158635

Імпортні чи вітчизняні: які продукти їдять українці

Про це у коментарі УНН повідомив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

“Це по всім категоріям, за виключенням цитрусових, яких в Україні просто немає”, — уточнив він.

За словами Дорошенка, нині відбувається перерозподіл у бакалії, через зростання попиту на дешеві крупи, а от що стосується м’яса, то 100% українська — лише курятина.

“Вітчизняної свинини у нас 40-50%, яловичини — трохи менше. Щодо курятини — на 100% вітчизняна, оскільки наші найбільші виробники повністю покривають внутрішній ринок. Закордонна курятина потрапляє на український ринок лише тоді, коли наша ціна є досить великою. Це відбувається частіше всього на початку року, після грудневого зростання цін на продукт. Тоді дрібні виробники завозять невеликі партії закордонної курятини в Україну”, — розповів експерт.

Примітно, що Україна чи не єдина у списку розвинених країн світу, де немає поняття “м’ясні бренди”, зазначив Дорошенко.

“В Україні популярних чи непопулярний м’ясних брендів немає. За винятком курятини, бо на цьому ринку конкуренція дуже велика. Найпопулярніші — це МХП і його „Наша Ряба“. Є у МХП інші маленькі бренди, але про цей знають найбільше. Ну і „Гаврилівські курчата“, звісно.

По іншим видам м’яса кожен гравець займає настільки маленьку нішу, що говорити про бренди не доводиться”, — зазначив він.

Попри чергову девальвацію гривні, очікувати зростання цін на продукти харчування у серпні не варто, але вони поповзуть вгору вже восени, прогнозує експерт.

“Зростання вартості на всі вітчизняні продукти ми побачимо аж у вересні, у серпні взагалі зростання не буде, навіть незважаючи на курс, велика пропозиція  компенсується девальвацією гривні”, — резюмував він.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українські фермери вирощують фундук для європейських цукерок

Зараз на фермі вирощуються сорти італійського фундука. «Він спеціально заточений під європейське виробництво – колку, засушку, визначений діаметр ядра, смакові якості, жирність і олійність ядер. Відповідно, адаптований під шоколадки, цукерки та іншу кондитерську продукцію», — розповідає Максим Шейко, директор фундукової ферми.

За його словами, вирощувати фундук ферма почала з 50 га, сьогодні під ним засаджено 500 га, а найближчим часом планують розширитися ще на 350 га.

Перші саджанці Шейко замовив ще в 2014 році в Криму, однак у зв’язку з анексією півострова отримати їх вдалося лише в 2015-му.

Зараз сад оснащений поливом, який живиться від місцевої насосної станції. Разом з водою подаються і рідкі добрива. Також на фермі встановили два накопичувальні басейни. Працює на тут 150 людей, задіяна сільгосптехніка.

За порадою італійських агрономів, поле на фермі розділили на 4 частини і висадили вітрозахисні смуги зі швидкоростучої павловнії.

У планах на наступний рік — приступити до миття, сушіння і розколювання фундука. Так горіх будуть дороблювати перед відправкою на експорт. Вартість сушеного неочищеного горіха в шкаралупі становить 2,50-2,70 €/кг, а очищені цілі ядра купують по 8-8,50 €/кг.

Джерело: agroday.com.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Де в Україні найдешевші крупи

Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук глава Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. 

Експерти порахували, в якому регіоні найдорожчий і найдешевший набір круп, до якого увійшли по 1 кг рису, гречки, манки, ячні й пшона. Саме ті крупи моніторить Держстат.

За даними статистики на початок липня 2018 року, найдорожчий кошик круп у Закарпатській області – 90,7 грн, тоді як найдешевший в Одеській області – 73,8 грн. Різниця у вартості складає 17 грн.

ТОП – 5 найдорожчих регіонів виглядає так: Закарпатська область – 90,7 грн, Київська – 89,6 грн, Чернівецька – 87,7 грн, Івано-Франківська – 87,5 грн і Донецька область – 87,2 грн.

Перша п’ятірка найдешевших регіонів така: Тернопільська область – 73,8 грн, Чернігівська – 74,6 грн, Дніпропетровська – 74,9 грн, Сумська – 75,6 грн і Запорізька область – 76 грн.

А середняками є: Київ – 86,8 грн, Волинська область – 84 грн, Одеська – 80,9 грн, Херсонська – 80 грн, Луганська – 79,9 грн, Миколаївська – 79,6 грн, Полтавська – 79,5 грн, Черкаська – 79,2 грн, Хмельницька – 79,1 грн, Житомирська – 78,4 грн, Львівська – 78,4 грн, Вінницька – 77,8 грн, Рівненська – 76,7 грн, Кіровоградська – 76,5 грн, Харківська область – 76,1 грн.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Херсонщині «Овочева пошта» доставляє свіжі фрукти й овочі

Він має на меті налагодити постачання свіжих овочів та фруктів від виробника до споживача, максимально скоротивши логістичний ланцюжок, і допомогти дрібним і середнім місцевим виробникам оптимізувати виробництво, вирощуючи продукцію під замовлення. 

Про це повідомляє департамент агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації, пише AgroTimes.

За словами керівника «Землі Таврії» Олександра Синюка, сьогодні є досить великий прошарок споживачів плодоовочевої продукції (ресторани, кафе, бари, готелі), зацікавлених у регулярних поставках нішевих культур.

«На Херсонщині є достатньо виробників екзотичних овочів і фруктів: батату, спаржі, кольорової картоплі, мускатного гарбузу, різноманітних зелені та прянощів, які й дешевше, і якісніше закордонних аналогів», – наголосив він.

Користувачами «Овочевої пошти» вже є півтора десятки закладів відпочинку на узбережжі Херсонщини, ресторани, кафе. 

Утім, «Овочева пошта» розрахована не лише на ресторани: планується, що замовити свіжі овочі з доставкою під двері зможуть і пересічні громадяни. 

У майбутньому проект пошириться на Запорізьку, Одеську та Миколаївську область. 

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Що буде з цінами на мінеральні добрива в Україні

Через це ростуть ціни на добрива, пише agrarna-pravda.com.

Заборона на ввезення міндобрив з Російської Федерації з одного боку сприяла покращенню позицій для українських виробників добрив, проте внаслідок того, що вони не в стані забезпечити внутрішні потреби ринку, агровиробники відчувають гострий дефіцит даної продукції і змушені її шукати за кордоном, де ціна значно вища за вітчизняну. З цієї причини дрібні і середні сільгосппідприємства закуповують дешеві китайські добрива, які в плані якості значно поступаються європейським, зато нерідко відзначаються підвищеною токсичністю, що спричиняє шкоду для навколишнього середовища. Особливо гостро ця проблема торкнулась пасічників, котрі цього року понесли мільйонні збитки внаслідок отруєння їхніх бджоло-сімей на полях, що піддавались обробці даними “добривами”.

 «Зараз амофос можна купити по 20,1-21,6 тисяч гривень за тонну, діаммофоска – 14,95-16,25 тисяч гривень за тонну, Казахський амофос подорожчав до 16,95-17,15 тисяч гривень за тонну. Зростання відзначається при продажах нітроамофоски: 12,85-13,56 тисяч гривень за тонну.», – йдеться в повідомленні.

Обсяг випуску мінеральних добрив у липні 2018 року склав 61,94 тисяч тонн (у перерахунку на 100% азот), що на 7,26% нижче показника липня 2017 року. Всього з початку року випущено 453,5 тисяч тонн, що становить 93,94% від показника аналогічного періоду 2017 року.

Зокрема, карбаміду в липні вироблено 81,92 тисяч тонн (в натуральному вираженні), що нижче на 13,79% показника липня 207 року. У січні-липні випущено на 10,15% менше, ніж в минулому році – 605,75 тисяч тонн.

Сульфату амонію в липні напрацьовано 31,15 тисяч тонн (+ 18,45%), січні-липні – 210,12 тисяч тонн (+ 7,3%).

Випуск КАС 31,2% склав 61,12 тисяч тонн, що на 2,75% вище показника липня минулого року, в січні-липні – 445,56 тисяч тонн (-1,36%).

Виробництво аміаку склало 87,96 тисяч тонн (-10,36%). З початку року випущено 631,12 тисяч тонн (-7,23%).

Зараз на ринку досить велика пропозиція білоруських NPK. Ціна  досягла 14,42-14,63 тисяч гривень за тонну.

«Трейдери починають спостерігати скорочення фізичних обсягів продажів через високі ціни, тим не менш, агрохолдинги ще сподіваються себе забезпечити дешевими фосфорними добривами.», – відзначають експерти.

Ціна на аміачну селітру – 8,75-9,45 тисяч гривень за тонну. На складах досягла 9,85 тисяч гривень за тонну/ бег. Схожа ситуація і з карбамідом.

«Також очікується подорожчання аміаку, який будуть витягати для виробництва аміачної води. Поки аміак купується по 10,41-10,52 тисяч гривень за тонну. Аміачну воду можна придбати за ціною близько 3,56 тисяч гривень за тонну.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ціни на сою можуть впасти через збільшення виробництва

Експерти Informa Economics збільшили прогноз врожайності сої в США в 2018 році з 49,8 до 50 бушелів/акр, а оцінку врожаю до 4,445 млрд бушелів або 120,97 млн т проти 119,5 млн т в 2017 році. USDA у липні оцінило валовий збір в 117,3 млн тонн.

Аналітики агентства Soybean & Corn Advisor вважають, що в 2018/19 МР бразильські аграрії збільшать посівні площі під соєю в порівнянні з попереднім сезоном на 3-4% до 36 млн га, що дозволить зібрати 121-122 млн т бобів проти 119,5 млн т в 2017/18 МГ.

Переорієнтація китайських покупців з американської на бразильську сою і збільшення рентабельності вирощування сої в Бразилії в порівнянні з кукурудзою призвели до подорожчання бразильської сої.

Китай цього року скоротить імпорт сої на 10 млн т через низьку маржу переробки і переходу на нову технологію виробництва кормів, де соєвий шрот замінюється рапсовим і соняшниковою. Низкопротеиновая формула дозволить зменшити попит на соєвий шрот на 5-7% або 5 млн тонн.

Ф'ючерси листопада на сою в Чикаго залишаються на рівні 330 $/т.

Ціни підтримує активізація експорту сої із США, який за тиждень виріс на 16,1% до 893,2 тис. т, що на 30% перевищує показник минулого року. Відмова Китаю від американської сої суттєво не вплинула на обсяги експорту. Станом на 2 серпня США експортували 53,3 млн т сої, що лише на 3,2% поступається показнику попереднього МР.

Ціни на сою можуть знизитися напередодні виходу нового врожаю і звіту USDA, що буде тиснути на ціни на ріпак, який зараз дорожчає через скорочення врожаю в ЄС. Однак недолік ріпаку європейським переробникам ЄС може компенсувати за рахунок збільшення імпорту дешевої сої із США, пише Graintrade

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview