«Інститут здоров’я рослин» проводить комплексне дослідження наслідків викидів заводу «Кримський титан»

Тому наприкінці вересня керівництво Херсонської облдержадміністрації звернулося до «Інституту здоров’я рослин» для оцінки наслідків викиду.

«Окрім токсичної дії на людське здоров’я, сірчистий ангідрид негативно впливає на екологію загалом, – пояснює канд. біол. наук, начальник агробіологічної лабораторії «Інституту здоров’я рослин» Володимир Конограй. – Кислотні дощі, які утворюються внаслідок такого забруднення, підкислюють ґрунт, що призводить до порушень життєдіяльності рослинного і тваринного світу».

Читайте також: «Інститут здоров’я рослин» працює над збереженням навколишнього середовища

Упродовж триденної експедиції команда вчених Інституту спільно з представниками Держекоінспекції та департаменту екології Херсонської облдержадміністрації проводили забори проб та візуальну оцінку впливу забруднення на рослинність регіону. Усього було взято близько 50 зразків ґрунту у різних точках області – в селах Олександрівка, Преображенка, Первоконстантинівка, Григорівка, Нововолодимирівка та Іванівка, а також біля свердловини питної води на території Преображенського сільської ради.

«Найсучасніше обладнання та провідні світові методики дозволяють нам у найкоротший термін визначати вміст забруднюючих речовин не лише в ґрунті, а й у воді, продуктах харчування, кормах, рослинності. На основі отриманих даних ми розробляємо комплекс заходів для зменшення негативного впливу забруднень на довкілля», – відзначає Володимир Конограй.

Крім того,  вчені відібрали зразки ґрунту на чотирьох занедбаних складах пестицидів, на яких зберігається близько 2 тис. тонн небезпечних хімічних речовин. Два з них виявилися цілковито зруйнованими і становлять загрозу здоров’ю людей та навколишньому середовищу. За результатами дослідження «Інституту здоров’я рослин» буде розроблена програма утилізації застарілих пестицидів.

Відібрані зразки передали до лабораторії елементного аналізу «Інституту здоров’я рослин», де їх зараз досліджують.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На сьогодні Росія експортує більше агропродукції, ніж Україна

Про це зазначив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак під час Міжнародної конференції «Мільйон з гектару» в Кропивницькому, пише fruit-ukraine.org.

Говорячи про український аграрний експорт, Андрій Ярмак зазначив, що за підсумками минулого року Україна експортувала аграрної продукції на $17 млрд. В той же час, наприклад, Росія експортувала її на $20 млрд.

«Про що це говорить? На сьогодні росіяни експортують більше агропродукції, ніж ми. Враховуючи те, скільки Росія потенційно може продавати, то ця цифра буде тільки зростати. Це говорить також про те, що в нас відносно невелика ефективність використання наших прекрасних земельних ресурсів. Якщо порівняти нас з Нідерландами, то ми приблизно в 120 разів гірше використовуємо нашу землю”,- зазначив експерт.

“Крім того, ми ще, передусім, й менш ефективно торгуємо. Ми дуже часто чуємо про те, що Україна увійшла до трійки чи п’ятірки найбільших експортерів тієї чи іншої агропродукції.  Але реально, якщо взяти виручку від реалізації продукції, то ми тільки торік потрапили до 25 найбільших експортерів. Якщо ми навіть подвоїмо виручку від експорту, то ми не увійдемо навіть й до десятки. Тобто потенціал і перспективи зростання в нас колосальні»,- зазначив Андрій Ярмак.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Яблука і груші різко подорожчають

Про це ГолосUA повідомив директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

«Яблука поки ще не закладалися на зберігання. Ціну ми будемо бачити дуже цікаву, а потім вона почне різко зростати. Різко це мається на увазі + 1-2 гривні за місяць. І потрібно врахувати, що у нас все-таки якість щороку погіршується, хоча і збираємо хороший урожай», - заявив експерт.

За словами Дорошенко, тому ми з вами фактично беремо кількістю, але втрачаємо час.

«Виходячи з цього і ціна на продукцію на зовнішньому ринку, наприклад, не зовсім цікава. Хоча на внутрішньому ринку ціна зростає і доходить вже до фактично своїх європейських аналогів. Багато яблук, також як і груші, просто не долежить до зими через погану якість. Динаміка прогнозів на цю зиму говорить про те, що температура буде на рівні +2 -3 градусів. При такому сценарії ми будемо бачити, що яблук і груш залишається все менше і менше на зберіганні тому, що вони псуються. А ціна вже десь з листопада різко піде вгору. А поки ціна на яблука та груші буде рости десь на гривню за кілограм», - зазначив він.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Фермеру погрожували зібрати врожай соняшника, якщо він не заплатить

26 вересня вказані особи звернулися до мешканця Устинівського району та повідомили про свої наміри зібрати з поля належний йому урожай соняшника. У подальшому погодилися відмовитися від збору чужого урожаю, якщо підприємець передасть їм грошові кошти у сумі кількох десятків тисяч доларів США, повідомляє прес-служба Нацполіції.

В ході проведених слідчо-розшукових заходів поліцейськими було встановлено організатора групи та двох його спільників. Ними виявилися 43-річний мешканець Кропивницького та двоє жителів Долинського району, 27 та 25 років.

29 вересня цього року працівниками управління карного розшуку, відділом детективів слідчого управління із залученням управління КОРД поліції області під час передачі частини грошових коштів особи були затримані. На теперішній час їм повідомлено про підозру.

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за ч. 2 ст. 189 Кримінального кодексу України «Вимагання».  За ці дії законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Білл Гейтс прикупив сільгоспземлі на рекордну суму

Це є найбільшою купівлею землі в США у 2018 р., повідомляє Bloomberg.

Співзасновник Microsoft Corp. купив нерухомість в минулому місяці в John Hancock Life Insurance Co., яка заплатила за це $75 млн в 2010 році. Придбання включає в себе близько 10,5 тис. акрів (4,25 тис. га) зрошуваних сільгоспугідь, 3,9 тис. акрів (1,58 тис. га), пасовищ і 140 акрів (56,66 га) землі в Horse Heaven Hills.

При цьому, в операції брали участь кілька посередницьких компаній.

Відзначається, що чиста вартість активів Білла Гейтса оцінюється в $98,9 млрд. Згідно з індексом мільярдерів Bloomberg він є другою найбагатшою людиною в світі.

Джерело: latifundist.com

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ферми навчилися продавати молоко через торгівельні автомати

Фермерське підприємство пропонує клієнтам пастеризоване, негомогенізоване незбиране молоко, пише agroday.com.ua.

Щоб дбати про екологію, покупцям рекомендується приносити свій посуд для наливу молока, але ферма там же продає багаторазові скляні пляшки.

Продаючи через автомат негомогенізоване молоко, ферма підкреслює різницю з «супермаркетним молоком» і заохочує споживачів «насолоджуватися шаром вершків, які піднімаються догори, або струшувати пляшку, щоб перемішати вершки з молоком».

Ціна — £1 (37,29 грн) за літр, а сам автомат доступний для щоденного використання з 7:00 до 19:00.
Автомат поки приймає тільки банкноти і монети, оскільки для оплати банківською картою ферма має ще отримати дозвіл.

До слова, молочний автомат швидко став популярний. Рівно через тиждень з моменту відкриття, молоко в торговому автоматі закінчилося через “безпрецедентно високий попит”.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview