Крафтове печиво з Одеси купують в Ізраїлі, Німеччині і Штатах

В Одесі підприємство “Одеська артель” випускає крафтове печиво, яке купують по всьому світу. Яскрава риса продукції в тому, що вона відсилає нас до 30-х років ХХ століття. Засновник солодкого бренду, Костянтин Скворцов каже, що його проект – не просто про гроші, він має свою культурну місію – зберегти та відтворити кондитерські традиції південного міста, пише shotam.info.

Друзі крутили пальцями біля скроні, коли Костянтин Скворцов розпочинав виробництво ретро-пряників. Сургучева печатка, вінтажна обгортка і старовинні рецепти прадідуся ще 1890-х років – усе, щоб зберегти старовинний колорит Одеси.

Зараз кондитерку Скворцова купують в Ізраїлі, Німеччині і Штатах, а британські кондитери навіть влаштували семінар, де розбирали креативність рецептури “артельських” пряників.

Костянтин Скворцов відновив рецепти свого прадіда, записані 1893 року. Чоловік сам виглядає, як одеський денді тих років. Його смаколики потрапили на лондонську товарно-сировинну біржу. Британські кондитери були в захваті від одеських пряників.

На виробництві всі смаколики робляться вручну,  основні замовники – Ізраїль, Німеччина і Штати. В рекламу Костянтин не вкладається. “Ви бачили коли небудь рекламу чорної ікри чи Bentley? Хороше рекламувати не треба”, – каже Костянтин.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Якість і відсутність економії: як українська молочка завойовує світові ринки

Українська молочка завойовує гарну репутацію у світі. Усе завдяки приватним фермерським господарствам, які ретельно стежать за якістю. І хоча ціна такого продукту значно вища за звичайну магазинну – навіть українці готові платити більше, пише fakty.com.ua.

Рік тому Олег Расказов переїхав з Дніпра до селища у Чернігівській області, щоб допомагати розвивати молочне господарство. Говорить: робота важка, але цікава. У них повний цикл виробництва – від висівання кормів і утримання корів до випуску продуктів у кількох власних магазинах. Щомісяця видають щось нове.

Фермерське користується попитом і ось приклад: місяця не минуло, як запустили лінійку виробництва масла. Зранку завезли в магазини, а по обіді вже порожні полиці. Із сиром – так само. І це попри ціну у понад 200 грн. за кілограм. Фермер переконує – вся справа в якості. На виробництві не економлять.

Попри всі складнощі, таких  господарств в Україні щороку більшає. Вони виробляють молоко, йогурти, сири, сметану, масло. Довіра до них беззаперечна, особливо у місцевих мешканців, які майже напряму бачать, як виробляється продукт. Щоправда, запустити таке виробництво – питання нелегке. Дозвільна система і брак фахівців відбирають бажання навіть у найбільш завзятих фермерів.

Саме через якість в українську молочку починають вірити у світі. Третина виробленої продукції вирушає на експорт. За 5 років наші виробники переорієнтувалися з російських полиць на світові. І щороку збільшують об’єми, попри конкуренцію з компаніями з Європи, Нової Зеландії і США, які є лідерами ринку.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як село на Закарпатті стало "томатною столицею України"

Село Боржавське, що у Виноградівському районі, укрите теплицями. Кожен клаптик землі засіяний різними овочевими культурами. Однак найбільше в селі культивують помідори. 95% жителів "томатної столиці" займаються вирощуванням парникових овочів. Завдяки непоганому доходу людям не доводиться виїжджати на заробітки, повідомляє ua-reporter.com.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Фермер перетворив свиней на фанатів рок-музики

У Бельгії власник ферми щодня включає для свиней рок-музику, йдеться в сюжеті ТСН.

Фермер впевнений, що це робить його свиней щасливішими, а м'ясо - смачніше. Всього на фермі живуть п'ять з половиною тисяч тварин. Двічі на добу по три години вони слухають хіти рок-виконавців. Експерти з тваринництва оцінювати смак свинини не беруться.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Створено комбайн, який робить пелети прямо у полі

Компанія CSP Laser створила перший в світі самохідний заготівельник пелет під назвою Metitron 560, створений на основі модифікації Claas Jaguar.

Metitron об'єднав в собі самохідний комбайн і гранульований міні-завод, пише Аgroportal.ua

Машина безпосередньо на полі з різних культур здатна створювати гранули від 6 до 12 мм (стандартний розмір 8 мм).

Прес-гранулятор приводиться в дію від двигуна комбайна.

Переваги машин на основі Claas, це швидкість і легкість з якою він може виробляти гранули, повідомляє виробник.

Машина обладнана двигуном потужністю 615 кінських сил і здатний виробляти до 6 т гранул за годину.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Переселенець створив легендарний бренд пива на старій лісопилці

Переселенець Василь Микулін залишив пивоварню в Донецьку в 2014-му, щоб почати з нуля в Києві та побудувати цілий бренд "Varvar"! Про це пише shotam.info.

Василь Микулін разом з партнерами – Наталією Ковалевською та Олексієм Гавришем, – а ще командою однодумців вирішив застосувати свої знання в новому проекті. Переселенець створив легендарну пивоварню на лісопилці. Крафтове пиво "Varvar" стоїть на полицях в "Сільпо" та "Fozzy" і продається в 200 пабах України та Австрії.

Василь Микулін виїхав з Донецька в 2014-м. Довелося залишити пивоварню і паб на 600 місць.

У Києві довелося починати заново на старій лісопилці. Стартового капіталу вклав $120 тисяч. Самі спроектували і зварили обладнання. Живе непастеризоване пиво настоюють в дубових бочках.

Основна різниця між крафтовими пивоварнями і традиційними заводами – смак пива. Великі виробники роблять ставку на обсяги і рекламу, малі – на неповторність смаку. У пива всього три інгредієнта – вода, солод і хміль. Але якість, пропорції і різний температурний режим дозволяють отримати практично необмежену палітру смаків. У пиві це головне. Крафтове пиво – в рази дорожче, ніж заводське, тому може перемогти тільки якістю. Причина дорожнечі – малі масштаби і ціна компонентів. Коли вода і солод – вітчизняні, то хміль переважно імпортується.

«Varvar» за свою менше ніж трирічну історію зварив вже 60 сортів пива. Це ще одна перевага невеликої пивоварні перед великим заводом – мобільність, можливість експериментувати і слідувати за смаками клієнтів. Спочатку нові смаки винаходив засновник бренду. Пізніше його ідеї підхопив головний пивовар.

Зараз у Василя 3 паби, а в планах – ще 5!

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview