174499

Група «РОСТОК-ХОЛДИНГ» завершила збір ранніх зернових

Озиму пшеницю зібрано на площі 6,7 тис. га (2017: 7,7 тис. га). Загальний валовий збір становить 40,9 тис. тонн (2017: 51,1 тис. тонн). Урожайність склала 6,1 тонн з гектара (2017: 6,7 тонн/га). На окремих полях урожайність сягнула 8,7 тонн/га.

Валовий збір ярового ячменю збільшено майже в 1,5 рази до 25,1 тис. тонн (2017: 17,5 тис. тонн) з площі 5,1 тис. га (2017: 3,3 тис. га). Середня врожайність склала 4,9 тонн/га (2017: 5,3 тонн/га). На окремих полях урожайність сягнула 6,7 тонн/га.

Горох зібрано на площі 1,1 тис. га (2017: 1,0 тис. га). За результатами збору одержано 3,4 тис. тонн (2017: 2,5 тис. тонн). Середня врожайність становить 3,0 тонн/га (2017: 2,6 тонн/га).

«Погодні  умови  нинішнього  року  з самого початку були далеко нелояльними до аграріїв.  Довелося  немало  докласти  сил  і  ресурсів,  щоб  виростити озимі зернові. Та і пора жнив виявилася не менш складною. Активному просуванню збиральних робіт заважали дощі, які не оминули нікого цього року. Майже щодня протягом другої і третьої декади липня були опади.

Тим не менш, наші показники середньої врожайності озимих, ранніх зернових та зернобобових культур є майже вдвічі вищими за середні показники по Україні», — говорить головний агроном групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ» Юрій Лєбєдєв.

Нагадаємо, у 2018 році частка озимої пшениці в структурі посівних площ групи становить 12%, ярового ячменю — 9%, гороху — близько 2%.

Довідка: «РОСТОК-ХОЛДИНГ» — вертикально-інтегрована агропромислова група, що спеціалізується на вирощуванні та реалізації зернових культур, а також виробництві та продажу молока. Під контролем групи близько 60 тис. га. До групи також належать 5 тваринницьких ферм, 3 елеваторні комплекси та ряд торгових компаній.

Перший українсько-американський агрохолдинг продав свої активи

Kyiv Atlantic Group складалася з «Київ Атлантік Україна» (КАУ), Atlantic Farms та Atlantic Farms II. Група розглядала продаж протягом останніх трьох років, пише mind.ua.

«Ми показали підприємства близько 30 різним компаніям ... Для нас було важливо їх одночасно», – зазначив Даніель Свейер.

Компанія була продана німецькому постачальнику олійних, зернових та кормових добавок Agrolife, а два виробничих фермерських господарства – Atlantic Farms Київської області та Atlantic Farms II Черкаської області – були продані «Ерідону», агропромисловій компанії, що належить мультимільйонеру Сергію Кроловцеву.
«Ерідон» та Kyiv Atlantic Group співпрацюють протягом останніх 15 років.

Власниками Kyiv Atlantic Group була сім'я Свейерів (Sweere)  – і датської компанії DUI Holding. Данці приєдналися ще в 2006 році, коли вклали у бізнес близько $10 млн.
Основна причина продажу трьох підприємств була пов'язана з «різними діловими інтересами з нашими датськими партнерами», а також тому, що Тамара та Девід Свейери бажали повернутися у США. Крім того, бізнес-середовище в Україні не було привабливим для міннесотців.

Девід і Тамара Свейери розпочали свою діяльність в Україні в 1990 році з $1 млн, коли вони продали сільськогосподарський бізнес у Міннесоті. Син Даніель офіційно приєднався до компанії в 1994 році. Свейери отримали $2,5 млн  у вигляді грантів уряду США, а також фінансування Європейського банку реконструкції та розвитку у 1995 році. В цілому, будівнитцво об'єкта з переробки сільськогосподарської продукції коштувало їм $20 млн.

Тим не менш, вже екс-власники Kyiv Atlantic Group продовжать свою діяльність в Україні під брендом Multigain, виробничою та дистриб'юторською компанією. Права на володіння Multigain належать компанії Atlantic Brands Ukraine, компанії, яку Свейери створили в цьому році.

Транзакція злиття та поглинання трьох компаній контролюється юридичною фірмою Integrites, яка протягом останніх 8 років співпрацювала з  Kyiv Atlantic Group.

Вітчизняний агрохолдинг планує встановити системи зрошення на Миколаївщині

Про це розповів генеральний директор компанії Олексій Вадатурський, пише agravery.com.

Також він повідомив, що наразі у них відсутні землі під зрошенням.

«Річ у тім, що ми хотіли у Снігурівському районі зробити обладнати зрошення, але, на жаль, ми не змогли загітувати власників землі, щоб вони нам дозволили виконати зрошення на цих полях. Кожен з них думає, що ми зробимо полив на полях, землі будуть дорожчі і вони не зможуть ці землі продати. В них своя внутрішня математика», – зауважив Вадатурський.

В свою чергу, гендиректор підприємства запевнив, що станом на сьогоднішній день представниками компанії ведуться переговори із землекористувачами Снігурівського району, і вже в наступному році вони зможуть запустити полив.

«Я думаю, що у наступному році ми зробимо декілька тисяч поливу на полях у Снігурівському районі», – резюмував він.

Довідка:

«Нібулон» є одним з найбільших українських сільгосптоваровиробників, інвестором і експортером. Підприємство має 44 виробничих підрозділи в 12 областях України, власний суднобудівний-судноремонтний завод і сучасний вантажний флот.

Українській держбанк і цукровий гігант задумалися про вихід на зовнішній ринок запозичень

Теґи: 

Про це повідомляє видання Debtwire, пише НВ.

При цьому, термін розміщення цінних паперів, а також їх обсяг не уточнюється.

За даними Debtwire, про намір розмістити в 2018 році євробонди для фінансування проектів відновлюваної енергетики заявив також глава правління Укргазбанку.

Крім того, відзначається, що плани виходу на зовнішній борговий ринок підтвердили Міністерство фінансів і НАК Нафтогаз України.

Агропромхолдинг Астарта - найбільший виробник цукру в Україні з часткою виробництва близько 25%, земельний банк якого становить 245 тис. га. Також компанія займається виробництвом молока та переробкою сої.

Компанія здійснює діяльність в Полтавській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Житомирській, Чернігівській, Черкаській і Харківській областях.

Найбільшими акціонерами Астарти є бізнесмен Віктор Іванчик і міжнародна фінансова група Fairfax Financial Holdings Limited, акції компанії торгуються на Варшавській фондовій біржі.

Укргазбанк створений в 1993 році і за станом на 1 січня 2018 року держава в особі Мінфіну володіло 94,94% його акцій. Згідно з даними НБУ, на 1 січня 2018 року Укргазбанк за розміром активів займав 4-е місце (69,3 млрд грн) серед 84 банків, що діяли в країні банків.

Найбільший виробник курятини в Україні скорочує продажі

Найбільший український виробник курятини - агрохолдинг Миронівський хлібопродукт (МХП) в квітні-червні 2018 року продав зовнішнім споживачам 153,1 тис. тонн курячого м'яса, що на 3% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це компанія повідомила на Лондонській фондовій біржі в середу, пише НВ.

Так, продажі курятини за підсумками першого півріччя збільшилися на 2% - до 288,4 тис. тонн.

Обсяги виробництва м'яса птиці в другому кварталі 2018 року зросли на 7% - до 155,7 тис. тонн, а за підсумками першого півріччя - на 7%, до 307,9 тис. тонн.

Зазначимо, що за підсумками першого кварталу 2018 року МХП отримав $90 млн чистого прибутку, що в 1,6 рази більше, ніж за аналогічний період 2017 року.

Миронівський хлібопродукт (МХП) - найбільший виробник курятини в Україні. За оцінками самої компанії, вона займає 55% українського ринку курятини. Агрохолдинг також займається виробництвом зернових, соняшникової олії, продуктів м'ясопереробки. На українському ринку МХП представлений брендами Наша Ряба, Легко, Бащинський тощо.

На європейський ринок МХП поставляє охолоджені напівтуші курей, які переробляються, у тому числі, на його підприємствах в Нідерландах і Словаччині.

Засновником і мажоритарним акціонером МХП є український бізнесмен Юрій Косюк, якому належить близько 65% акцій компанії. Решта 35% перебувають у вільному обігу на Лондонській фондовій біржі.

Повернення «смугастого рейсу»: херсонські кавуни незабаром попливуть в столицю

Про це повідомила прес-служба компанії "Нібулон".

Щойно завершилися перемовини генерального директора компанії «НІБУЛОН» Олексія Вадатурського з президентом кооперативу «Південний союз» Олександром Синенком, під час яких було домовлено, що 1-8 серпня, у період оптимального дозрівання херсонських кавунів, буде відправлене перше в цьому сезоні несамохідне судно з 500 тоннами солодкої ягоди. А вже з 15 серпня перша партія кавунів буде доставлена на полиці столичних магазинів.