174499

Індія стала найбільшим покупцем української агропродукції

За результатами січня-червня 2018 року, український аграрний експорт склав $8,6 млрд. Загальний зовнішньоторговельний обіг продукції АПК досяг $11,3 млрд, що більше на 3,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року і складає 23% від загального зовнішньоторговельного обороту України. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Товарами-лідерами українського аграрного експорту залишаються зернові культури з часткою 36,8%, рослинні олії - 26,2% і насіння олійних культур - 7,5%.

Індія руйнує перспективи України на світовому ринку гороху. При цьому, за перше півріччя поточного року найбільші темпи зростання експорту показали наступні товарні групи:

 1. яйця птиці - в 2,1 рази (на $27,7 млн)
 2. яблука, груші та айва - в 5,3 рази (на $6,7 млн)
 3. бобові овочі, лущені або нелущене - у 58,3 рази (на $11 млн)
 4. масло вершкове та інші жири, вироблені з молока - на 65,2% (на $29,2 млн).

 

Регіональна структура українського аграрного експорту не змінилася:

 1. Країни Азії - 43,2%
 2. Країни Європейського Союзу - 30,4%
 3. Країни Африки - 14,6%.

 

ТОП-5 наших найбільших покупців в 2018 році:

 1. Індія - $1 млрд
 2. Єгипет - $575,9 млн
 3. Китай - $526,6 млн.
 4. Нідерланди - $525,3 млн
 5. Іспанія - $470,3 млн.

 

Нагадаємо, в кінці минулого тижня аграрії викинули на ринок великі суми валюти. Саме завдяки головним експортерамз аграрної галузі валютне пропозицію на міжбанку минулого тижня залишалося стійким і трималася на високому рівні. На курс тиснув фактор того, що учасники аграрного сектора закуповували на свої потрібні нафтопродукти і почали розпродавати свій валютний запас, який притримували до цього (вільну частину виручки): клієнти Пумб, Укрсиббанк та Приватбанку, пише UBR

 

Українець виростив гроно винограду вагою більше 3 кілограм

Теґи: 

Учасники заходу обмінялися досвідом та практичними порадами в галузі, обговорили хвороби винограду і способи боротьби з ними, дізналися про нові сорти та експорт, а також переробку винограду.

В рамках виставки - конференції традиційно пройшов конкурс «Диво-виноград», в якому взяло участь понад 30 виноградарів з усіх куточків України.

Переможцем у номінації «Кращий зразок винограду за величиною і красою грона» став Володимир Кікабідзе із Запоріжжя, якому вдалося виростити гроно винограду (сорт «Дубовський рожевий») вагою 3.4 кілограмів.

 

ТОП-товари українського аграрного експорту

Загальний зовнішньоторговельний обіг продукції АПК досяг $11,3 млрд, що більше на 3,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року, та становить 23% від загального зовнішньоторговельного обігу України.

Про це розповіла заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

«За результатами першого півріччя 2018 року український агроекспорт становив $8,6 млрд. В минулому році український аграрний експорт досяг рекордних результатів та становив майже $18 млрд. В цьому році також очікуємо на не менший результат, зважаючи на кон’юнктуру світових ринків, таких товарів як зернові»,- наголосила Ольга Трофімцева.

За словами заступника Міністра, товарами-лідерами українського аграрного експорту залишаються зернові культури з часткою 36,8%, рослинні олії – 26,2% та насіння олійних культур – 7,5%. При цьому, за перше півріччя поточного року найбільші темпи зростання експорту показали такі товарні групи як: яйця птиці – в 2,1 рази (на $27,7 млн), яблука, груші та айва – в 5,3 рази (на $6,7 млн), бобові овочі, лущені або нелущені – в 58,3 рази (на $11 млн), масло вершкове та інші жири, вироблені з молока – на 65,2% (на $29,2 млн ) та інші.

За її словами, регіональна структура українського аграрного експорту не змінилась: перше місце посідають країни Азії з часткою - 43,2%, друге місце - країни Європейського Союзу - 30,4%, а третє місце зайняли країни Африки – 14,6%.

«ТОП-5 наших найбільших покупців в 2018 році очолює Індія, куди було експортовано аграрних та харчових товарів на суму понад $1 млрд. Далі йдуть Єгипет - $575,9 млн, Китай - $526,6 млн, Нідерланди - $525,3 млн, Іспанія - $470,3 млн», - резюмувала заступник Міністра з питань євроінтеграції.

 

Фонд держмайна передумав продавати державного агрогіганта

Про це свідчить відповідне оголошення, опубліковане у газеті “Відомості приватизації”, передає УНН.

“Наказом Регіонального відділення Фонду державного майна України по м. Києву від 7 серпня 2018 року № 1096 скасовано рішення про приватизацію державного пакета акцій публічного акціонерного товариства „Державна продовольчо-зернова корпорація України“ у кількості 8 677 170 шт., що становить 100% статутного капіталу товариства (наказ відділення 1908 від 5 грудня 2016 року)”, — сказано у повідомленні.

Нагадаємо, 17 серпня відбувся перший успішний аукціон малої приватизації. Першим лотом, який продано на ProZorro.Продажі, став зерноток в Чернівецькій області, виставлений місцевою громадою. Комплекс нежитлових будівель було продано на аукціоні за 209 643 грн.

Закупівельні ціни на молоко пішли вгору

У порівнянні з липнем молоко сировина подорожчало на 25 копійок, пише ІНФАГРО.

Драйвером зміни вартості сирого молоока в даний момент є внутрішній ринок. Експортери поки що не можуть похвалитися високими цінами. Поки пропозиція молока ще знаходиться на більш-менш високому рівні і є бажання увійти в вересень з перевагами на полиці, українські виробники свіжих молочних продуктів і сировари вирішили масово піти в «акції». Таким чином, виробничі потреби переробників у сировині за останні тижні помітно зросли, що на тлі сезонного зниження виробництва сирого молока викликало деякий його дефіцит на ринку (особливо це стосується якісної сировини).

Офіційна статистика виробництва молока, на жаль, підтверджує побоювання. Як і в червні, через складні погодні умови липневий показник поступається липню минулого року (-2,3%). При цьому виробництво сировини в категорії сільгосппідприємств знизилося на 3,0% до липня 2017 року.

Загальне виробництво молока в Україні за сім місяців склало 6,0 млн. тонн, що на 2% менше аналогічного періоду минулого року.

Яку небезпеку для ринку України може створити неврожай цибулі в Польщі

Крім падіння врожайності, в деяких регіонах Польщі через посуху сьогодні не можливо в принципі збирати врожай. Проблеми вже виникли на рівні  переробних підприємств,  через брак сировини вони працюють з неповним завантаженням виробничих потужностей, пише Інфо-Шувар.

Згідно попередніх оцінок  Центрального статистичного управління Польщі (GUS),  країна цього року збере 4,2 млн. тонн овочів, тобто на 8% менше ніж в 2017 році.  Суттєве падіння цього року очікується по врожаю овочів «борщової групи». Валовий збір білоголової капусти буде меншим на 1% і складе приблизно 1 млн. тонн.  Урожай моркви в Польщі в 2018 році складе 745 тис. тонн, а  буряку  300 тис. тонн. Це на 10 % менше результатів 2017 року.

Особлива увага країн Східної Європи  зараз прикута до прогнозів виробництва польської цибулі, адже саме Польща досить часто компенсує брак пропозиції  цієї продукції в регіоні в другій половині сезону. За даними    GUS в 2018 році Польща збере 585 тис. тонн цибулі , тобто на 12,3% менше, ніж в минулому році і на 6% менше середнього врожаю цибулі за останні 5 років. (620 тис. тонн). За останні 5 років менше цибулі Польща збирала лише в 2015 році, тоді врожай становив 550 тис. тонн

Ціни на польську цибулю поки підтверджують достовірність цієї інформації, на гуртових ринках країни цибулю сьогодні можна купити не дешевше 0,18-0,23 (EUR/кг), тобто на 40% дорожче ніж в другій половині серпня 2017 року

За даними «Інфо-Шувар» цибуля сьогодні коштує дорожче  і в Україні, фермери з поля пропонують її по 3,5-4,5 грн/кг (0,10-0,14 EUR/кг). на гуртових ринках цибуля коштує  4,5-5,5 грн/кг (0,10-0,17 EUR/кг)

«Ситуація що склалась є досить небезпечною для українського ринку, перш за все для перекупників,  які зараз створюють ажіотаж навколо цибулі. З першого погляду -  це гарна новина для українського фермера, не треба побоюватись конкуренції із імпортом.  Але не все так однозначно. Справа в тому, що деякі господарства вже стримують продажі цибулі, це вже у вересні може створити штучний дефіцит продукції на ринку і … дати шанс польським виробникам заробити на цьому. Саме за таким сценарієм розпочався для нас  сезоні 2015/16 років. Нагадаю, в жовтні 2015 року ціна на цибулі в Україні була в 1,5 рази вищою від в квітні 2016 року. До речі, в 2015 році урожай цибулі в Польщі був на рівні 550 тис. тонн, тобто навіть нижче від прогнозовано обсягу на цей сезон. І це не завадило польській цибулі з’явитись на ринку України вже у жовтні 2015 року». коментує ситуацію Тетяна Гетьман, керівник департаменту маркетинг-аналітика найбільшого в Західному регіоні гуртового ринку ОРСП «Шувар» (Львів)