Коньяк установив новий рекорд обсягів продажу у світі

За даними організації, за цей період із Франції було експортовано близько 206 млн пляшок коньяку. З 2017-го по 2018 рік експорт французького коньяку зріс на 8,2% за обсягом і на 5,4% в грошовому виразі, пише Інтерфакс-Україна.

Цей напій експортується до понад 150 країн. Найкраще він продається у США, Канаді та Мексиці. Але його продаж із 2017-го до 2018 року особливо підскочив в Азії - майже на 15%. Китай імпортував близько 26,2 млн пляшок і увійшов до найбільших імпортерів коньяку.

При імпорті 10,8 млн пляшок з 2017-го до 2018 року британці випивають у Європі коньяку значно більше за французів, яким було продано 4,3 млн пляшок.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні відбудеться перший аукціон вживаної сільгосптехніки

Всі відвідувачі події матимуть змогу взяти участь в торгах, всього буде представлено 52 лотів.

«Основна мета нашої виставки-демонстрації — бути максимально корисними для українського фермера і ми розуміємо потребу аграріїв в доступній техніці, адже не кожен може собі дозволити новенький трактор чи комбайн. Тому, ми вирішили провести перший в Україні аукціон вживаної техніки, де з молотка підуть 52 одиниць. Це і зернозбиральні комбайни разом з комплектуючими, і борони, плуги, культиватори, сівалки, розкидачі, обприскувачі та трактори», — пояснює керівник проекту Алла Чухрій.

Нагадаємо, на «Битві Агротитанів», організатором якої виступає Всеукраїнська Аграрна Рада та компанія Dykun, буде представлено 500 одиниць техніки (150 в дії та 350 в статиці). Фокусовані покази будуть здійснюватися в межах 5 демонстраційних зон на трьох агрофонах різної складності: соняшник, кукурудза, пшениця.

Окрім того, діятиме зона тест-драйвів автомобілів, точно землеробства, фінансова секція та майстер-клас для механізаторів по вимірюванню витрати пального. Також, всі відвідувачі матимуть змогу ознайомитись з високоефективними гібридами кукурудзи та соняшнику, останніми розробками у сфері живлення рослин.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Фермерам невигідно транспортувати виноград до інших міст

Везти ягоду на велику дистанцію дрібним фермерам невигідно: потрібно формувати великі партії, а великі агрофірми, які володіють плантаціями, спеціалізуються в основному на технічних сортах, що йдуть на виноматеріал. Таким чином, невеликим господарствам простіше навантажити декількома ящиками або відрами легкове авто і виїхати на найближчий ринок, ніж кооперуватися, пише etcetera.media.

Зауважмо, що дешевий виноград буде лише на півдні України, оскільки фермерам невигідно транспортувати солодку ягоду до інших міст.

Подібна ситуація склалася і з кавунами. Ціна на баштанні не падає нижче 2–2,5 гривні за кілограм, тому комерсанти бояться того, що товар у кінцевій точці маршруту не викуплять і вони опиняться в боргах.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українські вчені вивели гібрид кукурудзи для виробництва біоетанолу

Про це заявив Президент Національної академії наук України Ярослав Гадзало, пише Landlord.ua.

Зокрема, в результаті проведених досліджень виділено лінії, які формували зерно з вмістом крохмалю 73-75%. Зареєстровано гібрид «Росток» з вмістом крохмалю 73,8%. За врожайності 8,14 тонни вихід крохмалю з 1 га становитиме 6 тонн.

«Для України забезпечення власними енергоносіями з налагодженням виробництва пального з рослинної сировини поряд з енергозбереженням — шлях до виходу з енергетичної залежності та зростання економічного потенціалу. Розробка сортів кукурудзи для спеціалізованого використання — з високим вмістом крохмалю, каротину, антоціану — безумовний пріоритет селекціонерів академії», — додав Ярослав Гадзало.

За даними НААН, академія налічує понад 400 ліній основних генетичних плазм для селекції кукурудзи. Таке різноманіття дає можливість синтезувати гібриди за різними біологічними групами, структурою та напрямами використання. Це вивело насінництво кукурудзи на новий рівень і як наслідок привело до динамічного розширення площ ділянок гібридизації, що сягають понад 14 тис. га.

«Авторське право дає можливість проводити первинне насінництво батьківських компонентів понад 230 комерційних гібридів. Це повністю забезпечує потреби вітчизняних виробників за агрокліматичним районуванням, біологічними властивостями і напрямами використання: на зерно, силос, зелену масу, харчові цілі тощо», — наголосив Президент НААН.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Київщині відкриють науково-дослідний насіннєвий центр

«Ми маємо намір у першій декаді жовтня офіційно відкрити науково-дослідний насіннєвий центр по роботі з зерновими колосовими в селі Центральне у Київській області, який був придбаний у Bayer», –  заявив керівник департаменту агробізнесу BASF в Україні, Молдові і країнах Кавказу Тіберіу Діма, пише  AgroTimes.

Насіннєвий центр на Київщині входить до глобальної мережі науково-дослідних центрів компанії. Вже найближчим часом він закриватиме повний цикл виробництва насіння: від створення нових сортів пшениці до презентації розробок в демонстраційному центрі.

Нагадаємо, нещодавно BASF завершив придбання часток бізнесу і активів концерну Bayer. Ця транзакція є стратегічним доповненням до портфоліо засобів захисту рослин BASF, біотехнологічних та цифрових рішень.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ціни на горілку, вино та пиво знову зросли

Про це свідчать дані Держстатистики, передає УНН.

Зокрема, пляшка пива вітчизняних марок об’ємом 0,5 літрів подорожчала на 27 коп. до 14,78 грн.

Пляшка вина об’ємом 0,75 л виросла в ціні на 20 коп. — до 60,61 грн, пляшка горілки об’ємом 0,5 л — на 19 коп. до 82,12 грн.

Нагадаємо, експерти прогнозують, що з осені алкогольні напої для українців стануть ще менш доступними. Їх вартість зросте у зв’язку з намірами МЕРТ переглянути мінімальні роздрібні ціни.

Експерти ж кажуть, що збільшення МРЦ – логічне і випливає з економічної доцільності. Зокрема, зумовлене воно ростом алкогольних акцизів.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview