ХТЗ має перспективи виходу на європейські ринки

На прохання представництва ЄС в Україні Харківський тракторний завод, що належить групі DCH українського бізнесмена Олександра Ярославського, прийняв делегацію європейських дипломатів і радників посольств країн-членів ЄС в Україні. Про це повідомляє прес-служба ХТЗ.

Завод відвідали представники 24 дипломатичних місій країн-членів ЄС, серед яких Австрія, Бельгія, Болгарія, Чехія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Італія, Латвія, Люксембург, Голландія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія , Швеція, а також представники консультативної місії ЄС в Україні. Керівники ХТЗ і представники групи DCH провели зустріч у форматі ознайомчої екскурсії.

«Ми переконливо продемонстрували делегації дипломатів, радників з політичних питань посольств країн членів ЄС в Україні, що Харківський тракторний завод досить динамічно розвивається. Продемонстрували нові машини, зокрема ті, які укомплектовано європейськими двигунами. Наш акціонер, Олександр Ярославський - корінний харків'янин. Тому він інвестує у багато проектів, які низькодохідні, але дуже важливі для розвитку харківського регіону: аеропорт, готель. Він ставить перед нами завдання відродити тракторний завод, і пан Коваль зі своєю командою має це завдання виконати і зробити ХТЗ сучасним і прибутковим підприємством, що він, власне, і робить», - розповів Костянтин Петровський, член ради директорів DCH і голова наглядової ради ХТЗ .

Читайте також: ХТЗ готується до модернізації

Під час зустрічі-екскурсії на ХТЗ представники дипмісій країн-членів ЄС задавали представникам заводу питання, пов'язані з виходом на ринки інших країн, глибиною локалізації виробництва на підприємстві, технічними характеристиками двигунів і конкурентними перевагами машин виробництва ХТЗ в порівнянні з імпортними аналогами.

Генеральний директор ХТЗ Андрій Коваль розповів про плани своєї команди з розвитку заводу, ознайомив представників дипмісій країн ЄС з ходом реалізації програми модернізації виробничого обладнання тракторного заводу, а також з можливостями оновленої за останні роки техніки, яка сходить зараз з конвеєра.

«Це одне з найбільших підприємств в Харківській області, більш того, одне з небагатьох підприємств машинобудівного сектора. Дипломати побачили - підприємство працює, робочі на своїх місцях. Для нас ця зустріч цікава з точки зору стратегії: ми експортуємо продукцію. Але проблема, яка нас стримує - відповідність нашого продукту європейським сертифікаційним вимогам. В іншому модернізація йде за планом, в рамках реконструкції ряду цехів поставили 3D-лазер, купуємо зараз обробні центри, йде поступовий процес адаптації. Якби ви бачили, що ми продавали 2 роки тому і що продаємо зараз, всі поставлені цілі цілком досяжні», - розповів подробиці Андрій Коваль.

«Ми приїхали сюди не тільки тому що Харківський тракторний завод має велике історичне значення. Він також є підприємством, яке має всі перспективи для розвитку і подальшого виходу на ринки Європи», - розповів про мету візиту європейських дипломатів на ХТЗ Фабіо Делла П’яцца, радник представництва ЄС в Україні.

Нагадаємо, Харківський тракторний завод - легендарне українське машинобудівне підприємство країни, яке веде свою історію з 1930 року. ХТЗ був придбаний групою DCH бізнесмена Олександра Ярославського в 2016 році. До моменту зміни власника завод знаходився в стані затяжної кризи. Однак завдяки активності та інвестиціям Олександра Ярославського підприємство змогло відновити роботу, усунути заборгованість по зарплатні, відновити прибуткову діяльність. За підсумками 2017 року завод випустив 794 одиниці техніки, а до кінця 2018 роки планує виготовити більше 800 тракторів.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

"Мрія" закриває офіс в Києві

Про це повідомили в прес-службі компанії, пише agroportal.ua.

«У зв'язку з успішним завершенням процесу реструктуризації боргу «Мрії» більше немає необхідності в представницькому офісі компанії в Києві. Зараз компанія веде переговори з співробітниками стосовно можливості їх переїзду на постійне місце роботи в діючі офіси в м. Тернопіль  і м. Львів», — йдеться в повідомленні.

Наголошується, що основне завдання наступного року — підвищення ефективності виробництва, і робота безпосередньо за місцем розташування активів дозволить співробітникам оперативно реагувати на виклики і максимально брати участь у виробничий процес.

Довідка: «Мрія Агрохолдинг» обробляє 165 тис. га землі у Львівській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій, Івано-Франківській та Рівненській областях. Потужність елеваторів і зерносховищ — 380 тис. т. В 2018 р. саудівська компанія Saudi Agricultural& Livestock Investment Co. (SALIC) купила агрохолдинг «Мрія». Об'єднання активів компанії очікується до кінця цього року.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

„Фабрика агрохімікатів” UKRAVIT увійшла до Всеукраїнського рейтингу найсумлінніших платників податків

Переможцем у сфері права, консалтингу, наукової та технічної діяльності стала „Фабрика агрохімікатів” – найбільше підприємство з виробництва ЗЗР та мікродобрив в Україні.

Ініціатором Всеукраїнського конкурсу «Сумлінні платники податків» є „Асоціація платників податків України”. За словами організаторів, конкурс має на меті підвищити авторитет платників податків у бізнесі, суспільстві та державі.

Саме тому, оцінюючи кандидатів, Асоціація звертає увагу не лише на абсолютні, але й на відносні показники ефективності їх роботи: переможець має дотримуватись податкової дисципліни, забезпечувати офіційне працевлаштування та високий рівень середньої заробітної плати працівників, фінансувати соціальні програми та благодійні акції.

За словами директора підприємства Володимира Ільченка, перемога в конкурсі – спільна заслуга колективів „UKRAVIT” і „Фабрики агрохімікатів”.

„Ми любимо нашу роботу й нашу землю. І пишаємося тим, що робимо свій вклад у розвиток та розбудову нашого підприємства й усієї України, – відзначає Володимир Ільченко. – Бо тільки разом, наполегливо працюючи щодня, можливо досягти успіху і стати всеукраїнським лідером”.

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

З питань продажу та співпраці звертатися:

ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.

Гаряча лінія: 0 800 301 401

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

100 млн тонн зернових – аграрний прорив України як результат синергії виробників

Стратегічна мета – досягнути 100 млн тонн врожаю експортних сільськогосподарських культур, об’єднала прогресивних українських аграріїв під час конференції PRO100 AGRO, що відбулася в рамках партнерської програми Кернел Open Agribusiness.

Конференція PRO100 AGRO стала платформою для отримання нових практичних знань та генерування дієвих ідей для представників сільськогосподарської сфери різних рівнів та напрямків. Під час заходу учасники дізналися про новітні технологічні рішення, спрямовані на зростання врожайності та прибутковості, світові тренди, досвід Кернел, практику застосування технологій точного землеробства, прослухали виступи провідних світових агроекспертів. Тим самим присутні проектували кроки до спільної стратегічної мети – збільшити річний обсяг виробництва зернових та олійних культур в Україні до 100 мільйонів тонн і підняти національну економіку на якісно новий рівень, розвиваючи потенціал ключового постачальника сільськогосподарської продукції на світовий ринок.

«Ми, аграрії, не є конкурентами один для одного. Ми і Україна в цілому сьогодні конкуруємо з усім світом. Наша перевага в тому, що ми можемо постачати на ринок продукцію високої якості та низької собівартості. Адже все, чого хоче ринок, – споживати і споживати дешево. Тому будь-який продукт, який експортує Україна, повинен бути якісним та недорогим. Глобальна тенденція до зниження витрат на виробництво створила багато нових технологій і підходів, чим успішно користуються компанії зі світовими іменами. Тому низька собівартість – головна ідея агробізнесу у світі і наша найбільша конкурентна перевага», – зазначив Євген Осипов, генеральний директор Кернел.

За його словами, в агробізнесі повинні розвиватися і бути присутніми всі форми та розміри виробництва. На ринку мають працювати малі, середні та великі компанії. У вибудовуванні якісного партнерства й усвідомленні цінності кожного гравця полягає філософія проекту Кернел Open Agribusiness.

Читайте також: Кернел запустив онлайн-платформу Open Agribusiness для аграріїв

«Ми хочемо, щоб українські аграрії вирощували більше продукції, знижуючи її собівартість. Приклад таких країн, як Бразилія та Аргентина, показує, що, коли сільгоспвиробники обмінюються інформацією і знаннями, впроваджують кращі практики, відбувається зростання врожайності. Саме тому ми запустили багатофункціональний портал для сільгоспвиробників Open Agribusiness. На цьому ресурсі в режимі реального часу можна отримати актуальні закупівельні ціни на зернові та олійні культури, дізнатися умови форвардної програми Кернел, побачити реальні результати застосування тієї чи іншої технології на полях Компанії і прийняти рішення про доцільність її використання на своєму полі, ознайомитися з провідними світовими аграрними практиками», – підкреслив Євген Осипов.

У Кернел впевнені, що на принципах взаємної відкритості компанія й сама буде стрімко розвиватися.

«Ми відкриті для ефективного партнерства і зі свого боку робимо все можливе. В рамках проекту Open Agribusiness було запроваджено форвардну програму, завдяки якій її учасники можуть отримати часткову передоплату на поставку озимих і ярих зернових та олійних культур. Це дозволить модернізувати їх виробництво, вдосконалити технології обробітку землі, збільшити врожайність. Наразі в структурі продажів Кернел 50% займають саме форвардні програми. Якщо в минулому році сума програми складала $60 млн, то в цьому році компанія збільшує її до $80 млн. Крім того, всі учасники форвардної програми отримають унікальну можливість приєднатися до системи супутникового моніторингу полів Cropio. Впродовж терміну дії форвардного договору партнери Кернел зможуть на безоплатній основі здійснювати моніторинг своїх посівів, а також порівнювати їх з полями Кернел та інших виробників у тому ж регіоні», – розповів Олександр Головін, директор із закупівель зернових та олійних культур Кернел.

Тему високої технологічності та інноваційності продовжили на конференції пропозицією використання електронного документообігу у взаємодії з партнерами. Це дозволить проводити операції в зручному форматі з використанням електронного підпису, в тому числі в мобільному форматі у смартфонах. Для демонстрації всіх переваг системи під час конференції було підписано договір з партнером Кернел – директором агрофірми «Дніпро» Леонідом Рисіним.

Продовжилася конференція виступами провідних світових агроекспертів з питань сівозміни, живлення рослин, подолання хвороб. Зокрема, про нові тренди і технології у вирощуванні та обробітку соняшнику і кукурудзи розповідали Луїс Карлос Алонсо (Syngenta, Іспанія) і Антон Штадлер (NU Agrar GmbH, Німеччина). Поділився досвідом подолання хвороб соняшнику Альберто Мартін Санц (Pioneer, Іспанія). Про успішний досвід удобрення культур в Кернел учасники конференції дізналися від Костянтина Шитюка, керівника служби рослинництва Кернел. Завершив блок рослинництва виступ Аркадія Лунгула, керівника науково-дослідного відділу Кернел, в якому було окреслено систему науково-дослідного супроводу виробництва в компанії, а також основні результати випробувань технології вирощування соняшнику та кукурудзи в різних регіонах.

Як ефективно користуються здобутками технологічного прогресу в Кернел, розповіли керівники напрямків Агробізнесу компанії. Так тему впровадження високих технологій точного землеробства розкрив Євгеній Сапіженко, керівник служби моделювання та моніторингу Кернел. Про нові тренди у сфері IT в агробізнесі учасники могли дізнатись під час виступу Олександра Хижняка, керівника ІТ проектів Агробізнесу Кернел. Зокрема Олександр презентував присутнім проект #DigitalAgriBusiness – комплексну інформаційну систему управління агровиробництвом, яка є результатом освоєння в Кернел штучного інтелекту і BigData. З можливостями системи супутникового моніторингу Cropio присутніх ознайомив Віталій Андрющенко, головний технолог служби рослинництва Кернел.

Конференція PRO100 AGRO зібрала понад 700 сільгоспвиробників з усієї України. Більша частина присутніх (80 – 85%) – керівники сільгосппідприємств, а також представники аграрних університетів і виробничі партнери компанії Кернел. Для учасників захід став дієвим орієнтиром до наступних кроків у розвитку власних агровиробництв.

«Ми співпрацюємо з Кернел з 2005 року. Минулого року наше підприємство брало участь у проведенні дослідів щодо підвищення ефективності вирощування соняшнику. Участь в конференції PRO100 AGRO вкотре довела, що ми рухаємось у правильному напрямку, використовуючи нові технології, про які йшлося в доповідях спікерів. Ми й самі бачимо результат. Наразі вирішуємо питання щодо підключення та користування системою Cropio. Сподіваюсь, на наступній конференції, яку неодмінно відвідаю, вже зможу поділитись власним першим досвідом», – коментує Олег Шевченко, директор ТОВ «Щедре поле».

«Наша співпраця з Кернел є досить тісною та плідною. Відвідавши конференцію, ми мали нагоду порівняти технології виробництва і вже опрацьовуємо кілька ідей щодо вдосконалення наших існуючих. Плануємо приєднатися до платформи Open Agribusiness найближчим часом. Вважаю такі заходи дуже актуальними та корисними для аграріїв різного рівня, адже хоча виступи здебільшого і базувалися на досвіді великих компаній, інформація була донесена доступною мовою і так, щоб її можна було успішно використати для значного покращення виробничої діяльності малих та середніх господарств», – розповідає Володимир Янулик, виконавчий директор СТОВ «ВФ Гуменецьке».

Крім отримання нових знань, учасники мали можливість познайомитися з партнерами Кернел і їхніми сучасними можливостями, відвідавши стенди в експо-зоні конференції. Серед них – компанія Smart Farming, портал збору і аналізу даних по техніці FieldView, компанія Frendt, що спеціалізується на точному землеробстві та автоматизації агробізнесу. Також корисну інформацію надавали представники компанії Trimble, що працює в області розробок систем визначення місця розташування за сигналами супутникових систем глобальної навігації GPS, а також займається розробкою та просуванням геодезичних приладів. Представили стенди і команди «Теко Трейд», що здійснює професійний GPS моніторинг і контроль палива, а також «Метос Україна». Окрім того, серед партнерів-учасників заходу були присутні: компанія «Скок Агро», стартап, який зосередився на вдосконаленні методів вимірювання ущільнення ґрунту, компанія-оператор послуг супутникового моніторингу посівів Cropio, онлайн-сервіс «Вчасно», телекомунікаційна компанія «Київстар».

«Аграрії розуміють, що, якщо не змінювати підходи в роботі вже сьогодні, завтра собівартість їхнього виробництва перевищить ринкову ціну. Усвідомлення цього – дуже сильний мотиватор, в тому числі і для впровадження нових технологій. Так, великі компанії мають набагато більше ресурсів і можливостей експериментувати, тестувати, удосконалювати технологію, перевіряти, що працює, що не працює. Тому для сільгоспвиробника співпраця такого формату, який пропонує Кернел на платформі Open Agribusiness – унікальна можливість отримати концентровані результати кропіткої дослідницької роботи без необхідності інвестувати свої кошти і час. Впевнений, що сільгоспвиробники, які навчаться правильно працювати з цією інформацією, стануть чемпіонами по врожайності і прибутковості. Хоча ми нечасто беремо участь в подібних заходах, проте формат PRO100 AGRO як дієвого центру експертизи вважаємо унікальним не лише для України. Розглядаємо подальше партнерство в заданому напрямку», – розповідає Андрій Андрійчук, директор компанії Cropio.

«Якщо оцінювати захід за 10-бальною шкалою, то я сміливо ставлю 10. З компанією Кернел ми співпрацюємо вже більше трьох років, однак у якості партнера конференції Smart Farming виступає вперше. І, як показав досвід, точно не востаннє. Варто відмітити, що сьогодні український фермер вже має основні знання про технології точного землеробства, їхні переваги та можливості. Тому учасники конференції більше цікавилися практичними аспектами – вартістю переобладнання техніки, послугами поставки та аналізу даних, отриманих з різних приладів. Якщо раніше вважалося, що точне землеробство – це дорого, то після подібних заходів аграрії переконуються, що затрати на переоснащення можуть окупитись за один сезон. Тим більше, сучасний фермер вже має доступ і може дозволити собі придбати хай не нову, але досить потужну техніку та навіть переобладнати свій старий трактор. Головне – у цьому є перспективи і вони відкриваються кожному на таких заходах, як PRO100 AGRO», –зазначає Віктор Коваленко, директор з маркетингу Smart Farming.

«З 2014 року ми забезпечуємо Кернел системами паралельного водіння, рішеннями для точного землеробства, включаючи програмне забезпечення. Під час конференції ми вкотре переконались, що ця компанія задає тренди у сільському господарстві країни, адже дізнавшись про досвід Кернел багато учасників прийшли до наших представників з питанням: «Як зробити так само?». Їхня висока активність та зацікавленість говорять про те, що наша аграрна сфера не стоїть на місці і має значний потенціал розвитку. Ми в свою чергу пропонуємо цікаві технологічні рішення для фермерів будь-якого рівня. Про них і розповідали учасникам заходу», – коментує Вячеслав Третяк, регіональний менеджер з продажів компанії Trimble.

Конференція PRO100 AGRO стала надійною комунікаційною платформою для зустрічі партнерів-аграріїв з усієї України, досвідчених експертів Кернел, а також міжнародних експертів з найкращих світових практик у сфері рослинництва. В найближчій перспективі Кернел додатково розширить комунікаційне покриття українських сільгоспвиробників у рамках партнерської програми Open Agribusiness, забезпечуючи підтримку відкритого діалогу з партнерами-аграріями.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview
Ваш вибір 'Подобається'.

Як контролювати стан посівів озимих культур

Щоб розсіяти їхні сумніви, «Інститут здоров’я рослин» пропонує послуги з моніторингу озимих культур під час зимівлі, які допоможуть оцінити стан посівів та, за необхідності, розробити комплекс заходів для його покращення.

Для оцінки життєздатності посівів вчені Інституту використовують метод монолітів. Залежно від розміру поля, вирубують декілька монолітів ґрунту розміром 30х30 см, які містять два паралельні рядки рослин, і транспортують їх до лабораторії. Рослини обережно розморожують і поміщають у сучасні кліматичні камери, які імітують погодні умови відновлення вегетації. Далі вчені досліджують якісні та кількісні показники зразків – оцінюють життєздатність посівів, проводять фітопатологічну експертизу, роблять діагностику на забезпечення поживними речовинами. У випадку виявлення пошкоджень аграріям надаються рекомендації для захисту та підживлення культур на період виходу із зимівлі.    

Такий сервіс дозволяє контролювати стан посівів упродовж всієї зими і вчасно захищати та підживлювати сходи, щоб отримати щедрий та здоровий врожай озимих культур. 

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

«ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ» відкрили перший демонстраційний сезон в Канаді

В польових випробуваннях брала участь дискова борона ДУКАТ-6 з шириною захвату 6 метрів. Агрегат обробляв поля з рештками кукурудзи та сої в фермерствах, які застосовують як традиційне, так органічне землеробство.

Демо-покази в черговий раз підтвердили, ДУКАТ – ідеальне знаряддя для обробки стерньових. Ряд унікальних конструкторських рішень, реалізованих у лінійці ДУКАТІВ, дозволяють їм легко працювати в різних кліматичних умовах і з будь-яким типом ґрунту.

За інформацією представників канадських фермерств, восени після збору врожаю вони роблять один прохід по полю, і другий перед посівом навесні. Для них важливо закласти органічну масу, що залишилася після збирання і сформувати хороший поверхневий шар на зиму. ДУКАТ відмінно впорався з цими завданнями, виконав якісну стерневу обробку і закладення пожнивних залишків кукурудзи, підготувавши поле під посів зернових всього за один прохід. Завдяки системам копіювання з рівномірним розподілом навантаження на робочі органи, ДУКАТ точно витримав глибину.

Читайте також: ДУКАТ став самим затребуваним агрегатом «ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН»

За результатами демо-показів ДУКАТ отримав багато позитивних відгуків, канадські аграрії відзначили хорошу якість і рівномірну глибину обробки, простоту у налаштуваннях агрегату, потужну конструкцію машини і можливість працювати в різних польових умовах, навіть в снігопад.

Крім того, аграрії були приємно здивовані тим, з якою швидкістю можна робити ефективну обробку не втрачаючи при цьому в якості. Робоча швидкість знаряддя становить 10-17 км/год, продуктивність – до 6,49 га/год при витраті палива в 4,5-5,5 л/га.
Нагадаємо, за результатами участі в міжнародній галузевій виставці «Сanada's Outdoor Farm Show», яка проходила 11-13 вересня в р. Вудсток «ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ» вийшли на ринок Канади.

Довідка:

«ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ» – один з провідних українських виробників ґрунтообробної та посівної техніки, техніки для логістики і перевезень. Продукція компанії постачається більш ніж у 20 країн світу через офіційного дистриб'ютора – «УПЕК ТРЕЙДИНГ» та мережу дилерів СНД, Близького Сходу та Європи.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview