Кількість спалахів АЧС серед домашніх свиней в ЄС зростає

АЧС вперше виявили на території ЄС у 2014-му, серед популяції диких кабанів у Литві, Латвії, Естонії та Польщі. У 2016-му ситуація дещо погіршилася, адже спалахи продовжували реєструвати серед диких кабанів та, все частіше, серед домашніх свиней. У 2017-му хвороба поширилася також на територію Чехії та Румунії, в 2018-му — Угорщини (квітень), Бельгії (вересень),Болгарії (серпень) та дійшла до Словаччини (у липні) та Сербії (у серпні) у 2019-му.

Варто зазначити, що в Чехії не було зареєстровано жодного випадку з квітня 2018-го року, тож на території цієї країни захворювання вважається ліквідованим.

У Румунії спостерігалося значне збільшення кількості випадків серед домашніх свиней. Зокрема у 2019-му тут зафіксували більш 1400 спалахів, декілька з яких — на великих промислових підприємствах. Згідно з інформацією Національного органу з санітарно-ветеринарних питань і безпечності харчових продуктів Румунії, з 2017-го року через АЧС у країні знищили близько 500 тис. свиней.

На території Угорщини досі не фіксували жодного випадку захворювання серед домашніх свиней, проте кількість спалахів серед диких тварин різко зросла з 182 у 2018-му до 1109 у 2019-му році.

Болгарія підтвердила перший спалах вірусу серед домашніх свиней у серпні 2018-го, після чого нових випадків не реєстрували аж до липня 2019-го. Після цього від хвороби постраждало декілька великих свиноферм та присадибні господарства.

Джерело: PigUA.info 

Ваш вибір 'Подобається'.

Багато фермерів не можуть отримати держпідтримку

Ірина Паламар, голова Асоціації тваринників України, на засіданні Комітету ВР України з питань аграрних та земельних відносин  гостро висловилася про те, що на сьогоднішній день багато фермерів не можуть отримати держпідтримку, передбачену на галузь на 2019 рік через відсутність у Мінекономіки (яке перейняло на себе  функції розформованого Мінагрополітики) комісії з питання розподілу держдотацій. Про це повідомила прес-служба АТУ.

«До мене постійно надходять листи та телефонні дзвінки від фермерів і простих селян із єдиною проблемою: люди не можуть отримати належні їм дотації через те, що пан заступник Тарас Висоцький, який на сьогодні є заступником  Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з питань агрополітики, не зміг досі зібрати комісію, яка б зайнялася даним питанням!»

Ірина Паламар закликала Комітет взяти це питання (стан використання державної підтримки за 2019 рік) на контроль та включити окремим пунктом до порядку денного наступного засідання аграрного комітету, куди запросити керівництво Мінекономіки, аби пояснило, чому відбувається затримка виплат державної с/г підтримки суб’єктам, які подали необхідні документи.

«Також прошу попередньо направити звернення від Комітету до Рахункової палати в Україні, що здійснює контроль за використанням коштів Державного бюджету, з проханням провести перевірку, чому чиновники Мінекономіки затягують із проведенням виплат по державним програмам підтримки АПК» - закликала Ірина Паламар.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

В Україні запустять систему моніторингу стану ґрунтів

Про це повідомила національний координатор проекту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) в Україні Оксана Рябченко, пише Інтерфакс-Україна.

"Першим етапом буде формування даних та системи моніторингу за 28 показниками. Сподіваємося, що перші пілоти запустимо до кінця року, перші загальнодоступні результати отримаємо до травня місяця 2020 року", - сказала вона на брифінгу в Кабінеті Міністрів.

За словами Рябченка, глобальне Національне ґрунтове партнерство є частиною ФАО й об'єднує більше 120 країн. Його мета - надати неупереджений доступ до даних про стан ґрунтів у всьому світі.

На сьогодні Національне ґрунтове партнерство об'єднує сім державних інститутів, які є лідерами в цій галузі, які покривають усю сферу питань, пов'язану з ґрунтами.

Ваш вибір 'Подобається'.

Свинина живою вагою знов подешевшала

Наразі, за даними Асоціації “М’ясної Галузі” (АМГ), середня ціна на свиней забійних кондицій становить 47,15 грн за кілограм. Наступного тижня можливе продовження низхідної тенденції, пише Meat-Inform.

“Протягом 42-го тижня закупівельна вартість живця залишалась в межах прогнозованого діапазону. Так, фактична цьоготижнева ціна кілограму живої свині становила 47,15 грн, тобто позначка змістилась у бік зниження порівняно з минулим тижнем на 3% (48,54 грн/кг). Учасники Асоціації “М’ясної Галузі” зазначають діапазон планово-прогнозованих закупівельних цін 43-го тижня в межах від 45,00 – 47,00 грн за кг живої свині, що загалом вказує на можливе звуження цінового коридору (45,00 – 49,00 грн минулого тижня)”, – повідомили в АМГ.

Що ж до закордонних ринків, то там навпаки спостерігалось пожвавлення. Так, у Німеччині за тиждень ціна на свиней забійних кондицій майже не змінилась і становить 1,43 євро за кілограм, а от в США котирування зрости на 12 центів і наразі середня ціна живця – 99 центів.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Кількість сфальсифікованого меду у світі збільшується

На цьому наголосила національний експерт ФАО (ООН) Анна Бурка під час медового форуму «Україна медова і світ»,  пише agro-yug.com.ua.

Вона навела приклад Канади, де згідно цьогорічних досліджень виявилось, що майже чверть їх меду містить домішки.

– В липні 2019 року уряд Канади провів дослідження. До лабораторії надійшло 240 екземплярів меду, який перевірили на вміст в ньому сиропу та штучних домішок. На жаль, 22% з наявних містили в собі домішки. Після таких досліджень довіра до користі та якості меду втрачається, а збільшення кількісті меду з домішками на ринку дуже впливає на ціну. З кожним роком вона нижчає, – наголосила Бурка.

Експерт також наголосила, що з кожним роком бджолярі задля виготовлення якісної продукції, яка буде мати популярність на ринку, повинні прикладати ще більше зусиль. Окрім того, вона зазначила, що одна з найглобальніших проблем в світі – зменшення популяризації бджіл. Збільшення хвороб, які знищують цих комах, зростає з кожним роком.

Ваш вибір 'Подобається'.

Бюджетний комітет ВР не пропустив правки щодо відшкодування ПДВ для аграріїв

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив народний депутат Олексій Гончаренко, передає УНН.

“Перемога! На бюджетному комітеті разом з колегами не допустили внесення правки про скасування відшкодування ПДВ при експорті всіх зернових і технічних культур”, — написав Гончаренко.

Він додав, що “ця правка, по суті, вбила б наших аграріїв. У ситуації потенційного відкриття ринку землі без заборони на її покупку для нерезидентів, створила б тепличні умови для іноземців і збанкротила б наших хліборобів”.

У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України заявили, що скасування відшкодування ПДВ завдасть багатомільярдних збитків аграріям. Тоді наголосили на необхідності збереження відшкодування ПДВ у Бюджеті-2020.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.