178171
182818

Кози розбрату: у спальному районі Києва сусідство з рогатою худобою посварило мешканців

Кози стали причиною конфлікту мешканців багатоповерхівки і приватного сектора.
У спальному районі Києва кози стали причиною конфлікту мешканців багатоповерхівки і приватного сектора, йдеться в сюжеті ТСН.

Кози пасуться серед багатоповерхівок. Об'їдають не тільки зелень, але і звалища. Худоба живе в єдиному приватному дворі, який стоїть у ямі між багатоповерхівками. Деякі мешканці багатоповерхівок не раді такому сусідству. Інші - купують молоко у господарів і підгодовують кіз.

 

 

Ваш вибір 'Цікаво'.


Хамон всьому голова, або як українські фермери конкурують з іспанськими

В селі Глибоке на Київщині двоє чоловіків започаткували власний бізнес – вони виготовляють м’ясні делікатеси, які можуть конкурувати з італійськими чи іспанськими виробами, пише news.agro-center.com.ua.

Започаткували виробництво два товариші – Юрій Сербін та Сергій Чучков. Перший є фінансовим аналітиком, другий – маркетологом. Для виробництва м’ясних виробів вони орендують частину території місцевого м’ясопереробного заводу. Хоча, все починалося з того, що чоловіки вирішили взяти участь в одному з фестивалів і почали в’ялити м’ясо на балконі. Згодом це переросло у власний бізнес.

М’ясо для своєї продукції підприємці закупляють у місцевих фермерів. До цього етапу ставляться дуже відповідально. Підприємці вирішили робити унікальну продукцію, адже у масовому виробництві без значних інвестицій конкурувати важко – тому акцент робиться на якість. Продають продукцію виключно в Україні, обійдеться вона приблизно в 300 гривень за кілограм.

Український хамон не поступається в смаку італійському, але коштує в рази дешевше. Самі підприємці вирішили поїхати в Італію та пройшли відповідні курси. Зараз ж експерементують з рецептурами. Чоловіки переконані – створити аграрний бізнес в Україні без значних ресурсів можливо, але треба все робити поступово, крок за кроком.

Як стверджують підприємці, ніша виготовлення хамону в Європі зараз звільняється. Молоде покоління італійців та іспанців не бажають ставати фермерами, тому традиційний бізнес нікому спадкувати. Українці планують виходити на європейський ринок, адже найближчим часом там може бути дефіцит товару.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Як працює Український аграрний ліцей (відео)

Досі вважаєте, що шкільна освіта - це про підручники, зазубрювання і нотації вчителів? 

Перший в Україні, надсучасний Український аграрний ліцей- це школа, де діти бачать у вчителях зацікавленість та підтримку, навчаються за новітніми методиками і точно знають, що зможуть застосувати отримані знання на практиці.

Як була створена така школа і як вона працює - у сюжеті ТСН Тиждень на каналі 1+1.Відеоінтерв'ю із крафтовим виробником приправ

Сьогодні агропромислове виробництво України виборює права і можливості виробляти готовий продукт, а не просто сировину. На часі переорієнтація виробнитва від сировинної моделі розвитку економіки до економіки створення продукту з високою доданою вартістю. І флагманами в цьому процесі виступають малі та середні бізнесмени та фермери. Саме вони не бояться експериментувати, створювати та просувати нові продукти, не маючи допомоги від державного та місцевого керівництв. Завдяки ентузіазму та професіоналізму створюються нові конкурентно здатні та якісні продукти з натуральної української сировини.

Дар'я Анастасьєва

Ексклюзивно для AgroReview

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


У Вінниці студенти створили шиншилову ферму

У Вінниці студенти створили шиншилову міні-ферму. Гризунів тут більше півсотні. Ціни на шуби з їхнього хутра іноді сягають 500 тис. грн, пише gazeta.ua.

Раціон у гризунів - комбікорм, сушені фрукти та родзинки.

На фермі студентів Аграрного університету вчать доглядати та розводити шиншил. Крім стандартної сірої масті, тут є бежеві, білі і чорно-білі.

Директор кафедри каже, що розплідники дають непоганий заробіток за кордоном. Шиншил можна розводити навіть у квартирах. Ціна одного самця досягає понад 17 тис. грн.

"Одну кімнату виділяють для шиншил. Треба поставити кондиціонер, закупити корм і можна розводити. Найголовніше, щоб температура була не нижче +5°, в літній період - не вище +25°", - розповідає Віталій Кучерявий.

Продавати своїх шиншил не планують. Навпаки, хочуть запатентувати не лише нові кольори хутра тварин, а й зручні клітки для них.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Фермер грає на гітарі для індичок, щоб ті краще неслися

25-річна фермерка Елін Вільям з валлійського міста Коруен обожнює грати на гітарі для індиків, що живуть у неї в господарстві.

За словами дівчини, птиці обожнюють пісні Кайлі Міноуг і відразу заспокоюються, коли чують одну з її найбільш відомих пісень, повідомляє quibbll.com.

Крім популярних хітів, Вільям виконує для індичок валлійську версію «Аллілуї».

Фермерка каже, що це робиться й для того, щоб птахи не так сильно нервували перед прийдешньої смертю.

Фермерша играет для индеек на гитаре, чтобы те лучше неслись

«Переддень Різдва – не найприємніший час для індичок. Тому треба зробити так, щоб вони якомога менше переживали», — заявила Вільям.

Дівчина розповіла, що заспівати для птахів їй порадив начальник.

«Спочатку ця ідея здалася мені маячнею. Потім я подумала: «А чому ні?». У підсумку всім сподобалося, і в першу чергу, індичкам», — зазначила фермерка.