Компанія Syngenta відкрила в Україні науковий центр за $1 млн

Один з найбільших в світі виробників засобів захисту рослин та насіння Syngenta відкрив науково-селекційний центр вартістю $1 млн у Дніпропетровській області. Про це йдеться в прес-релізі компанії.

Згідно інформації, метою роботи центру є вивчення селекційного матеріалу кукурудзи і соняшнику та отримання нових ранніх гібридів з високим потенціалом, виведених для кліматичних умов України.

"Відкриття науково-селекційного центру кукурудзи і соняшнику стало логічним продовженням нашої роботи по виведенню на ринок посівного матеріалу з високим потенціалом, районованого відповідно під потреби цього регіону", — цитується в повідомленні керівник відділу селекційних розсадників та виробництва експериментальних насіння в країнах СНД компанії Syngenta в Україні Артем Білий.

Науково-селекційний центр розташований на площі 1,1 тис. кв. м і включає офісну і лабораторну частину.

У компанії зазначають, що об'єкт став четвертим за рахунком селекційним центром компанії по соняшнику, інші три діють у Франції, Аргентині, Індії.

"Syngenta бажає розвивати інновації в дослідницькій діяльності в Україні та інтегрувати їх у глобальну наукову платформу компанії. Висновок нового речовини або нового гібрида на ринок коштує більше $100 млн, на це може піти більше 10 років. Ми оптимістично дивимося в майбутнє і активно інвестуємо в наукові розробки, необхідні для задоволення вимог сталого розвитку сільського господарства", — повідомив голова компанії Syngenta території СНД Гаель Хілі.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні буде підвищено рівень лабораторної діагностики АЧС

Спільний проект ФАО-ЄБРР з розбудови потенціалу з діагностики африканської чуми свиней (АЧС) в Україні вийшов на новий практичний рівень, результатом якого стане закупівля спеціалізованого обладнання для підвищення рівня лабораторної діагностики АЧС.

Йдеться про закупівлю чотирьох ампліфікаторів для ПЛР-РТ та витратних матеріалів для діагностики АЧС на 5 тис. досліджень. Наразі Держпродспоживслужба проводить роботу з оперативної реєстрації технічного проекту із закупівлі обладнання в Міністерстві економічного розвитку та торгівлі. Планується, що зазначене спеціалізоване обладнання буде закуплене в поточному році для чотирьох лабораторій: Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, Сумського та Одеського філіалів Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, а також Житомирської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини.

Як повідомлялося раніше, для закупівлі цього обладнання у лютому поточного року Європейський банк реконструкції та розвитку провів тендер на закупівлю вищезгаданого обладнання шляхом електронних закупівель.

За матеріалами Інфоіндустрія

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Чому хліб в Україні подорожчає на 30% за півроку?

Ціни на хліб підвищать аж на 30 % протягом наступних півроку. І торкнеться це не лише приватних пекарень, а й великих заводів по всій Україні. Проте - чому? Найчастіше виробники йдуть на такі кроки через неврожай зернових. Та аграрії запевняють - пшениці на полях достатньо.

Аналітики пояснюють, ціна на продукт залежить не лише від сировини. Це лише трохи більше третини від вартості. Ще п'ята частина йде на податки, майже стільки ж - на зарплатню співробітникам, 11 відсотків  - це оплата електрики та газопостачання. І лише невелика частка - трохи більше десятини - чистий прибуток виробника.

За матеріалами Аграрний тиждень

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Олігарх Ахметов буде вирощувати волоські горіхи

Компанія HarvEast Holding, власниками якої є Рінат Ахметов та Вадим Новінський, планує зайнятися вирощуванням волоських горіхів. Про це заявив Дмитро Скорняков, генеральний директор HarvEast інтерв'ю LIGA.net.

"У нас великі плани по горіховому саду. На нього і зрошення будемо заводити, зараз як раз буримо свердловини. Будемо вирощувати волоські горіхи", - сказав Кушнірів.

За його словами, зараз під горіховими насадженнями зайнято 30 га, а на наступний рік заплановано висадити ще 150 га, а потім ще 500 га.

"Донецька область - лідер з виробництва горіхів, клімат сприятливий. Це інтенсивний сад з американськими саджанцями, щепленими на українських горіхах", - пояснив Кушнірів.

Як припускає топ-менеджер HarvEast Holding, інвестиції в проект складуть до 4 млн євро до 2018 р.

За матеріалами ЛігаНет

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Україна нарощує обсяги експорту суниці садової

Україна продовжує впевнено збільшувати експорт суниці садової. Про це йдеться в офіційній митній статистиці.

Так, у травні п. р. українські садівники відвантажили на зовнішній ринок 454 тонни суниці садової, що в 1,4 рази більше, ніж в аналогічний період минулого року, і є рекордним показником за всю історію незалежності країни.

Аналітики відзначають, що основним покупцем, як і роком раніше, виступила Білорусь. При цьому учасники ринку не виключають, що в подальшому ця ягода була відвантажена на російський ринок.

За матеріалами АПК-Інформ

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Чи можуть українці залишитися без якісного борошна?

У травні 2017 р. виробництво борошна в Україні перевищило аналогічний показник минулого року на 3,7% і склало 139,26 тис. т.

У той же час за п'ять місяців року в цілому виробництво борошна в країні скоротилося на 1,5% до 762,97 тис. т.

При цьому в травні Україна експортувала 36,13 тис. т борошна, що на 18,7% більше, ніж у той же період 2016 р. Всього з початку 2016/17 МР Україна експортувала 366,18 тис. т борошна, що вже на 6,4% перевищує експорт за весь минулий сезон.

Виходячи з таких даних, можна зробити висновок про те, що виробництво борошна падає, а експорт при цьому зростає. Що може призвести до дефіциту якісного борошна в країні.

За матеріалами Украгроконсалт

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview