182818
178171

Імпортер морепродуктів заявив про тиск з боку ДФС

Теґи: 

Про це повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" директор адміністративного департаменту компанії Юрій Краско.

"Починаючи з 2015 року, на компанію здійснюється системний тиск з боку ДФС, внаслідок чого Klion Group несе суттєві репутаційні втрати. До нас та до наших клієнтів, банкам, з якими ми працюємо, надходять запити на надання даних про нашу діяльність, що призводить до того, що деякі ключові клієнти розглядають можливість розірвати відносини з нашою компанією", – сказав він.

За словами Ю. Краско, ДФС пред'являє підозри у заниженні вартості товару в митних деклараціях з близько сотні імпортних операцій в період з кінця 2012-го по початок 2014 рр.

"Спочатку ДФС складала протоколи та постанови про порушення митних правил і направляла їх до суду для прийняття рішень відповідно до закону, або ми оскаржили їх самостійно. Суди всіх інстанцій встановили, що ніяких порушень митних правил підприємством допущено не було. Таких рішень у нас 97. Незважаючи на це, в 2015 році було відкрито кримінальне провадження за цими звинуваченнями", – сказав директор адміндепартаменту компанії.

За його словами, адвокати компанії пред'являли ці судові рішення в ході слідчих дій. "Митні органи складали адмінпротоколи і щодо операцій, де ввезення товару проводилось за "шостого методом", тобто митну вартість визначала сама митниця, а не Klion Group. Потім, через два роки, митний орган пред'являє компанії претензії про заниження вартості товару, яку сам же і визначив. Всього нами було оскаржено дії митниці щодо визначення ціни товару пл близько 300 судових справах. Всі вони - на користь підприємства", – додав Ю. Краско.

"За відкриттям кримінального провадження пішли одночасні обшуки філій і складів підприємства в Запоріжжі, Одесі, Харкові, Києві, Рівному, інших містах. Обшуки проводили за домашніми адресами співробітників, керівників, у осіб, які, на думку слідчих,  мають відношення до нашої компанії. Ці дії отримали широкий резонанс у ЗМІ. Ми направили відповідні скарги народним депутатам, бізнес-омбудсмену, в прокуратуру, знайшли підтримку з боку національних та регіональних бізнес-асоціацій", – пояснив він.

У підсумку в 2016 році кримінальне провадження вже закривалося з формулюванням про не встановлення порушень, фактів несплати в бюджет коштів. Однак у 2017 році справу знову було відкрито.

"І починається все з початку: в серпні 2017 року - обшук, "маски-шоу", паралізована робота підприємства. При цьому правоохоронці нічого не виявили: формально взяли кілька папок. Ми розцінюємо це як тиск, оскільки судової перспективи цієї справи, на нашу думку, немає. Найбільше ми страждаємо з точки зору ділової репутації", – підсумовує Ю. Краско.

Прес-служба ДФС відмовилася коментувати ситуацію, посилаючись на заборону розголошення митної інформації платника податків без його дозволу.

Компанія Klion Group (TM Veladis), основним напрямком діяльності якої є виробництво, продаж, імпорт та експорт риби і морепродуктів, заснована у грудні 2005 року в Запоріжжі. Випускає понад 200 найменувань продукції. Філії компанії розташовані в Києві, Харкові, Одесі, Львові, Рівному, Вінниці, Запоріжжя. Є логістичний центр в Чорноморське (Одеська обл.).

Ваш вибір 'Цікаво'.


Nestle і Starbucks уклали угоду на 7 мільярдів доларів

Теґи: 

Nestle SA, найбільший в світі виробник харчової продукції, уклала партнерську угоду з кавовим гігантом Starbucks, за якою швейцарська компанія отримала глобальні права на продаж споживчої продукції Starbucks.

Про це йдеться в спільному прес-релізі компаній, пише "Інтерфакс-Україна".

Як зазначається, Nestle заплатить в рамках угоди 7,15 млрд доларів. Права перейдуть Nestle "на безстроковий період".

Відзначається, що угода передбачає продаж продукції поза закладів Starbucks, які залишаться під контролем компанії, і не включає в себе готову до вживання продукцію, включаючи кавові напої в жерстяних банках.

Щорічна виручка підрозділу оцінюється в 2 млрд доларів, і Nestle очікує, що угода позитивно позначиться на її прибутку в розрахунку на акцію і органічному зростанні продажів починаючи з 2019 року, після її очікуваного закриття в кінці 2018 року.

Також в рамках угоди близько 500 співробітників Starbucks перейдуть на роботу в Nestle.

Тепер Nestle стане власником відразу трьох відомих кавових брендів - Nescafe, Nespresso і Starbucks.

Ваш вибір 'Цікаво'.


ТОП-10 агрокомпаній по відшкодуванню ПДВ

Теґи: 

Про це йдеться у повідомленні на сайті Державної казначейської служби, пише agravery.com.

У ТОП-10 компаній найбільших одержувачів відшкодування ПДВ в агропромисловому комплексі за зазначений період увійшли:

 1. «АДМ Трейдинг Україна» —336,92мл  грн;
 2. «Кернел-трейд» — 264,97 млн грн;
 3. Cargill  — 224,89 млн грн;
 4. «ЛДК Україна» — 208,18 млн грн;
 5. «Державна продовольчо-зернова корпорація України»  — 201,41 млн грн;
 6. «Миронівський Хлібопродукт» — 199,99 млн грн;
 7. «НІБУЛОН» — 199,37 млн грн;
 8. Allseeds — 102,74 млн грн;
 9. «Оптімусагро трейд» — 99,39 тис. грн;
 10. Glencore — 98,85 млн грн.


Посівна-2018: Кукурудзою засіяно більше половини запланованих площ

Теґи: 

За даними Прес-служби МінАПК, ранніми ярими зерновими засіяно 2,2 млн га запланованої площі, тобто 91%.

Окрім того, триває посів гречки, який проведено на площі 12 тис. га або 8% до прогнозу, проса посіяно 9 тис. га або 17% до прогнозу.

Посів цукрових буряків проведено на площі 267 тис. га, що становить 89% до прогнозу, соняшнику посіяно 4,0 млн га або 72% запланованої площі, сої – на площі 662 тис. га або 34% запланованої площі.

Станом на 4 травня

Засіяно

Від прогнозу

Ранні ярові зернові

2,2 млн га

91%

Гречка

12 тис га

8%

Просо

9 тис га

17%

Цукрові буряки

267 тис га

89%

Соняшник

4 млн га

72%

Соя

662 тис га

34%

Кукурудза на зерно

2,9 млн га

69%

Ваш вибір 'Цікаво'.


Полуйко: повністю зупинити деградацію земель неможливо

Прагнення досягти нейтрального рівня деградацїі земель у світі було задекларовано на Конференції ООН зі сталого розвитку Ріо +20.

 

Повністю зупинити деградацію неможливо. Ідея полягає в тому, щоб процеси деградації збалансовувалися із процесами відновлювання. Слід обрати певну кількість земель і угідь, визначити час і слідкувати за тим, щоб не стало гірше, - наголосив експерт.

Питанням деградації земель займається 116 країн світу.

 

Дані ФАО

 

В Україні нараховується понад 1.1 млн га деградованих, малопродуктивних та техногенно забруднених земель, які підлягають консервації та 315.6 тис га малопродуктивних угідь, які потребують поліпшення.

 

Масштаби деградаційних процесів:

 

 • підтоплення - біля 12% території країни;
 • абразія - руйнується 41% берегової лінії дніпровських водосховищ;
 • зсуви - близько 23 тис випадків щорічно.
 
Ваш вибір 'Нічого сказати'.


В Україні запускають проект по боротьбі з деградацією грунтів

Про це повідомляє Укрінформ.

"Новий проект FAO має на меті допомогти Україні досягти балансу між процесами деградації землі та її природним та штучним відновленням. Передбачено три роки для вдосконалення законодавчої та інституційної структури та практичної реалізації  методів інтегрованого управління природними ресурсами. Крім того, проект працюватиме над впровадженням стандартів у питаннях посадки лінійного типу захисних лісосмуг на основі характеристик грунтів та природних зон, а також над поширенням кліматоорієнтованого сільського господарства як загального підходу для ведення агровиробничої діяльності", - йдеться в повідомленні.

Один з компонентів проекту зосереджений на відновленні стійкості виробничих грунтів, який буде реалізований з використанням демонстраційної площі 7 500 га.

Демонстраційні заходи заплановані в Київській, Харківській та Миколаївській областях - територіях, що представляють різні природні та кліматичні зони.

Учасниками демонстраційних заходів будуть Український науково-дослідний інститут прогнозування та випробування техніки та технологій сільськогосподарського виробництва ім. Л. Погорілого, ТОВ "Агродженерейшн" та окремі територіальні громади. Проект також передбачає розширення дослідницьких територій в інших регіонах України.

"Збереження та захист ріллі від деградації та опустелювання є національним пріоритетом в Україні та є необхідною умовою для забезпечення сталого розвитку сільськогосподарських земель та зменшення бідності в сільській місцевості. Відомо, що площа деградованих земель зросла з 70 000 до 100 000 га на рік протягом останнього десятиліття. Тому поточний проект буде підтримувати впровадження інноваційного моніторингу, інтенсивну реалізацію кліматоорієнтованого сільського господарства, тісно співпрацювати з агровиробниками, проводити навчання та інші інформаційні кампанії з питань відновлення деградованих ландшафтів", - зазначив координатор програм розвитку FAO Михайло Малков.

Також повідомляється, що FAO виступатиме фінансовим механізмом для роботи Національної координаційної ради та технічним виконавцем проекту, що фінансується ГЕФ - "Інтегроване управління природними ресурсами в деградованих землях лісостепу та степових зон України".

Завершення проекту заплановано на кінець 2021 року.

За даними FAO, площа деградованих та непродуктивних орних земель в Україні перевищує 20% ріллі. Щороку через ерозію втрачається майже 300-600 мільйонів тонн грунту. Залежно від рівня процесів деградації врожайність може зменшитися до 50%, а втрати від нестачі продукції складають понад 20 млрд грн на рік.

Після підписання Конвенції ООН про боротьбу з опустелюванням, Україна взяла на себе зобов'язання відновити деградовані землі та грунти до 2030 року і прагнути досягти нейтрального рівня деградації земель у світі.

Як зазначав міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, в Україні нараховується понад 1,1 млн га деградованих, малопродуктивних та техногенно забрудненних земель, які підлягають консервації. У свою чергу, заходи з рекультивації порушених земель, на думку міністра, здійснюються незадовільно.