178171
182818

Гроші за теля або субсидія?

Власники телят не поспішають подавати заявки на отримання дотації від держави за утримання молодняка великої рогатої худоби, щоби не втратити субсидію. Про це пише видання «Агроінсайдер».

Селяни обрали позицію «очікування», щоби пройти процес підтвердження отримання субсидії за комунальні послуги. Додатковий дохід у вигляді агродатації за утримання ВРХ може вплинути на суму середньомісячного доходу сім’ї. А відтак про субсидію на «комуналку» доведеться забути.

У Мінагрополітики заявили, що очікують піку запитів за програмою для громадян у вересні-жовтні. Тож таким чином урядовці побічно підтверджують ситуацію зі штучним уповільнення темпів дії програми дотації.

За словами Ярослава Жаліла, директора з аналітичної роботи Інституту суспільно-економічних досліджень, люди часто не прагнуть отримувати подібні види допомоги, побоюючись втратити права на субсидію.

«Вичікувальна позиція жителів села по дотації на телят пов’язана з розумінням техніки розрахунку субсидії і тим, наскільки людина в змозі прорахувати, що вона втрачає і що знаходить», - вважає Ярослав Жаліло.

Такої ж думки і екс-міністр праці та соціальної політики України Іван Сахань. За його словами, субсидії сприяють тінізації економіки, бо люди приховують свої доходи, і треба шукати форму, як не допустити подвійних або потрійних виплат з бюджету. Екс-міністр каже, що програма житлових субсидій в Україні існує близько 20 років і на старті виконувала функції підтримки малозабезпечених сімей, але її теперішній масштаб вимагає іншого підходу до розрахунку паралельних виплат.

«Це природно, коли люди шукають можливість отримати додаткові доходи з двох або з трьох джерел, а держава, в свою чергу, буде шукати якісь форми, щоб не допустити перетікання коштів з одного джерела в інше», - каже Сахань.

Фахівці вважають, що держава має запровадити єдиний реєстр, де за податковим номером можна побачити всі виплати: соціальну допомогу, доходи, дотації, субсидії та інше.

Джерело: agro-business.com.ua

Ваш вибір 'Цікаво'.


Особливості захисту посівів цукрових буряків від бур’янів

Без перебільшення можна констатувати, що за неправильного догляду за посівами небажана рослинність здатна завдати значної шкоди урожаю цукрових буряків, а за його відсутності шансів вижити у рослин культури немає.

За даними Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків, зниження продуктивності культури відбувається через порушення агротехнічних елементів у технології вирощування. Недостатнє контролювання забур’яненості посівів може знизити врожайність на 5,0-10,0 т/га і більше.

«Для успішного захисту посівів цукрових буряків від бур’янів потрібно враховувати цілий ряд факторів, основними серед яких є видовий і кількісний склад бур’янів, фази їх розвитку, погодні умови, характеристики ґрунту, стан рослин культури, вибір препаратів та норм внесення, підбір сумішей, в яких взаємодія гербіцидів має характер синергізму і т.д. Посіви цукрових буряків – це фітоценози, які штучно створені людиною, тому без її догляду і підтримки їх повноцінне існування неможливе», - зазначає Олександр Мигловець, керівник відділу розвитку продуктів та сервісів ЗЗР  корпорації UKRAVIT - найбільшого українського виробника ЗЗР та мікродобрив.

Він підкреслив, що будь-яка хімічна система захисту буряків цукрових від бур’янів включає три-чотири послідовних обприскування. Проти ранніх ярих та зимуючих видів бур’янів під час першого обприскування застосовують гербіцид Віталон Експерт, КЕ (фенмедифам, десмедифам та етофумезат) в нормі 1,0-1,2 л/га у поєднанні з гербіцидом Голдікс, КС (метамітрон) з нормою витрати 1,0-1,5 л/га.  Перевагою такого поєднання є пролонгована дія суміші, адже Голдікс, потрапляючи на поверхню ґрунту, створює захисний екран, що перешкоджає появі сходів дводольних та злакових бур’янів упродовж тривалого періоду, ефективно знищує перерослі види лободи та інших бур’янів. Крім того, суміш не є фітотоксичною до культурних рослин, і має ґрунтову та листкову активність.

Для надійного захисту від змішаного типу забур’яненості рекомендоване трьохкратне використання бакової суміші тих самих препаратів – Віталон Експерт, КЕ у нормі 1,0-1,2 л/га + Голдікс, КС у нормі 1,0-1,5 л/га. Обприскування розпочинають, коли культура перебуває у фазі «пара листочків» з інтервалом у 7-10 діб, залежно від гідро-термічних умов.

У другій половині вегетації виникає необхідність у контролі основних хвороб (борошниста роса, церкоспороз, рамуляріоз та ін.) Застосування високоефективного, трьохкомпонентного фунгіциду  Аякс, КС (тіофанат-метил, 310 г/л + епоксиконазол, 120 г/л + тебуконазол, 70 г/л)  у нормі 0,4-0,6 л/га дозволить на тривалий час захистити  посіви від широкого спектру хвороб. Основною превагою є поєднання трьох діючих речовин, що мають різний механізм дії, спектр  та захисний період.

Крім того, протягом вегетації для збільшення урожайності та цукристості обов’язковим є двох- або чотирикратне листкове підживлення  Авангард Р Буряк за норми 1,5-2,0 л/га та Авангард Р Бор з нормою витрати 1,0-1,5 л/га.

«При виборі якісних ЗЗР українським фермерам варто звертати увагу на вітчизняного виробника. Це суттєво заощадить кошти агровиробників, адже, дуже часто, при купівлі іноземних препаратів споживач переплачує за бренд. Вся продукція Компанії UKRAVIT виробляється на новітньому обладнанні. При цьому відбувається дотримання трьох головних принципів: продукт має якісно виконувати свої основні функції, він має давати споживачу більший і якісніший врожай, а також відповідати найсуворішим екологічним стандартам. Тому ми гарантуємо нашим партнерам високу якість за прийнятною ціною. Контроль якості препаратів, які виробляє наша Компанія, не поступається, а іноді, навіть, перевищує відповідну процедуру відомих мультинаціональних корпорацій. З року в рік UKRAVIT удосконалює власне виробництво з метою надання агровиробникам якісних ЗЗР, що відповідають вимогам часу»,- підкреслив Олександр Мигловець.

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

З питань продажу та співпраці звертатися:
ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.
Гаряча лінія: 0 800 301 401

 

Ваш вибір 'Подобається'.


Бізнес на вирощуванні мідій окупається за три роки

Про це свідчать розрахунки, проведені ресурсом lazy-and-rich.

Фахівці зазначають, що попит на мідії порівняно з пропозицією – колосальний. Це одна з небагатьох малозайнятих ніш. Відлякує підприємців від цього напрямку доволі високий стартовий капітал та трудомісткість самого процесу вирощування мідій. Проте за умови продуманої організації бізнес на мідіях є успішним.

Серед плюсів — безкоштовна сировина. Мальків можна відловити прямо в морі. Окрім того, не доведеться витрачатися на відгодівлю, молюски харчуватимуться водоростями і дрібним планктоном прямо в воді.

Для вирощування мідій підійде акваторія Чорного та Азовського морів. Молюсків закріпляють на спеціальних колекторах в огородженій зоні, аби їх не змило течією. Як підростуть — збирають.

Мідії дуже плодючі. Одна особина дає 10 тис. личинок приплоду. Отримати його можна двічі на рік — восени і навесні. А «урожайність» одного господарства сягає 300-600 тонн на рік.

Аби виділили акваторію для ведення рибного господарства, доведеться скласти проект, в якому вказати біологічне обґрунтування, порядок і термін експлуатації. Розробка такого проекту вартуватиме $3000.

Ще одна витратна частина — установка блоків. На оренду судна, оплату послуг водолазів тощо доведеться витратити $20 тис. Ще до $1500 складуть витратити на канат і поплавки для однієї лінії.

З 4 метрів такого канату можна зібрати 60 кг мідій. При цьому фахівці зазначають, що бізнес буде рентабельним, якщо продавати від 200 тонн молюсків. Продаючи 300-500 тонн при гуртовій ціні $1,25 за кілограм неочищених молюсків, за рік можна виручити від $375 тис. доходу.

Більше вдастся заробити, якщо продавати чисте м’ясо. Воно коштуватиме $1,5 за кожні 100 грамів.

Джерело: agroday.com.ua

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Михайло Поплавський переключився на агробізнес

Про це він повідомив у своєму Instagram, пише Куркуль.

«Я щасливий, що я сьогодні в рідному селі, що я разом зі своїми односельцями відкриваю нові проекти для свого рідного українського села Мечиславка. Збережемо село — збережемо Україну», — заявив на Михайло Поплавський під час урочистого відкриття ферми.

У минулому році Михайло Поплавський зареєстрував два торгових знаки: "Ковбаса" Ректорська "і" Ковбаса "Професорська".

Синові Михайла Поплавського Олександру належить ТОВ "Ятрань", також він разом з Дмитром Діденко володіє ТОВ "Ятрань-Агро" (обидва - Кіровоградська обл.).
Продукція "Ятрань" та "Ятрань-Агро" реалізується в 14-ти еко-магазинах мережі "Поплавок". Асортимент магазинів налічує більше двохсот одиниць - м'ясну і молочну продукцію, овочі, фрукти, масло, соки, напої власного виробництва, мінеральну воду, домашні соління і консервацію.

Згідно з інформацією на сайті мережі "Поплавок", власний м'ясний цех фермерського господарства "Ятрань" випускає більше 30-ти найменувань ковбасних виробів. Міні-завод з виготовлення безалкогольних напоїв забезпечує виробництво фірмових напоїв - "Домашній квас", "Компот", "Томатний сік", хліб і випічка готуються у власній пекарні.

 Штучний інтелект пасе корів, слідкує за поведінкою та виявляє хвороби

Система отримала назву «Іда» і покликана зробити молочну ферму якомога більш ефективною, пише agroday.com.ua.

«Іда» збирає дані про корів у стаді, аналізує їх і видає рекомендації фермеру.

Наприклад, система може попередити про захворювання маститом, проблеми з харчуванням або кульгавість. Вибрати найбільш підходящу корову для запліднення і розведення.

Також винахід відстежує поведінку корів і може «розповісти», як на тварин вплинули ті чи інші зміни на фермі.

До того ж, за рахунок технології штучного інтелекту «Іда» постійно навчається, тобто вдосконалює сама себе.

Система вже доступна в Канаді. Для подальшого розвитку розробники залучають додаткове фінансування. Зокрема, $4,2 млн вдалося залучити на платформі Connecterra. Проект також підтримали в ЄС, виділивши грант у рамках програми Horizons 2020.

Останнє було вкрай складним, адже зазвичай в рамках програми фінансування отримують лише 2% бажаючих. А це означає, що проект використовує найбільш прогресивні технології, кажуть фахівці.Працівників сільського господарства в Україні стає все менше

Про це повідомляє Державна служба статистики, пише landlord.ua.

Загалом у сільському господарстві, лісовому господарстві та рибному господарстві у першому кварталі було зайнято 409,4 тис. штатних працівників. Разом з цим 13,7 тис. працювали за цивільно-правовими договорами і 8,8 тис. – за сумісництвом.

Зокрема у сільському господарстві було зайнято 348,2 тис. штатних працівників, 10,7 тис. працювали за цивільно-правовими договорами, 8,4 тис. – за сумісництвом.

Найбільша кількість штатних працівників сільського господарства зареєстрована у Полтавській області – 30,4 тис., за цивільно-правовими договорами – у Черкаській (1,3 тис.), за сумісництвом – у Полтавській та Чернігівській (0,8 тис.).

Дані підготовлено за результатами державного статистичного спостереження «Обстеження підприємств із питань статистики праці», яким охоплені юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб.

Інформація наведена без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Ваш вибір 'Подобається'.