Грузини допоможуть українським компаніям налагодити виробництво фундука

Як розповів глава грузинської Асоціації Георгій Тодуа, грузинські агрономи часто відвідують Україну і діляться з колегами досвідом і знаннями з виробництва горіха, догляду за врожаєм тощо, пише orehovod.com.

«Українські компанії, члени Української горіхової асоціації, в минулому році придбали з садів Ferrero/AgriGeorgia саджанці фундука. Наші фахівці і головний агроном Ferrero/AgriGeorgia побували в Україні в цьому році, поділилися рекомендаціями та провели консультації. Українська сторона купила у нас до 150 000 саджанців італійських сортів фундука, таких як «Тонда Джіффоні», «Тонда Роману», «Тонда Джентіле Делле Ланге», «Мортарелла» та інші», — розповідає Георгій Тодуа.

Цього року Асоціація виробників фундука Грузії і Українська горіхова асоціація підписали в Одесі меморандум про співпрацю, в рамках якого планується всебічний розвиток взаємин у горіховому секторі.

«За підтримки нашої Асоціації і Ferrero/AgriGeorgia в Україні заклали плантації фундука площею 350 гектарів, в цілому планується розбити нові сади площею кілька тисяч гектарів», — розповідає Георгій Тодуа.

На його думку, Україна, з її помірним кліматом і родючими ґрунтами, має величезний потенціал щодо налагодження масового виробництва даної горіховою культури.

«Фундук для України — досить нова культура, де під цей горіх закладено поки що кілька тисяч гектарів, в той час як в Грузії під фундук відведено близько 70 000 гектарів плантацій. Найважливіше, що українські бізнес-кола дуже серйозно налаштовані на розвиток виробництва горіха. Наша Асоціація буде активно брати участь у цьому проекті і активно ділитися досвідом з українськими колегами», — говорить Георгій Тодуа.

Грузія займає 4-е місце в світі за обсягом виробництва лісових горіхів після Туреччини, Італії та США. За даними Національної служби статистики, у 2017 році виробництво горіхів в Грузії склала 23,7 тис. тонн — на 28,4% менше, ніж у попередньому році, експорт — 17 тис. тонн (зниження на 37,3%), експортна виручка — $83,1 млн (зниження в 2,2 рази).

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Фермерам невигідно транспортувати виноград до інших міст

Везти ягоду на велику дистанцію дрібним фермерам невигідно: потрібно формувати великі партії, а великі агрофірми, які володіють плантаціями, спеціалізуються в основному на технічних сортах, що йдуть на виноматеріал. Таким чином, невеликим господарствам простіше навантажити декількома ящиками або відрами легкове авто і виїхати на найближчий ринок, ніж кооперуватися, пише etcetera.media.

Зауважмо, що дешевий виноград буде лише на півдні України, оскільки фермерам невигідно транспортувати солодку ягоду до інших міст.

Подібна ситуація склалася і з кавунами. Ціна на баштанні не падає нижче 2–2,5 гривні за кілограм, тому комерсанти бояться того, що товар у кінцевій точці маршруту не викуплять і вони опиняться в боргах.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українські вчені вивели гібрид кукурудзи для виробництва біоетанолу

Про це заявив Президент Національної академії наук України Ярослав Гадзало, пише Landlord.ua.

Зокрема, в результаті проведених досліджень виділено лінії, які формували зерно з вмістом крохмалю 73-75%. Зареєстровано гібрид «Росток» з вмістом крохмалю 73,8%. За врожайності 8,14 тонни вихід крохмалю з 1 га становитиме 6 тонн.

«Для України забезпечення власними енергоносіями з налагодженням виробництва пального з рослинної сировини поряд з енергозбереженням — шлях до виходу з енергетичної залежності та зростання економічного потенціалу. Розробка сортів кукурудзи для спеціалізованого використання — з високим вмістом крохмалю, каротину, антоціану — безумовний пріоритет селекціонерів академії», — додав Ярослав Гадзало.

За даними НААН, академія налічує понад 400 ліній основних генетичних плазм для селекції кукурудзи. Таке різноманіття дає можливість синтезувати гібриди за різними біологічними групами, структурою та напрямами використання. Це вивело насінництво кукурудзи на новий рівень і як наслідок привело до динамічного розширення площ ділянок гібридизації, що сягають понад 14 тис. га.

«Авторське право дає можливість проводити первинне насінництво батьківських компонентів понад 230 комерційних гібридів. Це повністю забезпечує потреби вітчизняних виробників за агрокліматичним районуванням, біологічними властивостями і напрямами використання: на зерно, силос, зелену масу, харчові цілі тощо», — наголосив Президент НААН.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Київщині відкриють науково-дослідний насіннєвий центр

«Ми маємо намір у першій декаді жовтня офіційно відкрити науково-дослідний насіннєвий центр по роботі з зерновими колосовими в селі Центральне у Київській області, який був придбаний у Bayer», –  заявив керівник департаменту агробізнесу BASF в Україні, Молдові і країнах Кавказу Тіберіу Діма, пише  AgroTimes.

Насіннєвий центр на Київщині входить до глобальної мережі науково-дослідних центрів компанії. Вже найближчим часом він закриватиме повний цикл виробництва насіння: від створення нових сортів пшениці до презентації розробок в демонстраційному центрі.

Нагадаємо, нещодавно BASF завершив придбання часток бізнесу і активів концерну Bayer. Ця транзакція є стратегічним доповненням до портфоліо засобів захисту рослин BASF, біотехнологічних та цифрових рішень.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ціни на горілку, вино та пиво знову зросли

Про це свідчать дані Держстатистики, передає УНН.

Зокрема, пляшка пива вітчизняних марок об’ємом 0,5 літрів подорожчала на 27 коп. до 14,78 грн.

Пляшка вина об’ємом 0,75 л виросла в ціні на 20 коп. — до 60,61 грн, пляшка горілки об’ємом 0,5 л — на 19 коп. до 82,12 грн.

Нагадаємо, експерти прогнозують, що з осені алкогольні напої для українців стануть ще менш доступними. Їх вартість зросте у зв’язку з намірами МЕРТ переглянути мінімальні роздрібні ціни.

Експерти ж кажуть, що збільшення МРЦ – логічне і випливає з економічної доцільності. Зокрема, зумовлене воно ростом алкогольних акцизів.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Уряд деталізував порядок використання коштів для підтримки тваринництва

Зокрема, уточнено, що:

- відшкодування витрат, профінансованих за рахунок банківських кредитів здійснюватиметься без урахування ПДВ;

- період отримання кредитів починається із 2018 року;

- цільове використання за напрямом компенсації вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів – відповідно до проектно-кошторисної документації, у тому числі обладнання;

- спеціальна бюджетна дотація за утримання корів надається суб’єктам господарювання, які є юридичними особами і власниками цих корів.

Завдяки внесеним змінам банки зможуть розробити уніфіковані кредитні продукти та активізувати роботу із сільгоспвиробниками для надання їм кредитних коштів під зазначені цілі у обсязі 4 300 млн гривень.

Також буде забезпечено створення рівних умов для можливості отримання державної підтримки сільгосптоваровиробниками (як для тих хто купує українську спермопродукцію так і для тих хто купує сперму іноземного походження).

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview