178171
182818

Істина у вині

Багато галасу в світі за минулий рік наробили «різнокольорові вина», які дуже сподобалися американцям і європейцям. Пропонуємо вашій увазі винний топ-3, який на думку ELLE стане хітом літа-2018.

Помаранчевий  хіт сезону

Що таке помаранчеве вино і чому навколо нього стільки галасу?

Безперечний хіт в США і Європі, помаранчеве вино, історично починали робити в Грузії ще кілька тисяч років тому. Технологія виробництва тут називається кахетинською, а вино витримують в квеврі (глиняній амфорі). Пізніше воно з'явилося в Італії, потім вже в усій Європі і відносно недавно - в США. Для його виробництва винороби все ще експериментують з місцевими та міжнародними сортами винограду.

Якщо говорити дуже просто, то помаранчеве вино - це насправді біле, зроблене за технологією виробництва червоного. Ось в чому хитрість: білий виноград не відразу пресується, а попередньо настоюється кілька годин на меззі - суміші розчавлених грон. Причому в хід йдуть не тільки ягоди, шкірка і кісточки, а й гребені, що з'єднують плоди, що надає вину терпкості і насиченості. У підсумку смак виходить яскравим: змішання горіхових, медових, фруктових і ялівцевих нот, глибокий і бурштиновий колір.

У минулому році британська преса навіть назвала помаранчеві вина головним напоєм року, і спад їх популярності поки не настав. Їх часто можна знайти у винних картах наймодніших закладів Європи.

В Україні теж є підприємства, що виробляють помаранчеве вино. У мас-маркеті це SHABO (продається воно тільки на заводі, в фірмових магазинах і на фестивалях, а спробувати його в Києві можна в мережі винних барів Like a local's), а серед невеликих виноробств - це «Трипільське нуво».

Спробувати Португалію на смак

Чому зелене вино стало популярнішим за португальський портвейн

Зелене вино - молоде і газоване, хоча, незважаючи на назву, колір у нього аж ніяк не зелений. Португалія славиться експортним портвейном, хоча обсяг його виробництва ледь дотягує до 6% від загальної кількості всього випущеного вина в країні. Не менш цього напою португальці пишаються і своїм національним зеленим вином - винью верде. На його частку припадає значна чверть всієї винної продукції Португалії і 15% площі всіх виноградників.

Вино може бути безбарвним, прозорим, може мати певний відтінок жовтого. Зелене вино - значить ще не дозріле, свіже, молоде. Це фруктове вино легко п'ється, підходить для аперитивів і гармонійно поєднується з легкими закусками: салатами, рибою, морепродуктами, білим м'ясом і багатьма іншими стравами будь-якої кухні світу.

Зелене вино - втілення Португалії. Келих цього свіжого, прохолодного, грайливого напою розповість вам про те, яке тут щедре сонце, який приємний вітер, який приголомшливий запах морського річного повітря на березі. Зараз зелене португальське вино експортується в більш ніж 60 країн світу. Крім місцевих жителів його особливо люблять французи, американці, англійці, німці та шведи.

Смак весни в келиху розе

Рожеві вина для нас не новинка, але вони стабільно зайняли своє особливе місце в серцях українських споживачів. Навесні і влітку ці напої - лідери продажів. Воно й зрозуміло, адже коли за вікном тепло, рожеві вина стають відмінною альтернативою червоним. Їх виробляють з темних сортів винограду, але настоюють менше, від декількох годин до декількох днів, тому вино виходить більш свіжим, з яскраво вираженим ягідним ароматом. Багато українських виноробен ввели в свій асортимент рожеві вина, які радують око яскравим кольором, легким фруктовим запахом і насиченим смаком.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


ТОП-5 областей за орендою, емфітевзисом та правом власності земель фермерам

Ці дані наведен у графіці видання AgroPolit.com, розробленій на базі даних, наданих радником міністра МВС та першого віце-прем’єра (з аграрних питань) Михайлом Апостолом.

Згідно із інфографікою, на Вінниччині зафіксовано 2007 фермерських господарств, з яких у власності перебуває 4.1 тис. га, в оренді - 1.8 млн га, під правом постійного користування - 17 тис. га, під емфітевзисом – 0.1 тис. га.

У Чернігівській області зареєстровано 1154 фермерських господарств, з яких у власності перебуває 10 тис. га, в оренді - 828 тис. га, під правом постійного користування - 7.9 тис. га.

На Київщині є 2037 господарств, які належать фермерам. Із них у власності перебуває 9.9 тис. га, в оренді - 770 тис. га, під правом постійного користування - 27 тис. га, під емфітевзисом – 3.5 тис. га.

Дніпропетровська область налічує 4130 фермерських господарств, з яких у власності перебуває 23 тис. га, в оренді - 356 тис. га, під правом постійного користування - 83 тис. га.

Заключає п'ятірку лідерів Кіровоградська область, у якій знаходиться 2524 фермерських господарств. З них у власності перебуває 12 тис. га, в оренді - 336 тис. га, під правом постійного користування - 46 тис. га, під емфітевзисом – 0.6 тис. га.

У даних Мін'юсту вказана розбивка по кількості земельних ділянок, які перебувають у власності тих, чи інших фермерських господарств і вид розпорядження цієї землі.

Згідно із статистикою, у власності перебуває 1,7 млн га, в оренді – 1,1 млн га, під правом постійного користування – 520 тис. га, під емфітевзисом – 280 тис. га.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Рейтинг овочевих культур за темпами приросту валового збору

Теґи: 

Про це розповів Андрій Мокряков, провідний аналітик компанії Pro-Consulting, пише Agravery.com.

За його словами, на сьогоднішній день в Україні виділяється 12 ключових овочевих культур. Це картопля, огірки, помідори, капуста, буряк, морква, цибуля, часник, перець, кабачки, баклажани і гарбуз.

Найбільший приріст показали кабачки, морква і часник. Скорочення спостерігалося в сегменті огірків, помідорів і капусти

«З іншого боку — позитивну динаміку показують сегменти тепличних огірків і помідорів. Кожен з них з 2010 року зріс більш, ніж в два рази, і продовжує рости, оскільки теплиці забезпечують більш одного врожаю в рік, згладжують вплив погодних умов і розтягують сезон для овочівників», — наголосив Мокряков.

Експерт зауважив на ще один сегмент, який показував постійне зростання, — це органічні овочі. Їх вирощування для дрібних фермерів не є значно дорожчим, ніж вирощування звичайних овочів, проте вартість набагато вище.

«Цей тренд продиктований збільшенням попиту на здорове харчування і простежується як в Україні, так і за кордоном. Підприємствам з ліцензією "Органік" набагато простіше налагодити експорт своєї продукції», — наголосив Андрій Мокряков.

На сьогодні за даними профільних асоціацій ємність ринку органічних овочів щорічно зростає на 10-15 відсотків, і станом на 2017 рік становила близько €40 мільйонів.

«Серед галузей, які показали зростання, важливо відзначити значний приріст в сегменті гарбуза. Якраз-таки на нього більше за інших вплинув експортний попит. І мова йде не тільки про гарбузі як плоді, але також і про насіння гарбуза і олію», — підсумував експерт.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Топ-3 експортерів українського меду

Про це пише propozitsiya.com.

Не секрет, що Україна є одним з найбільших виробників меду в світі і другим за величиною (після Китаю) експортером меду в Європейський Союз. Українські пасічники роблять за рік близько 90-100 тис. тонн меду, але точна цифра невідома, оскільки 98% обсягів виготовляється в домашніх господарствах.

За оцінками аналітиків, в 2017 році експорт меду з України збільшився на 18,9% - до 67,9 тис. тонн в порівнянні з 2016 роком. У грошовому вираженні постачання на зовнішні ринки збільшилися на 37,6%, або на $36,6 млн - до $133,9 млн, тоді як в 2016 році продажі принесли українським виробникам $97,3 млн.

Головними імпортерами нашого меду традиційно стали країни ЄС: лідирує Німеччина з закупівлями на $34,2 млн і Польща - на $21,8 млн. Найбільшу виручку за межами ЄС український мед приніс з США - там його закупили на $26,9 млн.

Варто додати, що для експорту в ЄС продукція повинна відповідати таким критеріям: безпека продукції, контроль забруднюючих речовин в харчових продуктах, контроль залишків пестицидів, обов'язкове маркування і контроль залишків ветеринарних препаратів.

Безмитна квота на поставку українського меду в ЄС в 2018 році склала 7,9 тис. тонн (закінчилась на 100% за перші 11 днів січня).
 

Топ-3 експортерів українського меду:
1. "Юкрейніан Бі" і "Бартнік"
Виручка від експорту: $23,8 млн.
Обсяг: 11,5 тис. тонн.
Куди поставлялася продукція: Польща, Румунія, Німеччина, Канада, Франція, США. "Юкрейніан Бі" поставила на зовнішні ринки 8,3 тис. тонн на $16,8 млн. "Бартнік" - 3,1 тис. тонн на $7 млн.
2. "Асканія-Пак"
Виручка від експорту: $19,4 млн.
Обсяг: 8,8 тис. тонн.
Куди поставлялася продукція: Марокко, Німеччина, Великобританія, Італія, Бельгія, Данія, Канада, США, Іспанія, Італія, Франція, Литва.
3. "Агро Іст Трейд"
Виручка від експорту: $10,6 млн.
Обсяг: 5,4 тис. тонн.
Куди поставлялася продукція: США, Польща, Ізраїль

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


ТОП-5 компаній України за елеваторними потужностями

Про це повідомляє Elevatorist.com.

У ТОП-5 компаній України за елеваторними потужностями увійшли:

1. ДПЗКУ — 3,73 млн т;
2. «Кернел» — 2,86 млн т;
3. UkrLandFarming — 2,66 млн т;
4. «НІБУЛОН» — 1,95 млн т;
5. Держрезерв — 1,19 млн т.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


ТОП-5 українських агрокомпаній з відшкодування ПДВ у березні 2018 року

Як повідомляє "ПроАгро" з посиланням на дані Державної казначейської служби, найбільшими отримувачами відшкодування ПДВ в агропромисловому комплексі за звітний місяць стали наступні компанії:

1. "Кернел-трейд" - 402,29 млн грн;
2. "АДМ Трейдінг Україна" - 338,05 млн грн;
3. Cargill - 247,24 млн грн;
4. "Сантрейд" - 243,69 млн грн;
5. "Оптімус Агро" - 205,67 млн грн;

Нагадаємо, що за підсумками лютого 2018 року лідером серед українських агрокомпаній з відшкодування податку на додану вартість стала компанія "Сантрейд", яка отримала 806,58 млн грн.

Ваш вибір 'Подобається'.