Іноземні компанї відмовляються інвестувати в тепличний бізнес України

Іноземні компанї відмовляються інвестувати в тепличний бізнес України

Саме з цих причин кілька років тому в Україні припинили роботу чимало підприємств, які вирощували овочі в закритому ґрунті. Але проблеми з енергоносіями не скінчилися. Їх відчувають навіть закордонні інвестори. Нині охочих вкладати кошти у розвиток тепличних господарств украй мало. Навіть іноземці, які торік інвестували в цю галузь, не впевнені в завтрашньому дні.

П’ять років тому нідерландець Майкл Хондерс із командою нідерландських фермерів вирушив до Казахстану, Грузії та України, щоб вирощувати овочі за сучасними технологіями. Згодом у м. Буську Львівської області він заснував компанію «Галіція Ґрінері», а сам став її комерційним директором.

 «Дешевизна виробництва в пострадянських країнах — міф. Усе обладнання довелося закуповувати в Нідерландах, а витрати, наприклад, на електрику — непередбачувані: тарифи змінюються майже щомісяця», — розповів Майкл Хондерс.

Закордонні інвестори свої прибутки на законних підставах виводять за кордон. В Україні залишається заробітна платня, плата за оренду землю, енергоносії тощо. Українські тепличники витрачають свої прибутки в Україні, тим самим підтримуючи вітчизняну економіку.

Крім того, негативно вплинуло на тепличне виробництво закриття хімічних підприємств, які випускали мінеральні добрива.

Також здали свої позиції господарства, що вирощували посадковий матеріал. Тепер усі ці компоненти — від посадкового матеріалу до технологій — тепличні господарства України закуповують за кордоном.Тепер власникам теплиць надзвичайно складно говорити про рентабельність тепличних господарств у 100—150%, що було результатом дешевих енергоносіїв.

kurkul.com

Перегляди: 1
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/inozemni-kompanyi-vidmovlyayutsya-investuvaty-v-teplychnyj-biznes-ukrayiny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати