14,5 млрд грн, а їх загальна кількість становить 2116», – йдеться в повідомленні.

Крім того, з усіх укладених аграрних розписок 60% – фінансові, що передбачають відносини в грошовій формі. Середній розмір зобов’язань за однією фінансовою аграрною розпискою – 5,8 млн грн, а за товарною – 8,4 млн грн.

Як зазначається, більше 130 компаній кредитуються за аграрними розписками, серед яких і українські, і міжнародні підприємства.

Джерело: AgroTimes

Ваш вибір 'Подобається'.


LOZOVA MACHINERY підкорює ринок Молдови

Спільно з офіційним дилером – компанією «Carvidon Service» SRL український бренд презентував коротку дискову борону ДУКАТ з шириною захвату 5 метрів в класичній комплектації з прутково-клітьовим катком. У місцевих фермерів популярні моделі з невеликим захватом від 2,5 до 6 метрів.

Аграрії цінують в бороні маневреність, високу ефективність і продуктивність, а також якість і швидкість обробки ґрунту. За підрахунками деяких власників господарств, застосовувати агрегати вигідно, оскільки це дозволяє знизити витрату палива і скоротити кількість операцій.

«Молдавський ринок стає більш ємний, коментує начальник відділу продажів Марина Каменєва. – Місцеві фермери все більше віддають перевагу сегменту продуктивної і якісної техніки. ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ повністю відповідають запитам вимогливих клієнтів».

Сьогодні LOZOVA MACHINERY пропонує ряд прогресивних рішень, серед яких повне оснащення всіх дисків, катків і шарнірів рам необслуговуваними підшипниками HARP AGRO і необслуговуваними підшипниковими вузлами HARP AGRO UNIT. Варто також відзначити, опцію змінних катків, передбачених для будь-яких видів ґрунтів.

Все більше молдавських аграріїв знайомляться з технікою ЛОЗІВСЬКИХ МАШИН. У 2019 році фахівці «Carvidon Service» SRL представляли українські агрегати на сезонних Днях поля, а також провели серію демо-показів, охопивши всі регіони Молдови.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Вітчизняний ринок томатів і картоплі на межі катастрофи

За 9 місяців поточного сезону в Україні показники імпорту томатів вже перевищили обсяги закупівель за весь 2018 рік. При цьому їх експорт істотно знизився. Станом на 1 жовтня Україна експортувала за кордон всього 6 тис. тонн томатів, що стало найнижчим показником за останні 8 років. Про причини такої ситуації і майбутньому овочевого ринку України EastFruit розповів директор запорізького ТОВ «Агрокоин» Володимир Вишняков, що спеціалізується на вирощуванні томатів.

На думку аграрія, суттєві проблеми з вирощуванням помідорів та картоплі в Україні спричиняє карантинний шкідник томатна міль  – Tuta absoluta.   

Якщо раніше наші аграрії експортували свою продукцію до країн Балтії, в Білорусь, виграючи за рахунок цін, то зараз фітосанітарні служби не пропускають український товар, говорить Володимир Вишняков.

За його словами, проблеми зі шкідниками бували кожного року. Але не в таких масштабах. Цього ж року томатна міль настільки розмножилася, що її можна виявити буквально в кожному регіоні України. Причому з томатів шкідник переключився на картоплю та баклажани.

«І виходить всюди, куди завезли заражений томат, там через півтора року томатна міль завдасть катастрофічного удару, під який потрапляє в першу чергу картопля», – говорить Володимир Вишняков.

«Виробники вже залишаються не те, що без прибутку, а йдуть в мінус. У моєму розумінні, через півтора року овочевий ринок України очікує крах. Уявіть: зібрана картопля в підвалі не пролежить навіть місяць-два через те, що черв’ячок молі його просто знищить, і нічого не залишиться до весни».

Виробник додає: ще півроку тому аграрії недооцінювали масштабів проблеми. Але ж шкідник розмножується шаленими темпами: один метелик томатної молі за тиждень відкладає близько 100 тисяч яєць. І їх досить складно знищити. «З кожного яйця через тиждень з’являється черв’ячок, який через кілька днів стає метеликом – і так по колу», – говорить Володимир Вишняков.

Ситуація ускладнюється тим, що звичайні домогосподарства не обробляють фунгіцидами свій урожай, і їх грядки стають розсадниками шкідника для інших господарств. Зрештою в перспективі Україна може втратити зовнішні ринки для експорту томатів.

«Ми здатні вирощувати овочі самостійно і забезпечити ними внутрішній ринок, але вивозити за межі країни ми не зможемо. Ми вже зараз не можемо експортувати. Відповідно в перспективі ми втратимо зовнішні ринки збуту», – зазначає Володимир Вишняков.Уряд удосконалив правила здійснення органічного виробництва

Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства.

Урядова постанова встановлює детальні правила органічного рослинництва, тваринництва (в тому числі, специфічні вимоги до органічного птахівництва та бджільництва), грибівництва, аквакультури, виробництва органічних морських водоростей, органічних харчових продуктів та кормів, заготівлі органічних об’єктів рослинного світу, а також особливості застосування винятків, ведення паралельного та одночасного виробництва, зберігання, перевезення та маркування окремих видів органічної продукції.

Ухвалення постанови має на меті забезпечити належне та ефективне функціонування ринку органічної продукції, а також створити прозорі умови ведення господарської діяльності у сфері виробництва та обігу органічних продуктів. 

Також нові правила ведення господарської діяльності у сфері органічного виробництва дозволять знизити рівень забруднення атмосферного повітря, води, земель синтетичними речовинами, у тому числі агрохімікатами, пестицидами, а також відходами тваринництва, сформувати якісні умови утримання певних видів тварин для задоволення їхніх поведінкових потреб. 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Скільки землі обробляють холдинги, фермери та ОТГ - дослідження

AgroPolit.com і сервіс автоматичного аудиту земельних ділянок Feodal.online підготували дослідження щодо земель, які обробляють холдинги, фермери та ОСГ у 2017-му, 2018-му та на 1 червня 2019 року.

У дослідженні бралися дані статистичної звітності про результати посіву, подані товаровиробниками трьох категорій — ОСГ, фермерами та холдингами. Дві останні групи поділили на підгрупи, щоби показати максимально точну розбивку по обробітку земель. Аби отримати максимально точні дані, землі, які належать фермерам,  розділили на 4 підгрупи:  
1. 0 до 500 га 2. 500 до 1000 га 3. 1000 до 5000 га 4. 5000 до 10 000 га

Холдинги розділили на 3 підгрупи:  
1.10 тис. га до 30 тис.га

2.30 тис. га – 50 тис.га

3. 50 тис. га

У останній графі холдингів (із розміром +50 тис. га і більше) ви не побачите компаній із земельним банком понад 200 тис. га.  Тому що такі великі агрохолдинги складаються із кількох менших юркомпаній, які і представлені у цій розбивці залежно від їхнього зембанку.

"Динаміка даних, наведених у графіку, дає можливість зробити наступні висновки: кількість відзвітованих підприємств зменшується за збільшення посівних площ і це свідчить про консолідацію агробізнесу в меншу кількість юросіб та збільшення «офіційного» обробітку землі. Наприклад, у Львівській області збільшення посівних площ пов'язане з розлісненням полів, а вже в Кіровоградській статистика свідчить про вихід бізнесу з «тіні» (неофіційного обробітку)», — говорить засновник «Feodal» Андрій Дем’янович.

У 2017 році загальна площа під посівами сільськогосподарських культур становила 27,046 млн га. На цих землях працювали 40,011 тис. аграрних компаній (принаймні ті, хто відзвітував про свою діяльність). Серед них юридичними особами було засіяно 18,9 млн га, а особистими господарствами (ОСГ) – 8,1 млн га.Варто зауважити, що серед цих 40 тис. компаній, фермерських підприємств було зареєстровано 39,864 тис. і вони обробляли 15,9 млн га.У свою чергу, холдингів у 2017 році нараховувалося 146, вони обробляли приблизно 2,9 млн га.Вже у 2018 році ситуація почала змінюватися: загальна площа посівів с/г культур збільшилася до 27,682 млн га. Загальна кількість аграрних підприємств дещо зменшилася. Їх стало 39,561 тис.З них юридичні особи засіяли 19,2 млн га, а ОСГ – 8,3 млн га. Серед зареєстрованих компаній фермерських господарств було 39,401 тис. фермерських господарств (на 463 менше, ніж у 2017 році), які обробляли 15,7 млн га; а холдингів нараховувалося 160 (на 14 більше, ніж у 2017 році) і вони обробляли 3,5 млн га.У 2019 році (на 1 червня) тенденція на збільшення засіяних масивів (чи деклараціїї про це відповідним держслужбам) збереглася: загальна площа посіву збільшилася до 27,842 млн га. Загальна кількість компаній, які відзвітували про посів, виявилася дещо меншою за попередній рік – 38,451 тис. З них ОСГ засіяли 8,393 млн га, а юрособи – 19,449 млн га.Фермерські підприємства у кількості 38,268 тис. (на 1,133 тис. менше, ніж у 2018 році) господарювали на 15,9 млн га. У свою чергу, холдинги, яких налічується 160, збільшили показники оброблюваних земель до 3,6 млн га.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.